ماساژ شکم برای تقویت تخمدان

طی تحقیقات مختلف یکی از انواع روش های موثر ماساژ درمانی برای سکته قلبی بوده است. کاربرد اصلی آن برای جلوگیری از سکته قلبی و مغزی می باشد. ماساژ پروستات یک راهکار درمانی اصلی به حساب نمیآید اما استفاده از این روش میتواند به کاهش بسیاری از دردهای ناحیه پروستات و لگن مردان کمک بسیاری کند و از پروستاتیت حاد جلوگیری کند. در صورت احساس تنش در این مناطق، با افزایش فشار تنش را کاهش دهید.

سپس روی صورت و گونه ها مالیده و ماساژ دهید. این روش درمان هیچ گونه ضرری برای بدن ندارد. در صورت ابتلا به هر گونه عفونت های واژینالی، ماساژ پرینه موجب افزایش آن خواهد شد. شکل ۸٫ برای حصول اطمینان از نفس کشیدن فرد، نگاه کنید، گوش کنید و صورت خود را جلوی دهانش بگیرید تا جریان هوا را احیانا حس کنید (بالا). قاعدگی یا عادت ماهیانه که به آن پریود هم گفته می شود به خارج شدن خون از دیواره ی رحم در دختران و زنان گفته می شود که از دوران بلوغ تا یائسگی ادامه دارد.

بهتر است آب گرم بنوشید تا با افزایش جریان خون گرفتگی عضلات را آرام کند. در ادامه ما بهترین قرص برای کاهش درد پریود را ذکر می کنیم که بهتر است با تجویز پزشک مصرف شوند. عواملی نظیر بالا بودن قیمت ماساژهای سنتی و نیاز به جلسات متعدد برای نتیجه­ گیری بهتر باعث شده است که سازندگان با ایده­ پردازی و طراحی ماساژور برقی و مکانیکی دستی بتوانند به بخش قابل توجهی از نیازهای مصرف­ کنندگان پاسخ مناسبی ارائه دهند هم چنین قیمت ماساژور ها به صرفه تر از ماساژهای سنتی است.

یکی از بهترین و سودمند ترین روش های طبیعی برای درمان درد شدید پریود، داشتن رابطه ی جنسی می باشد؛ مطالعات مختلف نشان داده که رابطه جنسی، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، سردرد های قاعدگی را از بین می برد و به درمان درد پریود کمک می کند. طب سوزنی یکی از بهترین روش های طبیعی برای درمان درد قاعدگی محسوب می شود، طب سوزنی التهاب بدن را کاهش داده، سیستم عصبی را شل می کند و با افزایش جریان خون به رحم باعث کاهش درد پریود می شود. ارگاسم باعث آزاد شدن نورآدرنالین، سروتونین، اندورفین و دوپامین می شود که جریان خون به اندام تناسلی را افزایش می دهند به آرام شدن عضلات رحم کمک می کنند.

این اساساً به این معنی است که ماساژ پرینه ممکن است باعث کاهش اشک ریزش شود. روشهای مورد استفاده در ماساژ باروری به داشتن تعادل بدنی، دوران قاعدگی منظم، سیستم ایمنی قوی و کاهش اضطراب کمک میکند. این دارو با داشتن خاصیت ضد التهابی می تواند به کاهش درد پریود کمک کند. این سبزی به کاهش درد شما کمک زیادی می کند. مطالعات بر روی چای های گیاهی نشان می دهد تاثیر زیادی در بهبود این دردها دارند. 2 قاشق چای خوری روغن نارگیل را با 4 قطره روغن نعناع ترکیب کنید و با آن کمر و شکم خود را ماساژ دهید.

حالا دست ها را مالش دهید تا پوست کف دست ها گرم شود و روغن ماساژ مانند روغن ارگان یا روغن زيتون یا ترکیبی از روغن بادام و روغن سیاهدانه استفاده کنید . 1- مقداری روغن را بر روی شکم بریزید، کف دست خود را در مرکز شکم قرار دهید و به آرامی در حرکات دایره ای ماساژ دهید. حالا کف دست خود را روی هر طرف شکم درست زیر دنده های خود قرار دهید و به سمت معده تان ماساژ دهید . یک کمپرس آب گرم بردارید و آن را بر روی شکم خود بگذارید، سپس آن را بر روی کمر بگذارید و اجازه دهید تا 10 دقیقه بماند و حالا دوباره بر روی شکم بگذارید.

3- دستان خود را بر روی کمر بگذارید و از زیر دنده ها با فشار به سمت پایین حرکت کنید تا به استخوان دنبالچه برسید. علاوه بر این خانم ها ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی دچار سندورم پیش از قاعدگی شوند. روغن نعناع دارای خواص ضد درد طبیعی است و بوییدن آن یا ماساژ شکم و کمر با آن به کاهش درد شدید پریودی کمک می کند. طب فشاری یکی از بهترین روش های خانگی برای درمان سریع درد شدید قاعدگی و پریود است، همچنین از طب فشاری برای کاهش علائم PMS یا سندروم پیش از قاعدگی هم استفاده می شود.

همانطور که گفتیم، گرما یکی از بهترین روش های طبیعی و خانگی برای درمان سریع درد پریود محسوب می شود، متخصصان پیشنهاد می کنند که دوش آب گرم هم به درمان درد قاعدگی کمک می کند. دکتر کینگ می گوید که سرد شدن بدن، جریان خون به رحم را کاهش داده و در نتیجه باعث تشدید درد می شود اما گرما با افزایش جریان خون به رحم، گیرنده های درد به نام P2X3 را مسدود کرده و به کاهش سریع درد قاعدگی و پریود کمک می کند. 4. علایم وجود گردش خون مثل تنفس، سرفه یا هر حرکتی را مورد توجه و بررسی قرار دهید.

این ماساژ باعث می شود که باتری بدن شما مجددا شارژ شود و نگرانی هایتان را برای مدتی بدست فراموشی بسپارید. یک دانشمند از کالج دانشگاهی لندن ثابت کرد که دمای 40 درجه سانتی گراد به درمان درد و کرامپ شدید در دوران قاعدگی و پریودی کمک می کند. علاوه بر تسکین دهندگی باعث کاهش میزان خونریزی شدید قاعدگی می باشد. انجام ماساژ را ده روز قبل و در طول دوره قاعدگی برای تسکین درد پیشنهاد می کنیم. این ماساژ دارای حداقل ترکیب 5 دوره تاریخی مختلف است که باعث ایجاد ماساژ در این سبک شده است.

کارشناسان می گویند که پیاده روی، دوچرخه سواری، یوگا و اسکیت بهترین ورزش ها برای درمان درد قاعدگی هستند. یکی از بهترین روش های ماساژ در دوران پریودی، ماساژ متمرکز بر رحم و عضلات است. این دارو علاوه بر درد پریود، درد های سایر نقاط بدن را نیز آرام می کند. 9. برای درمان درد قاعدگی چه غذا هایی نباید بخوریم؟ برای درمان درد قاعدگی چه بخوریم؟ برای کاهش درد پریود چه بخوریم؟ یک وان را با آب گرم پر کنید، 2 قاشق غذا خوری نمک اپسوم، 2 قاشق غذا خوری بابونه، پودر زنجبیل یا پودر دارچین و یا پودر اکالیپتوس، 2 قاشق غذا خوری گلاب و چند قطره روغن ضروری مانند اسطوخودس به آب وان اضافه کنید و در آن دراز بکشید تا درد شما کاهش یابد.

2 بار در روز، 2 قاشق غذا خوری روغن نارگیل را به 4 قطره روغن اسطوخودوس ترکیب کنید و با آن شکم و کمر را ماساژ دهید تا درد کاهش یابد. تحقیقات نشان داده است که علاوه بر این که با ماساژ شدت درد کاهش می یابد بلکه اثرات یک ماساژ آرامش بخش تا شش هفته بعد از آن نیز ادامه می یابد. توصیه می شود که برای رسیدن به نتیجه مطلوب، 3 بار در هفته و هر بار حداقل 15 دقیقه ورزش انجام دهید.

8. انجام ماساژ پرینه قبل از زایمان طبیعی در مادران باردار، می تواند او را برای به دنیا آوردن نوزاد خود آماده تر نموده و کمک کند تا بدن مادر با کشش ها و سوزن سوزن شدن در حین زایمان طبیعی آشنا شود. روزی دو باز و در سه روز قبل از پریودی استفاده کنید. هنگامی که تکنیکهای ماساژدرمانی را یاد میگیرید، میتوانید به افزایش قدرت باروری خود کمک زیادی کنید؛ برای مثال، با ماساژ درمانی تخمدان قبل از بارداری، با بدن و ذهن خود ارتباط برقرار میکنید و سطح انرژی مثبت، سلامت روانی و جسمی افزایش مییابد. اولین نقطه ای که پس از شروع سردرد باید فشار دهید نقطه ای میان انگشت شصت و انگشت اشاره است.

دیدگاهتان را بنویسید