ماساژ درمان سردرد – کاهش میگرن انجمن ملی ماساژ جمهوری اسلامی ایران

در حالیکه به این قسمت فشار زیادی نمیآورید اما فشار میبایست در حدی باشید که احساس کشش و سوزش ملایمی کنید. این کار را باید از کف پای خود شروع کنید و کم کم آنرا به قسمت های بالایی هدایت کنید. در طول قرون متمادی، ماساژ به عنوان روشی برای افزایش شانس بارداری و داشتن رحم سالم به کار رفته است. یک ماساژ بارداری خوب برای تسکین درد و گرفتگی عضلات در سراسر بدن مناسب است.

اگر شما به عنوان یک مادر باردار به سمت هفته های آخر بارداری خود حرکت می کنید، به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید از ماساژ پرینه سود و منفعت بیشتری ببرید. یک ماساژ رفلکسولوژی 30 تا 60 دقیقه طول می کشد. بافت زخم به جا مانده از یک جراحی یا بیماری التهابی لگن باعث درد زیادی در دوران قاعدگی میشوند. هنگامی که بافتهای آندومتریوز علاوه بر رحم در نقاط دیگری از بدن شروع به رشد میکند، التهاب و در نتیجه بافت زخمی ایجاد میشوند. این روش برای رفع گرفتگی بافتهای اطراف اندامها و عضلات مفید است.

اشخاص دچار این عارضه باید از نوشیدن آب سرد بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب، هنگام ورزش و پس از آن، پس از مصرف میوههای آبدار و پس از استحمام خودداری کنند. ارتقاء سلامت تخمک یکی از اصول بنیادین بارداری طبیعی است که از طریق مصرف غذاهای کم حجم مغذی و آنتیاکسیدان تامین میشود و از تخمک در برابر رادیکالهای آزاد محافظت میکند. معمولا پوست نرم مابین کانال واژن و مقعد که پرمیوم نام دارد، بسیار حساس و نرم است؛ از طرفی تمامی فشار زایمان بر روی این پوست است که گاهی ممکن است باعث پارگی آن شود که بین خانم ها به خصوص خانم هایی که زایمان طبیعی اولشان است، شایع است.

توجه: از ماساژ مستقیم تخمدان مبتلا به کیست تخمدانی اجتناب کنید به خصوص اگر اندازه کیست تخمدانی بسیار بزرگ باشد. این چای را دو مرتبه در روز و به خصوص در زمان عادت ماهیانه تان مصرف کنید. این متخصص طب سنتی تاکید کرد: افراد دچار سندروم تخمدان پلیکیستیک باید از مصرف مواد شیرین و قندهای ساده پرهیز کنند و خوراکیهایی مانند مویز، کشمش، توت و انجیر خشک را جایگزین این مواد کنند. او تصریح کرد: مصرف غذاها و میوههای با طبع سرد و تر یا بلغمزا مانند ماست، دوغ، ماهی، خیار، کدو، اسفناج، گوجه سبز، میوههای ترش و کال، هندوانه، زردآلو، سرکه، ترشی، برنج و سیب زمینی برای مبتلایان به سندروم تخمدان پلیکیستیک ممنوع است.

او یادآوری کرد: مبتلایان به سندروم تخمدان پلی کیستیک باید هنگام راه رفتن روی سرامیک از پاپوش یا دمپایی استفاده کنند تا سرما از اندامها به رحم آنها منتقل نشود. برای کمک به جلوگیری از آسیب یا ناراحتی رکتوم، مقادیر زیادی از سیلیکون یا روان کننده مبتنی بر آب (به طور ایده آل بدون عطر) استفاده کنید. برای کاهش درد و استرس آندروفین در بدن تولید میشوند. سردردهای روزمره که بر اثر تنشهای متعدد ایجاد میشوند را میتوان با ماساژ بهبود بخشید.

که به نوبه خود مواد شیمیایی خاصی را در ماهیچهها، نخاع و مغز آزاد میکند. ماساژ باروری راهی برای رفع چسبندگیها و کمک به بارداری است، التهاب را کاهش میدهد و به بدن در دفع خون کهنه به جا مانده از آندومتر رحم کمک میکند. جریان خون را به تخمدانها هدایت کرده و خون حاوی مواد مغذی را به تخمکها میرساند. بهبود جریان خون به تخمدانها و رسیدن خون پراکسیژن و مواد مغذی به این اندامها و تخمکها، موجب بهبود سندروم تخمدان پلیکیستیک خواهد شد. این کار را از نوک انگشت شست شروع کنید و به سمت پا ماساژ را ادامه دهید.

بروز حالت «رحم سرد»، این اصطلاحی است که در طب سنتی چینی برای بیان عدم قاعدگی صحیح به کار میرود. این در حالی است که انجام ماساژ پرینه به سادگی سبب گسترش و باز شدن بیشتر کانال خروجی نوزاد خواهد شد. اگر شما هم فکر نمی کنید ماساژ پرینه WTF چیست ، امیدوارم که آنها رژگونه شما را نجات دهند. فیلم آموزش ماساژ پرینه برای راحتی زایمان طبیعی انجام ماساژ پرینه قبل از زایمان طبیعی در مادران باردار، می تواند او را برای به دنیا آوردن نوزاد خود آماده تر نموده و کمک کند تا بدن مادر با کشش ها و سوزن سوزن شدن در حین زایمان طبیعی آشنا شود.

او بیان کرد: مبتلایان به سندروم تخمدان پلیکیستیک میتوانند آب نخود را ۲ تا سه شب در هفته در وعده شام میل کنند یا به مدت ۲ هفته هر شب آن را بخورند، سپس هفتهای یکبار نخودآب را مصرف کنند. ماساژ بر روی سه اندام اصلی جنسی یعنی رحم، لولههای فالوپ و تخمدانها وهمچنین بر ناحیه شکم، کبد و رودهها موثر است. اما برخی از درمانگران توصیه می کنند به دلیل خطر سقط جنین زنان سه ماهه اول بارداری از انجام این ماساژ خودداری کنند. با فشردن این ناحیه می توانید از درد در همان ناحیه و نیز از خستگی چشم ها، بکاهید.

اجازه پزشک برای بانوان باردار ضروری است و هرگونه ماساژ برای این افراد می بایست توسط متخصصین ماساژ بارداری صورت گیرد. در این مرحله پشت سر ماساژ گیرنده بایستید و با کمک ۲ انگشت شست روی آخرین ردیف از محل رویش موها که خط رویش مو در پشت سر نامگذاری شده است ۲ برجستگی مربوط به سینوسهای سر را شناسایی کرده و با کمک هر ۲ انگشت شست این نقاط را ماساژ دهید. سپس با حرکات پیچشی از مچ تا انگشتان پا را به صورت ملایم ماساژ دهید. روی پا نقاطی وجود دارد که هر کدام به یک اندام داخلی مربوط است.

به عنوان مثال این مردم بر این باور بودند که ماساژ پا برای سردرد میتواند بسیار مفید باشد. در این مرحله با کمک شستها این 2 نقطه را در 2 سوی استخوان خاجی با فشارهای متناوب و پیوسته بهمدت 3 دقیقه ماساژ دهید. با دست راست این نقطه در دست چپ را بفشارید و با دست چپ این نقطه در دست راست را بفشارید. در این روش فشار برای ایجاد تعادل و گردش خون به یک نقطه خاص در بدن اعمال میشود.

این ماساژ سبب خونرسانی بهتری به بخش و افزایش انرژی شده و از میزان و دردها در طول این دوران کم شود. در طول هزاران سال روغن کرچک بهعنوان مادهای درمانی به کار رفته است. این روش برای پاکسازی انرژی مسدود شده، تنش و استرس تجمع یافته در اندامها به کار میرود که تولید کننده سموم هستند، حرارت زیادی را دفع میکنند و یا با کاهش دما باعث پدیدهی «رحم سرد» میشوند. برای این کار عضلات بالا و پایین ابرو را لمس کنید و کمی فشار دهید. در این مدت طلایی در اکثر مواقع دوستان، فامیل و یا همکاران شخص بر بالین بیمار حاضر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید