ماساژ پرینه در بارداری توسط همسر ، آموزش

ابتدا با دست چپ شروع کنید و آن را به آرامی از روی سینه به سمت گردن و چانه حرکت دهید و پس از آن همین کار را با دست راست انجام دهید. سپس در حالی که به سمت پایین و استخوان شرمگاه خود حرکت میکنید، دست خود را با حرکت دورانی حرکت دهید. این یائسگی با یائسگی پیش رس متفاوت است. اما برخی از زنان جوان که در سنین باروری هستند و زیر 40 سال دارند یائسگی زودرس اتفاق می افتد. این دو نقطه که در هر طرف بینی شما قرار دارند برای رفع سردرد با ماساژ بسیار مهم هستند.

ماساژ ورزشی، شبیه به ماساژ سوئدی بوده که بسته به نیاز ورزشکار مورد استفاده قرار میگیرد. در صورت سفت گرفتن بدن، عضلات ممکن است نقاط فشاری را که درمانگر برای دسترسی به آنها نیاز دارد را مسدود کند. به منظور تأمین و جبران خواب مورد نیاز بدن در زمان پریود استراحت و چرت کوتاه و عمیق در طول روز به صورت منظم گزینه مناسبی است. مقدار مناسب منیزیم برای خانم های در سن باروری 320 میلی گرم در روز می باشد. این روش درمانی بسیار ایمن و آسان توسط خودتان میتواند انجام شود، بنابراین میتوانید آن را امتحان کنید تا ببینید برای شما مناسب است یا خیر، سپس برای معالجه بیشتر میتوانید به یک ماساژ دهنده حرفهای شیاتسو مراجعه کنید.

چند نقطه فشار وجود دارد که با این علائم مطابقت دارد، بنابراین برای یافتن آن نقاط و ماساژ آنها تمرین کنید تا احساس ناراحتی شما برطرف شود. سعی کنید راحت باشید و ماهیچههای خود را شل نگه دارید تا تمام نقاط فشار شما قابل دسترسی باشد. علاوه بر اینکه خودتان به نقاط فشار خود دسترسی دارید، یک متخصص حرفهای شیاتسو نیز میتواند اینکار را برای شما انجام دهد. بعد از اینکه به ماساژ ساده عادت کردید، سعی کنید چند روش مختلف دیگر را تجربه کنید.

احیاء قلب و ریه (سی-پی-آر)، تکنیک نجات بخشی است که در شرایط متعددی مثل حمله قلبی یا غرق شدن، که شخص از هوش رفته و دیگر نفس نمی­کشد، به کار می­رود.قبل از عملیات احیاء، خاطر جمع شوید که فرد حقیقتا بی­هوش است و نفس نمی­کشد. این ورزش به عمق ماهیچه ها و استخوان ها نفوذ می کند و جریان خون به سمت قلب را تسریعمی بخشد. همچنین، شما مادر باردار می توانید به آرامی این قسمت از بدن خود را تا کف لگن، به سمت پایین فشار دهید.

قبل از اولین جلسه، ماساژ دهنده احتمالاً میخواهد چند دقیقه با شما صحبت کند تا از مشکلاتی که با آن روبرو هستید، مطلع شود. تعداد دفعاتی که میتوانید نقاط فشار خود را ماساژ دهید محدودیتی ندارد، بنابراین بر اساس احساس خود میزان آن را تعیین کنید. این نقطه میتواند سردرد را تسکین دهد و فرقی نمیکند که در دوره قاعدگی باشید یا خیر، بنابراین هر وقت سر درد داشتید، میتوانید از آن نقطه استفاده کنید. اگر آنها را ماساژ دهید، میتوانید درد و گرفتگی شکم را تسکین دهید. اگر میخواهید این ماساژ را خودتان امتحان کنید، این مراحل را دنبال کنید تا مطمئن شوید که از راه درست به همه نقاط فشار خود دسترسی دارید.

تکنیک های مختلف ماساژ در طی مراحل کار مفید هستند و شما باید حتی قبل از شروع درد زایمان به آن ها عادت کنید. قبلا این مراحل را ABC مینامیدند ولی امروزه با توجه به اهمیت بیشتر سیستم قلبی عروقی، احیای قلبی در مرتبه اول قرار گرفته و مراحل را CAB مینامند. تقویت قوای سیستم ایمنی بدن: ماساژ درمانی می تواند با افزایش سطح فعالیت “سلول های تی T کشنده” طبیعی بدن که با ویروسها مبارزه می کند، به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. استفاده از طب سوزنی باعث آرامش سیستم عصبی، افزایش جریان خون در اندام های داخلی، کاهش التهاب و رفع درد و گرفتگی های عضلانی دوران قاعدگی می شود.

به این ترتیب با فشارهای ملایم بهگونهای که آسیب و دردی به بیمار وارد نشود با کمک سرانگشتان هر ۲ دست به ماساژ نقطه مورد نظر پرداخته و به این ترتیب موجب کاهش اسپاسمها و انقباضهای رحم و خون رسانی بهتر به رحم و عضلات اطراف آن شوید. در مورد درد و مشکلاتی که احساس میکنید، واضح صحبت کنید. برای ماساژ دادن باید صورت خود را با توجه کامل و عشق لمس کنید و در این حالت کاملا ریلکس و آرام باشید. لمس نقاط کلیدی بر روی شکم، کمر و پاها می تواند با افزایش گردش خون و آزادسازی اندورفین ها، بدن و ذهن شما را برای مدتی هرچند کوتاه آرام سازد.

مبتلایان به اختلالات خونی یا افرادی که تعداد پلاکت کمی دارند، و افرادی که داروهای رقیق کننده خون مانند وارفارین مصرف می کنند، باید از انجام ماساژ خودداری کنند. اگر فکر می کنید که در یک خانه تنها تهیه ی لوازم آشپزخانه یا وسایلی مانند تلویزیون و مبلمان لازم است، باید گفت که این نگرش کمی دور از انصاف است. اگر به تازگی شروع به کار با شیاتسو کرید، یک ماساژ دهنده حرفهای میتواند شروعی مناسب برای دیدن نحوه انجام ماساژ شیاتسو باشد. اصطکاک عرضی عمقی: این تکنیک ماساژ درمانی در فیزیوتراپی به طور مستقیم توسط انگستان دست صورت می گیرد که با فشار و نوسان های ایجاد شده در بافت ماهیچه توسط فیزیوتراپیست انجام می شود.

سپس دکتر میتواند بر اساس عامل ایجاد عفونت در مجاری ادراری و پروستات مردان که معمولا باکتریها میباشند، آنتی بیوتیک درمانی را آغاز کند. مشكل دیگری كه ممكن است به دلیل چاقی در صورتتان ایجاد شود، سلولیت (تجمع چربی) است. زمان تقریبی برای انجام این شیوه درمانی، تقریبا بین 60 تا 90 دقیقه است. سخت نگیرید و چند ساعت بعد از درمان استراحت کنید تا انرژی شما افزایش یابد. بعد دوباره یه کیسه آب گرم میذاری ده دقیقه. برای این کار 1 تا 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را ببلعید اما اگر نمیتوانید مزه و بوی آن را تحمل کنید در یک نوشیدنی گرم مانند یک فنجان چای داغ بریزید و بخورید.

اگر هیچ پیشرفتی مشاهده نکردید، میتوانید برای گرفتگی عضلات خود یک درمان معمولی مانند مسکنهای بدون نسخه یا کمپرس گرم را امتحان کنید. در حالی که نقاط فشار را به آرامی ماساژ میدهید، میتوانید مدیتیشن کرده و ذهن خود را رها کنید. همچنین میتوانید برای یک تجربه آرامش بخشتر، چشمان خود را بسته و نفس عمیق بکشید. نقطه ای را که به چشمان شما نزدیک است مجسم کنید. این نقطه در حدود 4 انگشت در داخل و بالاتر از مچ پا شما قرار دارد. سپس در موقعیت راحت بر روی حوله تمیز قرار بگیرید. سپس آن را از صافی رد کرده و صبر کنید تا خنک شود.

ابتدا کل بدن را چرب می کنید و سپس ضربه های آرامی را پشت سر هم بر آن وارد می کنید. اگر این گونه باشد ممکن است که شما جریان ادرار ضعیف و یا حتی قطع شدن آن را تجربه کنید. اگر نقطه مورد نظر کمی حساس باشد، ضربه زدن میتواند مفید باشد زیرا فشار آن کمتر از ماساژ یا ورز دادن است. هنگام انجام شیاتسو روی خودتان، نقاط مورد نظر را محکم فشار دهید اما نه آنقدر محکم که به خودتان آسیب برسانید. اما این آمار در زنان 30 تا 39 سال از هر 100 زن، 1 نفر است.

نقطه ال وی 3 برای درد کل بدن نیز مفید است اما به طور خاص برای گرفتگی و کمردرد ناشی از سندرم قبل از قاعدگی (PMS) مفید است. اگر پریود هستید، احتمالاً گرفتگی شکم، کمردرد و سردرد دارید. اگر ماساژ دادن این نقاط احساس خوبی داشته و درد شما را تسکین میدهد، در صورت تمایل در طول روز اینکار را انجام دهید. کمی استراحت کنید و دیگر آن قسمت را در باقی روز ماساژ ندهید.

برخی دیگر از عوارض جانبی شایع شامل سفتی خفیف و سردرد است. خوشبختانه، شیاتسو همچنین میتواند به تسکین سردرد در دوران قاعدگی شما کمک کند. همچنین نقطه ای بین انگشت شست و سبابه ( قسمت بدون استخوان) وجود دارد که ماساژ آن می تواند درد و ناراحتی را تسکین دهد. ابن نقطه همچنین میتواند درد و احساس ناراحتی شما را در دندان یا صورت تسکین دهد. اگر شما احساس استرس و خستگی نیز دارید، با ماساژ دهنده خود در میان بگذارید. اگر خیلی فشار وارد میکند یا چیزی ناراحت کنندهای وجود دارد، فوراً با آنها در میان بگذارید تا بتوانند روش خود را متعادل کنند.

در هر یک از انواع سبک تای ماساژ، ماساژور با استفاده از تکنیکهای خاص آن سبک قادر است تا سموم را به راحتی از مفاصل و ماهیچهها خارج نماید. در این مقاله میخواهیم شما را با ماساژ درمانی و انواع آن آشنا کنیم. ماساژ قادر است در طول بارداری و این برهه خاص، هم از شما و هم از نوزادتان مراقبت و حمایت کند. ماساژ رفع گرفتگی عضلات با رفع گرفتگی بافتها منجر به کسیژن رسانی به اندامهای جنسی میشود که برای بارداری موثر است. نداشتن استرس در دوران بارداری و قبل از آن بسیار حائز اهمیت است، هرچند گاهی اوقات غیرممکن به نظر میرسد.

اگر در آن نقطه فشار احساس درد یا ناراحتی میکنید، ممکن است در هنگام ماساژ فشار زیادی وارد کرده باشید. همانطور که گفتیم اگر از لمس کردن تمام بدن خود ناراحت هستید، این شیوه گزینه خوبی است. این فشار را باید در حین ماساژ روی تمام نقاط فشار خود حفظ کنید تا درمان موفقیت آمیزتری داشته باشید. رفلکسولوژی برای افرادی که به دنبال استراحت یا ترمیم سطح انرژی طبیعی خود هستند و یا مواردی که فرد دوست ندارد تمام بدن او لمس شود کاربرد دارد.

دیدگاهتان را بنویسید