علت، علائم، انواع، درمان و داروها – آنچه باید بدانید – فرادرس – مجله

رطوبت و خشکی هوا پوست انسان را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد، همانطور که شاهد هستیم در فصل زمستان با خشک شدن هوا، اگزمای پوست بیشتر می شود و 30 تا 40 درصد افرادی که برای مشکل پوستی مراجعه می کنند، به یکی از انواع اگزماها مبتلا هستند. به همین منظور شما می توانید از پانسمان های زخم تریتا برای اگزمای پوستی استفاده کنید و یا از کرم ها و پمادهای کورتیکواستروئیدی را روی زخم بمالید و با یک باند مرطوب آن را ببندید و دوباره روی باند مرطوب از یک باند خشک استفاده کنید که این روش بسیار موثر است .

به همین منظور شما می توانید با مراجعه به سایت محصولات زخم برای درمان زخم ها اطلاع حاصل کنید . همان گونه که گفتیم شایع ترین علامت سرطان استخوان درد است، اما بسته به محل و اندازه تومور ممکن است تومور استخوانی تا مدتها بدون علائمی پیشرفت کند در صورتی که بیمار با بروز علائمی مثل لمس توده یا درد ناگهانی استخوان به پزشک مراجعه کند، امکان تشخیص زودرس وجود دارد. باید ارزیابی پزشکی سریع داشته باشید تا بتوانید تشخیص درستی دهید و بهترین برنامه درمانی برای حداکثر بازیابی را هر چه زودتر شروع کنید. متخصصان پوست معمولا از این ترکیب به تنهایی و یا به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی شامل نور درمان، مصرف سایر دارها و یا ترکیب هر دو، استفاده می کنند.

به همین دلیل است در سندرم گیلن ، پزشکان به دقت سطح اکسیژن و توانایی تنفس را کنترل می کنند و ممکن است برای اطمینان از اینکه بدن اکسیژن کافی را دریافت کند، نیاز به اکسیژن مصنوعی باشد. در این حالت ممکن است دچار خستگی، مشکلات تنفسی و سرگیجه شوید. در این صورت در مدت زمان بسیار کمی افراد ممکن است که دچار مشکلات حرکتی شوند و نتوانند به کارهای شخصی و روزمره خود بپردازند. سابقهی ابتلا به سرطان یا داشتن بیماری سرطان در حال حاضر: احتمال ابتلا به سرطان معده در مبتلایان به سرطان مری یا سرطان لنفوم غیر هوچکین بیشتر است.

در حال حاضر سرطان روده بزرگ، دومین سرطان كشنده و سومین سرطان شایع در جهان است و اغلب در سنین بالای 50 سال بروز میکند. در لوسمی مزمن، بیماری به آرامی پیشرفت میکند و علائم اولیه سرطان خون ممکن است بسیار خفیف باشد. راههای درمان سرطان خون چیست؟ اینکه بخواهیم چین و چروک های ایجاد شده ای که در هنگام خواب هم وجود دارد، برگردانیم امکان پذیر نیست و راههای درمان دیگر مثل لیفیتنگ و پُتاس وجود دارد.

در رابطه با اینکه هر چند وقت یکبار باید از آن استفاده شود، پزشک تصمیمات لازم را خواهد گرفت. بر اساس اینکه سرطان مری در چه سطحی قرار دارد و درجهی تومور چه قدر است، روشهای درمان سرطان مری هم متفاوت خواهند بود. حروف A و B نشانگر بود یا نبود نشانههایی خاص است. یک تحقیق نشان داد که اثربخشی در بهبود علائم بیمارانی که از لوسیون حاوی 1% Coal tar استفاده نمودند بیشتر از بیمارانی بود که از لوسیون 5% استفاده نمودند. پانسمان ناحیه تحت درمان با Coal tar قدرت اثر آن را افزایش خواهد داد.

بصورت کلی متخصصان استفاده از شامپو و صابون کل تار را بی خطر و ایمن ارزیابی کرده اند. به طور کلی بیش از 75 درصد از افرادی که به این نوع سرطان مبتلا هستند حداقل 5 سال برای درمان کامل نیاز دارند. حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی را بهعنوان یک هدف کلی در برنامهی روزانه خود بگنجانیم و چهبهتر که بتوانیم این زمان را افزایش دهیم. چروک پروسه پیری از همان بدو تولد به نوعی شروع می شود اما از سن 25 سالگی به بعد آثار آن را می توانیم بر روی پوست ببینیم. یکی از مظاهر قدرت خداوند این است که هر آنچه به انسان داده می شود شروع به تغییر و سپس باز پس گرفتن می شود، مهم این است که به نسبت سن افراد پیری به چشم نخورد.

هر ساله حدود ۳ درصد از موارد درجه پایین که لنفوم فولیکولار نام دارد، به نوع درجه بالا و معمولا DLBCL تبدیل میشوند. همانطور که در بالا اشاره کردیم، گرده گل تخصصی ترین ماده ای است که از آن برای درمان پروستات استفاده می شود. سرطان دهانه رحم یا سرطان آندومتر، بر اثر دلایل کاملا ناشناختهای در بدن ایجاد میشود اما تحقیقات نشان میدهد که بعضی علائم و دلایل در میان زنان مبتلا به سرطان دهانه رحم مشترک بوده، بنابراین آگاهی از دلایلی که ریسک ابتلا به این سرطان را بالا میبرد، میتواند در پیشگیری و درمان آن کمک کند.

عفونت باعث ترشحات بدبوی واژن میشود که مورد دیگری از علائم سرطان دهانه رحم است. این معمولاً اولین درمانی است که برای سرطان رحم مورد استفاده قرار میگیرد. داروهای آنتی هیستامین مانند سیتریزین و فکسوفنادین میزان واکنش بدن را کاهش و التهابات و حساسیت ها را درمان می کند و در اگزمای شدید از دیفن هیدرامین استفاده می شود و آنتی بیوتیک ها زمانی که خراش یا زخم اگزما باعث عفونت شده است استفاده می شود مانند سفالکسین و کوتیکواستروئیدها مانند پردنیزولون که به صورت قرص است مورد استفاده قرار می گیرد .

نوع دیگری از سرطان خون است که منشا آن سیستم لنفاوی بدن است . این امر به دلیل تجمع مغز با تعداد بیش از حد گلبولهای سفید خون غیر طبیعی ایجاد میشود. درمانهای هومیوپاتی: دوزهای بسیار کم عصارهها و مواد معدنی طبیعی است که میتواند به آرامی باعث تقویت بدن و بهبود سیستم ایمنی شود. نوردرمانی یا فوتوتراپی به مدت دو هفته و هر هفته دو یا سه بار برای اگزماهای شدید توصیه می شود که معمولا ۷۰ درصد افراد مبتلا به اگزما با روش نوردرمانی درمان می شوند که شایعترین مورد استفاده در نوردرمانی UVB می باشد که از نورهای طبیعی خورشید در یک دستگاه استفاده می شود و فرد بیمار در این دستگاه ها قرار می گیرد تا تمام زخم ها تحت درمان قرار بگیرند البته استفاده طولانی مدت از این روش باعث بیماری های دیگر مانند سرطان پوست می شود پس یکی از روش های درمان انواع زخم اگزمای پوستی استفاده از نوردرمانی است .

در واقع، با توجه به بنیاد سرطان پروستات، از هر ۱۰،۰۰۰ مرد زیر ۴۰ سال تنها یک نفر مبتلا به سرطان پروستات مى شود. ضعف پا اغلب نیازمند توجه پزشکی فوری هستند . اولین علامت لوسمی لنفوسیتی مزمن، اغلب بزرگ شدن غدد لنفاوی بدون درد در گردن، زیر بغل و کشاله ران است. به همین ترتیب مرحله های پایینتر (مانند مرحله ۱ یا ۲) به این معنی است که سرطان زیاد پخش نشده است.

در مغز استخوان شروع میشود و به خون و سایر بافتهای بدن پخش میشود. با سوزش و یا بی حسی در پا شروع می شود و به سرعت پیشرفت و ضعف پاها را ایجاد می کند و پس از آن ضعف در پاها پخش می شود ، و در نهایت ضعف کل بدن را می گیرد. کرم های ضد آفتاب از خشک شدن پوست ، استرس و افسرگی در اثر ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند. برای درمان انواع زخم اگزمای پوستی باید با راهنمایی متخصص آلرژی این بیماری کنترل شود که متخصص آلرژی داروهای از جمله استروئیدهای موضعی یا آنتی هیستامین را تجویز می کند و در موارد شدیدتر پمادها یا ژل پترولیوم و کرم های مرطوب کننده را توصیه می کنند و این بیماران باید خیلی آب بنوشند و در هوای سرد دستکش دست کنند و از پوشیدن لباس های پشمی خودداری کنید و از موادی که پوست را تحریک می کند مانند بعضی از غذاها ، لوازم آرایشی ، گرد و غبار ، آب و هوای خشک و موی حیوانات اجتناب کنند .

همانگونه که پیشتر عنوان شد، پزشکان متخصص پوست از کل تار خام برای اگزمای مزمن استفاده می کنند. این ترکیب بصورت خام نیز همچنان توسط پزشکان برای بیماران مبتلا به پسوریازی پلاکی مزمن تجویز می شود. سرطان خون مزمن دو نوع میلوپرولیفراتیو (CML) و لنفوپرولیفراتیو (CLL) دارد. کمبود پلاکت خون میتواند در قالب کبودیهای شدید یا لکههای قرمز و کوچک به اندازه نوک سنجاق (پتشیا) یا بثورات پوستی بنفش رنگ (پورپورا) ظهور کند. آزمایش خون همچنین میتواند عملکرد کلیه، میزان الکترولیت یا سایر سلولهای خون را ارزیابی کند. تب کردن و عرق شبانه از دیگر علائم این نوع سرطان خون هستند.

بر خلاف معمول گرگرفتگی و تعریق همراه با یائسگی، تعریق شبانه مربوط به سرطان خون معمولا شگفت آور است. می بینیم درکشورهایی مثل هند و افریقا که نور آفتاب در آنها زیاد است، به مروز زمان پوست افراد تیره تر شده و سد دفاعی را در مقابل نور آفتاب تشکیل می دهد، در حالی که در کشورهای اروپایی و امریکایی افراد پوست روشنی دارند و اگر به جاهای منتقل شوند که نور شدید آفتاب وجود داشته باشد ممکن است حتی دچار سرطان های پوستی شوند.

پوست بی شک تحت تأثیر عوامل محیطی قرار خواهد گرفت، یکی از عوامل بسیار مهم نور آفتاب است. پس بهتر است علائم خود را نادیده نگیرید. گاها سرطان استخوان ، استخوان را ضعیف می نماید و موجب شکستگی آن می شود. یکی از مهمترین عوامل چین و چروک های پوستی نور آفتاب است؛ نصف نور آفتاب کل زندگی انسان زیر 20 سال به پوست تابیده است و ما اگر بتوانیم نوجوانان و جوانان را مجاب کنیم که در آن سنین از کِرم های ضد آفتاب ها استفاده کنند، وضعیت پوستی بهتری در جوانی خواهند داشت. آیا مصرف کل تار سرطان زا است؟

اشاره کردید بیش از 1000 نوع بیماری پوستی وجود دارد ، آیا اقلیم، نژاد و شرایط آب و هوایی هم در این باره تأثیر گذار است؟ همچنین نحوه مصرف را توضیح و به این سوال که آیا کل تار سرطان زا است پاسخ خواهیم داد. سیستم ایمنی بدن ما که علیه بیماری مبارزه میکند ممکن است به سرطان حمله نکند؛ زیرا سلولهای سرطانی پروتئینهایی تولید میکنند که تشخیص سلولهای سرطانی را برای سلولهای سیستم ایمنی سخت میکند.

دیدگاهتان را بنویسید