چرا در دوران پریودی سردرد می گیریم؟

گاهی مصرف مکمل ها در جلوگیری از رخ دادن سردرد های پیش از قاعدگی ممکن است کمک کننده باشد. در اواخر چرخه قاعدگی سطح استروژن افزایش پیدا میکند و این امر باعث آزاد سازی تخمک میشود. ۳ ثانیه فشار وارد کرده و ۳ ثانیه دست را آزاد کنید. هرگونه فشار مستقیم روی تومورها، معمولا نتایج ناخوشایندی بهدنبال دارد. معمولا سردردها درمانهای مختلفی دارند که یکی از آنها، استفاده از ماساژ است.

مطالعه در هر دو مرکز تحقیقات پیشگیری ییل-گریفین و دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی نیوجرسی نشان داده که ماساژ سوئدی هفتگی باعث کاهش درد زانو در مبتلایان به آرتروز زانو می شود. بنابرابن برای تعیین این که سردرد پریودی را تجربه می کنید یا نوع دیگر از سردرد با علت دیگر باید نشانه های این نوع سردرد را بشناسیم. شاید در مقابل این جمله که ” از اضطراب و تنش ها اجتناب کنید” پاسختان این باشد که در زندگی پر دردسر این روز ها انجام این کار عملا غیر ممکن است ولی باید بگوییم برای کاهش استرس و اضطراب و همچنین کنترل خشم راهکار هایی وجود دارد که با انجام و تکرار آن ها می توان به مرور تا حد زیادی از آن ها پیشگیری کرد اگر چه به صفر رساندن این موارد شاید کار بسیار دشواری باشد!

تا حد امکان در زمان ماساژ آرام باشید. به میگرن هایی که فقط در زمان قاعدگی اتفاق می افتند میگرن قاعدگی میگویند. همچنین تحقیقات نشان داده اند که با توجه به این که یکی از علتهای بروز میگرن قاعدگی افزایش ساخت و ترشح پروستاگلندین ها در حول و حوش زمان قاعدگی است، و ویتامین E به دلیل خاصیت آنتی اکسیدان خود قادر به جلوگیری از ترشح پروستاگلندین ها می شود و با توجه به بی خطر بودن ویتامین E در دوزهای توصیه شده استفاده از آن به عنوان پیشگیری از بروز میگرن قاعدگی مورد بررسی قرار گرفت. اکثر افراد در زمان قاعدگی تعدادی از علائم سندروم پیش از قاعدگی (PMS) را تجربه می کنند از جمله دمدمی مزاجی شدن و سردرد.

برای مصرف غذا زمان خاصی را مشخص کنید. این روش درمانی که به عمل قلب باز معروف است، برای بیماران با شرایط حاد و گرفتگی عروق پیچیده توصیه می شود. اگر برای احیای قلبی ریوی آموزش دیده اید، می توانید برای باز کردن راه های هوایی تلاش کنید و تنفس را احیا کنید. خوشبختانه راه هایی وجود دارد که با کمک آن ها می توانید میزان درد را کاهش داده و آن را قابل تحمل تر کنید. بنابراین مصرف منظم آن ها بسیار مهم و موثر می باشد.

در این روش سوزن های بسیار نازک وارد بدن شده و باعث آزاد شدن آندوروفین ها می شوند، این مواد باعث کاهش گرفتگی در عضلات میشود. گاهی علت سردرد های ما بسیار ساده است و به سادگی قابل حل! طبیعتا با حذف این مواد غذایی از ابتلا به سردرد جلوگیری خواهید کرد. برای جلوگیری از خراشیدگی، بریدگی یا پارگی رکتوم یا پروستات، ناخنها را کوتاه کرده و سوهان بزنید. اگر قرار است برای اولین بار زایمان طبیعی کنید و اگر عضلات کف لگنی محمکمی دارید ماساژ پرینه خیلی مفید خواهد بود. گازرانی، ا.، شیردل زاده، س.، جوهری نیا، س.، دشتی، م.، یونسی هروی، م.، 1395. طراحی, ساخت و ارزیابی دستگاه تسهیل کننده ماساژ قلبی در احیای قلبی ریوی بزرگسالان.

دستگاه ماساژ سر: همان طور که ماساژ بدن باعث افزایش جریان خون در رگها می شود. همچنین ماساژ درمانی میتواند باعث افزایش شل شدن عضلات و کاهش گرفتگی ناحیه شانه، کمر و گردن شود همچنین میتواند از شدت و دفعات حملات سردرد میگرنی و سردردهای تنشی بکاهد. همان طور که در بالا اشاره شد شاید علت سردرد شما کمبود خواب و استراحت کافی باشد. اگر شما نیز تا به حال یه ماه پر از اضطراب، خشم، عصبانیت را تجربه کرده باشد به احتمال بالا تجربه کرده اید که چرخه پریود ماه جاری با علائم شدیدتر و آزاردهنده تری همراه است.

اگر در دوران پیش قاعدگی یا حین آن استراحت و خواب کافی نداشته باشید احتمال تجربه یک سردرد پریودی شدید بالاست. توجه داشته باشید که دوران قاعدگی نیازمند این است به اندازه کافی استراحت کنید. یک مطالعه 2014 نتیجه گیری کرد که 1000 میلی گرم شوید برای کاهش گرفتگی قاعدگی به اندازه مفنامیک اسید (داروی OTC) برای تسکین درد قاعدگی موثر است. در این نوع طب اعتقاد بر این است که از بین بردن عدم تعادل و دفع انرژی باقی مانده در بدن به تسکین درد کمک می کند. 14- آیا سبک زندگی می تواند بر یائسگی زودرس تاثیر داشته باشد؟

آیا ماساژ درمانی تخمدان باعث رفع کیست و افزایش قدرت باروری میشود؟ برای انجام ماساژ تایلندی، بهتر است لباسی گشاد و راحت بهتن داشته باشید. صندلی ماساژ: دقیقا نمونه بارز یک صندلی راحت است که شما می توانید روی آن بنشینید و به وسیله یک کنترل دستی قسمت های مختلفی را که با صندلی در تماس است ماساژ دهد. در این بخش قصد داریم کمی در مورد فواید ماساژ برای قلب و سلامتی آن صحبت کنیم. فشار خون بالا باعث میشود تا قلب سختتر و دشوارتر کار کند و بدون شک این اتفاق چیز جالبی نیست و میتواند منجر به چندین مشکل از جمله سکته، حمله قلبی و نارسایی کلیه شود.

همانطور که در بالا اشاره شد سروتونین نقش به سزایی در سردرد دارد. آنگاه می توانید آرام آرام انگشتانتان را به طرف بالا ببرید. یائسگی که در سن قبل از 45 سالگی رخ دهد، یائسگی زودرس نامیده می شود. به طوری که با احتمال بالاتری دچار سردرد پریودی شده اید و سایر علائم پریودی مانند درد شکم بیشتر از ماه های دیگر بوده است. احتمال سردرد پریودی در چه کسانی بیشتر است؟

درمان کم خونی به عنوان یک علت مهم سردرد پریودی می تواند گزینه خوبی برای پیشگیری از ان باشد. ادم یا خیز ، بیماری است که منجر به تجمع مایعات اضافی در حفره ها و بافت های بدن می شود. شما دوست دارید عضلات ساق پاهایتان را شل کنید و حتی برای یک دقیقه آن ها را دراز کنید. محرک های غذایی لزوما در تمامی بیماران ایجاد سردرد میگرنی نمی کنند بلکه ممکن است برای هر بیمار ماده غذایی خاصی محرک حمله میگرن شود بنابراین در مورد فهرست محرک های غذایی متخصص خود باشید و به صورت تجربی این خوراکیها را شناسایی کنید.

در بسیاری از موارد در زنان سردرد پریودی قبل از دوران قاعدگی رخ می دهد. احساس افسردگی قبل و طی دوره قاعدگی بین خانم ها مسئله ی رایجی است. سیگار کشیدن نیز در این نوع سردرد ها و انواع دیگر دخیل است. اگر شما نیز سردرد پریودی را تا به حال تجربه کرده اید به طور حتم دنبال درمان مناسب برای آن نیز هستید. در هنگام ماساژ اگر از وسیله خاصی استفاده میکنید باید حتما آن را تمیز و ضدعفونی کنید و در صورت استفاده از انگشت نیز باید قبل از ماساژ دستهای خود را تمیز با آب و صابون بشورید.

بنابراین باید سیگار را ترک کنید. همچنین ممکن است احساس خستگی یا استرس کنید. همچنین توصیه می شود محل خواب خود را جای با آرامش ، تاریک و ساکت انتخاب کنید. برای کنترل توصیه می شود بر استرس و خشم خود کنترل داشته باشید و با تمرین های خاص خود آن را به حداقل برسانید. هورمونها وظیفه تنظیم کردن تعداد زیادی از عملکردهای بدن را بر عهده دارند. برای ماساژ ستون فقرات کافی است که هر دو شصت خود را در کنار ستون مهره ها (روی عضلات ستون فقرات که در طرف چپ و راست ستون فقرات قرار دارند) بگذارید و آنگاه به آهستگی فشار دهید.

سپس دستهایتان را طوری قرار دهید که توپ در کنار ستون فقرات قرار بگیرید. بدون اینکه پول زیادی خرج کنید، در همان منزل خودتان، تنها با انجام چند حرکت ساده، جلوی افتادگی پوست خود را بگیرید! تریپتانها، ارگوتامین وDHE را میتوان قبل از شروع پریود مصرف کرد بدون آنکه نگران وابسته شدن به آنها باشید. علت سردرد پریودی در بیشتر موارد افزایش هورمون های پروژسترون و استروژن است که قبل از شروع پریودی، اتفاق می افتد. درمان این نوع سردرد با توجه به علت آن ممکن است متفاوت باشد. با ماساژ درمانی به راحتی میتوان تا حدی بیماریهای زنانه و ناباروری را درمان کرد.

برای انجام این تکنیک ماساژ فرد مورد نظر باید به حالت خوابیده باشد. مواردی وجود دارد که شما باید قبل از انجام ماساژ پرینه آنها را رعایت کنید. از مزایای ماساژ پرینه می توان به طور بالقوه کاهش آسیب به لگن – ماهیچه هایی که از اندام های تناسلی، روده و مثانه حمایت می کنند، اشاره کرد. گرمای سنگ به خوبی می تواند احساس آرامش را به فرد منتقل کند و از تنگی عضلات ماهیچه ایی بکاهد. سروتونین نیز نقشی کلیدی در ایجاد سردرد پریودی ایفا می کند.

زمانی که سروتونین در مغز کم می شود، ممکن است رگ های خونی منقبض شده و در نتیجه موجب سردرد شود. اما ماساژ پشت برای رفع خستگی و ماساژ ستون فقرات و کمر می تواند اثراتی به مراتب بهتر داشته و حال شما را به سرعت بهتر کند. 4 – ماساژ کف پا سردرد را تسکین می دهد . ماساژ درمانی به آزاد شدن عضلات منقبض شده که باعث فشرده سازی عصب شدهاند، کمک میکند و درد را تسکین میدهد. گاهی اوقات ممکن است که پزشک در حین معاینه پروستات، ماساژ پروستات را نیز برای شماانجام دهد.هدف از این کار این است که مقداری مایع را برای بررسی زیر میکروسکوپ برای جستجوی علائم عفونت یا مشکلات دیگر به دست آورد.

دیدگاهتان را بنویسید