ماساژ برای سردرد – انواع ماساژ برای تسکین سردرد – روتای

زنانی که ماساژ پرینه را به طور مرتب در آخرین هفته های بارداری خود انجام می دهند، سوزش کمتری در مهم ترین مرحله زایمان طبیعی احساس خواهند کرد. چون لازم است بهطور منظم یک سال بعد پایان قاعدگی یک شب در میان یا ۲ تا ۳ بار در هفته نزدیکی داشته باشند و در صورت عدم بارداری به پزشک مراجعه کنند . کمی زانوهای خود را خم کنید و یا آن ها را روی بالش بگذارید . ناحیه چشم سوم که از آن به «یینتانگ»، (Yintang) یاد می شود و در فاصله بین دو ابرو و در امتداد تیغه بینی و روی پیشانی وجود دارد.

هنگامی که بتوانید این تکنیک های ماساژ را برای خودتان استفاده کنید ، می توانید به تقویت تخمدان کمک کنید و توانایی خود برای باردار شدن را افزایش دهید . برای تقویت تخمدان و افزایش باروری چه غذاهایی بخوریم ؟ این نوع ماساژ باروری به منظور تحریک اندام های گوارشی و تولید مثل می باشد . این در حالی است که در پزشکی مدرن و بر اساس پژوهشهای آزمایشگاهی اعتقاد بر این است که کاشت سوزن در نقاط طب سوزنی سیستم عصبی مرکزی را تحریک میکند. یک منطقه محرک منطقه ای بسیار حساس از بدن است که ممکن است هنگام تحریک پاسخ جنسی ایجاد کند.ماساژ پروستات ممکن است بسیار لذت بخش باشد.

خوردن یک صبحانه کامل تا حد زیادی به زنانی که مشکل ناباروری دارند کمک می کند . ماساژ درمانی را جایگزین شیوههای معمول درمان نکنید و بهخاطر ماساژ درمانی، مراجعه به پزشک برای حل یک مشکل خاص را به تعویق نیاندازید. اگر از جمله کسانی هستید که به ماساژ تای علاقه دارید و قصد دارید تا این گونه ماساژ را تجربه کنید، بهتر است پیش از مراجعه به تراپیست، از مناسب بودن این روش با افراد دارای تجربه مشورت کنید تا در نهایت بتوانید یک تصمیم مناسب اتخاذ کنید. چاقی صورت و داشتن گونه هایی برجسته برای اکثر خانم ها یا حتی برخی آقایان بسیار مهم است.

این گونه تصور می شود که این نقاط برای جریان انرژی حیاتی بدن که “چی” نامیده می شود، اهمیت زیادی دارند. مصرف میوه ها و سبزیجات و استفاده مداوم از آنها ضمن اینکه موجب تامین فیبر مورد نیاز بدن می شود، سبب آب رسانی بهتر پوست شده و در مدت زمان کوتاهی نیز می توانید نتایج چاق شدن صورت و زیبایی پوست خود را مشاهده کنید. بتاکاروتن، بیشتر در میوه ها یافت می شود که دارای ویتامین آ می باشد و لوتئین به عنوان آنتی اکسیدان در سبزیجات برگ دار و تیره مانند کلم برگ و کاهو یافت می شود .

رژیمی که غنی از اسید فولیک و آنتی اکسیدان باشد ، تخمدان را حمایت می کند و همچنین تخمک های سالم تولید می کند . سعی کنید استرس و اضطراب زیاد را از خود دور کنید و رژیم غذایی سالم و مغذی داشته باشید تا تعادل هورمونی حفظ شود و به بارداری راحت تر شما کمک نماید . در ادامه لیستی از مواد مغذی و مفید برای تقویت تخمدان و سالم سازی تخمک ها را برای شما خوانندگان گرامی بیان خواهیم کرد .

شاید بتوان به آنتی اکسیدان ها به چشم داروی تقویت تخمدان نگاه کرد ! میوه ها ، سبزیجات و آجیل ها سرشار از آنتی اکسیدان های مفید مانند ویتامین E ، C ، فولات ، بتا کاروتن و لوتئین می باشند . سعی کنید رحم ، لوله های فالوپ ، و تخمدان های خود را مجسم کنید و انرژی مثبت به سمت آنها بفرستید . به هیچ وجه اگر به مواد مخدر اعتیاد دارید سعی در بارداری نداشته باشید .

مصرف گیاه ذغال اخته جامائیکا در شرایطی که هیچ یک از روش های درمانی دیگر برای کاهش درد شدید قاعدگی مؤثر نیستند، بهترین گزینه به شمار می رود. رحم شما در جایی قرار دارد که انگشتانتان به یکدیگر می رسند . زیرا در بسیاری از زنان رحم به خاطر شیوه نادرست زندگی و عدم ورزش به مکان نامناسب منتقل شده است . این علائم در طولانی مدت موجب کاهش کیفیت زندگی می شود.

در صورت که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید: بدن حساس تر و رگ های خونی شکننده تر می شوند. خوردن کالری زیادتر تر در صبحانه برای زنان با وزن طبیعی و مبتلا به سندروم تخمدان پلی کیستیک ، سبب کاهش سطح انسولین تا 8% و سطح تستوسترون تا 50% می شود که در نهایت می تواند ناباروری را بهبود بخشد . تخمدان ها : 10 سانتی متر پایین تر از ناف و 7 سانتی متر به سمت چپ و راست را اندازه گیری کنید . این ماساژ را می توانید در حمام انجام دهید و یا در حالت عادی دست خود را با روغن زیتون ، روغن نارگیل یا خردل چرب کنید و همان طور که در عکس می بینید با قرار دادن دست در این نقاط از قسمت پایین به بالا و از داخل به خارج، با کمی فشار و به شکل متناوب ماساژ دهید.

افراد ممکن است جریان ادرار ضعیفی داشته باشند یا حتی ممکن است ادرارشان قطع شود. عدم تعادل هورمونی باعث می شود که تخمک خنثی شود ، چرخه باروری اش قطع گردد و تخمک گذاری اتفاق نیفتد . مطالعات نشان می دهد که خوردن صبحانه کامل و مفصل می تواند یکی از علل عمده ناباروری از جمله اثرات هورمونی سندروم تخمدان پلی کیستیک را بهبود ببخشد . دقت نمایید استرس های روزانه ، رژیم غذایی نامناسب و بروز برخی بیماری ها باعث بهم خوردن تعادل هورمونی می شود . این افراد در صورت تمایل به مصرف برنج میتوانند متناسب با وزن و کالری مورد نیاز روزانه خود، برنج ایرانی آبکش شده را همراه با زیره یا شوید بخورند.

از آنجایی که ماساژ صورت کار آسانی است به راحتی می توانید آن را در برنامه مراقبت پوستی روزانه یا هفتگی خود جای دهید. این ماساژ نباید در طول پریودی ، در طول مرحله لوتئال پس از تخمک گذاری و یا در دوران بارداری انجام شود . ماساژ قبل از زایمان می تواند راهی مطمئن برای ماساژ زنان در دوران بارداری باشد. قبل از شروع این ماساژ ، مثانه خود را تخلیه کنید . این درد معمولا 1 تا 2 روز قبل از قاعدگی شروع می شود و 2 تا 4 روز طول می کشد. از استخوان شکم خود شروع کنید ، به آرامی با استفاده از انگشتان دست خود فشار دهید و به آرامی با ماساژ به سمت رحم حرکت کنید .

به آرامی نوک انگشتان خود را روی استخوان شکم تان قرار دهید . برای این منظور انگشتان شما نباید به پوست صورت تان فشار زیادی آورد یا آن را بکشد. بعضی از مناطق بدن اغلب به دلیل کار با رایانه ، بلند کردن وسایل سنگین ، رانندگی در مسافت های طولانی یا مدت طولانی راه رفتن و ایستادن ، تنش بیشتری نسبت به مناطق دیگر دارند و ماساژ انها تقريبا ضروري است. این ماساژها مجموعه ای از تکنیک های ساده ماساژ مانند چی نای تانگ (ماساژ ارگان آسیایی)، طب فشاری، رفلکسولوژی، ماساژ بافت های عمیق و ماساژ درمانی برای بهتر شدن چرخه قاعدگی، سلامت باروری و باردار شدن شماست.

این روش مجموعه ای از تکنیک های ساده ماساژ مانند چی نای تانگ ( ماساژ ارگان آسیایی ) ، طب فشاری ، رفلکسولوژی ، ماساژ بافت های عمیق و ماساژ درمانی برای حمایت از چرخه قاعدگی ، سلامت باروری و باروری شماست . مقداری روغن را بر روی شکم بریزید، کف دست خود را در مرکز شکم قرار دهید و به آرامی در حرکات دایره ای ماساژ دهید. به آرامی با کف دست حرکات دایره ای انجام دهید و از شکم به سمت استخوان لگن حرکت کنید و سپس به شکم بازگردید . حالا از فشار متوسط تا شدید بر منطقه لگن خود اعمال کنید و به آرامی با حرکات دایره ای اطراف شکم خود را ماساژ دهید .

رحم : انگشت شست خود را در ناحیه ناف قرار دهید و انگشتان باقی مانده را به سمت استخوان شکم تان بکشید . حالا به آرامی رحم خود را به سمت ناف بکشید . حالا کف دست خود را روی هر طرف شکم درست زیر دنده های خود قرار دهید و به سمت معده تان ماساژ دهید . مناطق تخمدانی ، هر دو طرف سمت چپ و سمت راست خود را با استفاده از حرکات ملایم دورانی ماساژ دهید .

در حال ماساژ دادن همیشه دست های خود را در جهت عقربه های ساعت حرکت دهید . در طول حرکت انگشتان، تماس آنها با پوست را قطع نکنید. این حرکت را بین ۳ تا ۵ دقیقه ادامه دهید و در دراز مدت شاهد تأثیر آن در رفع چین و چروک پوست خود باشید. ماساژدرمانی تخمدان، راهی برای رفع چسبندگی، کاهش التهاب و دفع خون باقیمانده از آندومتر رحم است. از نوک انگشتان خود استفاده کنید و به آرامی یک فشار ملایم بر روی شکم خود در لبه بالایی رحم اعمال کنید . شما با استفاده از این تکنیک یاد می گیرید چگونه رحم و تخمدان خود در ماساژ باروری هدف قرار دهید .

در این مقاله قصد داریم در مورد ماساژ پا برای سردرد اطلاعاتی را برای شما بیان کنیم؛ اینکه ماساژ پا برای سردرد چه فوایدی داشته و چگونه باید این ماساژ را انجام دهید. تیم تحقیقات ویکی سرا چند نمونه از بهترین ماساژ های بارداری را گرد آوری کرده است که در ادامه مقاله آن ها را مشاهده خواهید کرد . می توانید این حرکات را هر چند بار که دوست دارید تکرار کنید ، اما مطمئن شوید حداقل 10 را انجام می دهید . از ماساژ ملایم استفاده کنید و همیشه از بالا به پایین ماساژ دهید . این کار همیشه مقدور نبود.

دیدگاهتان را بنویسید