احیای قلبی (CPR) شیرخوار ۲ تا ۱۲ ماهه – پزشک فوق تخصص نوزادان

علاوه بر موارد پیشگفته، پیگیری جلسات منظم ماساژ درمانی موجب تخلیه اضطراب، احساس خشم و خصومت، تنش و افسردگی از بدن فرد میشود. بیشتر جلسات ماساژ درمانی در حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول میکشند. یك حوله را مرطوب و سرد كرده و بعد آن را روی صورت بگذارید و چند دقیقه اجازه دهید سردی آن به صورتتان نفوذ كند. عسل یکی از مواد غذایی مفید موجود در خانه شماست که ماده ای شگفت انگیز و جادویی برای زیبایی پوست شناخته شده است .برای تهیه ماسک عسل جهت تغذیه پوست و گونه گذاری کافیست کمی پاپایا را پوره کنید و آن را با یک قاشق عسل مخلوط کنید.اکنون پوستتان را به آرامی با این ترکیب ماساژ دهید و پانزده دقیقه بعد پوستتان را بشویید .این ماسک علاوه بر توپر کردن صورت شما پوست صورتتان را شفاف و نرم می نماید .

محققان این مطالعه از ترکیب روغن اسطوخدوس، مریم گلی و مرزنگوش استفاده کردند. هنوز مطالعه بالینی منسجمی درباره تأثیر مستقیم ارگاسم بر رفع گرفتگی عضلات در مدت قاعدگی انجام نشده، ولی آموزشگران حرفهای لذت و سلامت جنسی از جمله آویشن معتقدند که ارضای جنسی به تحمل درد قاعدگی کمک میکند. اما به شرطی که شما با اصول کمکهای اولیه آشنا باشید و بتوانید به آن فرد کمک کنید تا به زندگیاش برگردد. نقاط فشار، بخشهایی از بدن هستند، که به باور پزشکان فوق العاده حساساند و قادر به تحریک کردن بدن برای درمان سردرد با ماساژ هستند.

برای کم کردن درد خفیف تا متوسط، برخی از درمانهای خانگی میتوانند موثر باشند. سبزیها و ادویههای خاصی میتوانند درد و انقباضات دوران قاعدگی را کاهش دهند. نوع خاصی از ماساژ تایلندی وجود دارد که شامل اعمال فشار برای کانال های خاص انرژی است. طوری که انگشتان شست دست در لبه های کف پا و انگشتان دیگر روی پا قرار گیرند. اگر دست راست را بالای سرتان قرار دادهاید، سرتان را با سمت راست بکشید. با لمس کردن جمجمه که تمام اعصاب بدن انسان در آن قرار دارد و تنش و استرس از آنجا شروع می شود می توانید تمام عملکردهای نادرست را از بین ببرید.

1) مهمترین نکته برای شروع احیای قلبی، ایمن بودن محل برای فرد حادثهدیده و فرد امدادگر است؛ برای نجات جان یک انسان دیگر، نباید جان شخص امدادگر در خطر جدی قرار بگیرد. دقت کنید که فشار دو انگشت نباید زیاد باشد. برای افرادی که خیلی اهل ورزش نیستند، ماساژ درمانی ماهیانه بسیار توصیه می شود. توصیه میشود که ماساژ پرینه قبل از زایمان و از هفته ۳۵ بارداری انجام شود که تعداد آن در هفته یک یا دو بار میباشد. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) مثل ژلوفن و مفنامیک اسید، برای درد و خونریزی شدید قاعدگی توصیه میشوند.

این داروهای گیاهی حاوی ترکیبات ضد التهابی و ضد انقباض ماهیچه هستند که باعث کاهش انقباض عضلانی و تورم ناشی از درد قاعدگی میشوند. زردچوبه دارای خاصیت ضد التهابی قدرتمندی است و می تواند باعث درمان شدن تخریب های بافتی بشود و التهاب مفصل ها را بهبودی ببخشد. مصرف قرص های هورمونی جهت پیشگیری از بارداری درد، مدت و میزان خونریزی قاعدگی را کاهش می دهد. یک مطالعه نشان داد افرادی که در طول خونریزی قاعدگی خود، روزانه ۶۰ میلیگرم پیکنوژنول خوردهاند، درد کمتری دارند(۹).

زنانی که در اواخر بارداری و هنگام هل دادن ماساژ پرینه انجام می دهند، احساس می کنند که زایمان خود را بیشتر تحت کنترل دارند. ممکن است فرد ارگاسم بسیار شدیدی داشته باشد یا احساسی غیرمعمول و به دنبال آن خروج مایعات از آلت تناسلی خود را احساس کند. ترکیب حاصل از ذوب کردن مقداری از شکلات تلخ و ریختن مقداری از آن روی میوه یک ترکیب فوق العاده سالم و مؤثر برای کاهش درد قاعدگی ایجاد می کند. شما میتوانید روغن ماساژ معطر را بخرید و یا خودتان با استفاده از روغنهای معطر گیاهی و یک روغن پایه، ترکیب مخصوص خود را بسازید.

البته ترکیب این آنتی اکسیدانها در مواد دیگری مثل بادام زمینی و یا دانه انگور هم یافت میشود.مصرف روزانه مکمل پیکنوژنول می تواند درد پریود را کاهش دهد. کلسیم به شکل مکمل هم در دسترس افراد قرار است. اکنون کف دست را روی قسمت دکلته و سینه خود قرار دهید. این نقطه روی دست شما، در ناحیه گوشتی بین انگشت شست و اشاره است. این عصاره که با نام تجاری پیکنوژنول شناخته میشود حاوی آنتیاکسیدانهای فراوانی است. قبل از اینکه پریودتان آغاز شود به مدت پنج روز هر روز یک گرم عصاره شوید مصرف کنید.

همچنین شاید به کاهش تنش جزئی کمک کند. ارگاسم واژن می تواند مغز شما را تحت تاثیر قرار دهد تا انتقال دهنده های عصبی مانند اندورفین و اکسی توسین را آزاد کند. دکتر بری کمیساروک، استاد روانشناسی دانشگاه دانشگاه راتگرز که بر روی ارگاسم در زنان مطالعه میکند، در مصاحبهای با بی بی سی میگوید: «ارضای واژنی، درونی و شامل کل بدن است؛ احتمالا به این دلیل که اعصاب حسی کلیتوریس که به ناحیه خارجی آن چوچوله گفته میشود، با اعصاب حسی واژن تفاوت دارند». این بالشتک را میتوانید با روغنهای گیاهی معطر و آرامشبخش مثل روغن اسطوخودوس، مریم گلی و مرزنگوش معطر کنید.

در صورتی که احساس کردید شرایط بسیار بحرانی است، میتوانید با کارشناسان اورژانس از طریق تماس تلفنی در ارتباط باشید تا آنها به شما موارد لازم را متذکر شوند. در یک مطالعه ۴۸ فرد مبتلا به درد قاعدگی به دو گروه تقسیم شدند: یک گروه با کرمی حاوی روغنهای گیاهی و گروه دیگر با کرمی حاوی عطر مصنوعی ماساژ داده شدند.شدت و طول مدت درد در گروهی که از روغنهای گیاهی استفاده میکردند، کاهش چشمگیری داشت (۳).

یک مطالعه اثر ماساژ را در افراد مبتلا به درد قاعدگی ناشی از اندومتریوز بررسی کرد (۲). در یک مطالعه در سال ۲۰۱۲، زنان ۱۸ تا ۳۰ ساله با قاعدگیهای منظم اثر گرم کردن شکم و کمر را در کاهش درد گزارش کردند. برای آشنایی بیشتر با رابطه جنسی در دوره قاعدگی و ارگاسم، به شما پیشنهاد میدهیم مجموعه آموزشی آویشن برای لذت و سلامت جنسی را دنبال کنید. در محل نیمه تحتانی استرنوم به عمق یک سوم قطر قفسه سینه ماساژ میدهیم.

هدف ما از این اقدام ساده این است که با فشار به قفسه سینه، قلب را پمپ کرده تا جریان خون در عروق به حرکت درآمده و خون به مغز برسد و بتوانیم مغز را حفظ کنیم و به آن اکسیژن برسانیم زیرا اگر اکسیژن و خون به مغز نرسد حتماً سلولهای مغزی صدمه جدی میخورند و میمیرند. قبل از اقدام به ماساژ درمانی برای سکته قلبی ابتدا باید پزشک مراقبت های اولیه بررسی کند. در برخی موارد ، ماساژ کف پا هر شب پیش از خواب می تواند به تسکین درد ناشی از این مشکلات کمک کرده و در بعضی موارد آنها را درمان کند .

اگرچه ماساژ تضمین نمی کند که شما پاره نخواهید شد یا به روشهای دیگری مانند اپیزیوتومی یا بخیه نیاز ندارید ، اما می تواند به شما کمک کند برخی از احساساتی را که هنگام ورود کودک به دنیا احساس می کنید ، پاک کنید. دلیل نیاز به آن: اگر شما دچار تنبلی مزمن عضلات هستید و یا اگر شغل شما طوری است که باید همیشه مشغول کارهای سخت فیزیکی باشید، ماساژ سوئدی برای شما نقش دارو را بازی می کند. عفونت انتقالی مقاربتی که توسط میکروب های گیاهی در داخل دستگاه تناسلی ایجاد می شود. پزشکان به کمک RF علائمی مثل خشکی واژن، بی میل جنسی و عفونت های واژن را برطرف می کنند.

متخصصین بر این باورند که کلسترول خوب میتواند باعث کاهش تجمع پلاک در شریانها شود و به کاهش خطر حمله قلبی کمک کند. ماساژ درمانی برای حدود ۲۰ دقیقه میتواند به کاهش درد قاعدگی کمک کند. در یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۰۲، دانشمندان بررسی کردند که چگونه ماساژ به ۴ بزرگسالی که از سردرد مزمن رنج میبردند، کمک میکند و این روند را ۲ الی ۳ بار در هفته و به طول ۶ ماه برای آنان تکرار کردند. یکی از بهترین شیوههای مقابله با دردهای قاعدگی ماساژ متمرکز بر عملکرد رحم و عضلات آن است انجام ماساژ ۱۰ روز قبل از قاعدگی و یا همزمان با شروع این دوره، به کاش درد دوران قاعدگی به خانمها کمک شایانی میکند.

نخست برای ماساژ به سراغ شانه های فرد بروید و با یک دست شانه ی طرف راست و با دست دیگر شانه ی طرف چپ را به آهستگی ماساژ دهید. ماساژور از کف دست و انگشتان خود برای اعمال فشار قوی به بدن شما استفاده خواهد کرد. اگر بطری آب گرم یا تشکچه برقی نداشته باشید، دوش آب گرم بگیرید و یا حتی با استفاده از یک حوله گرم، شکم و کمر خود را کمپرس کنید. آنی آزما با توجه به نیازی که از گذشته تا به امروز بوده است شکل گرفته است.

در صورتی که وان ندارید دوش آب گرم نیز به همان میزان آرام بخش است. پیشتر در مورد قاعدگی یا عادت ماهانه یاد گرفتیم و این که آنچه ما به صورت عامیانه آن را «پریود» مینامیم، خونریزی در اثر ریزش لایه داخلی رحم یا همان آندومتر است. گاهی اضافه کردن روغنهای گیاهی به سبک آروماتراپی یا همان رایحه درمانی، ممکن است مفیدتر باشد. گرم کردن کمر و شکم ممکن است درد را کاهش دهد. اگر متوجه شدید که درد شما با گرم کردن کاهش مییابد میتوانید کیسه آب گرم مناسب و یا تشکچه برقی خریداری کنید و یا در صورتی که مایکروویو دارید خودتان بالشتک گرم درست کنید!

دیدگاهتان را بنویسید