ماساژ (Massage) – لایم لانژ

در ماساژ تایلندی، گردش خون در بدن افزایش پیدا کرده و با این اتفاق، مغز دستور ترشح هورمونی به نام سیتوکین را می دهد. فواید: زمان بهبودی از آسیب های وارده بر ماهیچه ها را کاهش می دهد، دفع اوریک اسید و لاکتیک را افزایش می دهد و در آخر قابلیت ارتجاعی رباط و زرد پی را بیشتر می کند. معمولاً از شما خواسته می شود لباس های گشاد و راحت بپوشید. سبک جدید زندگی تمایل به حس استقلال و کامیابی از طریق استفاده از تکنولوژی های جدید و ماشینی شدن را رواج داده است هدف ما این است که زندگی خود را راحت و آسان با اوقات فراغت بیشتر و امیدواری به سلامتی و جوانی و لذت بردن از زندگی بدون درد را تجربه کنیم.

با ماساژ دادن پروستات در حرکتی مداوم که باعث ایجاد احساس لذت در فرد می شود شروع کنید. اگر می خواهید برای آماده سازی بدن خود کاری انجام دهید ، ماساژ پرینه را به لیست کارهای خود اضافه کنید. برای آرامش یا مدیریت درد جزئی انجام می شود. رفلکسولوژی برای افرادی که به دنبال آرامش یا بازیابی سطح انرژی طبیعی خود هستند، بهترین انتخاب است. ماساژور می تواند شدت و فشار را برای سازگاری با مشتریان خود تغییر دهد با این حال، اگر جراحت دارید نباید دنبال ماساژ تایلندی باشید. این متخصص طب اورژانس ادامه داد: به دنبال 30 ماساژ، باید دو تنفس مصنوعی داده شود.

باید این كار را چند بار انجام دهید و به مرور تاثیرش را ببینید. افرادی که به آرتروز زانو مبتلا بودند و تحت درمان با ماساژ تایلندی قرار گرفتند علاوه بر بهبود درهای مزمن شان، موفق شدند آزمایش پیاده روی را بهتر از دیگران بیماران انجام دهند. برخی تحقیقاتی راجع به اثربخشی ماساژ تایلندی انجام شده، نشان می دهد کسانی که در اثر سکته مغزی دچار ناتوانی در بدن شده اند، اگر به صورت مرتب و دوره ای تحت حرکت های این نوع ماساژ قرار گیرند، با کاهش عوارض جسمی ناشی از سکته مواجه شده و می توانند کنترل بهتری بر اندام های از کارافتاده خود داشته باشند.

این هورمون ها در مقابل پروستاگلاندین که موجب بروز درد در مغز می شوند قرار گرفته و سطح آنها را کاهش می دهند، هورمون های سیتوکین در مواردی به سلول های سرطانی بدن نیز حمله می کنند. هورمون کورتیزول از غدد فوق کلیه ترشح می شود، کورتیزول ضربان قلب را افزایش داده، سطح تعریق بدن را بالا می برد و در نتیجه حالت بی قراری آزاد دهنده ای به نام (استرس) پدیدار می شود.

ماساژ دهنده در حین انجام کار خود، واکنش شما نسبت به فشار و کشش را در نظر می گیرد و سپس مطابق با بازخودهای بدن شما فشار را کاهش یا افزایش می دهد. همچنین در نظر بگیرید که تا برگشتن سطح هوشیاری بیمار، باید به ماساژ ادامه دهید. ماساژ تایلندی به عنوان یک نوع درمان برای احیای سلامتی از طریق افزایش جریان خون، توان بخشی ناکارآمد یا ضعیف، ارتقا وضعیت درست و نیز رسیدن به آرامش مطلوب در نظر گرفته می شود. افزایش انعطاف و نرمی در مفاصل که به واسطه انجام این ماساژ اتفاق می افتد، موضوعی است که باعث می شود درد در این بیماری به مقدار زیادی تقلیل پیدا کند.

بله درست شنیدید ماساژ پا میتواند در کاهش میزان سردرد شما تاثیر بسیار زیادی داشته باشد و به طور کلی آن را در یک زمان کوتاه بطور تقریبی درمان کند. موضوع دیگری که می توان در رابطه با فواید ماساژ تایلندی چیست، ذکر کنیم کاهش بیماری هایی مانند افسردگی بعد از دوران سکته مغزی و افزایش توان حرکتی افراد اشاره کرد. ماساژ تایلندی انعطاف پذیری بدن را افزایش داده، انرژی حبس شده در بافت های بدن را آزاد می کند و باعث خروج سموم از مفاصل و ماهیچه ها می شود. با اعمال فشار و کشش روی اندام گره های عضلانی باز می شوند و ماهیچه های شما شروع به آزاد کردن انرژی های حبس شده می کنند، فشارها ملایم هستند و در امتداد خطوط انرژی بدن اعمال می شوند.

در برخی موارد، مشاهده شده هورمون سیتوکین می تواند به سلول های سرطانی حمله کند و آنها را از بین ببرد. جالب است که بدانید، این ماساژ باعث کاهش هورمون کورتیزول شده و در پی آن نیز کاهش استرس و اضطراب اتفاق می افتد. هم چنین فشاری که توسط انگشتان دست اعمال می شود، روی نقاط اصلی در طب فشاری هستند و این فشارهای پی در پی می توانند در نقطه ای دیگر باعث آزاد شدن انرژی شوند. با دست راست این نقطه در دست چپ را بفشارید و با دست چپ این نقطه در دست راست را بفشارید. به یاد داشته باشید که این منطقه را به سمت راست روده ماساژ داده و بیش از حد به آن فشار وارد نکنید، ماساژ این منطقه را به آرامی مانند شکل U ادامه دهید.

کار بر روی بدن به روش تای بیش از هزار سال است که در فرایند تکامل دائمی می باشد و این عجیب نیست چون تفاوت های بسیار زیاد و دقیق و تخصصی بین سبک های مختلف ماساژ استفاده شده و حتی می توانیم بگوییم تفاوتهای بزرگ تری بین روش های کار بر روی بدن به روش تای بین مناطق شمالی و جنوبی تایلند وجود دارد. مالش (friction): حرکات چرخشی و عمقی که موجب می شوند که لایه های بافت های بدن روی هم مالیده شوند.

در این روش ماساژ از هیچ روغنی استفاده نمی شود، ماساژ تای قدمت تاریخی زیادی دارد، قدمت آن حدود 5000 سال می باشد و زادگاه اصلی آن کشور هندوستان است، یک پزشک در زمان بودای کبیر ماساژی طراحی می کند که از تلفیقی از یوگا و طب آیورودا بود. کشور تایلند در محل تقاطع مسیرهای مهاجرت قدیمی قرار داشته است و موج های متفاوتی از فرهنگ ها و تمدنهای متفاوت را به خود دیده است و از آنجا گذر کرده اند مجاورت و نزدیکی کشور تایلند به کشور چین و موقعیت آن به عنوان یکی از مسیرهای بازرگانی عمده از سمت هند باعث شده که تأثیرات مذهبی و فرهنگی زیادی بر روی آنان داشته باشند.

یک ماساژ درمانی در دوران بارداری به شما کمک می کند تا این درد را به طور موقت فراموش کنید و به شما قدرت می دهد تا از این دوران با موفقیت گذر کنید. اگر شما یا عزیزانتان در دوران بارداری هستید و با عوارض جانبی آن دست و پنجه نرم می کنید، به این مزایا برای سهولت در زندگی خود توجه کنید. انجام این ماساژ برای افراد مسن، باردار، خانم هایی که در دوران قاعدگی هستند یا کسانی که مبتلا به: پوکی استخوان، دیسک، بیماری قلبی و فتق هستند توصیه نمی شود.

گروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده در حال حاضر غربالگری منظم سرطان پروستات را برای همه مردان بین 55 تا 69 سال توصیه می کند. به طور معمول، بیمار روی یک میز دراز می کشد و بهتر است لباس گشاد و راحت بپوشد و حتی در برخی موارد درمانگر توصیه می کند که بیمار لخت شود. این روش برای افراد مبتدی و تازه کار یکی از راحت ترین و هماهنگ ترین روش ها میباشد و بسیار شبیه به تجربه ای است که یک نفر می تواند از یک استاد تای کسب کند ماساژ تای سنتی حداقل هزار سال است که به این صورت وجود دارد و یکی از اعضای خانواده بزرگ ماساژ شرقی میباشد که بر اساس جریان انرژی غریزی و تئوری تعادل انرژی و شفادهی و سلامت بدن می باشد از دیگراعضای این خانواده شرقی ماساژ چینی Tui Na و ماساژ هندی Ayurvedic و ماساژ ژاپنی Shiatsu میشود نام برد.

دیدگاهتان را بنویسید