همه نکاتی که در مورد ماساژ بارداری باید بدانید – بهترین کودک

مثلا عوارض قرص های ضد بارداری شامل لکه بینی، حالت تهوع، حساسیت به لمس سینه و کاهش تمایل جنسی است. در طی یک ماساژ سنگی، سنگ های گرم شده در نواحی مختلف اطراف بدن قرار می گیرند و سپس درمانگر سنگ را نگه داشته و با استفاده از تکنیک های ماساژ سوئدی و فشار ملایم، قسمت های مختلف بدن را ماساژ می دهد. برای این نوع ماساژ، درمانگر سنگ های گرمی را بر روی قسمت های مشخصی از بدن قرار می دهد. استفاده از این روش همراه با دیگر انواع ماساژ، می تواند بسیار آرام بخش باشد، چرا که سنگ ها گرما را به عمق بدن انتقال می دهند.

ماساژ سوئدی با آرام کردن تنش عضلات، میتواند هم آرامبخش و هم انرژی بخش باشد و انجام آن می تواند حتی بعد از آسیب دیدگی مفید باشد. ممکن است ماساژ پرینه تاثیر چندانی در کاهش درد یا انعطاف بیشتر پرمیوم شما نداشته باشد؛ اما حداقل مزیتی که دارد آمادگی شما برای تنش و دردهای زایمان است. اگر روش هایی که در این مقاله به شما آموزش می دهیم باعث بهبود دردهای پریودی شما نشود باید به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است مشکل جدی مانند کیست های بزرگ و دردناک وجود داشته باشد.

ماساژ بافت عمیق برای دردهای خاص عل الخصوص گرفتگی های بدن بهترین است. به یاد داشته باشید که هدف اصلی شما روی بافت داخل واژن است ولی باید این احساس را در خارج و داخل حس کنید. به مدت 5-10 ثانیه این کار را ادامه دهید تامطمئن شوید که نبض را حس میکنید یا نه؟ به مدت ۵ دقیقه آن را بر روی شعله گاز با حرارت کم قرار دهید. در این مرحله با کمک شستها این ۲ نقطه را در ۲ سوی استخوان خاجی با فشارهای متناوب و پیوسته به مدت ۳ دقیقه ماساژ دهید.

ماساژ جنسی، نوعی عشق ورزیدن و روندی درمانی است که موجب آزاد شدن کششهای بدن و فشارهای روحی است، همچنين ماساژ جنسی به فرد اجازه ميدهد تا با ازادی بیشتری از روابط دو طرفه موردپسند لذت ببرد. ماساژور پالسی با تحریک اعصاب پوست و ارسال پیام به مغز، موجب رفع گرفتگی عضلانی در بدن افراد می شود. برای ماساژ شیاتسو، ماساژور از فشار های ریتمیک مختلفی بر روی نقاط خاصی از بدن استفاده می کند.

این نوع ماساژ شامل حرکات نرم، طولانی، مالشی و همچنین حرکات سبک ضربه ای و ریتمیک بر روی بالاترین لایه های عضلات است. این روش باعث فشرده شدن ریتمیک عضله ها شده و جریان خون را در بافت های بدن بالا می برد. ماساژ در پوست باعث بهتر شدن گردش خون و نیز باز شدن مجاری غدد چربی و عروقی شده که این امر به دنبال کنده شدن بخش قشری پوست صورت میگیرد. ماساژ آنچنان لذت بخش است که با هیچ تفریح دیگری قابل مقایسه نیست. برای عدهای که در انتظار مادر شدن هستند عادت ماهانه اتفاق خوشایندی نیست.

این مسئله نشان دهنده ی اشتباه بودن چیزی نیست ، بلکه صرفاً ترجیح شخصی می باشد. در صورت حساس بودن به بو یا روغن های اساسی از این نوع ماساژ استفاده نکنید. ماساژ درمانی اگر توسط افراد آموزش دیده و فیزیوتراپیست ها صورت نگیرد، ممکن است به بافت های بدن آسیب زده و مشکلات مختلفی را با خود به همراه داشته باشد. به طور کلی اصطلاح “ماساژ درمانی” تکنیک های مختلفی را در بر می گیرد و درمانگران در طی ماساژ درمانی ماهیچه ها و سایر بافت های نرم بدن را فشار داده و مالش می دهند. همانطور که می دانید نقاط ماشه ای معمولا در ماهیچه ها هستند و در برخی موارد دچار گرفتگی و اختلال می شوند.

با کمک ۲ انگشت شست روی آخرین ردیف از محل رویش موها که خط رویش مو نامگذاری شده است ۲ برجستگی مربوط به سینوسهای سر را پیدا کنید و با کمک هر ۲ انگشت شست این نقاط را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه ماساژ دهید. توانایی استفاده از ماساژور هر روز در هر نقطه: خانه ، محل کار یا هر مکان دیگر. یکی دیگر از فواید استفاده از ماساژور برقی بهبود سیستم عصبی بدن است. از طرف دیگر در اثر فشاری که برروی بافتها وارد می شود به طور رفلکسی، مویرگها اتساع پیدا می کنند و مقدار خونی که بین بافتها مبادله می شود افزایش می یابد.

به طور کلی به فرد یا وسیلهای که عمل ماساژ دادت را انجام میدهد، ماساژور گفته میشود. به طور معمول، بیمار روی یک میز دراز می کشد و بهتر است لباس گشاد و راحت بپوشد و حتی در برخی موارد درمانگر توصیه می کند که بیمار لخت شود. شما باید برای انجام این ماساژ لباس های خود را دربیاورید و روی تخت ماساژ دراز بکشید. برای انجام این ماساژ باید لباس های خود را دربیاوری. یکی از ساده ترین روش های ماساژ، ورز دادن است. روش ورز دادن معمولا باتوجه به نقطه مورد نظر انجام می شود. PNF: در این تکنیک از ماساژ درمانی، اغلب گیرنده های عصبی مورد هدف قرار می گیرند.

لازم به ذکر است از آنجایی که این برقراری تماس شیوه ای از برقراری ارتباط با فرد می باشد، می تواند احساس سلامت،امنیت و آرامش را به فرد ماساژ گیرنده منتقل کند. برای این منظور توصیه میشود از یک تشک و ملحفه تمیز و اتاقی آرام و ساکت برای ارائه تکنیکهای ماساژ به گیرنده استفاده کنید. ماساژ پرینه دقیقا همان چیزی است که از اسم آن مشخص میباشد: ماساژ دادن پرینیوم که در طول بارداری انجام میشود. ماساژ نباید در هر ناحیه از بدن مانند شکستگی ها، زخم های باز، عفونت های پوستی یا استخوان های ضعیف و یا قسمت های که تحت جراحی قرار گرفته انجام شود.

از قسمت ماساژ صندلی در فرودگاه عبور کرده اید؟ در این صورت درمانگر بدن شما را با یک ورق می پوشاند و این ورق را برای کشف مناطق پرتنش بر روی قسمت های مختلف بدن حرکت می دهد. اگر کیست تخمدان دارید، ممکن است احساس ناراحتی کنید، در این صورت باید با پزشک متخصص مشورت کنید. ماساژ درمانی تخمدان برای اغلب خانم کارآمد و مفید است؛ زیرا، علاوه بر فوایدی که دارد، هیچ عارضه جانبی به دنبال نخواهد داشت. ماساژ سنگ داغ برای افرادی که دارای درد و تنش عضلانی هستند و می خواهند استراحت کنند مناسب است.

سنگ ها ممکن است به عنوان ابزارهای ماساژ استفاده می شوند و یا اینکه فقط موقتا بر روی آن ناحیه از بدن گذاشته شوند. نویسنده این تحقیق ، دکتر بائر می گوید: “بررسی های مشابه در مورد عمل های قفسه سینه، پستان و جراحی کولورکتال به اجرای گسترده ی ماساژ درمانی در بیمارستان ها اشاره دارد. در هنگام انجام ماساژ روی اندامها و عروق خونی فشار وارد می شود که باعث برگشت مواد و خون از عضلات به سمت قلب می شود و در نتیجه از توقف مواد زاید همراه با خون و لنف جلوگیری به عمل می آید. به دلیل اینکه جاذبه در آب تا حدی کمتر می شود ماساژ دهنده از آزادی عمل بیشتری برخوردار است.

انگشت شست خود را تا بند اول داخل واژن کنید (تنها محل میاندوراه را ماساژ دهید نه کل دیواره واژن را). نقطه shoulder well در لبه شانههای شما و محل تلاقی آن با پایین گردن قرار دارد. بهتر است این ماساژ را با قرار دادن هر ۲ شست در ۲ طرف ستون مهرهها تجربه کرده و آن را یک تا ۳ دقیقه تکرار کنید. بهتر است ماساژ پرینه حداقل یک بار در هفته انجام شود. ماساژ این ناحیه کف لگن در هفته های قبل از تولد نوزاد شما می تواند به نرم شدن بافت های کشیده شده هنگام تولد نوزاد کمک کند.

ماساژ منظم پرینه روش خوبی است که به مجموعه ابزارها و روشهای خود برای آماده شدن جهت وضع حمل و زایمان اضافه کنید. عدم تحرک باعث جمع شدن میزان بالایی تکسین در بدن انسان می شود و شما می توانید از طریق ماساژ آنها را از بدن خود خارج نمایید. طبق تحقیقات پنجاه درصد بیماران قلبی، عدم اطمینان، اضطراب و افسردگی را تجربه می کردند. شاید کمی عجیب به نظر بیاید ولی مطالعات نشان می دهد که ماساژ بدن از زمان های قدیم در تمدن های باستانی نیز وجود داشته و حتی هندو های قدیمی از ماساژ در کنار ورزش های تنفسی استفاده می کردند.

کمی زانوهای خود را خم کرده یا آنها را روی بالش بگذارید. برای آرامش یا مدیریت درد جزئی انجام می شود. این سنگ ها تنش ماهیچه ها را کاهش و جریان خون را بهبود می بخشد و درد را تسکین می دهد. این نوع ماساژ درمانی شبیه ماساژ سوئدی است، فقط در ماساژ درمانی سنگ داغ به جای دست از سنگ های گرم شده استفاده می شود. گاهی اوقات یک ماساژ آروماتراپی فقط روی پشت، شانه ها و سر انجام می گیرد. بسیاری از آنها از بیش از یک نوع روش برا ی ماساژ دادن استفاده می کنند، یا اینکه درمانگر ممکن است ماساژ ها را طوری انجام دهد که مناسب سن و شرایط شما یا هر نیاز یا هدف مخصوصی که دارید، باشد.

اگرچه به نظر می رسد ماساژ درمانی برای بیماران سرطانی کاملاً بی خطر است، اما افراد باید قبل از ماساژ که شامل فشار عمیق یا شدید باشد، با انکولوژیست مشورت کنند. کار با این دستگاه ها بسیار راحت و بی خطر بوده. یکی از بهترین راهکارها برای افزایش انرژی مثبت در محیط کار لبخند زدن است. این کار به افزیش گردش خون کمک می کند و بافت های به جا مانده از زخم را از بین می برد. ماساژ بافت عمیق می تواند به تسکین ماهیچه های، درد مزمن عضلات و اضطراب کمک کند. یکی از بدترین انواع سردرد، به گرفتگی عضلات پشت گردن برمیگردد.

دیدگاهتان را بنویسید