11 راه کاهش درد پریود – سلامت بانوان اوما

نوشیدن نصف فنجان از این دم کرده به صورت ولرم در هر یک ساعت درد، انقباض و گرفتگی عضلانی ناشی از قاعدگی را کاهش می دهد. یک اونس بادام (یک لیوان متوسط) یا نصف فنجان اسفناج جوشیده 80 میلیگرم منیزیم دارد. نمی توان گفت که قهوه های بدون کافئین، بطور کامل بدون کافئین هستند، اما به ازای هر ۶ یا ۷ فنجان از آن، اندازه یک فنجان قهوه عادی کافئین در آن وجود دارد ، اذا توصیه میشود در خوردن این نوع قهوه نیز زیادهروی نکنید. برای این منظور ۴ انگشت دیگر را پشت گوش و روی سر قرار داده و به این ترتیب با تسلط کامل به ماساژ ۲ نقطه مشخص شده در پشت سر بپردازید.

رحمتان در محل تقاطع انگشتها قرار دارد. نرمه کف یک دست را در وسط قفسه سینه، بین نوک پستان­ها قرار دهید. گرفتن دست مقابل بینی بیمار، و نگاه کردن به حرکت بالا و پایین قفسه سینه، یا گوش کردن به صدا نفس کشیدن بیمار، راههایی هستند که میتوان از آنها به تنفس بیمار دقت کرد. مقداری روغن کنجد در قسمت پایین شکم بریزید و به آرامی ماساژ دهید تا درد کاهش یابد. مانور “سر-پایین، چانه-بالا” را انجام داده و با کمک شست و سبابه بینی بیمار را فشار دهید. انجام عمل ماساژ بصورت سنتی به صورت دستی و توسط افراد متخصص انجام می­گردد.

ماساژور برقی MG148 بیورر ساخت شرکت Beurer آلمان تسکین دهنده درد و گرفتگی های عضلات کتف،شانه و کمر است و با اعمال فشار ملایم و به صورت ضربه ای باعث کاهش درد های عضلانی و ماهیچه ای می شود. معمولاً ماساژورهای برقی استفاده آساني دارند و معمولا با فشار یک دکمه دستگاه روشن شده و با قراردادن در هر قسمتي از بدن و تنظيم سرعت لرزشي مناسب ماساژ انجام مي شود.

در اين مطالعات كه يكي از آنها در لندن و ديگري در سوئد انجام شده نشان داده شده است كه درصد بيشتري از كساني كه پس از ايست قلبي ماساژ قلبي گرفتهاند (به نسبت آنهايي كه CPR كامل دريافت كردند) با عملكرد مغزي مناسب و حال عمومي خوب، پس از معالجه، بيمارستان را ترك كردند. طبق مطالعات انجام گرفته در جوامع مختلف زنان سیگاری بیشتر از سایر زنان در دروه قاعدگی درد دارند.

مطالعات کوچک نشان داده است که چند بار ماساژ در هفته همراه با مصرف آنتی بیوتیک می تواند باعث تسکین درد و فشار شود. بهترین ماساژوربرقي با حركات نوسانی روي عضلات بدن علاوه بر بهبود جريان خون،دردهاي بدني را كاهش مي دهد.تجربه ثابت كرده افرادي كه چندين بار ماساژ درماني را در برنامه روزمره خود قرار داده اند،حس نشاط و شادابي بيشتري حس كرده اند. امروزه گزينه هاي درماني ماساژ وجود دارد،ماساژور برقی يكي از آنهاست كه كار ماساژ را بسيار راحت كرده است. این ماساژور ها دارای دو نوع ساده و برقی می باشد. اگر واریس دارید و یا از بیماری های پوستی رنج می برید، از این وسیله استفاده نکنید.

حتما به قیمت این وسیله توجه داشته باشید، عوامل مختلفی چون جنس، مدل، کیفیت و… بنابراین اقدام به خرید دستگاه ماساژور مناسب می­تواند کیفیت زندگی را بهبود بخشد. با وجود به کار بستن این راهکارها دردتان بهبود نمی یابد؟ باعث تحریک گردش خون و شل شدن عضلات می شود ، دارای خاصیت درمانی است ، از بین بردن علائم درد گردن و رحم و کمردرد ، سردرد و سرگیجه ناشی از اسپوندیلوز گردن رحم ، پوکی استخوان ، همچنین عادی فشار خون است و خواب را بهبود می بخشد. بیماری هایی مانند فیبروم یا رشد غیر سرطانی دیواره رحم هم به ندرت سبب بروز درد قاعدگی در زنان می شود.

دقت داشته باشید انجام ورزش سنگین و تحرک و فعالیت شدید منجر به افزایش درد و خونریزی شدید در زنان می شود. دستگاه ماساژ شکم: برای اشخاصی که وقت ورزش کردن ندارند و می خواهند بک شکم کتابی داشته باشند مناسب است. چه بیرون از منزل و یا زمانی که پشت میز کارتان نشسته اید، گزینه های زیادی برای گرم نگه داشتن کمر و شکم خود دارید. کاروتن، ویتامین های A و C، کلسیم، آهن و آنزیم پاپئین موجود در میوه پاپایا سبب تنظیم و سهولت جریان خون و در نتیجه درمان درد های شدید شکم و کمر در دوران قاعدگی می شود.

چنانچه کمک­های تخصصی یا تجهیزات اورژانسی در دسترس نباشد، تنفس دهان به دهان، بهترین راه اعاده جریان هوا به داخل ریه­هاست.1. اکنون به داخل دهان او بدمید. 2. شما باید به فرد، نفس هم بدمید. سپس بینی او را با دهان خود کاملا بپوشانید و در آن بدمید. با دو انگشت شست و سبابه بینی او را بگیرید. برای انجام تنفس مصنوعی ابتدا نفس عمیق کشیده سپس با اطمینان از باز بودن راه هوایی با عقب کشیدن چانه مصدوم (ممکن است گشتن دهان و حلق مصدوم با انگشت ضروری باشد)دهان را روی دهان یا بینی مصدوم گذاشته و هوا را وارد ریه مصدوم میکنیم.

بیمار به پشت و رو به بالا خوابانده میشود و برای باز شدن راه هوایی، ابتدا چانه فرد به سمت بالا و پیشانی فرد به عقب داده میشود. با ماساژدرمانی، بین هیپوتالاموس و تخمدان یک ارتباط موثر برقرار میشود که به آن، چرخه بازخورد میگویند و باعث تنظیم و کنترل هورمونهای تولیدی بدن میشود. روال کار در ماساژ درمانی به گونه ای است که موجب آرامش بدن میشود. این 2 را بررسی کنید و به کار خود ادامه دهید. 6- این کار را برای مدت 3 دقیقه دیگر ادامه دهید. همه ما زندگي بسیار خسته کننده و استرس زايي را در محل کار و زندگي خود سپري مي كنيم كه در برخي موارد سبب دردهاي عضلانی ، بدني و آثاري از خستگي و كوفتگي هميشگي در پي دارد، اما چطور بايد خود را از شر اين دردهاي پايان ناپذير خلاص كرد؟

چطور تنفس مصنوعي بدهيم؟ از همان تکنیک تنفس دهان به دهان استفاده (به B“: نفس دادن به فرد”، مرحله ۳، مراجعه شود): از مانور سر-پایین و چانه-بالا برای باز کردن راه هوایی استفاده کنید. احیاء قلب و ریه (سی-پی-آر)، تکنیک نجات بخشی است که در شرایط متعددی مثل حمله قلبی یا غرق شدن، که شخص از هوش رفته و دیگر نفس نمی­کشد، به کار می­رود.قبل از عملیات احیاء، خاطر جمع شوید که فرد حقیقتا بی­هوش است و نفس نمی­کشد. ماساژ به معني اعمال یک نیروی کنترل شده به تمام عضلات بدن است و شخص يا وسيله اي انجام این کار ماساژور نامیده می شود.

روش کار کردن آن ها به گونه ای است که با اعمال لرزش و ضربه نسبتا محکم به محل مورد ماساژ، بهتر به بافت های داخلی دسترسی پیدا کرده و گرفتگی های داخلی را از بین می برند. در طول کنارههای رباط آشیل تا قسمت بالای ماهیچه پشت ساق پا این روش را به کار ببرید. این کار دو بار تکرار شود و سپس مجدد ماساژ قلبی را آغاز میکنیم.

مجدد نفر اول 30 ماساژ و نفر دوم دو تنفس تا آخر. اگر شما دوستان تا امروز به فکر خرید دستگاه ماساژ برقی نبودهاید، به شما پیشنهاد میکنیم که حتما خرید این وسیلهی کاربردی را در لیست خرید خود قرار دهید، چون امکانات آن تا حدی بالاست که از خرید آن پشیمان نخواهید شد. شکل دستگاه ماساژور برقی باید به نحوی باشد که بتواند به بافتهای عمیق پوستتان هم برخورد کند و آنها را هم ماساژ دهد. سرعت ماساژ باید بین 100 – 120 (در دقیقه) باشد. اگر بیمار هوشیار نبود، ولی دارای تنفس بود، ماساژ قلبی لازم نیست و بیمار را باید بیمار را به یک سمت بچرخانیم و تا رسیدن نیروهای امدادی هر دو دقیقه بیمار ارزیابی شود.

اگر تنفس منظم فرد برنگشت تنفس مصنوعی را با سرعت 12 عدد در دقیقه شروع کنید و همزمان نبض فرد را چک کنید. بعد از این 30 عدد ماساژ 2 تنفس مصنوعی به روشی که شرح داده شد انجام میگیرد. 4- پس از انجام 15 عدد ماساژ پشت سر هم ( این 15 ماساژ در مدت 11 ثانیه خواهد بود ) دو عدد تنفس مصنوعی به فرد بدهید شما برای انجام این دو تنفس 4 ثانیه فرصت دارید. طي انجام 2 مطالعه جداگانه در سالهاي 2010 و 2012 كه نتايج آن در نشريه پزشكي نيوانگلند به چاپ رسيده، پژوهشگران مدعي شدهاند ماساژ قلبي يا فشار به ناحيه سينه فرد دچار ايست قلبي شده ميتواند به اندازه انجام يك احياي قلبي كامل CPR مفيد باشد.

براساس آمار تنها در ايالاتمتحده روزانه هزار نفر به دليل ايست قلبي فوت ميكنند. براي همين است كه آمار نشان ميدهد در بيشتر از 50درصد موارد افرادي كه فردي در نزديكي آنها دچار حادثه ميشود و به زمين ميافتد تنها با اورژانس تماس ميگيرند اما يك علت مهم در اين ميان هم اين است كه بسياري از افراد نميخواهند تنفس دهان به دهان براي يك فرد غريبه انجام دهند. اگر به دلایل سلامتی به ماساژ نیاز دارید، بهتر است که آن را پزشک شما که روش مناسب انجام آن را می داند انجام دهد. در مورد نوزادان و كودكان هم بهتر است ماساژ قلبي و تنفس دهان به دهان با هم انجام شود.

برای دادن یک ماساژ قلبی موثر علاوه بر اینکه باید ماساژ را با تکنیک صحیح انجام داد لازم است که وی را در وضعیت مناسبی بخوابانید. احتمال شکسته شدن دندهها بر اثر پمپاژ تا حدی به واسطه تمرین زیاد فشردن صحیح قابل کاهش است اما به صورت صددرصد قابل از بین بردن نیست. هنگام ماساژ پروستات باید دقت باشید که بافت این قسمت بسیار حساس است و رعایت نکردن روش های صحیح و اصولی میتواند به دستگاه تناسلی شما اسیب بزند.

دیدگاهتان را بنویسید