ماساژ پروستات موجب افزایش نعوظ در مردان میشود

زنان دارای خونریزی شدید نیز باید از مصرف این گیاه دارویی جداً خودداری کنند. ریشه سنبل ختایی دارای طبیعتی گرم و خشک است که هورمونهای زنانه را متعادل نگه میدارد و به قطع سریع پریود با کم کردن خونریزی کمک میکند. روش طبیعی دیگر برای کاهش درد پریود مصرف مکمل های روغن ماهی، ویتامین ب 1 یا هر دو است. رشد بافتهای آندومتریوز در رحم و دیگر نقاط بدن، باعث التهاب و ایجاد بافتهای زخمی میشود.

این روش برای بسیاری از زنان کارآمد است و علاوه بر فوایدی که دارد، اگر به درستی انجام شوند، هیچ عارضه جانبی برای فرد ایجاد نمی کند. اگر بعد از ماساژ پروستات احساس درد کردید، به پزشک مراجعه کنید. پدهای گرمادهنده که داخل مایکروفر قابل گرم کردن هستند، پتو های گرماده شارژی و بدون سیم و قنداق های یک بار مصرفی که مخصوص گرفتگی ها و دردهای قاعدگی طراحی شده اند، از جمله مواردی هستند که می توانید از داروخانه ها تهیه کنید. بسیاری از خانمها از دردهای شدید قاعدگی رنج میبرند.

از قدیم طب سنتی جایگاه ویژهای داشته است که با استفاده از خواص گیاهان موجود در طبیعت توانسته است به طور طبیعی و به دور از مواد شیمیایی بسیاری از بیماریها و ناخوشیها را درمان کند. اگرچه به نظر می رسد ماساژ درمانی به طور کلی برای بیماران سرطانی بی خطر است، اما قبل از انجام ماساژ که شامل فشار عمیق و شدید است، باید با انکولوژیست خود مشورت کنند.

اگرچه درد قاعدگی برای اغلب زنان طبیعی است؛ اما در برخی موارد این دردها نشانه ای از مشکلات و بیماری های جدی تری هستند. خواص مرزنجوش به لاتین Origanum majorana ؛ جزو گیاهان دارویی با خواص درمانی انواع بیماری های التهابی و عفونی بوده و بهترین تسکین دهنده ی طبیعی برای اسپاسم عضلانی و گرفتگی عضلات پا، کمر و سایر اعضای بدن است. ریختن این روغن های معطر روی دست و مالیدن آن به نواحی دردناک مانند شکم، کمر و کلیه به آرامی ساده ترین روش استفاده از آنها محسوب می شود.

این دردها معمولاً در نواحی شکم، ران و کمر اتفاق میافتد. هدف این است که مایع منی اضافی – مایعی که با اسپرم مخلوط می شود و منی ایجاد می کند – از مجاری غده پروستات آزاد شود. در بسیاری از موارد، پزشک برای تشخیص مشکلات در ارتباط با پروستات مردان و یا احتمال ایجاد سرطان پروستات در آقایان، درخواست آزمایش PSA میدهد. در صورتی که میزان PSA از یک مقدار معین بالاتر باشد، احتمال وجود سرطان پروستات در آقایان بالاتر میباشد.

چای یا دمنوش مرزنجوش ؛ یک چای خوش طعم و حاوی تمام خواص گیاه می باشد هم به شکل خالص و هم به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرد و جوشانده ی گیاه خشک شده مرزنجوش تهیه شده از عطاری به روش خانگی هم تهیه می شود . چندین روز قبل از شروع قاعدگی روزانه 2 یا 3 فنجان چای زنجبیل بنوشید تا زودتر پریودی تمام شود. البته عدد 28 برای افرادی است که سیکل قاعدگی منظم دارند و می تواند در افراد با پریودی نامنظم متغیر باشد. البته این موارد در صورت درد های شدید و غیر قابل تحمل استفاده می شود.

البته ممکن است دلیل تمایل به قطع سریع پریود برای زیارت هم باشد چرا که در دین اسلام از نظر شرعی رفتن به اماکن زیارتی در دوران قاعدگی جایز نیست. از آنجایی که نحوه مصرف متفاوت است و ممکن است برای شخصی نیاز باشد سه روز هر 12 ساعت از قرص ال دی استفاده کند اما در شخص دیگری نحوه مصرف متفاوت باشد به همین دلیل از توضیح دادن منحوه و روش مصرف آن صرف نظر میکنیم و توصیه میکنیم در این مورد با پزشک زنان مشورت کنید. ماساژ میتواند وسیله ای باشد که از نظر جسمی، روحی و احساسی، حس بهتری داشته باشید.

گاهی در دوران پریودی به قدری خونریزی و درد شدید میشود که نیاز به ماساژ احساس میشود. گاهی اوقات مشکلات اساسی هورمونی یا نگرانی های دیگری وجود دارد که پزشک می تواند آنها را برطرف کند. در نتیجه، مشکل تخمکگذاری، نامنظمی قاعدگی و عدم تعادل هورمونی بدن درمان خواهد شد. بیشتر گیاهان نقش استروژن را بازی می کنند بنابراین پیش از مصرف با پزشک مشورت کنید (به خصوص اگر سابقه سرطان هورمونی دارید یا داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید). با ماساژ قادر خواهید بود که بافتهای باقیمانده را دفع و چسبندگی را برطرف کنید. رحم برای دفع خونهای کهنه، منقبض میشود.

هنگامی که طرز ماساژ رحم و تخمدان را یاد میگیرید، میتوانید به افزایش قدرت باروری خود کمک زیادی کنید؛ برای مثال، با ماساژ درمانی تخمدان قبل از بارداری، با بدن و ذهن خود ارتباط برقرار میکنید و سطح انرژی مثبت، سلامت روانی و جسمی افزایش مییابد. پروستات، یک غده کوچک در بدن مردان میباشد که بین راست روده و انتهای داخلی آلت تناسلی مردان قرار گرفته است و اندازهای در حدود یک توپ گلف دارد. عدم خروج کامل ادرار از مثانه، میتواند مشکلات عدیدهای را برای فرد ایجاد کند و باعث عفونت در دستگاه تناسلی و ادراری مردان شود. عفونت انتقالی مقاربتی که توسط میکروب های گیاهی در داخل دستگاه تناسلی ایجاد می شود.

به عنوان مثال در بعضی موارد ممکن است مایعات عفونی در داخل پروستات فرد وجود داشته باشند. اگر این گونه باشد ممکن است که شما جریان ادرار ضعیف و یا حتی قطع شدن آن را تجربه کنید. همچنین می توانید فشار ملایمی را به مدت هفت تا 10 ثانیه، دوباره با پد انگشت به جای نوک، اعمال کنید. هر کدام از تکنیک های ماساژ درمانی، در جای مخصوصی در بدن به کار برده می شود. اما عامل اثبات و تکامل این سبک از ماساژ، یک فیزیوتراپیست آمریکایی بود که اعتقاد بر این داشت که می تواند با ماساژ درمانی، مقدار قابل توجهی هورمون اندورفین در بدن فرد آزاد کند.

اما نگران نباشید، خبر خوب این است که با پیشرفت علم و تکنولوژی، راههای بسیاری برای رفع ناباروری ارائه شده که یکی از این راهها، ماساژ درمانی تخمدان است. مواد مغذی از جمله ویتامین های گروه E،B۱ وB۶، منیزیم، روی (زینک) و اسیدهای چرب امگا ۳ در رفع دردهای قاعدگی بسیار موثر هستند. به علاوه روغن گل مغربی نیز در برخی از خانم ها به بهبود دردهای قاعدگی کمک کرده اما شواهد علمی چندانی در این زمینه وجود ندارد. مشکلات تغذیهای بر دردهای قاعدگی و دردهای پیش از آن موثر است. گاهی پیش میآید نیاز به قطع اورژانسی پریود داشته باشید.

کف زدن: این روش با ضربه زدن و گاهی حرکات دایره ای به پوست توسط دست های فیزیوتراپیست صورت می گیرد. در صورت تمایل چند قطره آبلیموی تازه به آن اضافه کرده تا طعم بهتری داشته باشد. یک مطالعه معتبر 2008 نشان داد زنانی که 60 میلی گرم عصاره پوست کاج دریایی فرانسه در طول چرخه خود به صورت روزانه مصرف می کردند، درد کمتری داشتند. در سال 2015، زنانی که در یک مطالعه از کپسول دارچین استفاده کردند در مقایسه با گروه دارونما خونریزی، درد، حالت تهوع و استفراغ کمتری گزارش کردند.

یک رژیم غذایی کم چرب باعث کاهش التهاب در بدن می شود. در نتیجه، گردش خون ضعیف باعث آسیب دیدن بسیاری از بافتهای بدن میشود و تخمدان و رحم از این قاعده مستثنی نیستند. همچنین بهتر است که مصرف نمک را نیز کاهش داده و از مصرف الکل هم اجتناب کنید، چرا که نمک و الکل هر دو می توانند آب بدن را دفع کنند. یک نوشیدنی گرم و تسکین دهنده تهیه کنید به این روش که یک تکه زنجبیل کوچک را در آب داغ رنده کنید.

اگر قصد استفاده از درمان خانگی درد پریود شدید را دارید، همیشه اطمینان حاصل کنید که گیاهان و مکمل ها را از منبع معتبری خریداری می کنید. قبل از شروع این ماساژ، اطمینان حاصل کنید مثانه شما خالی است. انگشت اشاره را به آرامی تا بند اول وارد کنید و شروع به خودارضایی کنید. از استخوان شکم خود شروع کنید. برخی از حرکات یوگا مانند وضعیت پروانه (bound angel)، حرکت پُل (bridge)، حرکت پرسنل (staff pose) را می توانید برای دوران قاعدگی امتحان کنید.

با استفاده از پد انگشت، پروستات را به آرامی با حرکات دایره ای یا عقب و جلو ماساژ دهید. می توانید این حرکات را هر چند بار که دوست دارید تکرار کنید، اما حداقل باید 10 بار این کار را انجام دهید. اگرچه نوشیدن آب و مایعات کافی، به طور مستقیم اثری بر روی درد های قاعدگی ندارد، اما آب می تواند پیشگیری از نفخ که می تواند عاملی برای تشدید این دردها باشد، به کاهش و تسکین آن کمک می کند. سوزنهای مورد استفاده در طب سوزنی باید از مراکز معتبر تهیه و تاییدیه سازمان غذا و دارو را داشته باشد و به طور یک بار مصرف مورد استفاده قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید