همه نکاتی که در مورد ماساژ بارداری باید بدانید – بهترین کودک

تحریک نقاط فشاری به وسیله فشار دادن و ماساژ، میتواند به تقویت بدن، کاهش دردها و همینطور یک ریکاوری عالی برای متعادل شدن بدن محسوب شود. نقاط فشار، بخشهایی از بدن هستند، که به باور پزشکان فوق العاده حساساند و قادر به تحریک کردن بدن برای درمان سردرد با ماساژ هستند. همیشه مراقب باشید که نقاط محل طب سوزنی در نزدیکی ناحیه گردن و پشت را تحریک نکنید، زیرا این نقاط در صورت تحریک می توانند به بارداری شما آسیب برسانند.

اجازه پزشک برای بانوان باردار ضروری است و هرگونه ماساژ برای این افراد می بایست توسط متخصصین ماساژ بارداری صورت گیرد. با این حال، بسیاری از پزشکان و متخصصان توصیه می کنند در سه ماهه اول ماساژ بارداری استفاده نشود. در برخی از بیماری ها و شرایط بخصوص، ماساژ درمانی توصیه نمی شود. توصیه آخر من به شما… به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ ممکن است شما به دنبال یک روش طبیعی برای درمان سردرد خود باشید؛ احتمالا برای درمان طبیعی سردرد به نقاط فشار و روشهای مشابه طب سوزنی هم فکر کردهاید.

ممکن است ماساژ پرینه تاثیر چندانی در کاهش درد یا انعطاف بیشتر پرمیوم شما نداشته باشد؛ اما حداقل مزیتی که دارد آمادگی شما برای تنش و دردهای زایمان است. از هفته ی سی و چهارم ماساژ پرینه را آغاز کنید و حداقل هفته ای یکبار و هر بار به مدت پنج دقیقه آن را تکرار کنید. 3. ۱۵ بار متوالی قفسه سینه فرد را فشار دهید، بعد دوباره نفس بدهید. با این تفاوت که در اینجا یک نفر تنفس دهان به دهان انجام می­دهد و دیگری ماساژ قفسه سینه. رفلکسولوژی پا یک روش بسیار قدیمی است که به طب سنتی چین متصل میشود، جایی که مردم آنها معتقد بودند که مناطق خاصی از پاها با ارگانهای خاصی از بدن ارتباط دارند و میتوانند در بهبود سلامت آنها بسیار مفید باشد.

در این روش با فشار دادن بر روی نقاط خاصی از پاها میتوان تاثیراتی در سایر نقاط داشت. در یک مطالعه کمی قدیمیتر اما مفصلتر، دانشمندان به بررسی ۱ درمان سخت ماساژ یک ساعته به طول ۲ هفته و ۱۰ جلسه که روی ۲۱ زنی که سردرد مزمن داشتند، پرداختند. با انگشت اشاره یکی از دستان خود، این نقطه را به مدت یک دقیقه ماساژ دهید؛ فشار این نقطه به کاهش سردردهای سینوسی و خستگی چشم کمک میکند. با فشردن این ناحیه می توانید از درد در همان ناحیه و نیز از خستگی چشم ها، بکاهید.

اگر احساس آسودگی می کنید و فکر می کنید که می توانید فشار بیش تری وارد کنید، این کار را نکنید. شما می توانید از جلسات ماساژ هر یک یا دو هفته یکبار برای آرام کردن عضلات ، مفاصل و بافت های خود استفاده کنید . پس از اتمام دوره درمان سردرد با ماساژ، میانگین تعداد سردردی که هر فرد تجربه کرده بود، از ۷ سردرد در هفته به ۲ سردرد در هفته کاهش پیدا کرده بود. گروهی ماساژ دریافت کرده و گروه دیگر ماساژ درمانی نمی شدند. فشرده سازی: این تکنیک به ماساژ ریتمیک عضلات نیز مشهور است. باید به این نکته توجه کنیم که در سردرد تنشی عضلات درگیر تنش می گردند و بهتر است تکنیک های ماساژ به صورت اصولی همان عضلات را هدف قرار دهد و تنش را به حد اقل برساند.

اگر دارای سردردهای تنشی و مزمن هستید و بخواهید دردهای جسمی خود را بهبود ببخشید بهتر است از ماساژ استفاده کنید. بهعنوانمثال دندانقروچه مداوم و فشار وارده به فک سبب میشود که بهمرورزمان فرد مرتباً دچار سردردهای تنشی شود. این نوع از درمان توسط نقاط فشار، باعث کاهش درد مزمن در سر و گردن میشود. این افراد به مدت ۶ ماه و هفتهای ۳ بار تحت ماساژ درمانی قرار گرفتند؛ در نتیجه این مطالعه، تعداد دفعات سردرد این افراد در هفته اول درمان کاهش یافت.

در پایان این پژوهش میانگین سردرد افراد از هفت بار در روز به 2 بار در روز رسیه بود. این ماساژ را می توان هر روز صبح و عصر انجام داد. هر دو گروه موظف به ارائه گزارش روزانه از میزان و کیفیت خواب و تعداد حملات میگرن بودند. آموزش احیای پایه به عموم مردم باعث میشود تا از این طریق خود مردم هم بتوانند قبل از رسیدن اورژانس اقدامات درمانی لازم را در چهار دقیقه اول به فرد حادثهدیده ارائه کنند؛ زیرا این چهار دقیقه مهمترین زمان برای نجات زندگی یک فرد است. آموزش های ماساژ برای رفع سردرد که در این فایل ویدئویی ارائه شده است، در مورد سردرد های اولیه هستن.

سپس دکتر میتواند بر اساس عامل ایجاد عفونت در مجاری ادراری و پروستات مردان که معمولا باکتریها میباشند، آنتی بیوتیک درمانی را آغاز کند. همچنین در زمان انجام ماساژ پروستات باید حتما بهداشت را رعایت کنید تا به عفونت و بیماری های دیگر مبتلا نشوید. در سال 2006، تحقیقی با مشارکت 47 بیمار مبتلا به سردرد میگرنی صورت گرفت. در تحقیقی بزرگتر دانشمندان بررسی کردند که چگونه ۱۰ ماساژ شدید یک ساعته در طول دو هفته بر کاهش سردرد ۲۱ زن مبتلا به سردرد مزمن تاثیر گذار است، مانند مطالعه قبلی، این ۲۱ نفر تحت ماساژ درمانی قرار گرفتند. ناباروری می تواند از طرف مرد، زن و یا هر دو باشد.

وی افزود: اگر به هر دلیل نخواستیم تنفس دهان به دهان بدهیم، صرفا ماساژ قلبی را با حفظ اصول ادامه دهیم. شما میتوانید این ماساژ را خودتان و یا با کمک شریک زندگی خود در خانه انجام دهید. از یک توپ کوچک مانند توپ پینگ پنگ کمک بگیرید و بین دستانتان طوری قرار دهید که در سمتی از ستون فقرات قرار گیرند. برای انجام این ماساژ، از یک توپ تنیس استفاده خواهد شد که نه به شدت نرم است و نه زیاد سفت که باعث درد شود. محل قرار گرفتن توپ نباید دقیقا روی ستون فقرات باشد. حال دست خود را عوض کنید و روی نقطه مخالف این کار را تکرار کنید.

همچنین میتوانید برای خواندن مطالب بیشتر به وبلاگ مالتینا مراجعه کنید. چگونگی استفاده از نقاط فشار برای تسکین سردرد ماساژ بعضی از نقاط بدن برای از بین بردن سردرد مفید است. رفلکسلوژی، دانش چگونگی ارتباط اعضای بدن انسان به یکدیگر است. جالب اینکه امروزه علم رفلکسولوژی به ارتباط اعضای بدن نسبت به یکدیگر تاکید دارد. دانستن اینکه چه چیزی شما را در معرض خطر قرار میدهد و چطور میتوانید برخی از این عوامل را کنترل کنید. ماساژ سر ضمن اینکه حس فوقالعادهای دارد، میتواند در کاهش علائم سردرد نیز کمککننده باشد.

آرامش و امنیت بیشتری طی ماساژ درمانی حس می شود. این ناحیه را به مدت یک دقیقه ماساژ یا با حرکات دورانی فشار دهید. ماساژ اصطلاحی است که به تعداد وسیعی از متد ها از جمله لمس کردن و فشردن و حرکات چرخشی و فشاری روی پوست، عضلات، تاندون ها و رباط ها گفته می شود. به ریزش دیوارۀ رحم و خارج شدن خون از این دیواره در زنان و دختران، قاعدگی یا عادت ماهیانه گفته میشود که از دوران بلوغ تا یائسگی ادامه دارد. سردردهای خوشهای که به طور عامیانه به آن سردرد میگویند معمولا بعد از بیدار شدن از خواب ایجاد شده و با مرور زمان شدیدتر میشود.

در یک مطالعه کوچک در سال ۲۰۰۲، دانشمندان بررسی کردند که چگونه ماساژ به ۴ بزرگسالی که از سردرد مزمن رنج میبردند، کمک میکند و این روند را ۲ الی ۳ بار در هفته و به طول ۶ ماه برای آنان تکرار کردند. مطالعات کوچک نشان داده اند که ماساژ دادن ناحیه چندین بار در هفته – همراه با مصرف آنتی بیوتیک – می تواند درد و فشار ناشی از درد را تسکین دهد. این تحقیقات نشان میدهد، درمان سردرد با ماساژ امکان پذیر است و شما هم میتوانید آن را فرا بگیرید. به همین دلیل بسیاری از افراد بر این عقیده هستند، ماساژ درمانی روشی مکمل برای درمان سردرد است.

از چه زمانی باید ماساژ پرینه را شروع کرد؟ در صورتی که تخمکگذاری به طور صحیح انجام نشود، کیست در تخمدانها شروع به رشد خواهد کرد و منجر به عدم تعادل هورمونها میشود. محققان در این تحقیق دریافتند که این ۱۰ جلسه ماساژ سخت و فشرده، منجر به کاهش وقوع، طول مدت و شدت سردرد میشود. ماساژ پروستات باعث ترشح خود به خودی یک مایع میشود که به پاک کردن مجرای پروستات کمک میکند. لبه ابرو در انتهای دو طرف پل بینی، نقطه خیزران حفاری گفته میشود. اعمال فشار روی نقاط shoulder well به شما در تسکین دردهای ناشی از خشک شدن گردن و شانهها، درد گردن و برای جلوگیری از سردردهای ناشی از موارد گفته شده، کمک میکند.

دیدگاهتان را بنویسید