ماساژ تخصصی سر و گردن برای کاهش سردرد – کلینیک سردرد تهران

شما سعی نمایید تا ممکن است از خوردن دارو پرهیز نمایید برای سردرد و درد های مانند سردرد شما می توانید با ماساژ درد را تسکین دهید در مواقع ضروری از دارو استفاده نمایید چون داروهای شیمیایی عوارض زیادی برای بدن شما دارند ما در این بخش از چند نوع ماساژ برای تکسین سر درد به شما عزیزان آموزش خواهیم داد تا با این نوع ماساژ ها بتوانید در مدت زمان خیلی کوتاه سرد دردتان خوب شود در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر چند نوع ماساژ برای بهبود سردرد بدون مصرف دارو را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

در این مطالعه هشت هفته ای، برخی از شرکت کنندگان هفته ای 1 یا 2 بار به مدت 1 ساعت ماساژ سوئدی دریافت می کردند،در حالی که دیگران درمان های کوتاه تر یا کمتر و یا بدون ماساژ را تجربه می کردند. مناطق بعدی، در فاصله بین لبه ابروها قرار دارند و در شکل نشان داده شده اند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این نقاط در میان دو لبه شانه ها و بین شانه و پایه گردن قرار دارند. دروازه های هوشیاری یا نقاط مهمی در پشت سر شما وجود دارند که می توانند به رفع سردرد با ماساژ کمک کنند.

فشار و ماساژ در این ناحیه می تواند به باز شدن سینوس ها کمک کند، در کاهش سردرد، دندان درد و بر طرف کردن استرس نیز موثر است. ماساژ نباید در ناحیههایی از بدن که اخیراً دچار لختگی خون، شکستگی، باز شدن یا زخم، عفونت های پوستی، ضعف استخوانها، یا جایی که اخیراً جراحی شده است، انجام شود. پزشکان ادعا می کنند که ماساژ پروستات می تواند التهاب پروستات و در عین حال فشار روی دستگاه ادراری را کاهش دهد.

روش های مختلف ماساژ این ناحیه شامل ماساژ دستی و دستگاه های برقی میباشد که دستگاه های ماساژور برقی به دلیل بهره بردن از سری های مخصوص میتوانند عملکری به مراتب بهتر از ماساز با دست به همراه داشته باشند. مانند اکثر دستگاه ها ، ماساژورهای برقي نیز در ابعاد و انواع مختلفی ارائه می شوند كه هر کدام برای انجام قسمت خاصي از بدن طراحی شده اند. در ادامه به معرفی روش انجام این ماساژ می پردازیم. علم چندان از انعکاس درمانی برای درمان کامل سردرد حمایت نمیکند همچنین مطالعات انجام شده در این زمینه اندک است و باید برای اثبات اثرات انعکاس درمانی مطالعات گستردهتری انجام شود.

• از برخی روغن ها (ترجیحا همیشه روغن نباتی را انتخاب کنید)، در انگشتان دست و یا انگشت شست خود استفاده کنید و بعد به آرامی ماساژ دادن پرینه خود را شروع نمایید. یکی از این روش ها که ساده ترین آنها نیز می باشد، شستن دانه های قهوه در یک ماده حلال است. در سبک ماساژ ورزشی می توان از ماساژ درمانی اصطکاک عمیق نیز استفاده کرد. پیش از انجام تحقیق مربوط به درمان سردرد با استفاده از نقاط فشار، تعداد محدودی از بررسیهایی وجود داشت که ماساژ سر و شانه را برای تسکین سردرد پیشنهاد میکرد.

این کار را به مدت 10 ثانیه انجام دهید و تلاش کنیم تا این نقاط را رو به بالا بکشید. برخی افراد هم بیشتر به دلیل فواید ماساژ پروستات برای سلامتی این کار را انجام میدهند. بسیاری از افراد در حین ماساژ پروستات ارگاسم را تجربه می کنند ، به خصوص اگر در طول آن خودارضایی کنند.ممکن است فرد نتواند مایع پروستات و مایع منی را از یک دیگر تشخیص دهد.

مانند بسیاری از موارد بارداری، ممکن است توصیهها متفاوت و منحصر به فرد باشد. البته ماساژ توسط خود فرد کمی دردناک یا خوشایند است. در این بخش تعدادی از مشکلات سلامتی که ممکن است با ماساژ درمان شوند آورده شده است. همان طور که ملاحظه می کنید این ناحیه در فاصله بین انگشت شست و انگشت نشانه قرار دارد. نقاط Union Valley بین انگشت شست و اشاره شما قرار دارند. با انگشت شست خود این نقاط را به صورت دایرهای و به مدت ۱ دقیقه ماساژ دهید. برای دادن یک ماساژ قلبی موثر علاوه بر اینکه باید ماساژ را با تکنیک صحیح انجام داد لازم است که وی را در وضعیت مناسبی بخوابانید.

ابتدا در وضعیت راحتی قرار گرفته و ریلکس و آرام باشید. سیاست شرکت فنگ هی از ساخت این نوع ماساژور بر این اصل هست که ماساژور مثل مدل های مشابه بازو فنری بر اساس متفاوت بودن هر قطر گردن فشار به گردن و مهره های ان نیاورد و کاربر حتما در حالت ریلکس و استراحت با تیکه دادن گردن بر ماساژور قابلیت استفاده و بازده کارایی بالایی داشته باشد. می توانید در این مقاله در مورد عوارض استفاده از مسکن ها بیشتر بخوانید.

پس بهتر است از یک راه حل سالم تر استفاده کنیم و آن را جایگزین استفاده از مسکن نماییم. برای تهیه این جوشانده باید پس از افزودن 15 تا 20 عدد تخم گشنیز به آب جوشیده آن را تا حدی که مقدار آب به نصف کاهش یابد، حرارت دهید. سپس، دایرههای کوچکی با انگشت شست خود در این منطقه و در یک جهت ایجاد کنید و پس از ۱۰ ثانیه جهت چرخش را تغییر دهید و آن را هم به مدت ۱۰ ثانیه ادامه دهید. سپس از انگشت شست دیگر استفاده کنید و اینکار را در طرف مقابل تکرار کنید.

مطالعات دیگر این نتایج را تایید میکند. بهتر است بدانید بسیاری از پزشکان این روش را برای رفع سردرد علمی نمی دانند، اما برخی دیگر بر این عقیده هستند که ماساژ می تواند تنش و استرس را از عضلات دور کند و این امر نقش مهمی در بهبود سردرد دارد. تنها جواب اين سوال در يك كلمه نهفته است، ماساژ درماني با ماساژورهای برقی از زمان هاي قديم ماساژبهترين راه حل تسکین دردهاي عضلاني ، کاهش استرس و احساسات منفی است . حالت تهوع و استفراغ نیز در این بیماری شایع است.

از انگشت اشاره خود استفاده کنید و به مدت 1 دقیقه این نقطه را به شدت فشار دهید. برای پیدا کردن این نقاط دست خود را در پایین و پشت سر و در مناطق توخالی بین دو عضله گردن بگذارید و فشار دهید. این نوع از درمان توسط نقاط فشار، باعث کاهش درد مزمن در سر و گردن میشود. بین دو ابرو در قسمتی که چشم سوم قرار دارد، به مدت یک دقیقه با انگشت خود فشار وارد کنید.

در این روش با فشار دادن بر روی نقاط خاصی از پاها میتوان تاثیراتی در سایر نقاط داشت. نقاط فشار نقاطی از بدن هستند که گفته میشود بسیار حساس هستند و لمس آنها میتواند در تسکین درد موثر باشد؛ متخصصان انعکاس درمانی (یک رشته پزشکی طب چینی) معتقدند که لمس و ماساژ نقاط فشار میتواند سلامتی را بهبود ببخشد، درد را تسکین دهد و تعادل بدن را تنظیم کند. نقطه Drilling bamboo در محل تقاطع پل بینی شما با لبه ابروی شما قرار دارد.

روش کار کردن آن ها به گونه ای است که با اعمال لرزش و ضربه نسبتا محکم به محل مورد ماساژ، بهتر به بافت های داخلی دسترسی پیدا کرده و گرفتگی های داخلی را از بین می برند. منطقه ای به نام «شوای گو»، (Shuai gu) که در ۲ تا ۳ سانتیمتری محل رویش موها و در نزدیکی شقیقه قرار دارد. در یک مطالعه جزئیتر سوژههای مورد نظر، زیر نظر ماساژ دهندگان حرفهای ماساژ قرار گرفتند و سپس اثر ماساژ در یک دوره زمانی طولانیتر مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ ممکن است شما به دنبال یک روش طبیعی برای درمان سردرد خود باشید؛ احتمالا برای درمان طبیعی سردرد به نقاط فشار و روشهای مشابه طب سوزنی هم فکر کردهاید. این موضوع در مواقعی باعث تحریک نقاط فشار در سر میشود. گاهی در دوران پریودی به قدری خونریزی و درد شدید میشود که نیاز به ماساژ احساس میشود. ایجاد فشار در این ناحیه می تواند برای بهبود درد کمر، دندان و فشردگی در ناحیه گردن مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید