11 راه کاهش درد پریود – سلامت بانوان اوما

این فشار باید قفسه سینه را حدود ۵ سانتی متر به پایین ببرد و سپس اجازه دهید قفسه سینه به حالت عادی برگردد تا خون گیری توسط قلب به درستی انجام شود. انجام ماساژ پرینه، پوست پرینه را نرم نموده و به کشش راحت پوست آن منطقه تا حدود 10 سانتی متر کمک خواهد کرد. اگر دراین مدت تنفس منظم فرد بازگشت نیازی به تکرار احیای قلبی ریوی نیست بلکه باید مرتب تنفس و نبض فرد را چک کنید. انجام به موقع احیای قلبی ریوی یا به اصطلاح CPR ، شانس زنده ماندن مبتلایان به ایست قلبی را تا دو یا سه برابر افزایش می دهد.

با این حال، این نگرانی وجود دارد که برخی از این روغن ها ممکن است خطر واژینیت و تحریک واژن را افزایش دهند. سابقه خانوادگی حمله قلبی : اگر خواهر و برادر، والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شما حملات اولیه قلبی داشته باشند، ممکن است شما در معرض خطر بیشتری قرار داشته باشید. سایر بیماران نیز در بیمارستان در معرض عوارض تهدیدکننده زندگی هستند. اگر فرد نفس نمی کشید یا نبض نداشت، باید احیای قلبی ریوی را شروع کرده تا رسیدن جریان خون به مغز و سایر اندام های حیاتی حفظ شود.

اما انجام این مانور مشکل است و امروزه تصور میشود که نسبت به سایر روشها از لحاظ آسیب به گردن بیخطرتر نیست. طی عملیات احیا که هدف اصلی آن کمک به ادامه فعالیت قلب و مغز است، خونرسانی و اکسیژنرسانی در بدن با انجام ماساژ قلبی و تنفس مصنوعی انجام میشود. خب برای باز کردن راه هوایی باید شیرخوار را حتماً روی سطحی سفت و صاف قرار داد ولی اگر روی مبل یا تخته نرم قرار دهیم در ادامه CPR نمیتوانیم ماساژ قلبی را به درستی و با کیفیت انجام دهیم.

کافی است 6 قطره روغن مریم گلی و 6 قطره روغن اسطوخودوس را با 3 قاشق چایخوری روغن بادام ترکیب کرده و نواحی شکم را به آرامی ماساژ دهید. به طور معمول سنگ های داغ بین شکم و پاها، کف دست، ستون فقرات قرار می گیرد. تکنیک اصطکاک عرضی عمقی، بیشتر برای تاندون ها و رباط های آسیب دیده استفاده می شود. اصطکاک عرضی عمقی: این تکنیک ماساژ درمانی در فیزیوتراپی به طور مستقیم توسط انگستان دست صورت می گیرد که با فشار و نوسان های ایجاد شده در بافت ماهیچه توسط فیزیوتراپیست انجام می شود.

یک لوله مخصوص که به آن یک بالن خاص متصل است وارد شریان های کرونر بیمار می شود. این پروسه درمانی با ایجاد مسیر های جدید برای گردش خون به عضله قلب می تواند شریان های مسدود شده را درمان کند. همچون آنژيوپلاستی یک لوله مخصوص به نام کاتتر وارد بدن می شود ، با این تفاوت که در جلوی آن یک لیزر قرار دارد که شریان های مسدود شده را باز می کند. راه هوایی یعنی لوله ای است که به نام نای یا تراشه که بین حلق و ریه قرار دارد و اگر آن بسته باشد یا خم شده باشد نمیتواند هوا را عبور دهد و نفس بکشد.

سپس او را به پشت قرار داده و باید همواره راه هوایی را باز نگه داریم چون اگر سر و چانه او را رها کنیم مجدد به علت شلی گردن سر خم شده و راه هوای بسته میشود. ممکن است در حالت خوابیده روی تخت یا روی مبل، در حالیکه پاهایتان باز و زانوها خم است احساس راحتی کنید. اما به یاد داشته باشید که هیچ ضمانتی ندارد با این روش دچار پارگی نشوید یا نیاز به بخیه یا اپیزیوتومی نداشته باشید. به یاد داشته باشید که ماساژ پرینه را تا زمانی که شما احساس سوزن سوزن شدن یا کشش در این منطقه کردید، ادامه دهید.

در لیست محصولات طب دانه می توانید دمنوش ترکیبی مرزنجوش، بابونه، پرسیاوشان و عسل را به عنوان چای معجون رویایی نیوشا خریداری کنید. 4- برای کاهش درد پریود از چای استفاده کنید! مطالعات کوچک نشان داده اند که ماساژ دادن ناحیه چندین بار در هفته – همراه با مصرف آنتی بیوتیک – می تواند درد و فشار ناشی از درد را تسکین دهد. چاقی : چاقی با سطوح بالای کلسترول خون، سطوح بالای تری گلیسیرید، فشار خون بالا و دیابت همراه است. دیابت : خطر ابتلا به حمله قلبی را افزایش می دهد. استرس : استرس خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

احیای قلبی که شامل دو بخش ماساژ قلبی و تنفس مصنوعی میشود، برای افرادی که سلامتشان این چنین به خطر افتاده، حکم نجات دهنده را دارد. به این صورت که هرچقدر شما او را صدا زنید، هیچ واکنشی نشان ندهد. اگر شما برای انجام CPR آموزش ندیده اید، پزشکان توصیه می کنند که فقط ماساژ قفسه سینه انجام دهید. ماساژهای معروف و مؤثر دیگری نیز هستند که در درمان انواع سردرد اثربخشی بالایی دارند، اما توصیه میشود که حتماً پیش از شروع ماساژ درمانی شما با پزشک خود مشورت کنید.

دستهای خود را بشویید و ناخن هایتان را کوتاه کنید. بهتر است ماساژ پرینه را حدود هفته ۳۴ بارداری شروع کرد. با این حال، بسیاری گزارش دادند که ماساژ می تواند ناراحت کننده باشد و حتی باعث احساس سوزش دردناک در چند هفته اول شود. با فشار دادن این محل میتوانید بسیاری از سردردهای میگرنی را درمان کنید. بسیاری از پزشکان معتقدند که ماساژ سر میتواند به عنوان یک راه کلیدی برای درمان مشکلات سردرد باشد. تحقیقات محدودی در زمینه ماساژ درمان سردرد صورت گرفته است. طبق تحقیقات پنجاه درصد بیماران قلبی، عدم اطمینان، اضطراب و افسردگی را تجربه می کردند.

حتی اگر شما به طور مرتب فعالیت داشته باشید و یک رژیم تناسب داشته باشید، تحقیقات حاکی از این هستند که اضافه کردن ماساژ درمانی به برنامههای تناسب اندام و سلامتی روتین شما میتواندن اثرات مفیدتری داشته باشد. یک رژیم غذایی کم چرب باعث کاهش التهاب در بدن می شود. ماساژ پروستات میتواند با خروج مایعات اضافی و به جای مانده در داخل مجاری پروستات و ادراری فرد، فشار وارده بر پروستات فرد را کاهش دهد و باعث کاهش حجم پروستات و همچنین کاهش عوارض ناشی از افزایش حجم پروستات یا التهاب پروستات شود.

دارچین به عنوان تسکین دهنده و کاهش دهنده التهاب شناخته می شود. برای افرادی که خیلی اهل ورزش نیستند، ماساژ درمانی ماهیانه بسیار توصیه می شود. البته این سوال بسیار بجا و مهم است. اما در چند دقیقه اول ایست قلبی فشار بر روی قفسه سینه یا ماساژ قلبی اهمیت بسیار بیشتری دارد. قبل از اقدام به ماساژ درمانی برای سکته قلبی ابتدا باید پزشک مراقبت های اولیه بررسی کند. در طول زمان کشش ها آرامش روحی و جسمی خود را رعایت کرده و نفس های عمیقی بکشید. زمانی که یک طرف ستون فقرات خود را ماساژ دادید، توپ گلف را به طرف دیگر حرکت داده و حرکت را برای سمت دیگر ستون فقرات و ماهیچههای پشت گردن تکرار کنید.

تنفس مصنوعی را دو مرتبه دیگر انجام دهید. با گوش خود صدای تنفس یا ناله نوزاد را چک میکنیم و جریان هوای تنفسی را حس میکنیم و حرکت شکم رو هم بطور همزمان نگاه میکنیم. به شکم او نگاه میکنیم گوش میکنیم که صدای هوا میآید و حس میکنیم جریان هوا را.ولی متاسفانه تنفس ندارد و کودک بیهوش است وآبی رنگ است.پس حالا باید به مرحله شش ام یعنی ماساژقلبی وارد شویم که بصورت سی ماساژ و دو تنفس است.

خب اگر کودک شما خوشبختانه به سرعت گریه کرد و پاسخ داد دیگر نیاز به احیای او نمیباشد. اگر کودک سنگین است و بیشتر از ۵ یا ۶ کیلو است، میتوان آن را روی زمین به پهلو قرار داد و راه هوایی را باز نمود و اگر استفراغ کند ترشحات خارج میشود. بینی شخص را ببندید. بینی را بگیرید . این کار ممکن است رابطه جنسی را لذت بخش تر و نزدیکی بین زن و مرد را افزایش دهد. در صورت احساس تنش در این مناطق، با افزایش فشار تنش را کاهش دهید.

سپس آن را به صورت نیمه داغ (ولرم) بنوشید. خب حالا برای انجام ماساژ قلبی لازم است که انگشتان را در نیمه تحتانی استرنوم یا استخوان جناغ قرار داده و برای این منظور باید لباس نوزاد را باز کرد و در ناحیه قفسه سینه تمرکز و توجه نمود. با انجام ماساژ پرینه کشش در ناحیه پرینوم افزایش پیدا میکند که این امر هم باعث میشود که سر نوزاد در هنگام زایمان سریع تر بیرون بیاید. به مرور زمان و افزایش کشیدگی، احساس راحتتری نسبت به آن خواهید داشت. انجام اقدامات لازم در چهار دقیقه اول برای فردی که دچار ایست قلبی شده، احتمال نجات و زنده ماندن بدون عارضه وی را به شدت افزایش میدهد.

بنابراین انجام احیای قلبی که شامل ماساژ قلبی و تنفس مصنوعی میباشد، برای کمک به زنده ماندن افراد آسیب دیده ضرورت دارد. تنفس مصنوعی به خصوص برای کودکان یا افرادی که چند دقیقهای است دچار ایست قلبی شدهاند و میزان اکسیژن در خونشان کاهش یافتهاست اهمیت دارد. بنابراین، سعی کنید در خصوص مسائل ناباروری آگاهی لازم را داشته باشید. شما میتوانید از طریق حس لامسه، نفس کشیدن فردی که دچار حادثه شده است را حس کنید. در گذشته توصیه میشد با قلاب کردن انگشتان به دور فک و کشیدن آن به جلو راه هوایی باز شود (مانور جلو بردن فک Jaw thrust).

دیدگاهتان را بنویسید