5 گام مهم برای یک ماساژ قلبی و تنفسی + تصویر – خبرگزاری آنا

از طرف دیگر در اثر فشاری که برروی بافتها وارد می شود به طور رفلکسی، مویرگها اتساع پیدا می کنند و مقدار خونی که بین بافتها مبادله می شود افزایش می یابد. شاید یکی از پرکاربردترین فواید ماساژ کاهش درد باشد; چون ماساژ از یک طرف با دفع مواد زاید در بافتها موجب کاهش درد و ناراحتی می شود (یعنی در اثر افزایش گردش خون عوارضی مانند کوفتگی عضلات را کاهش می دهد) و از طرف دیگر باعث بالا رفتن آستانه درد گیرنده های عصبی می شود زیرا چنانچه حرکات ماساژ را بصورت ملایم شروع کنیم و بتدریج بر شدت حرکات آن اضافه نماییم امکان دارد در نتیجه این عمل، حساسیت گیرنده های درد کاهش یابد و آستانه درد بالا رود.

وقتی که میخواهیم تنفس دهیم باید دهان خود را روی دهان و بینی نوزاد قرار داد و باید مطمئن باشیم که راه هوایی و دهان نوزاد باز است و توجه کنید که سایز ریه های نوزاد چقدر است چون حجم ریه های او کم میباشد و فقط نیاز به حجم هوایی به اندازه دهان باد شده ما دارد؛ فقط همین. مبتلایان به اختلالات خونی یا افرادی که تعداد پلاکت کمی دارند، و افرادی که داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین مصرف می کنند، باید از انجام ماساژ خودداری کنند. شاید کمی عجیب به نظر بیاید ولی مطالعات نشان می دهد که ماساژ بدن از زمان های قدیم در تمدن های باستانی نیز وجود داشته و حتی هندو های قدیمی از ماساژ در کنار ورزش های تنفسی استفاده می کردند.

ایرانی ها و همچنین مصریان از انواع مختلف ماساژ برای درمان بسیاری از مشکلات، استفاده می کردند. امروزه افراد از انواع مختلفی از ماساژ درمانی برای اهداف های مختلف مرتبط با سلامتی استفاده می کنند. با رشد کودک، افزایش وزن پیدا می کنید که ممکن است انواع مختلفی از دردها در بدن شروع شوند. انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که با هدف بهبودی روی قسمت های مختلف بدن انجام می شود.

در حالی که اکثر خانم های باردار فکر می کنند می توانند ماساژ را تحمل کنند، اما باید موارد منع دریافت ماساژ نیز در نظر گرفته شود. اگرچه به نظر می رسد ماساژ درمانی برای بیماران سرطانی کاملاً بی خطر است، اما افراد باید قبل از ماساژ که شامل فشار عمیق یا شدید باشد، با انکولوژیست مشورت کنند. در ایالات متحده، ماساژ درمانی اغلب بخشی از داروهای مکمل و جایگزین (CAM) محسوب می شود. آن ها اغلب از دست و انگشتان خود و در موارد محدود از ساعد، آرنج یا پا برای ماساژ درمانی استفاده می کنند.

در صورت حساس بودن به بو یا روغن های اساسی از این نوع ماساژ استفاده نکنید. در این روش فرد باید لباس های نازک و راحت بپوشد و یا کاملا لباس های خود را در بیاورد. این کار را باید از کف پای خود شروع کنید و کم کم آنرا به قسمت های بالایی هدایت کنید. ماساژ درمانی در منزل و انواع ماساژ درمانی به معنی دست ورزی یا همان مالش بافت ها و اندام های قابل انعطاف بدن می باشد. تعاریف متعددی برای ماساژ درمانی می شود پیدا کرد، اما شاید ساده ترین تعریف این باشد: مالش بافت های نرم، تاندون و عضله های بدن جهت بهبود هر نوع درد را ماساژ درمانی می گویند.

ماساژ تمرین مالش و ورز دادن بدن با استفاده از دست است. ماساژ ورزشی در صورت بروز صدمات ورزشی بر روی عضله ها و استفاده مكرر از آن ها انجام می شود و در جلوگیری از آسیب های ورزشی موثر باشد. درمانگران ماساژ در مکانهای مختلف از جمله مطبهای خصوصی، بیمارستان ها، کلینیکها و باشگاههای ورزشی کار میکنند. ماساژ ورزشی می تواند روی قسمت های خاصی از بدن و یا کل بدن انجام گیرد و بسته به نیاز فرد با فشار عمیق با صربه های آرامش بخش متناوب همراه است. از تکنیک ماساژ متقاطع معمولا برای درمان آسیب های وارد شده به تاندون و رباط ها استفاده می شود.

ماساژ این دستگاه از نوع ضربه ای و لرزشی است که ارتعاشات وارد شده بر روی لایه های داخلی تاندون ها، بافت ماهیچه ای و عضلات، درد، اسپاسم و تنش ها را کاهش داده و به ریلکس شدن ماهیچه ها کمک می کند. این روز ها با وجود دستگاه های ماساژور، افراد به راحتی در محیط خانه اقدام به ماساژ درمانی می کنند. شواهد علمی در مورد ماساژ درمانی محدود است.

به طور معمول، بیمار روی یک میز دراز می کشد و بهتر است لباس گشاد و راحت بپوشد و حتی در برخی موارد درمانگر توصیه می کند که بیمار لخت شود. با توجه به وجود استرس ها و هیجان های ناشی از زندگی روزمره که یک امر طبیعی به شمار می آید، عضلات خسته و سفت می شوند و قرار گرفتن در محلی ساکت و آرام و دراز کشیدن برروی تخت راحت و برخورد ملایم و آرام ماساژ، همگی باعث ایجاد آرامش در فرد می شود.

روغن های اساسی قبل از استفاده باید رقیق شوند. این متخصص طب اورژانس بیان کرد: در صورتی که بیمار پاسخی نداد و هوشیار نبود باید بلافاصله با 115 تماس گرفته و درخواست کمک شود. در طول این ماساژ، به طرفین دراز می کشید، یا روی میزهایی که طراحی شده برای شکم افراد باردار است. ماساژ صندلی برای افرادی که نیاز به ماساژ فوری دارند مناسب است و روی گردن، شانه ها و پشت تمرکز دارد. اگر به سراغ خرید دستگاه ماساژور برقی و شارژی بروید، در هر زمان و هرجایی که نیاز به ماساژ داشته باشید، با همراه داشتن شارژر، میتوانید از ماساژ بدن خود لذت ببرید.

ماساژ شیاتسو به طور معمول 60-90 دقیقه طول می کشد و نیاز به لخت شدن ندارد. یک ماساژ آروماتراپی 60-90 دقیقه طول می کشد. معمولاً یک ماساژ سوئدی 60-90 دقیقه طول می کشد. ماساژ بافت عمیق از فشار بیشتری نسبت به ماساژ سوئدی استفاده می کند و در صورت بروز مشکلات مزمن عضلانی مانند درد، آسیب دیدگی یا عدم تعادل، مناسب است. به نظر می رسد ماساژ درمانی در صورت عدم کاربرد مناسب و انجام آن توسط افراد غیر متخصص خطرات جدی زیادی را به همراه دارد. ماساژ درمانی در فرهنگ های سراسر جهان سابقه طولانی دارد. برای انجام این ماساژ باید لباس های خود را دربیاوری.

دیدگاهتان را بنویسید