پیشرفت سرطان با چه معیاری اندازه گیری میشود؟

حین جراحی پزشک ممکن است لوله ای را جهت غذا رساندن به بدن فرد به روده ی وی وصل کند. در اغلب موارد پزشک معده را بالا می کشد و آن را به باقی مانده ی مری متصل می کند و یا از قسمتی از روده ها برای اتصال مری به معده استفاده می کند. مری یک لوله بلند است که غذا را از سمت دهان به معده میبرد. در کورتاژ، پزشک بدون برداشتن بخشی از استخوان، تومور را خراش می دهد. اگر پزشک برای شما داروی ضد درد تجویز کرده است آن را مصرف نمایید . در لیزر درماین سرطان مری، در موضعی که تحت درمان در روش لیزر درمانی قرار میگیرد، احتمال درد کوتاه مدت وجود دارد، که با استفاده از داروها، میتوان این درد را از بین برد.

رفع انسداد مری سبب میشود تا برخی از علائم و نشانههای سرطان مری کامل از بین برود که از جملهی آنها میتوان به مشکلات بلع اشاره کرد. کرایوسرجری بیشتر به عنوان درمانی نجات بخش برای مردانی استفاده می شود که پرتو درمانی کمکی به آن ها نکرده است. بیشترین علائمی که برای انواع سرطان بروز داده میشود مخصوص عضوی است که درگیر شده است. انواع سرطانها ممکن است کاهش وزن را به همراه داشته باشند که ناشی از کاهش اشتها است. به طور کلی اگر رادیوتراپی به تنهایی برای بهبود شرایط بیمار کارساز نباشد، معمولا به همراه روش شیمی درمانی مورد استفاده قرار میگیرد و از این رو میتوان در برخی از موارد به جای عمل جراحی از رادیولوژی و شیمی درمانی بهره گرفت.

فتودینامیک مری را میتوان نوعی از لیزر درمانی به حساب آورد که مزیتهای زیادی برای بهبودی وضع بیمار دارد. به طور کلی میتوان این روش را یکی از مناسبترین روش های درمان سرطان مری معرفی کرد که میتواند در برطرف کردن علائم سرطان مری کابرد داشته باشد. به نظر می رسد استفاده از نوعی داروی ضد رگ زایی در سرطان مری به نام بواسیزوماب (آوستین)، تنها ارزش محدودی در درمان سرطان مری داشته باشد. در آوردن تمامی تومور تنها در ۴۵٪ از بیماران امکان پذیر است و در اکثر موارد، بقایایی از سلولهای تومور در لبه های محل جراحی باقی می مانند.

غضروف یک بافت همبندِ نرم است که امکان حرکت بین استخوان و مفاصل را فراهم میکند. برخی از بیماران جلسات ورزشی هدایت شده هفتگی را قبل و در طول شیمی درمانی و دستورالعملهایی در مورد چگونگی ادامه برنامه ورزشی در خانه دریافت کردند. پرتودرمانی از اقداماتی است که پزشکان قبل از و آوردن به عمل جراحی آنرا با تشخیص شدت درگیری تجویز خواهند کرد. این می تواند علایم مانند خستگی، دل درد (تهوع)، یبوست، تشنگی و سردرگمی ایجاد کند.با این وجود، هیپرکلسمی اغلب با آزمایش خون قبل از تشخیص هر گونه علائم تشخیص داده می شود. دیسفاژی ممکن است با بلع دردناک (اودینوفاژی)، انتشار درد به پشت و یا قفسه سینه، رگورژیتاسیون یا استفراغ و پنومونی ناشی از آسپیراسیون همراه باشد.

سرطان مری مشکلات متعددی برای افرادی که به آن مبتلا میشوند را ایجاد خواهد کرد که یکی از آنها سخت شدن عمل بلع است. چند نوع عمل جراحی برای سرطان مری وجود داردکه انتخاب آنها به محل واقع شدن تومور به مری بستگی دارد. سرطان نوعی تومور به ویژه تهدیدآمیز است. مطالعات نشان داده اند که استفاده از شیمی درمانی و پرتودرمانی (پیش از جراحی) و سپس خارج ساختن مری به کمک جراحی، نتایج بهتری در افزایش طول عمر بیماران داشته اند و برخی گزارش ها حاکی از آن هستند که در صورت کاهش قابل ملاحظه حجم تومور پس از شیمی درمانی و پرتودرمانی، انجام جراحی فایده بیشتری برای بیمار نخواهد داشت.

اگر مسیر هوایی فرد توسط سرطان مسدود شود فرد به متخصص سیستم تنفسی ارجاع داده می شود. حتی اگر فرد به این بیماری مبتلا نباشد هم افرادی که طولانی مدت دارای سوزش سر دل هستند هم در معرض ابتلا به سرطان مری قرار دارند. اما باید به این نکته توجه داشت اگر سرطان هایی چون ریه، سینه و پروستات به موقع درمان نشود می تواند منجر به سرطان ثانویه استخوان شود. سوانتون و همکارانش این مشکل را بررسی کردند تا ببینند آیا میتوانند به درمانی با نتیجهی بهتر برسند یا خیر.

جایی که اسکنر می تواند آن را ببیند. متخصص دیگری که در درمان مبتلایان به سرطان مری نقش دارند عبارتند از:جراح قفسه ی سینه، جراح انکولوژیست، متخصص رادیوتراپی-انکولوژی، پرستار انکولوژی یا متخصص تغذیه نیز ممکن است در کادر درمانی بیمار باشند. سرطان به اندامهای دورتر رفته است. استفاده از تصفیه و فیلترهایی که روی شیر آب قرار میگیرند، به پاکسازی مواد مضر و سرطانزا کمک میکنند و یکی از راههای پیشگیری از سرطان را جلوی پای شما قرار میدهند. درمان سرطان مغز استخوان بسیار منحصربهفرد است و به عوامل زیادی بستگی دارد، ازجمله میزان پیشرفت سرطان و سلامت عمومی فرد مبتلا.

داروهای گیاهی میتواند به عنوان یک روش درمانی از درمانهای طبیعی و غیر سمی برای درمان کلی فرد و تسریع بهبود بیماری استفاده شود. سرطانهای Extra nodal که به فراتر از غدد لنفاوی در دیگر بافتها یا اندامها سرایت کرده است، با حرف E نشان داده میشود. برخی متخصصان، از عمل جراحی فوندوپلیکاسیون (یعنی برداشتن محل اتصال معده به مری) به عنوان روشی برای پیشگیری از ایجاد سرطان مری در بیماران دارای مری بارت حمایت کرده اند. تحقیقات متعدد از سوی متخصصان سرطان شناسی در جهان ثابت کرده که انتخاب سبک زندگی و رژیم غذایی مناسب به میزان قابل توجهی خطر درگیر شدن افراد با سرطان را کاهش میدهد.

درمان در هر دو نوع اهمیت ویژه ای دارد هیچگاه نباید از هزینه های سرطان ترسید و از درمان صرف نظر کرد زیرا افراد خیری وجود دارند که این نگرانی را با برپایی خیریه های سرطان برطرف می کنند و افراد داوطلب بسیاری برای کمک به خیریه و خیریه های سرطانی پیش قدم می شوند. علائم شایعی که از انواع سرطانها برای افراد بروز داده میشود شامل بیحالی، کسلی و احساس خستگی است. سرطانهای نادر در مری: انواع دیگری از سرطان هم در مری شروع میشوند از جمله لنفوم، ملانوم و سارکوم. علائمی هستند که بسیار نادر هستند و اغلب کمتر بروز داده میشوند.

هدف از آزمایش خون درمان بهتر بیماران سرطانی است.زیرا تشخیص زودتر سرطان باعث می شود که نتایج بهتر و مثبتی از درمان به وجود بیاید. داروها و مشاوره در دسترس هستند تا به شما کمک کنند. در این روش داروها سلول های تومور شده را هدف قرار می دهند و آن ها را از بین می برند. آنها همچنین پنومنی و سایر عفونت ها، مشکلات تنفسی، خون ریزی و مشکلات دیگر را نیز بررسی می کنند و در صورت نیاز درمان های اضافی را تجویز می کنند. علائم این نوع از سرطان مری مشابه سرطان آدنوکارسینوم معده است، هرچند ارتباطی با عفونت هلیکوباکتر پیلوری (میکروب معده) ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید