10 راهکار برای رفع دل درد پریودی؛ برای دل درد پریودی چه کنیم؟

بعضاً همراه این درد تهوع، استفراغ، سردرد و اسهال را هم تجربه میکنند. امروز از ماساژ برای درمان انواع سردرد همچون سردردهای میگرنی و کاهش تنش و استرس بدن بهخصوص جمجمه و مغز استفاده میکنند. ماهیچههای مختلفی بین قاعده جمجمه تا کتف وجود دارد که فشار در این ناحیه باعث ایجاد سردرد میشود. دستگاه ماساژ کتف و گردن: این مدل دقیقا مانند یک شال گردن دور کتف و گردن شما می افتد و به گردن و کتف شما ضربه هایی مشت مانند وارد می کند. نرمه کف یک دست را در وسط قفسه سینه، بین نوک پستان­ها قرار دهید. برای این کار کف یک دست را در ناحیه وسط سینه قرار داده و دست دیگر را روی آن میگذاریم.

یک دست را بر روی دست دیگر قرار داده و به آرامی ماساژ را آغاز کنید. این کار باعث میشود تا با تاثیرگذاری مستقیم بر روی سایر ماهیچهها، دردهای ایجاد شده در سر را تسکین ببخشید. سپس روی قسمت انتهایی شست فشار وارد کنید. این کار را از نوک انگشت شست شروع کنید و به سمت پا ماساژ را ادامه دهید. به مدت 5-10 ثانیه این کار را ادامه دهید تامطمئن شوید که نبض را حس میکنید یا نه؟ روغنها یا ژلهای ماساژ با مرطوب کردن ناحیه پرینه و کشسانی بیشتر آن، به فرایند ماساژ کمک می کنند. بنابراین افرادی که دچار حملات سردرد ناشی از افزایش فشارخون میشوند میتوانند با ماساژ سر فشارخون را کنترل کنند و عوارض دردناک ناشی از آن را کاهش داده و حتی گاهی درمان کنند.

این ماهیچهها در دو طرف سر وجود دارند که از فک بالایی آغاز میشوند. مشاهده شده است که بیش تر زنانی که ماساژ بارداری منظم دریافت می کنند، زایمان سالم و راحتی را تجربه می کنند و معمولا زمان بسیار کم تری برای بهبودی نسبت به دیگران نیاز دارند. معمولا مفنامیک اسید را در روزهای اول قاعدگی هر ۶ ساعت یک بار مصرف می کنند تا تاثیرگذار باشد. معمولا زنان باردار به حالت لم داده به یک طرف دراز می کشند که چندان برای آن ها خوشایند نیست، منتها بدون شک مناسب ترین و ایمن ترین پوزیشن برای جنین است.

طبیعی است که زنان باردار برای تحمل وزن یک کودک در شکم، در مفاصل خود درد را تجربه می کنند. البته خانمهای باردار باید دقت کرده و قبل از هرگونه انجام ماساژ با پزشک خود مشورت کرده و از او اجازه انجام این کار را بگیرند. کورکومین، یک ماده شیمیایی طبیعی در زردچوبه، ممکن است به کاهش علائم سندرم قبل از قاعدگی (PMS) کمک کند. حتما علائم و نشانه های خود را از قبل یادداشت کرده و در هنگام مراجعه با پزشک در میان بگذارید. از ماساژ درمانی به عنوان جایگزینی برای مراقبت های پزشکی منظم خود و یا به عنوان دلیلی برای به تعویق انداختن مراجعه به پزشک در مورد یک مشکل پزشکی، استفاده نکنید.

البته توصیه میشود برای شروع کار ابتدا به یک ماساژ درمانگر مراجعه کنید. اما استفاده از یک دستگاه ماساژ پا می تواند با فزایش جریان خون در ناحیه پا خستگی پاهای شما را به سرعت از بین ببرد. در صورت بروز این اتفاق به سرعت مصدوم را به پهلو چرخانده تا محتویات وارد ششها نشود. در تمام طول ماساژ قلبی آرنج باید کاملا صاف باشد و به هیچ عنوان خم نشود و دست، عمود بر قفسه سینه قرار بگیرد. فیزیوتراپیست در این نوع از ماساژ، علاوه بر انجام ماساژ درمانی، از سنگ های صاف آتشفشانی داغ بر روی نقاط به خصوص بدن استفاده می کند.

اورلی با هدف ارائه بهترین تجربه ماساژ به شما، طیف گسترده ای از روغن های صد در صد طبیعی اورلی را دارا میباشد. مرزنجوش در نواحی مدیترانه ای با پونه کوهی، آویشن و مریم گلی، ترکیب می شود و به عنوان ادویه ای طعم دهنده در طبخ غذاهای خوشمزه استفاده می گردد. نوشیدن نصف فنجان از این دم کرده به صورت ولرم در هر یک ساعت درد، انقباض و گرفتگی عضلانی ناشی از قاعدگی را کاهش می دهد.

اکنون که زندگی ما با چنین مواردی گره خورده، وجود یک ماساژور در خانه ضروری است. برای ما روشن است که ماساژ بارداری برای خانم های باردار بدیهی است، اما چه کسی به این ماساژ بیش ترین نیاز را دارد؟ موارد بسیاری مانند حاملگی پرخطر، طب فشاری و تکنیک های رفلکسولوژی یا بازتاب شناسی باید مورد توجه قرار گیرند. البته رفلکسولوژی مقولهای بسیار گسترده بوده و کمک به تسکین سردرد، یکی از فواید آن میباشد.

ماساژ در ناحیه سر فواید بسیاری را شامل میشود که از آنها میتوان به ایجاد آرامش و کاهش استرس و جلوگیری از سردرد اشاره نمود. به این حالت سردرد تنشی گفته میشود. این کار را برای سمت دیگر نیز به همیت ترتیب تکرار کنید. تکرار این تکنیک باعث میشود تا به مرور زمان بتوانید دردهای تنشی را کاهش دهید. سنگها دارای خواص درمانی و ماورائی هستند که باعث میشود تا بتوانید آرامش و نشاط را در زندگی تجربه کنید. راههای درمانی زیادی برای کاهش سردرد وجود دارد که توسط متخصصان پیشنهاد میشود.

آرامش نقش مهمی در کاهش استرس شما دارد و به بدن شما در روند بارداری و زایمان کمک می کند. محیط اتاق ماساژ نقش مهمی در روند کار ایجاد می کند زیرا این امر به احساس راحتی و آرامش زنان باردار کمک می کند. این ماساژور از مواد نرم و بادوام خاصی ساخته شده است که به شما امکان ماساژ می دهد حتی در هنگام کار در رایانه یا هنگام استراحت ، در صندلی تکیه دهید.

اگر شما یا عزیزانتان در دوران بارداری هستید و با عوارض جانبی آن دست و پنجه نرم می کنید، به این مزایا برای سهولت در زندگی خود توجه کنید. در دوران بارداری، بیش تر خانم ها از درد در ناحیه تحتانی کمر، باسن و پاها ناراحت هستند. در این دوران یک ماده شیمیایی به نام پروستاگلانین در بدن تولید شده که عضلات رحم را تحریک کرده و باعث انقباضات شدید می شود. اصلیترین دلیل بروز این سردرد انقباضات عضلانی است.

شناخت این ماهیچهها به افراد کمک خواهد کرد تا بتوانند سردرد را به راحتی درمان نمایند. ماساژور دارای ریموت کنترل است – یک واحد کنترلی به شکل دکمه هایی در دسترس بودن فوری است. سپس سرتان را به یک سمت بچرخانید تا توپ گلف را حرکت دهید. در این جا به طور مفصل درباره همه چیزهایی که باید در مورد ماساژهای بارداری بدانید صحبت خواهیم کرد. در این مقاله سه ماساژ برای سردرد خدمت شما معرفی خواهیم کرد که در نوع خود سریعترین و دمدستترین روشهای تسکین سردردها میباشند. ماساژ سر تأثیر آرامشبخش روی عضلات سر و گردن دارد و به همین خاطر میتواند فشار، تنش و درد حاصل از سردرد عصبی را کاهش دهد.

بستگی به نوع سردردی که بیمار به آن مبتلاست، ماساژ میتواند تأثیرات بهخصوصی از خود برجای بگذارد. بارداری باعث ایجاد استرس قابل توجهی در اکثر زنان باردار، به ویژه زنانی که اولین بارداری را تجربه می کنند می شود. ماساژ درمانی پس از زایمان برای بهبودی مادرانی که اولین زایمان خود را تجربه کرده اند بسیار مهم است. کف زدن به عنوان تکنیکی در ماساژ درمانی می تواند به کاهش استرس و بهبود کیفیت خواب کمک زیادی کند. عوامل زیادی موجب تضعیف فشار خون میشود. ماساژور در انواع مختلفی طراحی و تولید میشود.

دیدگاهتان را بنویسید