15 درمان سریع درد قاعدگی با داروهای گیاهی، دمنوش، ماساژ و طب سنتی

در صورتی که وان ندارید دوش آب گرم نیز به همان میزان آرام بخش است. در صورتی که داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب را حدود ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از شروع پریود مصرف کنید میتوانند در کاهش ریسک بروز سردردهای قاعدگی نقش مفید داشته باشند. ماساژ تایلندی از فشار ملایم و تکنیک های کشش برای آرام کردن کل بدن استفاده می کند و این، یک روش درمانی باستانی است که از هند نشات می گیرد که قدمت آن به حدود 2500 – 7000 سال پیش باز می گردد. بیشتر جلسات ماساژ درمانی در حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول میکشند.

میزان جذب آهن هم از غیرهم بیشتر است. دو نوع آهن به نام هم و غیرهم وجود دارد. در همین راستا لازم است تا انگشت سبابه دو دست را بر روی نقطه وسط بالای لب خود قرار دهید و ۴۰ ثانیه فشار ملایم به آن قسمت وارد کنید. ماساژ شبانه کف پاها ، علاوه بر بهبود گردش خون ، با بالا رفتن فشار خون نیز مقابله می کند . با توجه به این که پروستات در مجاورت مجرای خروجی روده و راست روده قرار گرفته است، لذا هر گونه افزایش حجم پروستات میتواند به راست رودهی انسان فشار وارد کند و سبب ایجاد درد در این ناحیه شود.

همچنین ماساژ درمانی میتواند باعث افزایش شل شدن عضلات و کاهش گرفتگی ناحیه شانه، کمر و گردن شود همچنین میتواند از شدت و دفعات حملات سردرد میگرنی و سردردهای تنشی بکاهد. همچنین یوگا و مدیتیشن و تنفس عمیق باعث شل شدن عضلات و کاهش درد می شوند. اگر شدت درد خیلی زیاد باشد احتمال دارد کیست پاره شده باشد و در صورتی که همراه با تهوع باشد نشانه آن است که کیست باعث چرخش رحم شده است. تحقیقات ثابت کرده اند که دریافت ماساژ با افزایش ترشح سروتونین همراه است.

علاوه بر ماساژ یا همراه با انواع ماساژ می توان از استحمام و شست و شو با حرارت بالا ، استنشاق ( بخور ) ، انواع استحمام ، دوش ، کمپرس ، سونا و … ویتامین های B2 , کوآنزیم کیوتن و منیزیم از موادی هستند که کمبود آن ها با بروز سردرد می تواند همراه باشد. همان طور که در بالا اشاره شد شاید علت سردرد شما کمبود خواب و استراحت کافی باشد. بنابراین با داشتن استراحت و خواب کافی م ی توان از سردرد خلاص شد.

برخی از داروهایی که مصرف آنها به طور موقت قبل از شروع قاعدگی تاثیرات زیادی دارد عبارتند از ناپروکسن سدیم یا سایر داروهای غیر استروئیدی ضد التهاب که باید دو بار در روز مصرف شوند، فروواتریپتان که باید از روز اول دو مرتبه مصرف شود و پس از آن دز آن کمتر شود، ناراتریپتان که ۲ بار در روز مصرف میشود و سوماتریپتان که باید دو بار در روز مصرف شود، متیل ارگونویس دو بار در روز مصرف میشود، DHE که روزی ۲ بار یا به صورت تزریقی یا اسپری مصرف خواهد شد منیزیم نیز باید روزی دو بار مصرف شود.

شاید در مقابل این جمله که ” از اضطراب و تنش ها اجتناب کنید” پاسختان این باشد که در زندگی پر دردسر این روز ها انجام این کار عملا غیر ممکن است ولی باید بگوییم برای کاهش استرس و اضطراب و همچنین کنترل خشم راهکار هایی وجود دارد که با انجام و تکرار آن ها می توان به مرور تا حد زیادی از آن ها پیشگیری کرد اگر چه به صفر رساندن این موارد شاید کار بسیار دشواری باشد!

گاهی اوقات ممکن است که پزشک در حین معاینه پروستات، ماساژ پروستات را نیز برای شماانجام دهد.هدف از این کار این است که مقداری مایع را برای بررسی زیر میکروسکوپ برای جستجوی علائم عفونت یا مشکلات دیگر به دست آورد. با انجام پذیرش غیر حضوری و در صفحه اصلی انی آزما شما می توانید انجام مراحل نمونه گیری خود را در منزل یا محل کار خود را طی کنید. آنی آزما با توجه به نیازی که از گذشته تا به امروز بوده است شکل گرفته است.

باید توجه داشته باشید که در این شیوه، ماساژور با استفاده از تکنیکهای سنتی سعی مینماید تا به شکل ریتمیک، گرفتگی عضلانی و ماهیچهای بدن را به صورت کامل درمان نماید. بنابراین سعی کنید به طور پیوسته و مداوم، ورزش هایی مثل پیاده روی، شنا و دویدن روی تردمیل را انجام دهید تا دوران پریود راحت تری داشته باشید. محرک های غذایی لزوما در تمامی بیماران ایجاد سردرد میگرنی نمی کنند بلکه ممکن است برای هر بیمار ماده غذایی خاصی محرک حمله میگرن شود بنابراین در مورد فهرست محرک های غذایی متخصص خود باشید و به صورت تجربی این خوراکیها را شناسایی کنید.

همچنین تحقیقات نشان داده اند که با توجه به این که یکی از علتهای بروز میگرن قاعدگی افزایش ساخت و ترشح پروستاگلندین ها در حول و حوش زمان قاعدگی است، و ویتامین E به دلیل خاصیت آنتی اکسیدان خود قادر به جلوگیری از ترشح پروستاگلندین ها می شود و با توجه به بی خطر بودن ویتامین E در دوزهای توصیه شده استفاده از آن به عنوان پیشگیری از بروز میگرن قاعدگی مورد بررسی قرار گرفت. بدون مراجعه به متخصص ماساژ هم میتوانید این كار را خودتان انجام دهیدبه شرط آنکه تکنیکهای یک ماساژ درست را با مشورت متخصص آموزش ببینید؛ البته اگر تحمل كمی درد و مدت زمان طولانی آن را دارید.

اگر متوجه شدید که درد شما با گرم کردن کاهش مییابد میتوانید کیسه آب گرم مناسب و یا تشکچه برقی خریداری کنید و یا در صورتی که مایکروویو دارید خودتان بالشتک گرم درست کنید! اگر هم مدل کوچکی را خریداری کنید در کاهش درد شما تاثیری نخواهد داشت. در این مطلب به بخشی از راهها برای کاهش درد قاعدگی میپردازیم. در این نوشتار به معرفی روشهای درمان سریع درد و انقباضات دوران قاعدگی میپردازیم. داشتن انواع ماساژور در خانه باعث مى شود تا هر زمان كه لازم بود ارامش را براى خود و خانواده ى خود به ارمغان بياوريد.

برای مصرف غذا زمان خاصی را مشخص کنید. برای پیدا کردن آن می توانید فرورفتگی استخوان گونه خود را لمس کنید و در بخش زیرین آن، منطقه مورد نظر را بیابید. پیشتر در مورد قاعدگی یا عادت ماهانه یاد گرفتیم و این که آنچه ما به صورت عامیانه آن را «پریود» مینامیم، خونریزی در اثر ریزش لایه داخلی رحم یا همان آندومتر است. خانمها همزمان با شروع دوران قاعدگی یا چند روز زودتر از آن با دردهای ناحیه شکم روبهرو میشوند که علت اصلی آن انقباضات عضلات درونی بدن و اسپاسمهایی است که در این دوران به رحم و عضلات آن وارد میشود.

دیدگاهتان را بنویسید