: ماساژ قلبی

هنگامی که این فشار رو به پایین را دارید ، از انگشتان شست خود برای جارو کشیدن از یک طرف به طرف دیگر در یک حرکت موزون شکل “U” / جناح استفاده کنید. مانند تصویر زیر، یک توپ پینک پنگ یا گلف در کف دست بالایی خود نگه دارید. اگر به هر یک از این عفونت ها مشکوک هستید ، با ماما یا پزشک عمومی خود تماس بگیرید. اگر به تبخال واژینالی دچار هستید. اگر به عفونت قارچی یا هرپس مبتلا هستید قبل از شروع ماساژ به پزشک خود اطلاع دهید. واژن با خاصیت کشسانی خود به شکلی طراحی شده است که هنگام زایمان با بدن نوزاد تطبیق پیدا میکند.

این روش کمک میکند تا با برخی احساساتی که هنگام ورود فرزند شما به این دنیا تجربه میکنید آشنا شوید. هم چنین اگر می خواهید با فواید کلی ماساژ درمانی آشنا شوید مطالعه مقاله «فواید ماساژ درمانی » را به شما پیشنهاد می کنیم. همچنین برای آشنایی با انواع ماساژ میتوانید مقاله «با مزایا، روش انجام و انواع ماساژ آشنا شوید» را در همین سایت بخوانید. امیدواریم که این مقاله و آموزش ماساژ تخمدان برایتان مفید واقع شود. ماساژی ملایم است که با دست انجام میشود و هدف از انجام این ماساژ، آماده کردن ماهیچهها و پوست بین واژن و مقعد به منظور زایمان راحتتر و همچنین کاهش خطر پارگی حین زایمان است.

همچنین این سردردها میتواند به دلیل استرس، اضطراب، خستگی، افسردگی و یا زیاد بودن بیش از حد نور و صدا ایجاد شوند. سرطان: ماساژدرمانی که به عنوان مکمل طب سنتی غربی مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند باعث آرامش و کاهش علائم سرطان یا عوارض جانبی ناشی از درمان سرطان شود و در کاهش درد، تورم، خستگی، تهوع یا افسردگی موثر است. 1. هنگامی که شما به عنوان مادر باردار، به زمان به دنیا آمدن نوزادتان نزدیک می شوید، امتداد کف لگن شل شده و سر جنین را در خود جای می دهد و از پارگی بیشتر دستگاه تناسلی جلوگیری می کند.

انگشتان خود را به آرامی به سمت پایین و کنار آن قسمت بلغزانید و سپس کمی فشار دهید. در ابتدا دو انگشت شصت خود را داخل کرده و پرینه را به سمت مقعد پایین بکشید. نباید درد بکشید. با کمک گرفتن از فردی که در ناحیه لگن تخصص دارد میتوانید مشکلات خود را برطرف کنید. تنش در این ناحیه خاص بدن، احتمالا مسئول بسیاری از سردردها است. همیشه مراقب باشید که نقاط محل طب سوزنی در نزدیکی ناحیه گردن و پشت را تحریک نکنید، زیرا این نقاط در صورت تحریک می توانند به بارداری شما آسیب برسانند.

در این مطلب سعی خواهیم داشت به بیان ماساژ نقاط موثر برای بهبود سردرد بپردازیم. توجه : چون نمی توان سن دقیقی را برای بلوغ در نظر گرفت باید ملاک های دیگری برای ارزیابی بلوغ افراد در نظر گرفته شود. ازین رو استفاده از انواع روشهای مختلف طب سنتی مثل طب سوزنی، گیاهان دارویی، رژیم درمانی و ماساژ درمانی به عنوان درمان مکمل یا جایگزین بسیار مورد توجه میباشد. به عنوان مثال در بعضی موارد ممکن است مایعات عفونی در داخل پروستات فرد وجود داشته باشند.

در کنار آن، تغذیه و شیر دادن به نوزاد تازه متولد شده می تواند بیمار را عصبی و خسته کند. از آنجا که پروستات در تولید مایع منی نقش دارد ، تحریک کردن آن ممکن است در هنگام انزال ارگاسم شدید تری ایجاد کند.برخی افراد بیشتر به دلیل فواید سلامتی گفته شده ، تا تحریکات جنسی ماساژ پروستات را انجام می دهند. در هنگام ماساژ، پاهای خود را درست از زانو خم کنید، چون این موقعیت برای رسیدن راحت دست شما به کف لگن لازم است. امدادگر باید به نحوی باشد که زاویه دست وی بدون خم شدن آرنج، در حالت 90 درجه با بیمار قرار بگیرد و امدادگر کاملا مسلط بر بیمار باشد.

اگرچه برخی از مربیان یوگا اعتقاد دارند که وارونگی بدن (هنگامی سر شما به سمت پایین خم شده و پایین تر از سطح قلب قرار می گیرد) در طی دوران قاعدگی خوب نیست، بسیاری از متخصصان پزشکی می گویند این توصیه کمی منسوخ شده و انجام این حرکات در این دوران مشکلی ایجاد نمی کند. توصیه می شود زنان تا حد امکان از از مصرف خود سرانه این قرص ها خودداری کنند. 9. زنانی که ماساژ پرینه را به طور مرتب در آخرین هفته های بارداری خود انجام می دهند، سوزش کمتری در مهم ترین مرحله زایمان طبیعی احساس خواهند کرد.

انجام ماساژ پرینه، پوست پرینه را نرم نموده و به کشش راحت پوست آن منطقه تا حدود 10 سانتی متر کمک خواهد کرد. جین گفت: “ماساژ پرینه برای مادران باردار مهم است زیرا خاصیت انعطاف پذیری پرینه را افزایش می دهد ، به این معنی که در حین زایمان در برابر کشش انعطاف پذیرتر خواهد شد.” وی همچنین توضیح می دهد که جریان خون پرینه را بهبود می بخشد و توانایی کشش راحت تر و دردناک تر در هنگام تولد کودک شما را دارد. همچنین بهتر است که مصرف نمک را نیز کاهش داده و از مصرف الکل هم اجتناب کنید، چرا که نمک و الکل هر دو می توانند آب بدن را دفع کنند.

یک دوش آب گرم بگیرید. با یک کمپرس گرم، مهبل و منطقه ی زیر واژن را گرم کنید. 3. ماساژ آروماتراپى : در بعضى از انواع ماساژور و بيشتر در انواع ماساژور برقى و دستى اين تكنيك مشاهده مى شود كه مى توان حالت ماساژو رولى دستگاه را فعال نمود و همراه با روغن محل هدف را ماساژ داد. چند قطره روغن نارگیل، روغن زیتون یا هرنوع روان کنندهای مناسب برای واژن را به انگشت خود و محل میاندوراه بمالید (از روغنهای معدنی یا وازلین پرهیز کنید).

خطر پارگی میاندوراه و آسیب به این محل را کاهش دهد. چرا که ناحیهی مورد ماساژ بسیار حساس بوده و میتواند به سادگی آلوده شود. همه ماماها از ماساژ پرینه آگاهی دارند و بیشتر آنها در پایان بارداری در مورد آن با شما صحبت می کنند ، بنابراین اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا برای شما مناسب است با مامای خود مشورت کنید. اگر هنگام ماساژ درد هر چند خفیف داشتید به پزشک خود اطلاع دهید و در مورد فیزیوتراپی سوال کنید. حتی اگر درد میاندوراه خفیف باشد، ماساژ را متوقف کنید و از پزشک در مورد نیاز به مراجعه نزد فیزیوتراپ سوال کنید.

اجرای این ماساژ همزمان با شروع قاعدگی و حتی ۱۰ روز پیش از شروع این دوران به خانمها کمک میکند تا دوران قاعدگی خود را بدون درد سپری کنند. شما می توانید این ماساژ را خودتان انجام دهید و یا حتی از شریک زندگی و یا مامای معالج خود در انجام آن کمک بگیرید. در طول زمان کشش ها آرامش روحی و جسمی خود را رعایت کرده و نفس های عمیقی بکشید. اگر احساس فشار یا کشش شدیدی حس کردید، شدت کشش یا کم کرده یا به تدریج ادامه دهید.

شدت انقباضات رحمی و درد قاعدگی در بعضی از زنان به قدری زیاد است که مجبور به گرفتن مرخصی کاری می باشند. اگر توسط فردی حرفه ای و متخصص صورت گیرد، به طور کلی بی خطر است و عوارض جانبی در پی ندارد. پرینه، سمت راست کف لگن و منطقه ای بین مقعد و واژن مادر است. مصرف این چای تاثیر فوق العاده ای در تسکین دلدرد دوران قاعدگی خواهد داشت. به دلیل این که بیماری میگرن ممکن است در تغییرات هورمونی بدن خود را نشان دهد، اگر علائم بارداری و یائسگی را ندارید و یا در دوران قاعدگی نیستید، میتوانید به وجود سردرد میگرنی شک کنید.

ابتدا دستهای خود را بشویید و حتما ناخنهایتان را کوتاه کنید. این موضوع میتواند توانایی حرکت دادن سر را نیز از فرد بگیرد. اگر خودتان این کار را انجام می دهید از یک آیینه کمک بگیرید. خیر نیازی نیست بعد از زایمان ماساژ را ادامه دهید (و احتمالا علاقهای هم به ادامه این کار نخواهید داشت!). اگر انجام ماساژ برای شما مشکل است میتوانید از همسرتان درخواست کنید این کار را برای شما انجام دهد. ما این متن را برای شما جمع آوری کردهایم، پس با ما همراه باشید. وقتی هدف ما از ماساژ از بین بردن یا بهبود سردرد تنشی باشد.

تنظیم چرخه قاعدگی و درمان بیماریهای مرتبط به آن از قبیل چرخه کوتاه مدت یا بلند مدت قاعدگی. خواهید دید ترکیب روغنی با ایجاد گرما، جذب پوست شده و به تدریج رحم را آرام میکند. در این مطلب پیرامون فواید ماساژ پرینه برای زایمان با شما گفت و گو خواهیم کرد. برای ماساژ سردرد در این شیوه میتوانید به ماهیچههای جوشی فشار بیاورید. اگر در آستانه تولد اولین نوزاد خود هستید، ممکن است کمی نگرانی داشته و به دنبال اطلاعاتی مورد ماساژ پرینال و نحوهی انجام باشید. بعد ، 1-2 قطره روغن پایین ماساژ را روی انگشتان خود قرار دهید (انگشتان اشاره و انگشتان میانی) و آن را به قسمت خارجی پرینه خود بمالید.

خیر. نیازی به ماساژ بعد از زایمان نیست. آیا بعد از تولد نوزاد نیاز به ادامه ماساژ میاندوراه وجود دارد؟ در یک مطالعه در سال 2015 ، 70 زن که هفت کپسول کورکومین به مدت هفت روز قبل از پریود و سه روز بعد از آن مصرف کردند، مورد بررسی قرار گرفت. گروهی که ماساژ دریافت می کردند، به طور متوسط 34% کاهش در حملات داشتند. به سمت راست و به طرف راست همزمان فشار دهید. ماساژ با فشار زیاد ممکن است باعث جریان بیشتر خون به ناحیهای شود که در بارداری پر از خون شده و نهایتا ورم و ناراحتی شود.

دیدگاهتان را بنویسید