10 آهنگ آسان برای یادگیری نواختن با گیتار (ویژه مبتدی-متوسط)

پدر هادی هم به بش ها و ترانه ها وقوشما های ترکی علاقه زیادی داشت.و در فرصتهای مختلف به ترکی زمزمه می کرد. برف ها آب می شدند.گیزلین نفس(نفس پنهان)که زمین را گرم می کرد ،پنهانی شب ها برف ها را با خود می برد.و از زیر برف ها ویخ ها،جوانه های گیاهان همانند دهان و منقار پرنده گان باز می شدند و آمد نوروز و بهار را مژده می دادند.آری نوروز می آید! مادر هادی همیشه می گفت این سهیلا عروس م خواهد شدسهیلا می خندیدو لی هادی سرش را به زیر می انداخت.

و او یک باره در جلو ماشین عروس چهره خیلی آشنائی دید ! در ان زمان چندین خیاط مشهور در قروه بودند.اغلب سرشان شلوغ بود.و ما هر روز می رفتیم جلو مغازه خیاطی نگاه می کردیم تا ببینیم که آیا خیاط لباس ما را دست گرفته است یا نه. یکی از بهترین راهها برای پاک کردن فینگربوردهای میپل فینیشنشده، استفاده از پشم فلز بسیار نرم ۰۰۰۰ است. در ادامه شیوه تمیز کردن هر یک از انواع فینگربوردهای معمول را شرح میدهیم. کیفیت سیم تاثیر مستقیمی در صدای گیتار دارد و بهتر است هر چندماه سیمها را تعویض کنید.

سادهترین کار برای یاد گیری این قواعد این است که دقیقا آنچه به فارسی گفته میشود را به ترکی تبدیل کنید. سپس به زبان آرامی وارد و تبدیل به «دوپ» شد و در عربی به «دُف» و سپس به «دَف» تغییر نام پیدا کرد. اصلا نمی دانست که این جملات و کلمات از کجا به ذهن او وارد می شوند و از قلمش بر روی اوراق دفترش جاری می شوند. برای همین بغض خود را فرو برد.بدون اینکه مادرسیهلا متوجه بشود که دچار لرزش شده است.به سختی تبسمی خیر خواهانه بر چهره اش نشاند و گفت . برای همین هادی از کودکی با بچه های دیگر متفاوت بود.انگار حرف زدنش و برخوردش با دیگران فرق می کرد و هادی یک سر و گردن از دیگر هم س سالا خود بالاتر بود.بسیار شیرین و شمرده و با لهجه زیبا ترکی حرف می زد.

به طور کلی بعضی از بچه ها نسبت به بقیه بیشتر به گیتار علاقه دارند. او سعی کرده بود روح و معنویت زبان مادری خود ، یعنی زبان ترکی را حفظ نموده و به فرزندانش انتقال بدهد.برای بچه هایش به ترکی قصه می گفت. در یک سمت صفحهکلید کوچکی تعبیه شدهاست که کلیدهای آن وظیفه کنترل ورود هوا به مجاری را دارند و در سمت دیگر جعبه بیس قرار دارد که معمولاً آن نیز دکمههای مخصوص خود را دارد. نوع کمانه دایره نیز از نکاتی است که باید در خرید دایره به آن توجه داشته باشید.

کوک ِ سهتار در دستگاه ماهور به عنوان پایه شناخته میشود و در این کوک، سهتار دارای بیشترین وسعت صوتی خود است. افغانستان، منطقهای تاریخی که قبلاً به نام آریانا و خراسان بزرگ شناخته میشد، یکی از غنیترین و جالبترین تاریخهای موسیقی در جهان را دارد. اگرچه ساز کامبوش در گذشته به عنوان عود شناخته می شد اما امروزه به دلیل اتصالات سیم مختف به آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این گیتار به دلیل قیمت مناسب و در دسترس بودن، با برخورداری از کیفیت و استاندارد خوب انتخاب معقولی برای شروع یادگیری نواختن این ساز است. اگر یک گیتار واقعی در دسترس داشته باشید، می توانید آن را امتحان کنید و برای نواختن در اختیار فرزندتان قرار دهید.

سعی کنید طوری برنامهریزی کنید که زمان تمیز کردن گیتار با زمان تعویض سیمهای آن یکی باشد. در ساختن آن از رودهٔ گوسفند (زه) و چوب سر و استفاده شده روی دور ردیف خرک، ۸۱ سیم کشیده میشوند که از هر سه سیم یک صدا تولید میشدهاست و وسعت صدای ساز بنابراین ۲۷ صورت بوده و پسالتریوم ذوزنقهای یا شبه ذوزنقهای (قانون) طبق اطلاعات کنزالحف نصف مستطیل آن بودهاست که ۶۴ سیم داشتهاست واین ساز در قسمت زیر، هر سه سیم یکصدا راحاصل میکرده. قسمت اول در آواز افشاری و قسمت دوم در دستگاه همایون نواخته شده است. گیتار کلاسیک تنوع بالایی دارد، یکی از آن ها که احتمالا می شناسید گیتار کلاسیک پارسی است.

چون مادر سهیلا هم بسیار زرنگ و فرز بود.خیلی مهربان بود و همسایه ها دوستش داشتند.زنی بود که خجالت نمی کشید و در کار های شوهرش هم دخالت می کرد . به طوری که حتی دیگر آنها خجالت می کشیدند که به هم نکاه کنند.با اینکه با هم همسایه دیوار به دیوار بودند ، اما انگار هر روز دیوار های نامرئی آنها را بیشتر و بیشتر از هم جدا می کرد.

انگار بغضی عجیب گلویش را گرفته بود و می فشارد و می خواهد زار زار گریه کند. انگار شهر و کوچه و دنیا خالی از دوست می شد. سهیلا دوست داشت در شعر های ترکی هادی رها و آزاد شود.وقتی شعر های ترکی هادی را می خواند.احساس می کرد دیوار های نامرئی که بین او و هادی ایجاد شده اند ،فرو می ریزند. پدر هادی گاهی افسوس می خورد که کم کم زبان ترکی و گنجینه هزاران ساله معرفتی که در ان نهفته است ،دارد از بین می رود.به خصوص به هادی توصیه می کرد که در کنار ادبیات فارسی به یاد گیری زبان و ادبیات زبان مادری خودش هم بپردازد.و هادی شاید تنها نوجوانی بود در میان هم سن سالهایش در کنار یاد گیری زبان و ادبیات فارسی به یاد گیری زبان ترکی هم پرداخته بود.

از طرفی حرف «g» که معادل فارسی آن با «گ» نمایش داده میشود، متفاوت از «گ» فارسی است و با چسبیدن میانه زبان به سقف دهان تلفظ میشود. حالات متفاوت 12 میزان بلوز در گام می: در درس گذشته با ساختمان اصلی 12 میزان بلوز در گام می اشنا شدیم. مدهای کلیسایی Dorian Mode : حس این مد : غمگین -نه خیلی تاریک و نه خیلی روشن- مورد استفاده در سبک های کانتری ، بلوز ، راک . آقا میشه از این موسیقی ها روی ویدیوی کانالم استفاده کنم آیا کپی رایت داره یا نه ؟

یا اینکه دکمه Alt کیبورد را نگه دارید و روی هر اثر کلیک کنید. شما با هر نوع استایل نوازندگی، در هر سطحی که باشید و با هر بودجه ای می توانید یک گیتار ایده آل در تهران ملودی پیدا کنید. خیلی ها می گفتند که مادر و پدر هادی خوب با هم جورند.چون هر دوی آنها کم حرف بودند.با این حال هر دوی آنها با درایت و دانا بودند.مادر هادی اغلب هنگام کار کردن به ترکی دوبیتی می خواند.و ضرب المثل های زیادی به ترکی می دانست.

اگر طول دستهای شما کم است، باید گیتارهایی را انتخاب کنید که اندازهی کوچک تا متوسطی دارند. برای سازهایی که دارای فینیش Poly (پلیاورتان و پلیاستر) براق هستند، ابتدا پولیش مخصوص گیتار را بر روی یک پارچهی لطیف اسپری کرده و سپس سطح گیتار را با این پارچه تمیز کنید. دفترش را باز کرده و شروع به نوشتن کرد. همیشه مادر هادی مواظب بود که کسی را آزرده نکند. سهیلا خیلی تلاش می کرد که شعر های را که هادی به ترکی در کتابهایش نوشته را بخواند. و در بسیاری از صفحات کتابهای هادی شعر نوشته شده بود. سهیلا کتابهای قدیمی هادی را خیلی دوست داشت.

در کتابهای دانشگاهی اش شعر های ترکی می نوشت.حتی همکلاسی های چندین بار با دیدن کتاب های هادی تعجب کرده بودند.! اما اگر قبل از آن Cmaj7 را اجرا کرده باشیم باید از انگشتان 2 و 3 استفاده کنیم، سپس می توانیم به راحتی آن 2 انگشت را به سمت پایین حرکت دهیم. به مادر هادی گفت که همکلاسی سهیلا از او خواستگاری کرده است. این ویژگی زمانیکه ممکن است وقت کافی برای صدا گرفتن از یک میکروفن جداگانه قبل از اجرا نداشته باشید، بسیار مفید خواهد بود.

خیال خوردن پُلو شب عید آرام و قرار را از ما می گرفت.با ترس و لرز و با شرمندگی یک ماه قبل از عید به پدرمان گوشزد می کردیم که باید پارچه بخرد تا بدهیم به خیاط تا برای ما کت و شلوار بدوزد. سهیلا یک سال از هادی کوچکتر بود.ومادر سهیلا کتاب های سال قبل هادی را می گرفت و به سهیلا می داد تا بخواند. این آهنگ در دهه 1970 منتشر شد و در سال 1974 در صدر نمودارهای بیلبورد ایالات متحده قرار گرفت. اسپروس یکی از محبوب ترین چوب هاییست که برای صفحه ی رویی گیتارها انتخاب می شود و طول عمر بسیار بالایی دارد؛ این نوع چوب صدا را به شکل فوق العاده ای منتشر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید