مچپا را خم و راست کنید

و مزایای زیبایی رازیانه مانند جلوگیری از آکنه و بهبود پوست ناشی از همین خواص است. یک محلول کورتیکو استروئید روی ناحیهی متاثر پوست استفاده میشود و یک جریان الکتریکی به منظور کمک به جذب مورد استفاده قرار میگیرد. هر جفت سینوس با توجه به استخوانهای صورت و قسمتی که قرار دارند نامگذاری میشوند. معمولا استخوانهای بلند بدن مانند بازوها و پاها و لگن تحت تاثیر قرار میگیرند. این حفره ها که سینوسهای فوق بینی خوانده می شوند در میان استخوانهای نزدیک به حفره بینی قرار دارند .

بسیاری از پزشکان بیمار را تشویق میکنند تا در اوایل دوران ریکاوری پای خود را حرکت دهند.` بیماران باید در مورد قرار دادن وزن روی پای مصدوم از توصیههای پزشک پیروی کنند تا از بروز مشکلات بعدی جلوگیری شود. این کار باعث میشود تا پیچ و استخوان تا حاصل شدن بهبودی کامل در جای درست خود بمانند. لگن درد اصطلاحی است که برای توصیف درد در سمت بیرونی ران استفاده می شود.

البته در برخی موارد درد های گردن منجر به بروز درد شانه می شود که با درمان گردن درد می توان به بهبود درد مفصل شانه کمک کرد. در صورتی که شکستگی ها و ترک های کوچک استخوان در اشعه ایکس قابل مشاهده نباشند، می توان از اسکن استخوان استفاده کرد. در صورتی که پزشک به شکستگی جمجمه مشکوک باشد، احتمالاً از تصویربرداری ساده اشعه ایکس عبور کرده و مستقیماً درخواست انجام سی تی اسکن را می دهد، تا شکستگی و سایر آسیب های مهم یا صدمات ثانویه مربوط به داخل جمجمه مانند خونریزی در اطراف مغز را نیز تشخیص دهد.

این شکستگی هم ممکن است در جوانترها و بدنبال ضربات شدیدتر مانند تصادف اتومبیل ایجاد شود. اگر سندروم تونل کارپال به خاطر آرتروز التهابی همچون ابتلا به آرتریت روماتوئید ایجاد شده باشد، آنگاه درمان آرتروز می تواند باعث کاهش علائم سندروم تونل کارپال شود، اما این شرایط نیز دارای تاییدیه رسمی از مراجع حرفه ای نیست. عدم تولید پلاکت هم میتواند به خاطر مشکلات استخوانی باشد. نکتهی بسیار جالب در مورد تعداد استخوانها در بدن انسان این است که انسان با ۲۷۰ استخوان بدنیا میآید ولی با رشد بدن، برخی از آنها در هم ترکیب میشوند و این باعث میشود در هنگام بلوغ تعداد استخوانها به ۲۰۶ عدد کاهش یابد.

هرچند، شکستگی درون مفصلی (پلاتو) ساق پا خطر آرتروز استخوان را در میانسالی افزایش میدهد و همچنین احتمال محدود شدن دامنه حرکتی پای مصدوم، سایر محدودیتها و همچنین درد وجود دارد. کسانی که شکستگی درون مفصلی (پلاتو) تیبیا را تجربه کردهاند، حتی هنگامی که کاملاً بهبود یابند بیشتر از سایرین در معرض آرتروز استخوان در دوران میانسالی و پیری هستند. در چند روز اول پس از جراحی (یا در صورتی که جراحی نکردهاید، چند روز اول پس از مصدومیت) بیمار دردی مداوم را تجربه خواهد کرد.

با انجام تمرینات فیزیوتراپی و استراحت کافی بیمار میتواند تمام فعالیتهایی که پیش از جراحی انجام میداد را از سر بگیرد. احساس درد پس از مصدومیت یا جراحی بخشی طبیعی از فرآیند بهبودی است. متأسفانه درد بخشی از فرآیند بهبودی است. بخشی از عضلات اوبتوراتور داخلی و خارجی از غشاء اوبتوراتور مبدا می گیرند. این عضلات در بالا به سطح پشتی استخوان های بی نام میچسبند ( به سطح پشتی قسمتی از استخوان بی نام که به آن ایلیوم میگویند). نشستن بیش از حد باعث سفت شدن عضلات فلکسور لگن میشود که این امر باعث تغییر در موقعیت لگن خواهد شد.

این امر خصوصاً در برخی شکستگی های مچ دست، شکستگی مفصل ران (به خصوص در افراد مسن) و شکستگی های تنشی شایع است. برعکس در افراد مسن که فعالیت بدنی زیادی ندارند و ممکن است حتی مفصل زانویشان از قبل سائیدگی داشته باشد یا اینکه دچار بیماری زمینه ای مثل فشار خون یا دیابت هستند، عمل جراحی شکستگی استخوان بالای ساق پا (استخوان درشت نی) ممکن است نه تنها نتواند کمک زیادی به ایشان بکند بلکه ممکن است آنها را در معرض خطرات بیشتری مثل مشکلات حین بیهوشی یا عفونت بعد از عمل جراحی قرار دهد. این دو استخوان در طرفین ، یکی در هر طرف سر قرار گرفته اند.به این دو استخوان از لوب های گیجگاهی محافظت می کنند ، بنابراین اطمینان حاصل می شود که زبان شنوایی و درک گفتار مستعد آسیب نیستند.

هرچند، بیمار نمیتواند تمام وزن خود را روی آن پا قرار دهد حداقل تا زمانی که شکستگی شروع به بهبودی کند. 5. قبل از انجام دادن هرگونه ورزش و فعالیت های ورزشی، حتما بدن خود را گرم کنید. رازیانه می تواند با کاهش اشتها و جلوگیری از پرخوری باعث لاغری و کاهش وزن شود؛ یک مطالعه انجام شده بر روی 9 زن سالم نشان داده که مصرف یک فنجان دم کرده رازیانه یا 2 گرم دانه های رازیانه قبل از هر وعده ی غذایی به کاهش اشتها در آن ها کمک می کند.

آناتومی سیستمیک، شاخه دوم آناتومی بدن است که به بررسی اندامهای گسسته پرداخته میشود که در جهت رسیدن به یک هدف یا عملکرد مشترک کار میکنند. این ویتامین حیاتی به بدن کمک میکند تا مواد معدنی مانند کلسیم و مواد مغذی را ذخیره و از جذب مواد مضر مانند هورمون پاراتیروئید پیشگیری کند. ارتولانی نام یک آزمایش و تست بالینی ارتوپدی است که پزشک از آن برای معاینه کودک مبتلا به دررفتگی مادرزادی مفصل ران استفاده میکند. علاوه بر تثبیت استخوان داروهایی جهت کاهش درد توسط پزشک تجویز می شود.

در صورتی که درد و تورم مچ پای شما با استراحت التیام پیدا نکرد یا اگر درد و تورم در طولانی مدت بدتر شد و در راه رفتن دچار مشکل شدهاید حتما به سراغ پزشک بروید. مطالعات نشان دادهاند که افراد سیگاری 15 درصد بیشتر از سایرین در معرض جوش نخوردن استخوان یا طولانی شدن دوران ریکاوری هستند. سطح قدام (جلو) و زیر و خلف (پشت) قرقره پوشیده از غضروف مفصلی است و با قسمت بالایی استخوان زند زیرین یا اولنا مفصل میشود.

• بنشینید و سعی کنید دستان خود را جلو و بالای سر خود قرار داده و روی زمین خم شوید. هرچند، در بیشتر موارد، بیمار ضایعه را فراموش کرده و میتواند مانند سابق به زندگی خود ادامه دهد. استخوان های متاتارس استخوان های بلندی در پای شما هستند که مچ پا را به انگشتان پا متصل می کنند و در حفظ تعادل در هنگام راه رفتن و یا ایستادن به شما کمک می کنند. در طول روز و با انجام فعالیت هایی از جمله راه رفتن، دویدن، رقصیدن و ورزش کردن و یا وارد شدن ضربه های شدید به مچ پا، ممکن است مچ پا شکسته شود.

این میله از محل شکستگی نیز رد میشود تا استخوان را بصورت یکپارچه و در یک راستا نگاه دارد. سپس با استفاده از پلاک فلزی و پیچ به سطح بیرون استخوان وصل شده و تکهها را در کنار هم نگاه میدارد. این دستگاه یک چهارچوب تثبیت کننده است که استخوانها را در موقعیت صحیح نگاه میدارد تا بهبودی کامل حاصل شود. هدف از درمان این است که سرطان را با حفظ عملکرد اندام مربوطه، در بهترین حالت ممکن و تنها در قسمتی خاصی از بدن درمان کنند. احساس درد به بدن یادآوری میکند که به تازگی ضایعهای را تجربه کرده و باید استراحت کند.

پزشک از ترکیبی از داروها استفاده میکند تا تسکین درد را بیشتر کرده و همچنین نیاز مصرف شبه افیونیها را به حداقل برساند. این داروها عبارتند از: استامینوفن، داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی، گاباپنتینوئیدها، شل کننده عضلات، مسکّنهای شبه افیونی و مسکّنهای موضعی. باید داروهای مسکّن شبه افیونی فقط و فقط طبق دستور پزشک مصرف شود. دانستن این نکته ضروری است که با وجود موثر بودن داروهای مسکّن شبه افیونی در کاهش درد پس از جراحی یا مصدومیت، آنها از مواد مخدر مشتق شده و اعتیاد آور هستند. یکی از این آسیب دیدگی های رایج در دست و پا، ضرب دیدگی تروما یا آسیب تروماتیک (Traumatic Injury) می باشد.

درد های مفصلی : درد های مفصلی یکی از مهمترین علامت ها است. یکی دیگر از بیماریهایی که دردهای شدید مفصلی در دستها و یا پاها ایجاد میکند، نقرس است. شکستگی استخوان ها باید در جای مناسب خود قرار گرفته و به منظور بهبودی صحیح در آنجا نگه داشته شوند. ممکن است چهار تا شش هفته دیگر طول بکشد تا استخوان قدرت گذشته خود را بازیابد. در برخی موارد، از دستگاه هایی مانند پین، پلاک، پیچ، میله یا چسب برای نگه داشتن شکستگی در جای خود استفاده می شود. در کودکان ممکن است به دلیل تحریک ناشی از گچ فولیکول های مو، افزایش مو در بازوها و پاها دیده شود.

آزمایشهای EMG و هدایت عصبی (EMG / NCV) ممکن است در تعیین اینکه آیا علائم، ناشی از فشردهسازی عصب نخاعی هستند یا عصب محیطی، کمک کنند. پس از آن پای بیمار حدود 6-4 هفته در گچ باقی میماند تا شكستگی متاتارس جوش بخورد. در بیشتر موارد بیمار میتواند راه برود، بدود و در هر نوع ورزشی شرکت کند حتی بصورت حرفهای. مغز از آنچه که فکر می کنیم پیچیده تر است و هنوز اسرار بی شماری در ارتباط با آن بی پاسخ باقی مانده. عمل جراحی در موارد بسیار شدیدی که به درمان های بدون عمل جراحی پاسخ نمی دهد، انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید