ماساژ برای سردرد – انواع ماساژ برای تسکین سردرد – روتای

سبک جدید زندگی تمایل به حس استقلال و کامیابی از طریق استفاده از تکنولوژی های جدید و ماشینی شدن را رواج داده است هدف ما این است که زندگی خود را راحت و آسان با اوقات فراغت بیشتر و امیدواری به سلامتی و جوانی و لذت بردن از زندگی بدون درد را تجربه کنیم. به جرأت می توانم بگویم آن چیزی است که شما را قادر می سازد ماهیچه هایتان را فشرده و سطوح انرژی را متعادل کنید این چیزی است که انعطاف پذیری را موثرتر می کند و ماهیچه های دو سمت بدن را متعادل می کند میزان حرکتی که یک ماهیچه در یک مفصل ایجاد می کند به وسیله تفاوت بین طول آن در حالی که در حالت آرامش است یا فشرده می شود حتی هنگامی که ماهیچه ها سفت می شوند و یا حتی هنگامی که هوشیارانه آن را منقبض می کنیم این مسئله می تواند از طریق کار زیاد یا عدم استفاده کافی از آنها یا به دلیل فشارهای احساسی و یا …

ماساژ آروماتراپی ترکیبی فشارهای نرم و فشار ملایم با استفاده از روغن های ضروری است. کلمه ماساژ تصویری کاملاً متفاوت از ماساژ تای را به ذهن می آورد که حتی در ابتدایی ترین شکل آن هم ترتیب پیچیده ای از فشار بافت های نرم و کشش عضلات و هم چنین پیچاندن و مهارت در ماساژ مفاصل با دست می باشد. هنگامی که این سیستم به خوبی کار می کند که توزیع انرژی به صورت متداوم صورت می گیرد که حس خوشحالی آرامش حس لبریز شدن از انرژی و رهایی از درد و رنج نمایان می شود ماساژ تایلندی بر روی کانال های Sen اصلی متمرکز می شود عملکرد فشار دقیق در طول این کانال ها موجب آزاد شدن موانع انرژی و رکود انرژی می شود فشار و کشش ماهیچه ها سبب گیرندگی بیشتر آنها در این جریان می شود.

6. انجام ماساژ پرینه قبل از زایمان طبیعی در مادران باردار، می تواند او را برای به دنیا آوردن نوزاد خود آماده تر نموده و کمک کند تا بدن مادر با کشش ها و سوزن سوزن شدن در حین زایمان طبیعی آشنا شود. شما با انجام ماساژ تای و کاهش سطح ترشح کورتیزول علاوه بر آرامش و بهبود خلق و خو، مانع سوختن کالری اضافی در بدن تان می شوید و همچنین خطر ابتلا به دیابت کاهش پیدا می کند. به طور عمومی به عنوان موثرترین شیوه سلامت و انعطاف پذیری بدنی پذیرفته شده است اما دریافت ماساژ تایلندی راحت ترین و آسان ترین شیوه به دست آوردن تمام مزایای یوگای بدن می باشد بدون اینکه مجبور باشید خودتان آن را انجام دهید و هنگامی که نوبت شما می شود شما به عنوان ماساژ دهنده از لذت ماساژ دادن به طرف مقابلتان نیز بهره مند می شوید این روش همچنین به عنوان درمانی شفابخش برای دردهای مزمن به کار می رود سختی و از دست دادن انعطاف پذیری به عنوان نتیجه اجتناب ناپذیر کهولت سن در دنیای غرب شناخته شده است چگونگی احساس فیزیکی ذهنی و حس خیلی مهم تر از سن واقعی می باشد ماساژ تای در توانایی حفظ جوانی بی نظیر است.

بنابراین این یک روش کاملا منظم می باشد که در آن بر روی کانال های دریافت انرژی کار میشود که ما آن را به عنوان Sen می شناسیم کار بر روی بدن به روش تای خیلی زیاد شبیه ماساژ چینی می باشد که خود تئوری و تمرینی است که در حدود ۲۳۰۰ سال پیش به صورت مدون و مستند وجود داشته است. در تئوری طب تای انرژی ضروری حیاتی بدن در کانال هایی به نام Sen جریان می یابد این انرژی تمامی فرایندهای فیزیکی، ذهنی و احساسی را در صورتی که به طور نرمال با منابع ذخیره انرژی تطبیق داده شده باشد را تقویت می کند چینی ها این انرژی را (Chi) و هندی ها آن را Prana می نامند هر گونه عدم تعادل یا مانعی در توزیع این انرژی منجر به درد و بیماری می گردد.

امروزه برای استفاده از منابع حرارتی الزاماً نیازی به پریز برق نیست. ماساژ درمانی به عنوان بخشی از طب مکمل یا جایگزین مانند انرژی درمانی، امروزه طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است. • به یاد داشته باشید که این منطقه را به سمت راست روده ماساژ داده و بیش از حد به آن فشار وارد نکنید، ماساژ این منطقه را به آرامی مانند شکل U ادامه دهید. خیلیها گمان میكنند این اتفاق در اندامهای تحتانی مانند پاها میافتد اما این عارضه ممكن است در تمام پوست بدن یا حتی پوست صورت بروز كند.

قبل از انجام ماساژ یک جلسه با ماساژور صحبت کنید و وضعیت سلامت بدن خود را به خوبی به او توضیح دهید. در این مرحله از ماساژ صورت باید تمرکز کنید تا چین و چروکهای احتمالی پشت لب خود را از بین ببرید. به خصوص اگر وقت زیادی را با رایانه و یا تلفن همراه می گذرانید، برای از بین بردن خستگی چشمانتان از روش ماساژ بین دو چشم استفاده کنید. برخی خانم ها واقعا به این راه ها نیاز دارند زیرا میزان درد در آن ها به دلایل مختلف مثل ژنتیک یا بیماری های هورمونی بیشتر است. ماساژ تای یکی از هنرهای شفادهنده قدیمی از طب سنتی کشور تایلند می باشد که از دیگر قسمت های طب سنتی می شود به طب گیاهی و مدیتیشن روحی اشاره کرد.

افرادی که ساکن هستند و بیشتر زمان خود را در خانه سپری میکنند در معرض خطری بیشتری از لختههای خونی، فشار خون، سکته و حمله قلبی و دیگر مشکلات قلبی هستند. دستهای خود را بشویید و ناخن هایتان را کوتاه کنید. به وجود آید هر دلیلی که داشته باشد نتیجه آن به طور مستمر حرکات محدودتر به همراه سفتی و درد و رنج است که همگی از ویژگیهای کهولت سن می باشند ماهیچه هایی که کوتاه شده و دردناک می شوند می توانند نیروهای نابرابری را بر روی ستون فقرات که مایع نخاع در آن قرار دارد وارد آورند. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

در این مطلب سعی خواهیم داشت به بیان ماساژ نقاط موثر برای بهبود سردرد بپردازیم. در این قسمت به معرفی برخی از این ماساژها خواهیم پرداخت. تنفس نوزاد شکمی است و در صورت تنفس کشیدن شکم او حرکت خواهد کرد وحالا برای تشخیص نفس کشیدن نوزاد به قفسه سینه نگاه نمیکنیم بلکه به شکم او توجه کنیم که بالا و پایین میرود. «مرا نگه دار»، «مرا بچلان»، «به من گوش کن»، «به من آرامش بده» یا مرا درمان کن که معمولا ما به فریادهای بدنمان توجهی نمی کنیم که ما در اینجا در می یابیم که چگونه کار بر روی بدن به روش تای می تواند به نیازها و درخواست های بدن شما پاسخ دهد و همچنین می تواند اولین گام مهمی باشد که شما را به سمت منافع بی نظیر این ماساژ هدایت می کند.

خطر بی اختیاری ادرار بعد از زایمان را کاهش دهد. پس از این دوره درمانی مشخص شد: دردهای مزمن کاهش یافته، افسردگی بعد از سکته مغزی بهبود پیدا کرده و توان حرکتی بیماران افزایش چشمگیری داشته است. این کار ممکن است رابطه جنسی را لذت بخش تر و نزدیکی بین زن و مرد را افزایش دهد. این روش برای افراد مبتدی و تازه کار یکی از راحت ترین و هماهنگ ترین روش ها میباشد و بسیار شبیه به تجربه ای است که یک نفر می تواند از یک استاد تای کسب کند ماساژ تای سنتی حداقل هزار سال است که به این صورت وجود دارد و یکی از اعضای خانواده بزرگ ماساژ شرقی میباشد که بر اساس جریان انرژی غریزی و تئوری تعادل انرژی و شفادهی و سلامت بدن می باشد از دیگراعضای این خانواده شرقی ماساژ چینی Tui Na و ماساژ هندی Ayurvedic و ماساژ ژاپنی Shiatsu میشود نام برد.

ماساژ هندی و چینی هر دو بر می گردد به چهار هزار سال پیش که ماساژ تای هم ریشه در همین سیستم دارد. تأثیر یوگای هندی بر روی مشاهده کننده و دریافت کننده این مدل بی همتا از ماساژ کاملا آشکار و واضح است. گرمای مادون قرمز FIR به لایه های عمیق بافت می رسد و احساس بی نظیری از بهزیستی را به وجود می آورد. حرکات عمیق و دایره ای که باعث ساییدگی لایه های بافت روی یکدیگر می شود و به افزایش جریان خون و تجزیه بافت اسکار کمک می کند. ماساژ باعث بهبود خاصیت ارتجاعی تارهای عضلانی شده، به انقباض عضله کمک میکند و کاهش آتروفی عضلات را به همراه دارد و باعث افزایش مقدار اکسیژن موجود در عضله شده، همچنین موجب بهبود جریان اکسیداسیون و احیاء و نیز بهبود عملکرد جذب مواد غذایی در فیبرهای عضلانی میشود و موجب تجدید قوای تحلیل رفته ناشی از خستگی عضلات می شود.

اگر فرد نبض نداشت باید بیدرنگ ماساژ قلبی را همراه با تنفس مصنوعی آغاز کنید، زیرا فرد دچار ایست قلبی شده و احتمال دارد صدمات جبران ناپذیری به مغز وی برسد. سن : مردان بالای ۴۵ سال و زنان بالای ۵۵ سال بیشتر احتمال دارد که حمله قلبی را نسبت به مردان و زنان جوان تر داشته باشند. این موضوع باعث میشود که در هنگام برقراری رابطه جنسی، مایع منی بتواند تا عمق رحم زنان نفوذ پیدا کند و احتمال لقاح بین اسپرم و تخمک افزایش پیدا کند.

افسردگی و استرس موجب انباشته شدن چربی ها در شکم می شوند، هورمون استرس باعث افزایش مصرف کالری بدن می شود، این هورمون در مواقع خطر ترشح شده و میزان سرعت واکنش های بدن را افزایش می دهد، وقتی این انرژی مصرف نشود تبدیل به چربی شکمی می شود. کار بر روی بدن به روش تای بیش از هزار سال است که در فرایند تکامل دائمی می باشد و این عجیب نیست چون تفاوت های بسیار زیاد و دقیق و تخصصی بین سبک های مختلف ماساژ استفاده شده و حتی می توانیم بگوییم تفاوتهای بزرگ تری بین روش های کار بر روی بدن به روش تای بین مناطق شمالی و جنوبی تایلند وجود دارد.

گرچه مطالعات زیادی در این زمینه انجام نشده، ولی امتحان آن هم ضرر ندارد بعلاوه بسیاری از بانوان قسم میخورند که این کار برایشان نتیجهبخش بوده است. این کار باعث به وجود آمدن حس نشاط و شادابی پوست میشود. MG148 قابلیت ماساژ کتف، شانه و کمر بوسیله مادون قرمز دارد و با حرکت دورانی 4 طرفه باعث بهبود سلامتی جسمی و روحی افراد مختلف و ورزشکاران می شود. آرتروز نوعی بیماری مفصلی است که باعث بروز درد و هم چنین خشکی مفاصل می شود.

هنوز درمان قطعی برای بیماری آرتروز وجود ندارد، اما انجام ماساژ تایلندی می تواند به خوبی این بیماری آزار دهنده را کنترل کند. افرادی که به آرتروز زانو مبتلا بودند و تحت درمان با ماساژ تایلندی قرار گرفتند علاوه بر بهبود درهای مزمن شان، موفق شدند آزمایش پیاده روی را بهتر از دیگران بیماران انجام دهند. این قضیه منجر به کمردرد، گردن درد و سردرد می شود که در زندگی روزمره میتواند مشکل ساز گردد. پزشکان زیبایی و متخصصان نیز می توانند با راهکارهای مناسب به چاقی صورت کمک بسیار موثری برسانند. دلیل نیاز به آن: برای بیماری های گردن، ستون مهره ها و تمام بیماری هایی که به دلیل استرس در فرد بروز می کنند و بیماری های روانی بسیار مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید