ماساژ سردرد چیست؟

آنها معمولا شامل ماساژ گردن، شانه ها، پشت، بازوها و دستان شما هستند. کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی پیشگام دارای ماساژورهای آموزشدیده و ماهر خانم و آقا بهصورت مجزا جهت کمک به درمان بیماریهای اسکلتی -عضلانی، دیسک کمر و سیاتیک و درمان گرفتگیهای شانه و پشت و آرتروز زانو و رفع نقاط اسپاستیک و نقاط ماشهای میباشد که تحت نظارت متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی مرکز فعالیت میکنند. سنگ عقیق قرمز نیز برای درمان درد پشت سر مناسب است. ماساژ درمانی برای برای درد سیاتیک یک روش بسیار موثر و حساس می باشد که با کمک آن گرفتگی های عضلات پشت ساق و پا کم شده و در درمان اصلی طب فیزیکی و برای درمان سیاتیک کمک شایانی می کند .

در این روش از ماساژ در منزل، ضربات به صورت پشت سرهم و به آرامی به بدن وارد شده و سبب ریلکس شدن بدن می¬شوند. افرادی که دارای اختلالات خونریزی هستند و یا از داروهای رقیق کننده ی خون استفاده می کنند باید در انجام این روش درمانی احتیاط کنند. مطالعات مختلفی بر روی گروهی از افراد که از سرطان های پستان و ریه رنج می بردند توسط متخصصان و پژوهشگران انجام شده و این نتیجه حاصل شد که ماساژ می تواند تا حد زیادی در کاهش علائم روحی این بیماران تاثیر داشته باشد.

انجام ماساژ حتی می تواند برای بیماران سرطانی هم مفید باشد. این ماساژ معمولا بر روی بافت سطحی بدن و در جهت گردش خون به سمت قلب انجام می شود. در این روش به عمق ماهیچهها استخوان نفوذ میشود تا سرعت گردش خون در بدن افزایش پیدا کند. ماساژ این نقاط کمک میکند که علائم حاصل از سردرد تنشی کاهش پیدا کنند. امروزه کلینیک ها و مراکز متعددی در سطح شهر وجود دارند که خدمات ماساژ درمانی را به بیماران ارائه می کنند. ماساژ سیاتیک باید توسط پرسنل زبده ای انجام شود که با این بیماری و ماساژ صحیح آن آشنا هستند ، در غیر اینصورت درد بسیاری از بیماران بعد از ماساژ سیاتیک زیاد می شود.

این نوع ماساژ به “یوگا برای افراد تنبل” تشبیه شده که در آن تمام عضلات بدن کشیده می شوند و مفاصل نیز باز و بسته می شوند. اما با استفاده از خدمات درمان در منزل می توانند از مزایای این طرح درمانی استفاده ی تمام و کمال را ببرند. یکی از سادهترین شیوههای درمان این درد، ماساژ است. چرا که ماساژ طولانی عضلات می تواند منجر به تحریک بیش از حد و ایجاد تنش عضلانی به جای ایجاد آرامش شود. علاوه بر فوایدی که ماساژ در امر سلامت دارد، بسیاری از افراد معتقدند ماساژ احساساتی چون آرامش، اهمیت و ارتباط را در فرد ایجاد میکند.

گرچه نسبت به سایر انواع تن آسایی توالی کمتری دارد، اما ماساژ بافت عمیق می تواند درمانی باشد بدین صورت که الگوهای مزمن تنش را تسکین می دهد و به آسیب های عضلانی، مانند رگ به رگ شدن کمر کمک می کند. این روش شامل ضربات نرم، طولانی، ورز دادن و همچنین ضربات سبک، ریتمیک، ضربه زدن، به بالاترین لایه های عضلات است که با حرکت مفاصل ترکیب می شود.

زمانی که همزمان با ماساژ درمانی از روغن های دارویی استفاده می شود ، مولکول های ریز روغن های دارویی به سادگی از طریق پوست جذب می شوند که پس از جذب از طریق پوست ، به جریان خون نقوذ می کنند. به همین دلیل پس از دریافت این نمونه از ماساژ در منزل احساس هشیاری بیشتری خواهید داشت. ماساژ آروماتراپی ترکیبی فشارهای نرم و فشار ملایم با استفاده از روغن های ضروری است. ماساژ تخلیه لنفاوی یک ماساژ ملایم بافت های شما است که برای کمک به افزایش گردش مایعات لنفاوی در بدن شما طراحی شده است. کاهش اضطراب، خستگی و کاستن از میزان استرس و نگرانی می تواند از فواید انجام ماساژ در منزل برای افرادی باشد که از سرطان رنج می برند.

در مرحله بعد برای ماساژ بهتر عضلات کمر از کف دستتان کمک بگیرید. به منظور دریافت خدمات ماساژ درمانی در منزل با ما تماس بگیرید. بهتر است پیش از جلسه درمانی دوش بگیرید و تا حد امکان نظافت را رعایت کنید. ماساژ درمانی از کارآمدترین روش های درمانی در جامعه ی امروز است. یکی از بهترین نوشیدنی ها ترکیب چای، عسل و زنجبیل است. این حرکت در رفع خستگی پا ها از قسمت پاشنه به سمت پنجه کمک زیادی می کند.

مقداری روغن کنجد در قسمت پایین شکم بریزید و به آرامی ماساژ دهید تا درد کاهش یابد. برای ماساژ هر قسمت تنها ملحفه را از همان قسمت برداشته و بقیه اعضای بدن باید در زیر ملحفه محفوظ بماند. و حتی بعد از آسیب دیدگی کمک کند. ماساژدرمانگر از فشار آهسته و محدوده ای استفاده میکند که فشار را روی لایههای ماهیچهها، تاندونها یا سایر بافتهای عمیق زیر پوست شما متمرکز کند. برخی شواهد نشان میدهد که ماساژ میاندوراه در ماه آخر بارداری میتواند خطر پارگی واژن و میاندوراه و نیاز به اپیزیوتومی را کاهش دهد. این کار با نازک شدن پوشش رحم، که در آن پروستاگلاندین ها تشکیل می شوند، همراه است و باعث کاهش خونریزی می شود.

مرکز توانبخشی ایرانیان دارای ماساژور های با تجربه و حرفه ای می باشد که به صورت کاملا اصولی و طبق قواعد علمی ماساژ در منزل را برای شما انجام می دهند. علاوه بر ماساژ یا همراه با انواع ماساژ می توان از استحمام و شست و شو با حرارت بالا ، استنشاق ( بخور ) ، انواع استحمام ، دوش ، کمپرس ، سونا و … اگر قصد استفاده از درمان خانگی درد پریود شدید را دارید، همیشه اطمینان حاصل کنید که گیاهان و مکمل ها را از منبع معتبری خریداری می کنید.

با کاهش تنش عضلانی، درمان سوئدی می تواند آرامش بخش و انرژی زا باشد. ماساژ ورزشی، مجموعه ای از تکنیک های ماساژ سوئدی و ماساژ دیپ تیشو با هدف کمک به ورزشکاران در حین تمرین، ریکاوری و جراحات بوده و بدن آن ها را برای اجراهای هرچه بهتر آماده می کند. برخی از ماساژها همانند ماساژ کالیفرنیایی، ماساژ اِسالن، ماساژ تایلندی و ماساژ وِتسو در رده ماساژهای ملایم قرار میگیرند و ماساژ شیاتسو، ماساژ ورزشی، ماساژ سوئدی در دسته ماساژهای عمیق و شدیدتر جای دارند.

ماساژ ورزشی ترکیبی از ماساژ سوئدی و ماساژ شیاتسو بوده و به عنوان یک ماساژ عمومی محسوب میشود. پس اگر در تهران ساکن هستید می توانید با استفاده از خدمات درمان در منزل تهران، از مزایای فراوانی که ماساژ درمانی دارد بهره مند شوید و زندگی شاداب تری را در کمال صحت و سلامتی تجربه کنید. گاهی اوقات کبودی، خستگی و درد به دنبال یک جلسه طب سوزنی، به خصوص پس از اولین بار شما ایجاد میشود. به عبارت دیگر وقتی از ماساژ دادن قسمتی از بدن در جهت کاهش درد، افزایش میزان قدرت عضلات و بالاتر بردن دامنه ی حرکتی استخوان ها و مفاصل می باشد.

کاهش لخته خون در طول قاعدگی. ماساژ درمانی مجموعه تکنیک هایی است که با دست اعمال می شود و بر بافت عضله، اسکلت بدن، گردش خون و گردش لنفاوی، اعصاب و سایر سیستم های بدن تاثیر دارد. آنها مزایای ماساژ و استراحتی آرامش بخش را مقایسه کرده و دریافتند اعضای گروهی که ماساژ گرفتند به طور قابل توجهی کمتر دچار اضطراب و تنش شده بودند. بدلیل اینکه بدون این اقدامات به علت فقدان اکسیژن مرگ مغزی دائمی در عرض زمان کمتر از6-4 دقیقه (زمان طلایی) ایجاد میشود واژه احیاء قلبی ریوی(CPR) در سال 1988 به احیاء قلبی، ریوی ومغزی (CPCR) تغییر نام داد.

لازم به ذکر است که بررسی تمام این علائم حیاتی باید کمتر از 10 ثانیه طول بکشد. در این روش تمام عضلات بدن کشیده شده و مفاصل باز و بسته میگردند. ماساژ در منزل می تواند در بهبود علائم گرفتگی عضلات نقش مفیدی داشته باشد. ماساژ درمانی در منزل فواید گوناگونی دارد و علاوه بر ریلکس کردن عضلات سبب ایجاد احساس آرامش میشود. بنابراین در طول روز احساس خستگی نمی کنید. یکی دیگر از راهکارهایی که نقش موثری در رفع خستگی و خمودگی بدن دارد روش نشستن است. به جهت رفع خستگی و گرفتگی های ماهیچه های بدن و کاهش میزان استرس می توان از ماساژ درمانی به عنوان یک روش مراقبت از بهداشت استفاده نمود.

این نمونه از ماساژ با وجود این که درون آب انجام میشود بسیار آرامش بخش است. ما در این مقاله تصمیم داریم تا شما را با یکی از مهمترین اقداماتی که در کمکهای اولیه آموزش داده میشود، یعنی احیای قلبی آشنا کنیم. ماساژ اِسالِن نیز یکی از ماساژهای ملایم و آرامش بخش است؛ که با درگیر کردن ماهیچهها و انبساط آنها سبب افزایش گردش خون در بدن میشود. انجام ماساژ برای افرادی که درد های شدید و عذاب آور فراوانی در طول روز دارند، اگر به صورت اصولی و صحیح انجام شود، بسیار خوشایند و رضایت بخش می باشد.

اغلب افراد ممکن است به دلیل وسواس نتوانند به محیط کلینیک ها اعتماد کنند و ترجیح دهند درمان در منزل برای آن ها صورت بگیرد. ماساژور چشم با افزودن فشار به مناطق مختلف ماهیچههای صورت را تحریک میکند. شما میتوانید با ماساژ این ماهیچه، سردرد خود را تسکین دهید. نرمه کف یک دست را در وسط قفسه سینه، بین نوک پستان­ها قرار دهید. ارگاسم واژن کل بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد، از جمله نخاع، که دستخوش آزاد شدن انتقال دهنده های عصبی قرار می گیرد. البته ممکن است دلیل تمایل به قطع سریع پریود برای زیارت هم باشد چرا که در دین اسلام از نظر شرعی رفتن به اماکن زیارتی در دوران قاعدگی جایز نیست.

دیدگاهتان را بنویسید