ماساژ تایلندی چیست؟

کف دست خود را روی پیشانی فرد قرار داده و آرام به سمت عقب هل دهید، سپس با دست دیگر چانه را به سمت بالا بکشید تا راه هوایی وی باز شود. در این حالت بسته به هدف تحریک ، فرد ممکن است از شریک زندگی یا ارائه دهنده خدمات درمانی بخواهد ماساژ را انجام دهد. ممکن است سایر اوقات نیز شما دچار سردردهای هورمونی شوید. متخصص اعصاب و روان بهترین درمان لازم را با توجه به شرایط شما آغاز میکند. در اواخر چرخه قاعدگی سطح استروژن افزایش پیدا میکند و این امر باعث آزاد سازی تخمک میشود. ماساژ درمانی تخمدان موجب بهبود باروری میشود.

بنابراین، انتظار می رود که این ماساژ موجب ارتقای سلامتی شود. در کودکان ماساژ های شکمی برای درمان یبوست ، ارتقای آرامش وکاهش استرس مفید است. به طوری که با احتمال بالاتری دچار سردرد پریودی شده اید و سایر علائم پریودی مانند درد شکم بیشتر از ماه های دیگر بوده است. اگر شما نیز تا به حال یه ماه پر از اضطراب، خشم، عصبانیت را تجربه کرده باشد به احتمال بالا تجربه کرده اید که چرخه پریود ماه جاری با علائم شدیدتر و آزاردهنده تری همراه است. التبه همه خانم ها کم خونی ندارند ولی با این وجود باز هم در دوران قاعدگی سردردهای شدیدی را تجربه خواهند کرد.

کم خونی دوران قاعدگی باعث بروز علائم ناخوشایندی مانند سردرد پریودی میشود که بر کیفیت زندگی اثرات نامطلوبی میگذارد. پروژسترون یک هورمون مهم دیگر است که افزایش سطح آن باعث میشود تخمک در درون رحم قرار بگیرد. اگر در دوران پیش قاعدگی یا حین آن استراحت و خواب کافی نداشته باشید احتمال تجربه یک سردرد پریودی شدید بالاست. همیشه به یک متخصص که در این حرفه تجربه زیادی دارد مراجعه کنید. از طرفی دیگر برجسته بودن گونه ها یک حسن به همراه دارد و آن هم اینکه موجب پوشش چین و چروکهای ایجاد شده در زیر چشم و حتی اطراف لبها میشود.

نواحی اطراف شکم ، پهلوها و پشت خود را با دست حرکت داده و سکته کنید و روی نقاط خاصی که بیشتر به چشم می آیند با شدت بیشتری فشار دهید. از مصرف بی مورد و زیادی این دارو بپرهیزید زیرا استفاده زیادی آن موجب سکته مغزی می شود. گرما درمانی. دوش آب گرم، استفاده از کیسهی آب گرم یا حوله گرم روی شکم و کمر، درد را بهتر میکند.

همچنین می توانید یک بطری آب گرم، در قسمت پایین شکم قرار دهید. روغن ضروری مرزنجوش جریان خون را تحریک می کند ، دارای یک اثر آرامش بخش عمومی است ، برای درد عضلات موثر است (به ویژه در ناحیه کمر) ، باعث تسکین قاعدگی دردناک می شود. استروژن یک نوع هورمون جنسی زنانه است که از طریق جریان خون به انتقال پیام به نقاط مختلف بدن میپردازد. 1. برای تنفس دهان به دهان با شست و سبابه یک دست خود بینی بیمار را بسته و دهان خود را باز کرده و کاملا بر روی دهان بیمار گذاشته به طوری که فاصله ای بین آنها نباشد.

مشاهده کیسه یخ ژله ای می تواند مفید باشد. ترکیبی از بیش از یک نوع روغن اساسی ممکن است مفید باشد. با توجه به آنچه تاکنون در مورد فواید ماساژ درمانی برای علائم ذکر شده یافتهایم، جای تعجب نیست اگر بگوییم که تحقیقات تایید میکنند که ماساژ منظم کف پا برای کاهش علائم رایج PMS مفید میباشد. بهتر است از راهکارهای طبیعی که یکی از آنها ماساژ و یا دمنوش برای سردرد است به جای راهکارهای دارویی استفاده کنید. از اسطوخودوس در معطر درمانی در هنگام ماساژ عضلات استفاده می شود ، به شما این امکان را می دهد تا عضلات واقع در پشت را شل کرده و اسپاسم هایی را که ممکن است در دوران قاعدگی اتفاق بیفتد از بین ببرید.

علت سردرد پریودی در بیشتر موارد افزایش هورمون های پروژسترون و استروژن است که قبل از شروع پریودی، اتفاق می افتد. به میگرن هایی که فقط در زمان قاعدگی اتفاق می افتند میگرن قاعدگی میگویند. دوران قبل از قاعدگی با علائم و نشانه هایی همراه است که که به ان به اصطلاح PMS می گویند. اگر شما هم تا به حال دچار سردرد پریودی شده اید و دنبال علت و راه درمان آن هستید با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. با این حال، واضح است که ماساژ پروستات برای مردانی که پروستاتیت باکتریایی، سرطان پروستات، شقاق یا بواسیر دارند، با خطراتی همراه است.

که شامل کشش های دستی و نرم روی بافت هایی است که کانال تولد را شکل می دهند تا بتوانید کودک را از طریق واژینال و بدون آسیب به پرینه به دنیا بیاورید. روغن هایی مانند روغن مریم گلی، روغن زنجبیل، روغن نعناع فلفلی و روغن سرو، خواص ضد درد و ضد گرفتگی دارند و می توانند درد و انقباضات ناحیه مورد نظر را کاهش دهند. به عقیده بعضی از متخصصان، میگرن قاعدگی سردردی است که از نظر زمانی 2 روز قبل از قاعدگی و 3 روز بعد از شروع آن رخ میدهد.

توجه داشته باشید که دوران قاعدگی نیازمند این است به اندازه کافی استراحت کنید. برخی از زنان در دوره قبل از یائسگی یا دوران یائسگی به علت توقف در تولید هورمونها بیشتر دچار سردرد میشوند. کاهش سطح هورمونها باعث میشود که زنان دچار سردرد شوند. برای انجام تنفس مصنوعی از روشهای مختلف (مانند ماسک مسطح) میتوان استفاده نمود اما روش پرکاربرد یکی از طریق بادکنک بیویام (آمبوبگ) است و دیگری روش سنتی دهان به دهان که امروزه با توجه به بهداشت کمتر توصیه میشود. ماساژ تایلندی برای نواحی مختلف بدن از جمله صورت، سر و سایر قسمتهای بدن انجام میشود.

برای مثال آن ها از سر درد دوران قاعدگی بسیار اذیت خواهند شد. سردرد پریودی می تواند بسیار آزاردهنده باشد به طوری که گاهی برای برخی افراد این سردرد ها از خود پریود آزاردهنده تر می باشد. بنابرابن برای تعیین این که سردرد پریودی را تجربه می کنید یا نوع دیگر از سردرد با علت دیگر باید نشانه های این نوع سردرد را بشناسیم. وقتی سروتونین بهمقدار کافی در مغز ترشح بشود، شادتر خواهید بود و احساس بهتری را تجربه خواهید کرد. این ماساژ نباید در طول پریودی ، در طول مرحله لوتئال پس از تخمک گذاری و یا در دوران بارداری انجام شود .

پیشنهاد میکنیم زنانی که در طول دوران قاعدگی خود درد شدید و خونریزی بسیار زیاد دارند به پزشک مراجعه کنند. طول دوره علائم یائسگی در زنان متفاوت است. در بسیاری از موارد در زنان سردرد پریودی قبل از دوران قاعدگی رخ می دهد. هورمون ها همچنین می توانند باعث ایجاد حالت تهوع در دوران قاعدگی شوند.علائم پیش از قاعدگی شدیدتر، می تواند وضعیت دیگری را نشان دهد که از آن با عنوان “اختلال دیسفوریک پیش قاعدگی” یا PMDD یاد می شود. شاید شما یکی از بانوان عزیزی باشید که دچار این حالت می شوید. توجه داشته باشید که سروتونین نوعی هورمون ضد افسردگی و یکی از انواع هورمون های شادی است.

یکی از روشهای باستانی ماساژ اندامها است. قطع خونریزی پریود با قرص یکی از راهکارهایی است که برای به تاخیر انداختن پریود به کار میرود. یکی از مهمترین مزایای ماساژ تای، کمک به برطرف کردن استرس، اضطراب و افسردگی است. تعدادی دیگر بر این باورند که ماساژ میتواند به رهایی برخی مواد شیمیایی مانند سروتونین یا اندورفین در بدن کمک کند. کارشناسان بر این باورند که این تغییرات عاطفی در نتیجه نوسانات سطح هورمون رخ می دهند.

یائسگی که در سن قبل از 45 سالگی رخ دهد، یائسگی زودرس نامیده می شود. این مادهی شیمیایی انتقالدهندهی مهمی در مغز ماست که گسترهی وسیعی از ابعاد سلامت مانند خواب، خلقوخو، روابط زناشویی و… دوران قاعدگی یک فرایند طبیعی است اما در برخی موارد میتواند اثرات منفی بر سلامت بگذارد. این روش درمانی بسیار ایمن و آسان توسط خودتان میتواند انجام شود، بنابراین میتوانید آن را امتحان کنید تا ببینید برای شما مناسب است یا خیر، سپس برای معالجه بیشتر میتوانید به یک ماساژ دهنده حرفهای شیاتسو مراجعه کنید. اگر خودتان یا همسرتان قصد این کار را دارید از قبل دست هایتان را بشویید و ناخن ها را کوتاه کنید.

سپس، ماده پاککننده را با آب سرد بشویید تا قرمزی صورتتان از بین برود؛ اگر تحمل آب سرد را ندارید از آب ولرم استفاده کنید اما از آب گرم استفاده نکنید. اکنون آب آن را از صافی رد کرده و یک قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید. که در مطالعه 2012 48 زن که درد قاعدگی را تجربه کردند به دو گروه تقسیم شدند: یک گروه کرم حاوی روغنهای اساسی و گروه دیگر کرم حاوی رایحه مصنوعی دریافت کردند.

دیدگاهتان را بنویسید