10 راهکار برای رفع دل درد پریودی؛ برای دل درد پریودی چه کنیم؟

با این حال، اهمیت یافتهها به دلیل فقدان گروه کنترل، آزمایشهای پزشکی یا هر نوع امتحانی محدود شده است. زیست پزشکی جرجانی (حکیم سید اسماعیل جرجانی). فشار خون و گردش خون هر دو با هم کار میکنند و به همین دلیل وقتی فشار خون کاهش پیدا کند، گردش خون در سرتاسر بدن افزایش مییابد. لرزش ایجاد شده به بهبود جریان خون و به تبع آرامش بدن کمک می نماید. هدف جلوگیری از بروز جراحت و پارگی در جریان زایمان است. ماساژ منظم پرینه ممکن است خطر پارگی و بخیه، زخم، اپیزیوتومی، بی اختیاری ادرار یا مدفوع بعد از زایمان و درد پرینه پس از زایمان را کاهش دهد.

ماساژورهای برقی از پالس های مختلف یا گزینه های لرزشی به جاي گرما در سطوح مختلف بدن براي تسكين درد استفاده مي كنند. با استفاده از انگشت، ابزارهای جنسی، ماساژورهای برقی و غیر برقی میتوانید غده پروستات را خیلی آرام ماساژ دهید. بخش عضلانی پروستات نیز دارای وظایفی میباشد. در این بخش قصد داریم کمی در مورد فواید ماساژ برای قلب و سلامتی آن صحبت کنیم. سرتان را به تخت یا دیوار تکیه دهید و طوری بنشینید که زانوهایتان کمی از هم فاصله بگیرد. به بالش تکیه دهید، پاها را خم کنید و زانوها را باز کنید. برای پیدا کردن تخمدان، 10 سانتیمتر پایینتر از ناف و 7 سانتیمتر به سمت چپ و راست را اندازهگیری کنید.

به صورت u و بالا ماساژ دهید (از ساعت 9 تا 3، اگر ساعت را تصور می کنید)، در حالی که به آرامی به سمت بیرون فشار می دهید. با انگشت شست از سمت واژن به سمت پایین یعنی مقعد مالش دهید. نتایج بعضی از مطالعات نشان میدهد ماساژ پرینه در ماههای آخر بارداری میتواند ریسک پارگی واژن یا پرینه و نیاز به اپیزیاتومی را کاهش دهد. درمورد ماساژ پرینه در بارداری توسط همسر و یا خودتان، لازم به ذکر است که ماساژ منظم میاندوراه، روش مناسبی برای آمادگیهای پیش از زایمان است.

اگر شما پیش از زایمان بدانید که چه چیزی در انتظارتان است میتوانید بهتر با آن روبهرو شوید. اما این چیزی نیست که پزشکان معمولاً آن را برای آزمایش یا درمان توصیه یا استفاده می کنند. گاهی اوقات افراد فکر میکنند بعد از یک روز سخت کاری، تنها چیزی که به آن نیاز دارند استراحت بر روی مبل یا تخت به جای داشتن یک پیادهروی یا دویدن بر روی تردمیل میباشد.

اما اگر فرد در رختخواب یا هر سطح نرم دیگری است وقت را تلف نکنید و فقط کافیست که اورا روی روی زمین بلغزانید یا اینکه یک تخته با هر شی صاف و سخت را از بین پشت او و ملحفه قرار دهید و در کنار مصدوم زانو بزنید. انجام ماساژ پرینه توسط خودتان سخت است. می توانید خودتان ماساژ پرینه انجام دهید، یا می توانید از شریک زندگی خود بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد. حتی ممکن است بخواهید از پزشک معالج خود در مورد ماساژ پرینه در طول زایمان سوال کنید.

در طول زمان که بافتها کشیده میشوند، ممکن است احساس راحتی بیشتر نسبت به این احساسات داشته باشید. زنانی که در اواخر بارداری و هنگام هل دادن ماساژ پرینه انجام می دهند، احساس می کنند که زایمان خود را بیشتر تحت کنترل دارند. بهتر است در دوره بارداری خود از فواید ماساژ غافل نشوید و به دنبال انجام آن باشید. از فواید بیشمار ماساژدرمانی نظیرِ بهبود گردش خون، کنترل و رفع استرس و … به این ترتیب فشار خون تاثیر جدی روی گردش خون دارد. با توجه به این تعریف هرچند کند شدن گردش خون از علائم فشار خون بالا است درعین حال میتواند عامل آن نیز باشد.

مطالعات نشان می دهند که دردهای خانم های مبتلا به گرفتگی عضلانی و درد ناشی از پریودی در هنگام ماساژ با روغن ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند. هنگام ماساژ پروستات باید دقت باشید که بافت این قسمت بسیار حساس است و رعایت نکردن روش های صحیح و اصولی میتواند به دستگاه تناسلی شما اسیب بزند. پروستات مجرای ادرار را احاطه می کند. با این حال، چند مطالعه کوچک در مورد اثرات ماساژ پروستات انجام شده توسط یک پزشک نشان داده است که آن را به عنوان درمانی برای پروستاتیت مزمن در صورت همراه شدن با آنتی بیوتیک ها مفید است.

با این حال، این نگرانی وجود دارد که برخی از این روغن ها ممکن است خطر واژینیت و تحریک واژن را افزایش دهند. با این حال، بسیاری گزارش دادند که ماساژ می تواند ناراحت کننده باشد و حتی باعث احساس سوزش دردناک در چند هفته اول شود. بررسی 2012 در گزارش ها حاکی از آن است که چای بابونه سطح گلیسین را افزایش می دهد، که به تسکین اسپاسم عضلات کمک می کند.

انجام بعضی از حرکات یوگا مانند پل بعد از نفس کشیدن عمیق و دراز کشیدن به پشت با زانو های خمیده با تأثیری برابر با حرکات ماساژ گرفتگی و درد عضلات منقبض شکم و کمر و پا ها را برطرف می کند. مانند بسیاری از موارد بارداری، ممکن است توصیهها متفاوت و منحصر به فرد باشد. علاوه بر موارد پیشگفته، پیگیری جلسات منظم ماساژ درمانی موجب تخلیه اضطراب، احساس خشم و خصومت، تنش و افسردگی از بدن فرد میشود. در بعضی از موارد درد های شکم و کمر زنان در دوره قاعدگی طبیعی نیست و علائم یک بیماری جدی به شمار می رود.

بانوان مجبور هستند در هنگام زایمان طبیعی درد بسیار زیادی را تحمل کند به همین دلیل هم پیدا کردن روشی برای کاهش این درد بسیار مهم میباشد. از آنجا که سر بچه باید به یک دهانه تقریبا کوچک فشار وارد کند احتمال آسیب وجود دارد. اگر ضربان مداوم رگ گردن باز نگشته باشد دوباره احیای قلبی ریوی را با دو تنفس و 15 ماساژ قلبی از سر بگیرید. همچنین انجام این ماساژ شما را از لحاظ ذهنی برای تحمل فشار ناشی از بیرون آمدن سر نوزاد آماده میکند. همچنین میتوانید ماساژ را داخل حمام انجام دهید. یکی از کارهای خوبی که میتوانید انجام دهید این است که ناخنهای خود را کوتاه کنید تا پوست حساس شما را اذیت و زخم نکنند.

میتوانید از روغنهای زیادی برای ماساژ میاندوراه استفاده کنید. حتی خانمهای باردار میتوانند بعد از اجازه گرفتن از پزشک متخصص خود از دستگاههای ماساژور مختلف نیز بهره ببرند، به خصوص صندلیهای ماساژور که فواید زیادی برای بدن دارند. با ما در سایت خوب میشی همراه بمانید تا روشهای مختلف قطع سریع پریود را توضیح دهیم. پزشک سلامتی و ایمنی شما را در نظر میگیرد و با توجه به شرایط و وضعیت بدنی قرص مناسب را به شما تجویز میکند و نحوه مصرف آن را توضیح میدهد. بنابراین هنگامی که برنامهای برای تناسب اندام و سلامتی خود تعیین میکنید در نظر بگیرید که چگونه ماساژ درمانی منظم میتواند به حفظ شما در طول مسیر کمک کند.

متخصصین بر این باورند که کلسترول خوب میتواند باعث کاهش تجمع پلاک در شریانها شود و به کاهش خطر حمله قلبی کمک کند. اما انجمن قلبی آمریکا به طور قطع یادآوری میکند که، استراحت و سکون زیاد میتواند عمر شما را کوتاهتر کند. این امر به شما کمک می کند در برخورد با اضطراب و ترس از باردار نشدن، قوی تر باشید. یک روش بسیار قوی می تواند باعث کبودی یا تورم شود.

دیدگاهتان را بنویسید