ماساژ پرینه چیست و فواید آن چیست؟

شاید به زبان نیاورید اما احتمالا به این موضوع فکر کرده اید که چگونه از دهانه واژن شما با این اندازه، یه نوزاد سه کیلویی بیرون خواهد آمد؟ از آنجایی که زبان به فک متصل است. البته خوب است بدانید که این روش تسکین سردرد تاریخچه هزارساله در آسیا دارد. سلامت پاها تاثیر بسیار مهمی در سلامت اندام های دیگر بدن مان و بهتر شدن کیفیت زندگی مان دارد. ماساژ پا در رفع این خستگی های روزمره بسیار موثر است و می تواند شادابی تازه ای را به بدن شما بدهد.

پس بیاییم در میان ماساژ های متنوع پا با چند روش آسان ماساژ جهت رفع خستگی ها آشنا شویم. پس از این مرحله باید عضلات ستون فقرات را ماساژ دهید. بلکه میتوانید به راحتی و تنها با چند مرحله نقطه مورد نظر را ماساژ دهید. در طول بارداری، ماساژ یک کار لوکس نیست، بلکه یک امر ضروری است. مدلهای زیادی از ماساژورهای چشم در بازار وجود دارند که از نظر شیوه عملکرد، طراحی و نرخ قیمت تفاوتهای بسیاری با یکدیگر دارند. هزاران نوع مختلف طریقه ماساژ برای رفع خستگی وجود دارد که با سلیقه ها و نیازهای متفاوت مردم مطابقت دارد.

برای ماساژ این عضلات نخست به صورت نقطهای، فشاری کمی روی عضلات ستون فقرات وارد کنید و این ماساژ نقطهای را روی همه عضلات ستون فقرات از پایین تا بالا تکرار کنید و آنگاه با فشار انگشت شست در دو طرف ستون فقرات عضلات را ماساژ دهید. اکنون که خوب عضلات کمرتان گرم شد دستتان را به روغن ماساژ آغشته کنید و آنگاه کف دست راست را بر روی قسمت پایینی کمر بگذارید و دست چپ تان را هم روی دست راست قرار دهید و به آرامی به طرف بالا با قدری فشار حرکت دهید . ازآنجاییکه ماساژ دادن یک حرفه است، تصور اینکه ما هم بتوانیم این کار را انجام دهیم، کمی دشوار است اما باید بدانیم انجام هیچ کاری با آموزش و تمرین، محال نیست.

چنانچه فرد حس کرد که به فشار بیشتر نیاز دارد فشار خود را کمی زیاد کنید. برای ماساژ ستون فقرات کافی است که هر دو شصت خود را در کنار ستون مهره ها (روی عضلات ستون فقرات که در طرف چپ و راست ستون فقرات قرار دارند) بگذارید و آنگاه به آهستگی فشار دهید. این کار را چند بار انجام دهید تا خستگی فرد کاملا رفع شود و به همین ترتیب همه عضلات شانه در دو طرف بدن را به همین شیوه ماساژ دهید. خیلی از این باورها ناشی از این است که طبق اصول رفلکسولوژی، در ناحیه پاها نقاطی وجود دارند که با غدد، اندام و سیستم های بدن ارتباط دارند.

آیا بعد از تولد نوزاد نیاز به ادامه ماساژ میاندوراه وجود دارد؟ همه ماماها از ماساژ پرینه آگاهی دارند و بیشتر آنها در پایان بارداری در مورد آن با شما صحبت می کنند ، بنابراین اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا برای شما مناسب است با مامای خود مشورت کنید. برای این منظور باز هم به روغن زیتون نیاز دارید. دستها را درون موهای شخص فرو ببرید و با کمک سرانگشتان دست به ماساژ پوست و عضلات سر شخص بپردازید تا بتوانید به این ترتیب خستگی این عضلات را هم خارج کنید.

اگر می خواهید که بدن شما در طول کار دچار خستگی و فرسودگی نشود، باید از مواد غذایی مناسب از جمله بادام زمینی، پسته، بادام و گردو استفاده کنید. ماساژ ریشه مو باعث افزایش ترشح هورمون عشق و خوشبختی در بدن انسان می شود. که به نوبه خود مواد شیمیایی خاصی را در ماهیچهها، نخاع و مغز آزاد میکند. در طول ماساژ بافت عمیق، ماساژور شما از ضربات آهسته و فشار عمیق انگشتان برای رفع تنش از عمیق ترین لایه های عضلات و بافت های همبند شما استفاده میکند.

البته به این موضوع توجه داشته باشید که رفع سردرد با ماساژ یک روش تکمیلی است و شما باید از روشهای درمانی دیگری برای کنترل این درد استفاده کنید. تلاش کنید فشار هایتان کنترل شده باشد تا فرد دردی حس نکند. نقاط فشار را درست در زیر استخوان ابرو و زیر ابروهای داخلی فشار دهید و تا عدد ۳ بشمارید. همانطور که میدانید پوست زیر چشم شما بسیار ظریف است در نتیجه به مراقبتهای ویژهای بعد از ۳۰ سالگی نیاز دارد. دربارهی تالاسمی چه میدانید؟ ماساژ کامل بدن شامل چه مواردی است؟ فکر میکنید چه اقدامی در این دقایق حیاتی و مهم هستند؟

البته طرز صحیح ماساژ دادن برای رفع خستگی بسیار مهم است. برای این کار 1 تا 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را ببلعید اما اگر نمیتوانید مزه و بوی آن را تحمل کنید در یک نوشیدنی گرم مانند یک فنجان چای داغ بریزید و بخورید. این روند را از عضله نزدیک گردن تا عضله سرشانه تکرار کنید تا با کمک آن کوفتگی و خستگی عضلات بالای شانهها را خارج کنید.

این عمل را چند مرتبه تکرار کنید تا خستگی به صورت کامل از بدن فرد خارج شود. این روش سطحی است و بافت رویی پوست بدن را درگیر می کند و به همین خاطر هم می تواند تاثیرات خوبی روی زیبایی پوست داشته باشد اما در مواقعی که پوست فرد دارای جراحت یا آسیب دیدگی است پیشنهاد نمی شود. با انجام ماساژ پرینه کشش در ناحیه پرینوم افزایش پیدا میکند که این امر هم باعث میشود که سر نوزاد در هنگام زایمان سریع تر بیرون بیاید. یکی از عوامل خستگی چشم میتواند، خشک بودن آنها باشد، چرا که با متمرکز شدن چشمان در یک نقطه پلک زدن بین ۱۵ تا ۲۰ بار در دقیقه به ۳ تا ۴ بار در دقیقه کاهش پیدا میکند و این موضوع میتواند چشم شما را تحت فشار قرار دهد و باعث قرمزی و خستگی چشم شود.

اگر خودتان تمایل نداشته باشد این کار را انجام دهید یا احساس میکنید جای مناسب پیدا نمیکنید، میتوانید از همسرتان بخواهید این کار را انجام دهد. ماساژ درمانی این منطقه را به مدت یک دقیقه انجام دهید. ماساژ سودی شامل دو دسته از حرکات است که دسته اول نرم، آهسته و طولانی مدت هستند و حرکات گروه دوم شامل ضربه های منظم و کمی محکم تر می شود. فعالیتهای سنگینی که گاهی باعث ایجاد این گونه سردردها میشوند شامل پریدن، دویدن، بدنسازی، وزنه برداری، رابطه جنسی و سرفه پشت سر هم هستند.

تغییرات در سبک زندگی که خود می تواند به درمان این بیماری کمک کند شامل ورزش بیشتر، خوردن یک رژیم غذایی سالم و انجام تمرینات کف لگن میشود. در این موارد باید احیای قلبی مرسوم یعنی هر دو اقدام برای احیای فرد بیمار انجام شود : فشار بر روی قفسه سینه توسط دست ( یا همان ماساژ قلبی ) و تنفس مصنوعی. شاید بتوان گفت یکی از راهکارهای ویژه برای رفع خستگی بدن ماساژ است. روال کار در ماساژ درمانی به گونه ای است که موجب آرامش بدن میشود. قرص LD یکی از معروفترین و پرکاربردترین نوع قرصهاست که در در قطع فوری پریود موثر است.

این نوع ابزارها باتحریک بافت عضلانی باعث افزایش گردش خون ، رفع تنش و در نهایت کاهش درد می شود. این نوع سردردها به صورت ناگهانی ظاهر میشوند و به مدت 15 تا 30 دقیقه به طول میانجامند. 9. در نهایت، بافتی را که بین انگشت شست و سبابه نگه داشته اید، به مدت یک دقیقه ماساژ دهید. کل ماساژ در هر نوبت نباید بیشتر از ۵ دقیقه طول بکشد. کار را با زانو زدن در یک زاویه قائمه با قفسه سینه فرد آغاز کنید.

اگر قادر به یافتن علائم حیات در یک فرد بی­هوش نیستید، برای برقراری مجدد جریان خون، ماساژ قفسه سینه الزامی است. جدا از آن ماساژ برای زنانی که چند قلو باردارند بسیار توصیه می شود. هورمون هایی مانند پروستاگلاندین ها باعث شروع این روند می شوند. این داروها به کاهش تولید پروستاگلاندین در بدن کمک می کنند. بارداری می تواند تغییرات زیادی در بدن زنان ایجاد کند. در مرحله بعد برای ماساژ بهتر عضلات کمر از کف دستتان کمک بگیرید. همچنین شما میتوانید از دستگاههای مخصوص برای ماساژ دادن چشم که به صورت فشاری بر روی عضلات چشم تاثیر دارند نیز استفاده کنید.

فقط باید دقت داشته باشید که هیچ فشاری نباید وارد شود و فقط عقب و جلو کردن ابزار باعث لذت بخش شدن ماساژ می شود. 2. وزن خود را به جلو و بالا منتقل کنید، به طوری که شانه­های شما درست روی دست­ها قرار گیرند. سپس با فشار ملایم دست ها ،انگشتان شست را که در قسمت کف پاشنه پا قرار دارند در جهت مخالف هم بکشید یا از هم دور کنید. سپس با فشار ملایم دست ها، انگشتان شست را در جهت مخالف هم بکشید یا از هم دور کنید و پا را ماساژ دهید. حرکات پیچشی باعث گرم شدن پاها و آمادگی پاها برای ماساژهای دیگر پا می شود.

در ادامه برای اجرای بهتر ماساژ و تخلیه بیشتر کوفتگی و اسپاسمهایی که عضلات پشت را درگیر کرده به یک توپ تنیس نیاز دارید. بهتر است تا بدون فوت وقت با اورژانس تماس بگیرید و کمک بخواهید. کارشناسان بر این امر تاکید می ورزند که بهتر است ماهیانه یک بار ماساژ بروید تا بتوانید به حفظ سلامت بدن خود کمک کنید. پس از همان قدیم الایام ماساژ بدن بخش جدایی ناپذیر زندگی افراد بوده است. پس با ما تا انتهای مقاله برای آموزش این ماساژ همراه باشید. نخست برای ماساژ به سراغ شانه های فرد بروید و با یک دست شانه ی طرف راست و با دست دیگر شانه ی طرف چپ را به آهستگی ماساژ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید