11 راه کاهش درد پریود – سلامت بانوان اوما

پاک کردن لوله های فالوپ به طوری که تخمک و اسپرم حرکت کنند. برای یک بارداری موفق، نیاز به یک تخمک سالم دارید تا از طریق آن مواد مغذی و آنتیاکسیدانها تامین شود تا تخمک در مقابل رادیکالهای آزاد سالم بماند. به جای آن ها می توانید مواد غذایی کم چرب و غنی از فیبر مثل غلات کامل (غلات سبوس دار)، عدس و حبوبات، سبزیجات (به خصوص انواع برگ سبز تیره مثل اسفناج)، میوه و مغزجات را جایگزین کنید. مصرف دارچین هم علاوه بر کاهش درد عوارضی از قبیل تهوع واستفراغ و خونریزی قاعدگی را در زنان رفع می کند.

مطلب پیشنهادی: عوارض خوردن بیش از حد قهوه، نوشیدن زیاد قهوه چه عوارضی می تواند داشته باشد؟ ستفاده از میوه تازه یا خشک هم در دوره پریود جایگزین مناسبی برای مصرف مواد غذایی شیرین است. کاهش یا قطع این مواد غذایی می تواند به کاهش گرفتگی و درد کمک کند. برای دردها گرفتگی های خفیف تا متوسط، برخی از داروهای خانگی می توانند به شما کمک کنند. هنگامی که یاد بگیرید تکنیک های ماساژ را استفاده کنید، می توانید به توانایی خود برای باردار شدن کمک کنید. اگر بطری آب گرم یا پد گرمایشی ندارید، یک آجر را گرم کنید، درون حوله گرم پیچیده و استفاده کنید.

اگر احساس ناراحتی یا درد می کنید، اطمینان حاصل کنید که بیش از حد فشار اعمال نکنید. معمولاً از هرگونه فشار مستقیم بر تومور خودداری می شود. معمولاً ماساژور تصمیم می گیرد که از کدام روغنها استفاده کند ، اما در صورت تمایل به استفاده از روغن مد نظرتان، می توانید به آنها اطلاع دهید. این درد معمولاً ۱ تا ۲ روز قبل از قاعدگی شروع می شود و ۲ تا ۴ روز طول می کشد. ماساژدرمانی قبل از بارداری، باعث تقویت روحیه زن، کاهش اضطراب و ترس میشود و از این طریق تاثیرات مثبتی بر سلامتی فرد میگذارد.

در این مطلب می خواهیم درباره یکی از مسائل مهم برای کمک به باردار شدن آسان تر یعنی تقویت تخمدان قبل از بارداری به وسیله ماساژ صحبت کنیم. تقویت اندامهای تولیدمثل خانمها. نتایج مطالعات و تجربه خانم های زیادی نشان می دهد استفاده از کیسه آب گرم به همراه ایبوپروفن باعث کاهش درد پریودی می شود. بسیاری از زنان در دوران قاعدگی گرفتگی عضلات و دلدردهای شدیدی را تجربه می کنند.

بسیاری از زنان حتی بعد از ازدواج و دوران بارداری نیز قاعدگیهای دردناک را تجربه میکنند و گاهی این مسئله در طول سال چندبار تکرار میشود. ، از جمله مواردی است که مردان باید برای رسیدن به نعوظ کامل آنها را رعایت کنند. میتوانند در بهبود حالت نعوظ در مردان و رسیدن به نعوظ کامل بسیار موثر واقع شوند. تکنیک های ماساژ درمانی دارای انواع مختلفی هستند که هر تکنیک وابسته به نوع ماساژ درمانی و حالت بدن فرد مورد نظر استفاده می شود در این بخش به مهم ترین تکنیک های ماساژ درمانی در فیزیوتراپی می پردازیم.

مثلا عوارض قرص های ضد بارداری شامل لکه بینی، حالت تهوع، حساسیت به لمس سینه و کاهش تمایل جنسی است. افزودن روغن های گیاهی همانند روغن زیره برای ماساژ در تسکین درد بسیار موثرتر است. اگر درد شدید و خونریزی بسیار زیاد دارید باید با پزشک خود تماس بگیرید. جهت جلوگیری از سوختگی پوست بر اثر گرمای شدید کنترل دمای این وسایل قبل از گذاشتن روی نواحی دردناک شکم و کمر ضروری است. روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب و آنتی اکسیدانهاست به همین دلیل جریان خون قاعدگی را کاهش داده و پس از چند ساعت اثر خود را نشان میدهد.

اندورفین می تواند احساس درد را کاهش دهد. یک مطالعه معتبر 2008 نشان داد زنانی که 60 میلی گرم عصاره پوست کاج دریایی فرانسه در طول چرخه خود به صورت روزانه مصرف می کردند، درد کمتری داشتند. شواهد علمی نشان می دهد که ماساژ درمانی می تواند تاثیر مستقیم و شگرفی روی درمان بیماری هایی نظیر ایدز، افسردگی و سرطان داشته باشد. یکی از رایجترین مزایای ماساژ رحم رفع چسبندگی لولههای فالوپ میباشد.

در این مرحله پس از اتمام ماساژ ۲ نقطه مشخص شده در پشت سر، سراغ دستها بروید. ۲ بار در روز، ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل را با ۴ قطره روغن اسطوخودوس ترکیب کنید و با آن شکم و کمر را ماساژ دهید تا درد کاهش یابد. همچنین ایبوپروفن و ناپروکسن علاوه بر تسکین دردها، می توانند میزان خونریزی را هم کاهش دهند. یکی از بهترین ماساژهایی که به تسکین درد و کاهش آن در طول روزهای قاعدگی کمک میکند، ماساژ یا فشار درمانی ۲ نقطه در طرفین استخوان خاجی است. برای درمان دل درد روزهای قبل از پریود چه کنیم؟

معمولا مفنامیک اسید را در روزهای اول قاعدگی هر ۶ ساعت یک بار مصرف می کنند تا تاثیرگذار باشد. بررسی 2012 در گزارش ها حاکی از آن است که چای بابونه سطح گلیسین را افزایش می دهد، که به تسکین اسپاسم عضلات کمک می کند. سوزنهای مورد استفاده در طب سوزنی باید از مراکز معتبر تهیه و تاییدیه سازمان غذا و دارو را داشته باشد و به طور یک بار مصرف مورد استفاده قرار گیرند. با این حال، بسیاری از مراکز ماساژ درمانی ، به ویژه در ایالات متحده به دلیل خطر سقط جنین در این دوران، به زنان باردار در سه ماهه اول بارداری، خدمات ماساژ ارائه نمی دهند.

اگرچه برخی از مربیان یوگا اعتقاد دارند که وارونگی بدن (هنگامی سر شما به سمت پایین خم شده و پایین تر از سطح قلب قرار می گیرد) در طی دوران قاعدگی خوب نیست، بسیاری از متخصصان پزشکی می گویند این توصیه کمی منسوخ شده و انجام این حرکات در این دوران مشکلی ایجاد نمی کند. این روش برای بسیاری از زنان کارآمد است و علاوه بر فوایدی که دارد، اگر به درستی انجام شوند، هیچ عارضه جانبی برای فرد ایجاد نمی کند. ماساژور از درجات مختلف فشار و از حرکات و تکنیک های مختلفی استفاده می کند.

حتی می توانید مصرف برگ های ریحان را به رژیم غذایی روزانه تان اضافه کنید. بنابراین همیشه همراه خود داخل کیف یا ماشینتان، یک بسته قرص نگه دارید تا اگر دردتان خیلی شدید و غیر قابل تحمل بود، بتوانید از آن استفاده کنید. تحریک واژنی تحمل درد را هم به میزان دو برابر افزایش می دهد. به کار گیری این روش ها جهت عدم بروز درد پریود خطرناک است و سبب جلوگیری از بارداری یا سخت شدن این فرآیند می شود.

دیدگاهتان را بنویسید