ماساژ برای سردرد – انواع ماساژ برای تسکین سردرد – روتای

زمانی که پوست سر را ماساژ میدهید، استرسهای روزانه کاهش پیدا میکنند و احساس آرامش به شما بازمیگردد. شما برای ماساژ سنگ داغ لباس تن ندارید، مگر اینکه با لباس زیر احساس راحت تری کنید. چیزی تحت عنوان بهترین ماساژ وجود ندارد چراکه انواع تن آسایی بر اساس انواع نیاز ها طراحی شده اند، اما آنچه در زیر می آید فهرستی از برخی از سبک های محبوب تر ماساژ درمانی است.

• از دیدگاه فقه اسلامی زن و شوهر در صورتی که به یکدیگر آسیب نرسانند و کرامت انسانی را زیر پا نگذارند، میتوانند هرکاری که بخواهند انجام دهند. علاوه بر این کسانی که از اضطراب یا سطوح بالای استرس رنج میبرند، میتوانند از آزادی تنش عضلانی که اغلب با این مشکلات همراه است، بهرهمند شوند. کسانی که از استئوآرتریت (OA) ستون فقرات رنج میبرند نیز میتوانند از مزایای ماساژ درمانی بهرهمند شوند.

ماساژ در منزل روشی برای ماساژ درمانی بیماران و کسانی است که قابلیت و امکان بیرون رفتن از خانه برای آنها مهیا نیست یا این که وقت کافی به منظور خروج از خانه ندارند. در تحقیقی که به مقایسه سردردهای عصبی با سردرد های میگرنی می پرداخت، مشخص گردید بیماران میگرنی به میزان چشمگیری از ماساژ درمانی برای رهایی از سردرد استفاده می کردند. مالش (friction): حرکات چرخشی و عمقی که موجب می شوند که لایه های بافت های بدن روی هم مالیده شوند. ماساژ درمانگر از ترکیبی از مالش، ضربه، حرکات چرخشی عمیق، حرکات مفصلی فعال و ضربههای طولانی استفاده میکند.

اگر در طول ماساژ درمانی از روغن روان کننده استفاده کنید، به از بین بردن اسپاسم عضلانی و آرام شدن درد در ناحیه آسیب دیده کمک میکند. نتیجه نهایی آنها اسپاسمهای عضلانی، درد و/ یا دردهای تیز است. بنابراین بهتر است علائم حمله قلبی را بشناسید و درصورت تجربه هر یک از این علائم سریع با اورژانس تماس بگیرید. این ماساژ ها به سیستم های عضلانی که در یک ورزش خاص زیاد استفاده می شوند، کمک می کنند.

سالیسین موجود در این گیاه دارویی سبب رفع درد های شدید و مقاوم پریود می شود. این فشار اضافه میتواند به افرادی که از درد عضلات، انواع خاصی از آسیب دیدگی و درد عضلانی مزمن رنج میبرند، کمک کند. جذابیت ماساژ سر در این است، که نیاز نیست فرد حتماً به کلینیک جهت دریافت خدمات ماساژ مراجعه کند. توصیه می شود جهت کاهش التهاب و گرفتگی عضلات و ایجاد آرامش به وان آب گرم نمک اپسوم، پودر زنجبیل یا پودر دارچین و یا پودر اکالیپتوس، گلاب هر یک 2 قاشق غذا خوری و چند قطره روغن اسطوخودس اضافه کنید.

بر اساس چهار آزمایش در ۲۵۰۰ خانم، محققان دریافتند که ماساژ پرینه قبل از زایمان میزان بروز آسیبهای پرینه را کاهش میدهد. فواید ماساژ پرینه در طول بارداری چیست؟ ماساژ بافت عمیق و/ یا ماساژ نقاط ماشهای، بسته به شدت مشکل بیمار، بهترین تاثیر را در وضعیت برآمدگی دیسک دارد. ماساژ باید با فشار ملایم آغاز شود و بسته به میزان دردی که بیمار میتواند تحمل کند، به تدریج افزایش پیدا کند.

نفس عمیقی بکشید، سپس دهان خود را کاملا بر دهان بیمار قرار داده و هوا را به داخل ریه­های او بدمید. در حالی که در محاذات شانه بیمار دو زانو نشستهایم باید ابتدا یک دست را در قسمت تحتانی جناغ سینه و دست دوم را روی دست اول قرار دهیم. این نوع ماساژ معمولا شامل ماساژ گردن، شانه ها، کمر، بازوها و دست ها است. سردردهای خوشهای که عموما به آن همان سردرد میگویند و معمولا بعد از بیدار شدن از خواب ایجاد میشود که در ابتدا با شدت کمتر بوده و با گذشت زمان و عدم درمان، شدیدتر میشود.

از آنجا که این نوع از درمان مستلزم ارتباط مداوم با درمانگر است، درمانگر نتایج به دست آمده را ارزیابی کرده و بر اساس علائم شما تغییراتی در جلسه درمانی ایجاد میکند. بسیاری از آنها از بیش از یک نوع روش برا ی ماساژ دادن استفاده می کنند، یا اینکه درمانگر ممکن است ماساژ ها را طوری انجام دهد که مناسب سن و شرایط شما یا هر نیاز یا هدف مخصوصی که دارید، باشد. سابقه خانوادگی حمله قلبی : اگر خواهر و برادر، والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شما حملات اولیه قلبی داشته باشند، ممکن است شما در معرض خطر بیشتری قرار داشته باشید.

حرکت بعدی ماساژ برای سردرد با استفاده از ماهیچههای پشت گردن، به این ترتیب است که همانطور که صاف نشستهاید، یک دستتان ار پی سرتان قرار دهید و با آن سرتان را به سمت جلو بکشید. هر چه بیشتر می گذرد، افراد بیشتری به فوایدی که ماساژ برای سلامتی دارد پی می برند، به خصوص افرادی که پس از جنگ و در دوران ازدیاد زاد و ولد به دنیا آمده اند. با توجه به مضرات مصرف ژلوفن در سلامت بدن استفاده از ژلوفن فقط در صورت بروز درد های خیلی شدید قاعدگی قابل توصیه می باشد.

بنابراین با توجه به اهمیت این عضو مهم در سلامت بدن و رفع خستگی های روزانه و ایجاد نشاط بیشتر، در مجله هایزون بر آنیم شما دوستان عزیز را با ماساژهای پا که می توانید به راحتی آن ها را خودتان در خانه انجام دهید، آشنا کنیم تا به بهبود کیفیت زندگی و رفع خستگی های روزمره خود کمک کنیم. اگر هنوز به مهارت های خود اطمینان ندارید ، CPR با دست را انجام دهید .

آنها از انواع بسیاری از ماساژ ها استفاده می کنند تا نشانه های بیماری هایشان را بهبود ببخشند، جراحت هایشان را التیام دهند و وضعیت سلامتی شان را ارتقا دهند. هنگام انجام ماساژ بهتر است ناخنهایتان کوتاه باشد تا خراش یا فشاری بر محل ایجاد نکند. اگر هنگام ماساژ درد هر چند خفیف داشتید به پزشک خود اطلاع دهید و در مورد فیزیوتراپی سوال کنید. ماساژ با کاهش تنش و استرس در حین افزایش گردش خون باعث کاهش درد ناشی از OA میشود. این کار به افزیش گردش خون کمک می کند و بافت های به جا مانده از زخم را از بین می برد.

استرس : استرس خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. مطمئن باشید هر کجا را انتخاب میکنید، امن و تمیز باشد و خطر افتادن شما را تهدید نکند. امروز، اگر شما نیاز به ماساژ دارید یا دوست دارید ماساژ بگیرید، می توانید از بین حدود ۸۰ نوع ماساژ با انواع مختلفی از فشارها، حرکات و تکنیک ها انتخاب کنید. برای ماساژ شیاتسو، ماساژور از فشار های ریتمیک مختلفی بر روی نقاط خاصی از بدن استفاده می کند. شما ممکن است متوجه شده باشید که انواع مختلف ماساژ در زمان های مختلفی محبوب بوده اند و ممکن است بخواهید بدانید که آیا یک نوع ماساژ فقط در گذشته انجام می شده است یا آخرین و بهترین تکنیک ماساژ است؟

دیدگاهتان را بنویسید