کاهش درد پریود + 40 بهترین روش کاهش سریع درد پریودی

از کربوهیدرات های منسجم مانند غلات سبوس دار، ماکارونی و نان های سبوسدار، فیبر و پروتئین استفاده کنید. باعث کاهش تنش عضلانی می شود، جریان خون را بهبود می بخشد، و با استفاده از سنگ های داغ، درد را کاهش می یابد. خون قاعدگی معمولا تا زمانی که با هوا در تماس نیست، بدون بو می باشد. ایشان با گذراندن دورههای متعدد و پیشرفته بینالمللی در زمینه طب سوزنی، دارای گواهی درمان چاقی از فدراسیون جهانی طب سوزنی در چین، گواهی ایمپلنت آکوپانکچر از آلمان، گواهی پیشرفته اپتوس تردز از آلمان و گواهی پوست و زیبایی از فدراسیون جهانی طب سوزنی هستند که سابقه بسیار موفقی در زمینه طب سوزنی دارند.

انجام آن 5-10 دقیقه طول می کشد و اگر بیشتر باشد توسط خود شخص یا شریک زندگی خود انجام می شود راحت (رسیدن به ناحیه با رشد دست انداز شما دشوارتر می شود) – بعضی از خانمها دوست دارند آن را در “اوقات صمیمی” با شریک زندگی خود بگنجانند زیرا برای آنها طبیعی تر است. سونوگرافی بخصوص در کسانی که سال های متمادی این درد را دارند و همچنین برای رفع مشکلاتی مانند اندومتریوز یا چسبندگی های لگنی، باید با دقت بیشتری انجام شود. طب فشاری درد، گرفتگی عضلانی و انقباضات شدید پریود و علائم سندرم پیش از قاعدگی نظیر درد سینه و شکم، سردرد، ورم و …

این سندرم با علائمی نظیر تغییر خلق و خو، ورم، سردرد، تغییر اشتها، چاقی، افسردگی، آکنه، درد سینه و درد شکم همراه است. مصرف عصاره شوید 5 روز قبل از شروع پریود هر روز یک گرم تأثیر قابل توجهی بر کاهش درد قاعدگی دارد. اگه دوش آب گرم بگیرین که بهتره چون علاوه بر کاهش درد میتونه گردش خونتونو افزایش و بهتون آرامش بده. این شکل از ماساژدرمانی باعث برطرف کردن درد های مزمن عضلانی از جمله فیبرومیالژیا می شود. در پایان مطالعه، گروه ماساژدرمانی شده قدرت گرفتن بیشتر و درد کمتری داشتند.درمطالعه دوم که در مجله فعالیت های بدنی و حرکت درمانی چاپ شد، بیماران تونل مچ دست به طور روزانه مچ خود را ماساژ داده و بطور هفتگی به مدت 4 هفته به صورت حرفه ای ماساژ درمانی می شدند.

مصرف قرص کلسیم می تواند علائم احتباس مایعات، درد در پشت و انقباض عضلات را کاهش دهد. شیوه این ماساژ درمانی به صورت اعمال فشار به عضلات است که البته اعمال فشار توسط فیزیوتراپیست و در نقاط خاص و سنجیده صورت خواهد گرفت. البته فیزیوتراپیست باید فرد را از مخلوط روغن آگاه کند، چرا که ممکن است روغن مورد نظر سبب حساسیت پوستی فرد شود. Wringing: در این تکنیک ماساژ درمانی، فیزیوتراپیست حرکات پیچشی و کششی انجام می دهد.

Trigger point: درمان تریگر پوینت یا نقاط ماشه ای، یک تکنیک ماساژ درمانی برای کاهش درد و تسکین درد عضلانی است. موارد بسیاری مانند حاملگی پرخطر، طب فشاری و تکنیک های رفلکسولوژی یا بازتاب شناسی باید مورد توجه قرار گیرند. طب سوزنی به کاهش درد پریودی کمک می کند. این ماساژمی تواند به از بین رفتن گره های عضلانی (سفت و منقبض شدن عضلات) کمک کند ، و همچنین این نوع ماساژ برای زمانی که می خواهید در طول ماساژ کاملاً استراحت کنید، انتخاب مناسبی است. مطالعات نشان می دهد که ماساژ نه تنها می تواند به شل شدن و بهبود عضلات کمک کند، بلکه می تواند متابولیسم بدن را نیز تحریک کند.

ولی در صورتی که با هوا تماس داشته باشد، باعث رشد باکتری ها شده و ایجاد بوی بد می کند. استفاده از مسکن هایی مانند استامینوفن و مفنامیک اسید با تجویز پزشک می تواند شدت این درد ها را کاهش دهد. اگر دردها در حد متوسط باشد، داروهایی مانند آسپرینف ایبوپروفن و ناپروکسن می تواند باعث کاهش درد شود. در مواردی نیز از قرص های ضد التهابی مثل ایبوپروفن یا ناپروکسن نیز تجویز شود. معمولا ماساژورهایی که برای اعضای مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرند، ویژگی شارژی بودن را نیز دارند؛ زیرا عدم وابستگی آن ها به جریان برق، حرکت دادنشان را ساده تر می کند؛ البته الزاما همه این ماساژورها اینگونه نیستند.

نواحی اطراف شکم ، پهلوها و پشت خود را با دست حرکت داده و سکته کنید و روی نقاط خاصی که بیشتر به چشم می آیند با شدت بیشتری فشار دهید. کف دست دیگرتان را بالا قرار دهید و سه یا چهار نفس عمیق و آرام بکشید . میوه آن به صورت فندقه و چهار قسمتی است و فقط در مناطق گرمسیری نشکیل می شود. در صورت ادامه درد استراحت بیشتر و مراجعه به پزشک گزینه مناسبی است. برای درمان درد پیش از قاعدگی بهتر است به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید. پزشک متخصص می تواند با تجویز یک یا چند دارو، نسبت به درمان این دردها اقدام نماید.

با توجه به کاربردهای مختلف ماساژ درمانی در علم فیزیوتراپی و توانبخشی، مراجعه به یک کلینیک خوب که دارای ماساژورهای حرفه ای و متخصص است اهمیت دارد. انواع مختلف ماساژ و ماساژورهای مختلف را امتحان کنید تا نوع ماساژ و ماساژوری که دلخواه شماست را پیدا کنید. از مصرف الکل خودداری کنید زیرا مصرف الکل، احساس افسردگی را در شما تشدید خواهد کرد. در صورت بهبود نیافتن دردها، پزشک مسکن های قوی تر را تجویز خواهد کرد.

در صورت داشتن دردهای شدید باید به پزشک مراجعه کرده و از داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید. با این وجود، اگر گرفتگی ها و دردهای عضلانی زندگی تان را مختل می کنند و یا اگر علائم تان شدیدتر شده است، بهتر است که به مطب پزشک مراجعه کنید. ممکن است این درد ها با علائم دیگری نیز همراه باشند که از آن جمله می توان به تهوع، استفراغ و سردرد اشاره کرد. پس از اینکه یکی از قرآن پژوهان مصری اعلام کرد که خداوند در قرآن به انجیر و زیتون قسم خورده است و نام انجیر یک بار و نام زیتون هفت بار در قرآن آمده است ، رییس این گروه مسلمان شد.

بهتر از رژیم غذایی سالم همراه با مکمل هایی مانند منیزیم و ویتامین ب در این دوران استفاده کرد. مقدار منیزیم مورد نیاز هر فرد در دوران قاعدگی به شدت درد، شرایط جسمی و سایر عوامل مختلف بستگی دارد. منیزیم موجود در بادام و اسفناج و … نوشیدن جوشانده تخم گشنیز موجب سهولت در جریان خون و کاهش درد می شود. در ماساژ تایلندی، گردش خون در بدن افزایش پیدا کرده و با این اتفاق، مغز دستور ترشح هورمونی به نام سیتوکین را می دهد. امروزه با پیشرفت جوامع بشری بیماری ها هم پیشرفت زیادی کرده اند و یکی از راه های نجات انسان از بیماری های مختلف شناخت کامل طبیعت و آشنایی با خواص گیاهان و میوه ها است.

دیدگاهتان را بنویسید