ماساژ درمانی چیست؟

درمان درد قاعدگی با رازیانه : یک مطالعه نشان داده است که رازیانه از گرفتگی عضلات جلوگیری کرده و در کمتر از یک ساعت درد قاعدگی را کاهش می دهد. مرزنجوش برای کاهش علائم بالینی PCOS ( سندروم تخمدان پلی کیستیک ) بی نهایت موثر می باشد. برخی غذا ها باعث تشدید کمر درد و دل درد در دوران قاعدگی می شوند و همچنین علائم سندروم پیش از قاعدگی را بدتر می کنند؛ متخصصان توصیه می کنند که در دوران قاعدگی مصرف کافئین، غذاهای چرب و شور، نوشیدنی های الکلی، شکلات و انواع نوشیدنی های گازدار را کاهش دهید.

حدود سه انگشت بالای استخوان مچ پا را به آرامی با انگشت شست دست خود ماساژ دهید، این کار علاوه بر درمان درد قاعدگی باعث کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی مانند نفخ، بی خوابی و سرگیجه می شود. دست خود را صاف نگه دارید و انگشت کوچک خود را روی مچ پا قرار دهید. این نقطه در حدود 4 انگشت در داخل و بالاتر از مچ پا شما قرار دارد. همچنین با توجه به این که پروستات در مسیر میزراه قرار گرفته و ادرار مردان از داخل پروستات میگذرد تا در نهایت از آلت تناسلی آنها خروج پیدا کند، قسمت عضلانی این غده باعث خروج آسان و آرام ادرار در مردان میشود.

انگشت خود را به این نقطه فشار داده و به صورت بالا و پایین را ماساژ دهید تا به نقطه دسترسی پیدا کنید. پس از اتمام دوره درمان سردرد با ماساژ، میانگین تعداد سردردی که هر فرد تجربه کرده بود، از ۷ سردرد در هفته به ۲ سردرد در هفته کاهش پیدا کرده بود. و به صورت دورانی آن را ماساژ دهید این کار باعث رفع گرفتگی و جریان خون بیشتر در قست های اشاره شده می شود و صد درصد باعث کاهش دردهای وحشتناک قاعدگی می شود. میتوان گفت گونهها برای زیبایی ظاهر صورت گزینه بسیار مهمی هستند.

در طول ماساژ بافت عمیق، ماساژور شما از ضربات آهسته و فشار عمیق انگشتان برای رفع تنش از عمیق ترین لایه های عضلات و بافت های همبند شما استفاده میکند. انگشتان دست باید یک شکل مثلثی را ایجاد کنند . همچنین میتوانید برای یک تجربه آرامش بخشتر، چشمان خود را بسته و نفس عمیق بکشید. سعی کنید دست خود را درست زیر شکم قرار داده و کمی فشار دهید. تحقیقات نشان می دهد که داشتن خواب کافی یکی از بهترین روش های درمان درد قاعدگی در خانه می باشد؛ کارشناسان توصیه می کنند که در موقعیت جنین قرار بگیرید، زیرا ماهیچه ها در اطراف شکم شما را شل کرده و درد را کاهش می دهد.

1) یک قاشق غذاخوری از برگ ریحان را در یک فنجان آب جوش می ریزیم و پوشش آنرا کاملا محکم می کنیم و می گذاریم تا سرد شود.هر چند ساعت آنرا نوش جان کنید تا گرفتگی عضلات شما کاهش یابد. پس بهتر است از یک راه حل سالم تر استفاده کنیم و آن را جایگزین استفاده از مسکن نماییم. ما نمیتوانیم در آن لحظه عامل ایجاد ایست قلبی را درمان کنیم و این مربوط به پزشک و پرستار میباشد ولی وظیفه ما به طور ساده به حرکت درآوردن جریان خون و رساندن خون به مغز و حفظ آن است.

پزشک باید مدرکی از یک دانشکده معتبر طب سوزنی داشته و همچنین از گواهی فعالیت دارای اعتبار برخوردار باشد. حتماً مطمئن شوید که متخصص طب سوزنی از سوزنهای استریل و یک بار مصرف استفاده میکند و فضای کلینیک از نظافت مناسبی برخوردار باشد. یک ماساژ سنتی سوئدی حتی می تواند لخته های خون را جا به جا کند و به بارداری آسیب برساند. ماساژ بافت عمیق از فشار ماساژ سوئدی استفاده می کند. پیش از انجام تحقیق مربوط به درمان سردرد با استفاده از نقاط فشار، تعداد محدودی از بررسیهایی وجود داشت که ماساژ سر و شانه را برای تسکین سردرد پیشنهاد میکرد.

متخصصان پیشنهاد می کنند که برای کاهش نفخ از میوه ها، سبزیجات، آب میوه و آب سبزیجات تازه استفاده کنید. از بهترین میوه ها و سبزیجات می توان به خیار، کاهو، هندوانه، هلو، آلوئه ورا، لیمو ترش و انواع توت ها اشاره کرد. در دوران قاعدگی همه خانم ها به علت احتباس آب در بدنشان مبتلا به نفخ شکم می شوند که متخصصان مربوطه توصیه می کنند برای بهبودی این وضعیت از آبمیوه ها و خود میوه ها و همچنین سبزیجات و خود سبزیجات استفاده کنید. همه ی خانم ها در دوران قاعدگی به دلیل احتباس آب در بدن، دچار نفخ شکم می شوند.

کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی پیشگام دارای ماساژورهای آموزشدیده و ماهر خانم و آقا بهصورت مجزا جهت کمک به درمان بیماریهای اسکلتی -عضلانی، دیسک کمر و سیاتیک و درمان گرفتگیهای شانه و پشت و آرتروز زانو و رفع نقاط اسپاستیک و نقاط ماشهای میباشد که تحت نظارت متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی مرکز فعالیت میکنند. ماساژور مطابق با منحنی طبیعی گردن طراحی شده است که امکان بهترین درمان ممکن از ستون فقرات گردن و پشت را فراهم می کند. نظریه پشت شیاتسو از بین بردن تنش در بدن است، بنابراین سعی کنید تا جایی که می توانید با آرامش کار خود را شروع کنید.

با این حال، این گرفتگی ها بخشی طبیعی از دوران قاعدگی محسوب می شوند. Wringing: در این تکنیک ماساژ درمانی، فیزیوتراپیست حرکات پیچشی و کششی انجام می دهد. هنگام انجام شیاتسو روی خودتان، نقاط مورد نظر را محکم فشار دهید اما نه آنقدر محکم که به خودتان آسیب برسانید. 5- به مدت 30 ثانیه شکم خود را محکم ماساژ دهید. این حرکت را 30 بار تکرار کنید. توصیه می شود که برای رسیدن به نتیجه مطلوب، 3 بار در هفته و هر بار حداقل 15 دقیقه ورزش انجام دهید.

گاهی اوقات هنگامی که یکی از دیسکها، آسیب میبیند، هیچگونه دردی وجود ندارد و ما متوجه آن نمیشویم مگر اینکه اسکن MRI (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی)، سی تی اسکن (اسکن توموگرافی کامپیوتری) یا آزمایش میلوگرام (آزمایشی که در آن نوعی رنگ به ماده نخاعی تزریق میشود تا اشعه ایکس بتواند ساختارهای آن را مجسم کند) انجام دهیم. این نقطه میتواند سردرد را تسکین دهد و فرقی نمیکند که در دوره قاعدگی باشید یا خیر، بنابراین هر وقت سر درد داشتید، میتوانید از آن نقطه استفاده کنید. ماساژ شاید راهی برای شما باشد تا از نظر جسمی، ذهنی و عاطفی احساس بهتری داشته باشید.

شاید فکر کنید که ورزش در دوران قاعدگی ضرر دارد اما تحقیقات نشان داده که ورزش، سطح اندورفین در بدن شما را افزایش می دهد به همین دلیل درد را کاهش داده و به بهبود خلف و خوی شما کمک می کند. همچنین شاید به کاهش تنش جزئی کمک کند. روغن نعناع دارای خواص ضد درد طبیعی است و بوییدن آن یا ماساژ شکم و کمر با آن به کاهش درد شدید پریودی کمک می کند.

درمان درد قاعدگی با دارچین : دارچین به دلیل خواص ضد التهابی که دارد یکی از بهترین دارو های گیاهی برای درمان درد قاعدگی و پریود می باشد. سال های بسیاری است که از زردچوبه به عنوان یک مسکن برای کاهش درد پریود و همچنین در بهبودی روند گوارش(Digestion) غذا ها استفاده می شود. برخی تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که گیاهان دارویی به کاهش درد قاعدگی و پریود کمک می کنند. همانطور که در مقاله خواص زنجبیل(Ginger) برایتان به شکل کامل توضیح دادیم، زنجبیل دارای خاصیت تسکین دهندگی است و برای تسکین درد پریود بسیار مفید است و همچنین از خواص ضد التهابی برخوردار است که می تواند درد های ماهیچه ای شما را هم کاهش دهد.

اگر درد پریود شدید و غیر قابل تحمل بود شما می توانید از قرص های ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن، ژلوفن و آسپیرین استفاده کنید. روغن اسطوخودس دارای خواص ضد درد و ضد التهابی طبیعی بوده و بوییدن آن یا ماساژ شکم با آن به درمان سریع و فوری درد قاعدگی کمک می کند. شیاتسو همچنین با مدیتیشن به خوبی سازگار است. در حالی که نقاط فشار را به آرامی ماساژ میدهید، میتوانید مدیتیشن کرده و ذهن خود را رها کنید. می توانید یک هات چالکت با دارچین تهیه کرده و آن را برای تسکین درد انقباضات رحمی مصرف کنید.

آنها همچنین به طور قابل توجهی کمتر درد را گزارش کرده بودند. سپس در حالی که به سمت پایین و استخوان شرمگاه خود حرکت میکنید، دست خود را با حرکت دورانی حرکت دهید. 3- دستان خود را بر روی کمر بگذارید و از زیر دنده ها با فشار به سمت پایین حرکت کنید تا به استخوان دنبالچه برسید. اگر میخواهید این ماساژ را خودتان امتحان کنید، این مراحل را دنبال کنید تا مطمئن شوید که از راه درست به همه نقاط فشار خود دسترسی دارید. دلیل نیاز به آن: یک تغییر جزئی در دست ها و پاهای شما می تواند سیستم کل بدن شما را دگرگون سازد پس هر طور که شده به دنبال این نوع ماساژ بروید.

نقطه ال وی 3 برای درد کل بدن نیز مفید است اما به طور خاص برای گرفتگی و کمردرد ناشی از سندرم قبل از قاعدگی (PMS) مفید است. چرا که به طور طبیعی اگر بدانید انتظار چه چیزی را دارید، تنش کمتری خواهید داشت و عضلات شما میتواند کشش بیشتری داشته باشند. همچنین ماساژ صورت به طور موقتی، مایع لنفاوی را فشرده ساخته (به خصوص در قسمت فک که سرشار از رگهای لنفاوی است) و از پف کردن آن جلوگیری میکند.

دیدگاهتان را بنویسید