ماساژ قلبی – دکتر مرسی پایگاه جامع اطلاعات پزشکی و درمانی

در این حرکت از یک توپ گلف یا پینگ پنگ استفاده خواهد شد. برای انجام این ماساژ، از یک توپ تنیس استفاده خواهد شد که نه به شدت نرم است و نه زیاد سفت که باعث درد شود. انواع ماساژور برقى مادون قرمز كاركردى مشابه با ماساژورهاى برقى گرم كننده دارند با اين حال اين نوع ماساژور به جاى استفاده از گرماى منظم توليد شده توسط الكتريسيته ، از گرماى ايجاد شده كه توسط مادون قرمز ساتع مى شود بهره مى گيرد . انواع ماساژور با توجه به نياز فرد در نقطه ى هدف ، كارايى و عملكرد متفاوت هستند.

ممکن است شما این سرویس ها را انتخاب کنید و بخواهید ماده ای را که برای این خدمات استفاده می شود، بررسی کنید که به بارداری شما آسیب نرساند. زیرا این کار می تواند لخته های خونی را جا به جا کند و به رشد کودک شما آسیب برساند. اگر شکم شما درد گرفت، ماساژ را فورا متوقف کرده و به پزشک مراجعه کنید. ماساژ سوئدی همزمان با متوقف کردن ترشح هورمونهای استرس، سبب افزایش هورمونهای شادی میشود. توجه کنید زمانی که کشش را حس کردید باید آن را متوقف کنید.

حرکت بعدی ماساژ برای سردرد با استفاده از ماهیچههای پشت گردن، به این ترتیب است که همانطور که صاف نشستهاید، یک دستتان ار پی سرتان قرار دهید و با آن سرتان را به سمت جلو بکشید. یکی برای رفع این سردرد، به قسمت گوشتی تمامی انگشتان پا و قسمتهای بیرونی و درونی شست، فشار وارد کنید. فشار خون و گردش خون هر دو با هم کار میکنند و به همین دلیل وقتی فشار خون کاهش پیدا کند، گردش خون در سرتاسر بدن افزایش مییابد.

همیشه به خاطر داشته باشید که فشار زیادی وارد نشود. حمل نوزاد به مدت نه ماه در شکم می تواند استرس زا باشد و ماساژ پس از زایمان به آرام شدن فشار استرس کمک می کند. بعد از ۵ فشار، کمی مکث کنید تا همکارتان به قربانی، نفس بدهد. کف دست دیگرتان را بالا قرار دهید و سه یا چهار نفس عمیق و آرام بکشید. بعد از نفس دادن، دهانتان را از روی بینی بردارید تا هوای بازدم فرد خارج شود.

عقب کشیدن سر و بلند کردن چانه باعث خارج شدن زبان از راه هوایی فرد می­گردد. یک ریتم منظمی ایجاد کرده و بلند بشمارید. به این ترتیب انرژیهای بدن را فعال کرده و آنها را به گردش وادارید. اگر فرد نبض داشت به تنفس مصنوعی با اندزه دوازده بار در دقیقه ادامه دهید. برای رهایی از نوع سردرد، قسمت زیرین انگشت کوچک و قسمت زیرین شست را فشار دهید. اگر احساس آسودگی می کنید و فکر می کنید که می توانید فشار بیش تری وارد کنید، این کار را نکنید.

یک ماساژ با روغن گیاهی ساده و با فشار ملایم می تواند به تنظیم دمای مناسب کمک کند و احساس اضطراب کم تری به شما بدهد. ماساژ سر تأثیر آرامشبخش روی عضلات سر و گردن دارد و به همین خاطر میتواند فشار، تنش و درد حاصل از سردرد عصبی را کاهش دهد. درد شانه به خاطر حالت خوابیدن نامتعادل و غیر متعارف شروع می شود. معمولا زنان باردار به حالت لم داده به یک طرف دراز می کشند که چندان برای آن ها خوشایند نیست، منتها بدون شک مناسب ترین و ایمن ترین پوزیشن برای جنین است.

که شامل کشش های دستی و نرم روی بافت هایی است که کانال تولد را شکل می دهند تا بتوانید کودک را از طریق واژینال و بدون آسیب به پرینه به دنیا بیاورید. سی-پی-آر یا احیاء دو نفرهاگر کسی برای کمک به شما در انجام سی-پی-آر (احیاء قلب و ریه)، دم دست هست، قربانی را مورد ارزیابی قرار دهید. با اورژانس تماس بگیرید و در صورت توانایی این کار را ادامه دهید تا کمک از راه برسد. سنگها دارای خواص درمانی و ماورائی هستند که باعث میشود تا بتوانید آرامش و نشاط را در زندگی تجربه کنید. این باعث درد و ناراحتی بسیاری در قسمت های مختلف بدن می شود.

بسیاری از انسانها در همه جای دنیا، از انواع مختلف سردرد رنج میبرند و به همین دلیل در مواجهه با امور روزانه دچار مشکلات عدیدهای میشوند. کشیدن ماهیچههای پشت گردن نیز به عنوان یک راهکار اصولی برای درمان دردهای ماهیچهای است. برای ماساژ این ناحیه کافی است روی پشت دراز کشیده و هر دو دست را دور گردنتان بگذارید. حتماً شما هم تاکنون دچار احساس درد همزمان در گردن، پشت چشم و اطراف سر شدید! به این معنا که اگر سمت چپ سرتان درد دارد باید نقاط رفلکسوژی پای راست را ماساژ دهید و برای سمت راست سر نیز بالعکس عمل کنید.

تزریق دپوپروورا یا نوعی هورمون پروژسترون پریود زنان را به مدت 2 تا 3 ماه قطع می کند. برخی از زنان و دختران ممکن است حالت تهوع، استفراغ، سردرد یا اسهال را نیز داشته باشند. البته باید این نکته را در نظر گرفت که به دلیل وجود خونریزی شاید رابطه جنسی برای برخی از زوجین قابل پذیرش نباشد بنابراین قبل از اقدام با همسر خود در این مسئله به تفاهم برسید.

انگشت اشاره را به آرامی تا بند اول وارد کنید و شروع به خودارضایی کنید. 1) مهمترین نکته برای شروع احیای قلبی، ایمن بودن محل برای فرد حادثهدیده و فرد امدادگر است؛ برای نجات جان یک انسان دیگر، نباید جان شخص امدادگر در خطر جدی قرار بگیرد. وی تصریح کرد: در صورتی که شخصی که بر بالین بیمار حضور دارد با اصول احیای قلبی – ریوی مقدماتی آشنایی داشته باشد میتواند نقش بسیار موثری در نجات بیمار ایفا کند و در صورت رعایت اصول احیای مقدماتی زندگی انسانی را از مرگ حتمی نجات دهد. در این حالت فرد مستعد سکته مغزی یا قلبی و حتی انسداد ریه است.

هورمون هایی مانند پروستاگلاندین ها باعث شروع این روند می شوند. تنها چیزی که برای شروع ماساژ نیاز دارید روغن ماساژ و انگشتانتان است. در نقطه شروع، فیزیوتراپیست باید با تمرکز بر نواحی خاص ماهیچه ایی و بافت همبند بهترین قسمت را جهت انتخاب نقطه محرک انتخاب کند تا بتواند آغازگر شروع تسکین درد دیگر مفاصل و عضلات باشد. عنصر مهم دیگر تخت ماساژ است که معمولا با رویه اضافی برای راحتی خانم ها است.

تنوع ماساژورها تا حدی است که در حال حاضر با توسعه استفاده از رایانه و گوشی همراه به منظور بهره­مندی از تبادل اطلاعات؛ به منظور جلوگیری از خستگی چشم و پیشگیری از آسیبهای جدی که این عضو مهم بدن را تهدید می­کند دستگاههای ماساژ چشم نیز تولید و عرضه شده ­اند این دستگاهها با ماساژ عضلات چشمی؛ خستگی را در سطح بالایی رفع می­نمایند. همیشه به یک متخصص که در این حرفه تجربه زیادی دارد مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید