کاهش درد پریود + 40 بهترین روش کاهش سریع درد پریودی

اگر قصد دارید از این روش ها استفاده کنید بهتر است در مرحله اول انواع مختلف ماساژ را امتحان کرده تا بتوانید یک روش مناسب با وضعیت خود را شناسایی کنید. اگر بیش از حد به فشار حساس هستید از انجام این نوع ماساژ خودداری کنید. ماساژ این نقاط کمک میکند که علائم حاصل از سردرد تنشی کاهش پیدا کنند. افرادی که می خواهند در حین ماساژ به طور کامل استراحت کند.

به طور منظم و چندین بار در روز با گرم نگهداشتن کمر و شکم زنان در دوره قاعدگی درد را کاهش می دهد. ایجاد فشار در این ناحیه می تواند برای بهبود درد کمر، دندان و فشردگی در ناحیه گردن مفید باشد. تریگر پوینتها نقاطی خاص و گرههای عضلانی هستند که در صورت فشاردادن، ایجاد درد میکنند و ممکن است باعث درد در سایر قسمتهای بدن شوند. درمانگر ممکن است از روغن یا لوسیون برای کاهش اصطکاک روی پوست استفاده کند.

دستورالعملهای بالینی منتشر شده در سال ۲۰۰۷ توسط انجمن درد آمریکا و کالج آمریکای پزشکان، توصیه میکند که پزشکان، زمانی که بیمار مبتلا به کمردرد مزمن به روشهای معمول درمان، پاسخ نمیدهد، از بعضی از روشهای درمانی در طب مکمل و جایگزین استفاده کنند که این روشها عبارت است از ماساژ، طب سوزنی، ریلکسیشن و یوگا. تعداد آسیبهای جدی گزارش شده ناشی از ماساژ، بسیار اندک است. هنگامی که در مرحله دوم زایمان (اغلب همراه با استفاده از کمپرس گرم) انجام می شود، نشان داده شده است که ماساژ پرینه باعث کاهش چشمگیر آسیب ناشی از پرینه، مانند پارگی درجه 3 و 4 می شود.

مطالعات زیادی نشان داده است که بانوانی که قبل از زایمان ماساژ پرینه را انجام میدهند خطر پارگی در ناحیه واژن آنها بسیار کمتر است. مطالعات اخیر نشان میدهد که ماساژ میتواند در شرایط خاص تأثیراتی چشمگیر داشته باشد، برای مثال: در سال ۲۰۰۸، نتایج ۱۳ کارآزمایی بالینی نشان داد که ماساژ ممکن است برای کمردردهای مزمن، مفید باشد. ماساژور شما ممکن است سنگی در دست داشته باشد زیرا با استفاده از تکنیک های ماساژ سوئدی با فشار ملایم، قسمت های مختلف بدن شما را ماساژ می دهد. درمانگران ماساژ در محیطهای مختلف خدمات خود را ارائه میدهند، برای مثال در دفاتر خصوصی، بیمارستانها، خانههای پرستاری، استودیوها و اماکن ورزشی و باشگاههای تناسب اندام.

درمانگران غالبا از دستها و انگشتهای خود برای ماساژدادن استفاده میکنند، اما ممکن است گاهی از اندامهایی مثل ساعد، آرنج یا حتی پا استفاده کنند. آن ها اغلب از دست و انگشتان خود و در موارد محدود از ساعد، آرنج یا پا برای ماساژ درمانی استفاده می کنند. با ماساژ در دوران قاعدگی سیستم ایمنی خود را تقویت کنید. پدهای گرمادهنده که داخل مایکروفر قابل گرم کردن هستند، پتو های گرماده شارژی و بدون سیم و قنداق های یک بار مصرفی که مخصوص گرفتگی ها و دردهای قاعدگی طراحی شده اند، از جمله مواردی هستند که می توانید از داروخانه ها تهیه کنید.

برای انجام آن فرد بر رروی صندلی مخصوص به گونه ای می نشیند که قفسه سینه او به قسمت پشت صندلی فشار وارد کند در این صورت درمانگر پشت فرد را ماساژ می دهد. بیماران، معمولا روی یک میز یا تخت مخصوص دراز میکشند. باوجوداین، شواهد زیادی وجود دارد که ماساژدرمانی روی بعضی از بیماران، تأثیرات قابل توجهی داشته است. شواهد علمی در زمینهی ماساژ درمانی، محدود است. تحقیقات علمی در مورد ماساژدرمانی بسیار محدود است؛ اینکه آیا ماساژدرمانی تأثیر دارد و اگر دارد، چطور باعث بهبود بیماریهای مختلف میشود.

امروزه، افراد از انواع مختلف ماساژ درمانی برای اهداف مرتبط با سلامتی استفاده میکنند. مرکز ملی طب مکمل و جایگزین (NCCAM) اسپانسر پروژههای تحقیقاتی متعددی است که به این پرسشها پاسخ میدهد و مشخص میکند که تأثیرات چه نوع ماساژی میتواند کمک بیشتری به حفظ سلامتی افراد کند. طبق یک تحقیق چندگانه که روی بیش از ۳۰۰ بیمار با سرطان پیشرفته نشان داد که ماساژ میتواند به کاهش درد این افراد کمک کند و شرایط روحی و جسمی آنها را بهبود بخشد.

البته این نتایج را نمیتوان در مورد تأثیرگذاری ماساژ روی شرایط خاص اثبات کرد. در این مقاله قصد داریم ماساژ پرینه را مورد بررسی قرار دهیم. ماساژ ورزشی60 تا 90 دقیقه طول خواهد کشید. از بالا شروع شود و تا انتها لگن ادامه داده شود. 4. پاشنه کف یک دست در نیمه تحتانی جناغ بیمار قرار داده شود (وسط قفسه سینه بر روی خطی که نوک سینهها را به هم متصل میکند). با این حال، چند مطالعه کوچک در مورد اثرات ماساژ پروستات انجام شده توسط یک پزشک نشان داده است که آن را به عنوان درمانی برای پروستاتیت مزمن در صورت همراه شدن با آنتی بیوتیک ها مفید است.

ماساژ صندلی برای رفع استرس و تقویت آرامش موثر است و نیاز به لخت شدن ندارد. این تکنیک درد و کوفتگی را به صورت عمقی رفع می کند. تونیک گیاهی جین سین گل دارو به رفع خستگی بدن کمک می کند. در ماساژ درمانی، یک متخصص حرفه ای و دارای مجوز پزشکی (ماساژور) بافت های نرم بدن شما از جمله: ماهیچهها، بافت همبند یا بافت پیوندی، تاندونها، رباطها و پوست را با مهارت ماساژ میدهد. ۱۰۰ ماساژ در دقیقه انجام دهیم. در این مقاله قصد داریم تا روش هایی برای تسکین دل درد و گرفتگی عضلات دوران قاعدگی ارائه دهیم.

به عنوان مثال، «نظریهی کنترل دروازه» پیشنهاد میکند که ماساژ ممکن است شرایطی ایجاد کند که در آن سیگنالهای درد که به مغز فرستاده میشوند، مسدود شوند. تکنیک های این ماساژ برای ایجاد حس آرامش، افزایش گردش خون، افزایش دامنه تحرکات مفاصل و تسکین گرفتگی عضلانی به کار می رود. ماساژ ورزشی تقریبا شبیه ماساژ سوئدی است، با این تفاوت که متناسب با نیازهای ورزشکاران، تغییراتی در آن ایجاد میشود. هدف مطالعه: این مطالعه با هدف تعیین تاثیر ماساژ پرینه در دوران بارداری بر میزان اپیزیاتومی و پارگی پرینه و به صورت تصادفی یک سوکور انجام گردیده است. ماساژ قلبی باید تا زمان رسیدن تیم اورژانس به بالین مصدوم انجام شود.

اگر نام بیمار را میدانید، بهتر است تا به طور مکرر و با صدای بلند نامش را فریاد بزنید تا هوشیار شود. ماساژ شیاتسو به طور معمول 60-90 دقیقه طول می کشد و نیاز به لخت شدن ندارد. در این جا به طور مفصل درباره همه چیزهایی که باید در مورد ماساژهای بارداری بدانید صحبت خواهیم کرد. درمانگر در این ماساژ از ضربه های وسیع و روان استفاده می کند که با فشار قوی تر و عمیق تر همراه است. متخصصین ماساژ سوئدی ممكن است از انواع ضربه ها و تكنیك های مختلف استفاده كنند . از بین انواع مختلف ماساژ غیر از این دو مورد، میتوان به ماساژ بافتهای عمیق و ماساژ «تریگر پوینت» (Trigger point) یا «نقطهی ماشهای» اشاره کرد که تمرکز آن بر تریگر پوینتهای عضلانی است.

این نقطه در پایه اسکلت سر در حفرههای موازی بین دو عضله عمودی گردن ما واقع شده است؛ برای استفاده از این نقطه فشار، انگشت اشاره و انگشت وسط هر کدام از دستان خود را بر روی این نقاط قرار دهید. قدیمیترین منابعی که به ماساژ درمانی اشاره کردهاند، متونی از چین، ژاپن، هند، تمدنهای عربی، مصر و یونان و روم باستان است. به تکنیکها و شیوههایی که میتوانند به حفظ سلامت پا و بدن شما کمک کنند ماساژ پا گفته میشود. افرادی که می خواهند تازه از روش های ماساژ درمانی استفاده کنند. ماساژ سوئدی می تواند به آزاد سازی گره های عضلانی کمک کند.

این روش 10 دقیقه طول می کشد. پیدا کردن این ماهیچه باعث میشود تا با ماساژ آن بتوانید دردهای تنشی را تا حدود زیادی درمان کنید. هفته قبل از پریود دو فنجان چای بابونه میل کنید. ماساژ را یک یا دوبار در هفته (یا یک روز در میان) تا روز زایمان ادامه دهید. واژهی ماساژ درمانی، تکنیکهای مختلفی را دربرمیگیرد. لباسهای گشاد میپوشند یا بدون لباس، بدنشان را با ملحفه میپوشانند، به غیر از نقاطی که قرار است تحت درمان با ماساژ قرار بگیرد.

این نوع ماساژ درمانی شبیه ماساژ سوئدی است، فقط در ماساژ درمانی سنگ داغ به جای دست از سنگ های گرم شده استفاده می شود. زنان باردار می توانند در هر زمان از دوران بارداری خود از این ماساژ استفاده کنند. ماساژ سنگ داغ برای افرادی که دارای درد و تنش عضلانی هستند و یا به سادگی می خواهید آرام باشند، مفید است. چند جلسه ماساژدرمانی میتواند اضطرابی صفتی (اضطراب کلی)، افسردگی و درد را کاهش دهد. در مجموع فشاردادن، مالشدادن یا هر نوع حرکات حسابشدهی دست روی عضلات یا بافتهای نرم بدن، توسط درمانگران را ماساژ مینامند. اما برخی از درمانگران توصیه می کنند به دلیل خطر سقط جنین زنان سه ماهه اول بارداری از انجام این ماساژ خودداری کنند.

برخی از شرکت های بیمه این بازدید را پوشش خواهند داد. ماساژ پروستات در واقع راهی برای خروج مایعات از داخل مجاری ادراری و پروستات میباشد و از این طریق میتوان مایعات اضافی به جای مانده در این نواحی را خارج نمود. همچنین ماساژ شیاتسو سبب تقویت سیستم ایمنی بدن میشود و مانع از بروز مشکلاتی همانند سردرد، کمردرد و خشک شدن ناحیه ستون فقرات میگردد. امدادگر باید به نحوی باشد که زاویه دست وی بدون خم شدن آرنج، در حالت ۹۰ درجه با بیمار قرار بگیرد و امدادگر کاملا مسلط بر بیمار باشد. یکی از تحقیقات صورت گرفته روی ۶۴ بیمار مبتلا به گردن درد مزمن نشان داد که ماساژهای درمانی، بسیار بیشتر از آموزشهای کتابهای آموزش خوددرمانی در زمینهی بهبود عملکرد و کاهش علائم درد، مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید