ماساژ برای سردرد به جای استفاده از مسکن+ویدئوهای آموزشی ماساژ

فشار اضافه کمک میکند تا ماساژ به لایههای عمیقتر عضلانی و بافتهای نرم برسد. ماساژ پرینه تکنیکی است که با افزایش جریان خون در ناحیه پرینیوم باعث کشش و افزایش انعطافپذیری آن شده و بدن را برای زایمان راحتتر آماده میکند و امیدوار است که این ناحیه را در حین زایمان سالم نگه داشته یا حداقل آسیب کمتری به آن برسد. مقدار چرخش و انعطافپذیری شانه و مچ پای داوطلبان آزمایش پس از انجام ماساژ تایلندی، بهطور چشمگیری بهبود یافته بود.

همچنین ماساژ تایلندی گردش مایعات در مفاصل را بهبود میبخشد. این انفاق باعث کاهش اصطکاک بین مفاصل و تحرک مفصل و بیشتر شدن دامنهی حرکتی بدن خواهد شد. درمانگر بدون تلاش یا حرکتی از جانب شما روی بدن شما حرکات مختلفی در پوزیشنهای مختلف انجام میدهد. ماساژ-درمانگر یک سری تکنیکهای مختلف روی بدن مشتری انجام میدهد، در حالی که مشتری نشسته، یا طاقباز، دمر یا به پهلو روی زمین خوابیده است.

ماساژ تای نیز به مانند سایر ماساژهای امروزی که مورد استفاده متقاضیان قرار میگیرد برای برخی از بیماران دارای یک سری عوارض جانبی است که شناخت آن باعث میشود تا در صورت نیاز بتوانید از انجام این نوع ماساژ دوری کنید. گاهیاوقات به ماساژ تایلندی، یوگای آدم تنبل هم گفته میشود. البته ماساژ سوئدی نسبت به ماساژ تایلندی، شناختهشدهتر است، اما ماساژ تایلندی برای درمان تمام این مشکلات روحی و روانی، بسیار مؤثر عمل میکند. اما در مواردی ممکن است انجام ماساژ به ضرر فرد منجر شود و نه تنها مشکلی از او کم نشود، بلکه به مشکلاتش اضافه شود.

کسی که ماساژ را ارائه می دهد، نه تنها باید درک کاملی از بارداری بلکه از آناتومی بدن باردار داشته باشد. او باید درک خوبی از آناتومی بدن انسان داشته باشد و بداند که چگونه با استفاده از ماساژ، عصبها و ماهیچههای بدن را تحریک کند. فواید: این ماساژ سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد و همچنین سوخت و ساز شیمیایی را که می تواند استرس و فشار را کنترل نماید، را تنظیم می کند. این نوع ماساژ میتواند گردش خون و بافت لنفاوی بدن را با کمک کششهای ملایم تقویت کند. در این ماساژ، بهجای انجام دادن حرکات نرم و ماساژ آرامشبخش، که ویژگی ماساژهای محبوب رایج است، از کشش و تکنیکهای تکان دادن استفاده شده و تنش موجود در بدن را از بین میبرد.

حرکات کششی مانند یوگا باعث افزایش گردش خون و رسیدن اکسیژن به بافتهای بدن میشود. ماساژ محکم باعث تشدید جریان خون در قسمتهایی میشود که پیشاپیش جریان خون در آنها زیاد است و اینکار ممکن است باعث ایجاد عفونت، خارش، ناراحتی و درد شود. در صورت عدم تمایل فرد به نوشیدن آب زیاد می توان آن را با افزودنی های طعم دهنده مانند دارچین ترکیب کرد. ماساژ درمانگران، همین ماساژ ساده را به یک سطح حرفهای و پیشرفته رساندهاند. برای این منظور توصیه میشود از یک تشک و ملحفه تمیز و اتاقی آرام و ساکت برای ارائه تکنیکهای ماساژ به گیرنده استفاده کنید.

هنگامیکه ماهیچهها دچار گرفتگی میشوند، یک ماساژ خوب باعث رفع گرفتگی و ریلکسشدن میشود و انرژی ازدسترفته را بازمیگرداند. در یک بررسی، افراد مبتلا به سردردهای میگرنی و مزمن تنشی را با ماساژ تایلندی سنتی درمان کردند. در صورتی که نامش را نمیدانید میتوانید از خانم یا آقا استفاده کنید. یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ نشان میدهد که ماساژ تایلندی درمانی مؤثر برای افرادی است که سردرد عصبی مزمن دارند. گاهی استرس میتواند به عنوان یک محرّک مثبت عمل کند و به افراد کمک کند تا در زندگی شخصی و حرفهای خود بهتر عمل کنند. این محققان در مورد تعدادی از افراد مبتلا به آرتروز ۵۰ تا ۵۸ ساله، ماساژ تایلندی و برخی دیگر درمان فیزیکی استاندارد را بهکار بردند.

در این مقاله از مجله پزشکی سیوطب میخواهیم انواع ماساژ را به شما معرفی کنیم تا از مزیتهای آنها در زندگی روزمره خود بهره ببرید. ماساژدهندهای که مجوز این کار را دارد، قبل از انجام ماساژ، باید سابقه پزشکی فرد ماساژگیرنده را بداند. در بعضی موارد ممکن است پزشک برای آزمایش مایعات به جای مانده در پروستات و مجاری ادراری این کار را انجام دهد. با وجود اینکه ماساژ تایلندی میتواند کمی دردناک باشد، اما اگر این کار را فردی حرفهای انجام دهد، ماساژگیرنده دردی را حس نمیکند. هرچند بیش از چندصد ماساژ در سراسر جهان وجود دارد، اما برخی از انواع ماساژ، محبوبیت و رواج بیشتری دارند.

اما اگر از اسانس و روغنهای معطر استفاده شود، فواید بیشتری به بدن میرساند. ماساژ تایلندی فواید بسیاری برای سلامتی شما دارد؛ از کاهش استرس بگیرید تا رفع گرفتگی عضلانی. در اینجا به ۵ مورد از فواید ماساژ تایلندی اشاره میکنیم. پوست گرم شده و به همین سبب خاصیت الاستیکی و ارتجاعی پوست افزایش یافته و در نتیجه باعث کاهش درد ناشی از کشیدگی پوست می گردد و نهایتاٌ اینکه کمک به دفع سریع تر مواد زاید متابولیکی و از بین رفتن چسبندگی های مزمن میشود.

از طرفی دیگر برجسته بودن گونه ها یک حسن به همراه دارد و آن هم اینکه موجب پوشش چین و چروکهای ایجاد شده در زیر چشم و حتی اطراف لبها میشود. ماساژ تای ریشه در یک سنت روحانی دارد و هدف آن شفای جسمی، احساسی و معنوی است. با استفاده از انگشتان وسط، قسمتی که در ناحیه توخالی در کنار شقیقههای شما قرار دارد را به صورت رفت و برگشت ماساژ دهید. ماساژ دادن با تقویت گردش جریان خون و افزایش انرژی میتواند سیستم عصبی فرد را آرام و حال عمومی او را بهبود بخشد. نتایج نشان داد که ماساژ تایلندی باعث افزایش انرژی میشود، در حالی که ماساژ سوئدی باعث آرامش و خواب بهتر میشود.

به همین دلیل گاهی اوقات به این نوع ماساژ «یوگای آدم تنبل» هم گفته میشود. بنابراین اگر میخواهید این نوع ماساژ را امتحان کنید، باید پیش از انجام آن، در مورد سابقه پزشکیتان با ماساژدهنده صحبت کنید تا خود را در معرض خطر بیشتر قرار ندهید. اگر میخواهید صورتتان مثل آب خوردن چاق شود، باید آب بنوشید. اگر استرس نداشته باشید چه انگیزهای برای موفقعملکردن باقی میماند؟ ایده مستعار خطوط انرژی Shen-lines که برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت «ماساژ یوگای تایلندی» است. اولین حرکت در ماهیچه پایه جمجه انجام میگیرد.

3. اگر بیمار بعد از دو دقیقه حرکت نکرد و دفیبریلاتور در اختیار شما است یک شوک به او بدهید. بعد از ماساژ تایلندی، فرد ممکن است احساس راحتی کند. ماساژ تایلندی تا حد زیادی میتواند از مقدار این آنزیم در بدن بکاهد و از مقدار اضطراب فرد کم کند. اعمال فشار به نقاطی در بدن که شامل الیاف ماهیچهای به هم چسبیدهاند (معروف به گرههای عضلانی)، میتواند دردناک باشد. در این مطلب ما به شما میگوییم که ماساژ پرینه (perineal massage) چیست و چه زمانی باید از آن استفاده کرد.

آیا میدانید ماساژ قلبی چیست؟ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز عنوان کرد: مرحله بعدی ماساژ قلبی است. با این حال، اهمیت یافتهها به دلیل فقدان گروه کنترل، آزمایشهای پزشکی یا هر نوع امتحانی محدود شده است. محققان دریافتهاند که ماساژ تایلندی میتواند با بهبود پارامترهای روانشناختی، مانند خلقوخو، اضطراب، تنش و حتی گیجی و سردرگمی، حال روحی فرد را خوب کند. ماساژ صورت و سر، نقاط طب فشاری هستند که میتوانند مشکلات خاصی را در دیگر نقاط بدن درمان کنند. انجام حرکات کششی با ماساژ و فشار روی نقاط فشاری خاصی انجام میشود.

دیدگاهتان را بنویسید