سرطان معده چیست؛ علل، علائم، تشخیص و درمان این بیماری

در سال های اخیر انجمن سرطان آمریکا، پیش بینی کرده است که تقریبا ۱۶۱،۳۶۰ تشخیص جدید سرطان پروستات صورت گرفته و حدود ۲۶۷۳۰ نفر، مرگ و میر ناشی از آن خواهیم داشت. تقریبا تمام بزرگسالان در دوره ای از زندگی شان به این ویروس آلوده شده اند. این اختلال بسیار نادر است، اما طول عمر زندگی در افراد مبتلا در حدود هفتاد تا هشتاد درصد می باشد. علت اصلی ایجاد سرطان معده ناشناخته است، اگرچه بسیاری از عواملی که میتوانند خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش دهند شناسایی شدهاند. پزشک ما همچنین در هنگام ایجاد یک برنامه درمانی، سلامت کلی و اولویتهای ما را در نظر میگیرد.

پزشک با استفاده از اطلاعات این روشها مرحلهی سرطان ما را نعیین میکند. مراقبتهای تسکینی را میتوان هنگام انجام درمانهای تهاجمی مانند جراحی، شیمی درمانی یا پرتودرمانی استفاده کرد. بنابراین جهت کمک به درمان سرطان مغز استخوان بیماران را تشویق به خوردن غذاهای سالم و طبیعی و راحت الهضم کنید و از خوردن مواد غذایی سنگین و پر چرب و یا انواع ترشیجات و ادویه ها خودداری کنید. در مواردی که پزشک صلاح و لازم ببیند از رادیوتراپی در کنار درمان شیمی درمانی بهره میبرد.

علت اصلی ایجاد سرطان استخوان ناشناخته است، به نظر می رسد نتوان از ابتلا به آن پیشگیری کرد، ولی اجتناب از اشعه (مثل رادیوتراپی) و برخی مواد شیمیایی خاص که در ایجاد تومور های استخوان موثر شناخته شده اند (عدم تماس با ترکیبات رادیواکتیو و هسته ای) از ابتلا به سرطان استخوان جلوگیری می کند. برای این منظور از سلول های تومور نمونه برداری می کنند و سلول با میکروسکوپ، مورد بررسی قرار می گیرد. بررسی آزمایشگاهی این نمونه مشخص میکند که این توده سرطانی است یا نه.

در سرطان پیشرفته ی معده گاهی تومور هایی وجود دارد که در اندازه بسیار کوچک هستند و ممکن است در تصویربرداری های معمولی یا ام ار ای نمایان نشوند. این عواملی که ذکر شد می تواند به صورت تدریجی باعث به وجود آمدن سلول های سرطانی شوند.سلول های طبیعی بدن به صورت طبیعی رشد می کنند ، تقسیم می شوند و از بین می روند. عوارض آن شامل ناتوانی جنسی، رشد بافت پستان، گرگرفتگی و افزایش وزن میشود. از آن جایی که میزان شیوع این بیماری بسیار کم است، اطلاعات قطعی در خصوص این که این بیماری تا چه حد احتمال ابتلا به سرطان معده را افزایش می دهد، وجود ندارد.

برخلاف تصور عموم که از اسم سرطان هراس دارند و فقط یک کلمه به ذهنشان می رسد آن هم مرگ است، ولی خوشبختانه در اغلب موارد اینگونه نمی باشد. ناراحتی گاه به گاه معده یک چیز است، اما استفراغ منظم مشکلی کاملا متفاوت است. و هنگامی که احساس میکنید تحت تأثیر سرطان هستید، میتوانند به عنوان یک حمایت عاطفی عمل کنند. برای نمونه برداری از اعماق دیواره معده از سوزن ظریف تو خالی استفاده کرده و تکه کوچکی را به عنوان نمونه از ناحیه مشکوک برمیدارند. بر اساس شرایط ما، ممکن است از آزمایشات مرحلهای دیگری نیز استفاده شود. بعد از این مرحله توده ای ناسالم در آن عضو شکل گرفته که بافت های سالم را دچار آسیب میکند و مناطق دیگر را نیز آلوده میسازد.

این ویروس هم چنین با برخی انواع لنفوم در ارتباط است و در سلول های سرطانی پنج تا ده درصد بیماران مبتلا به سرطان معده یافت شده است. لازم به ذکر است پسران به مراتب بیشتر از دختران به این سرطان بدخیم استخوانی مبتلا میشوند و شایعترین نوع این سرطان زانوها را مبتلا میکند. آنها همچنین پنومنی و سایر عفونت ها، مشکلات تنفسی، خون ریزی و مشکلات دیگر را نیز بررسی می کنند و در صورت نیاز درمان های اضافی را تجویز می کنند. در این روش داروها سلول های تومور شده را هدف قرار می دهند و آن ها را از بین می برند.

آماده سازی داروها و مشتقات گیاهی: شامل عصارههای گیاهی و انواع مختلف چایها. افراد مبتلا به این سندرم، هم چنین در معرض ابتلا به برخی انواع سرطان سینه نیز قرار دارند. آدرنوکارسینوما اغلب در یک سوم پایین مری (پایینتر از گردن مری) وجود دارند. گاهی هنگام فعالیت ورزشی از جمله دو چرخه سواری که باید مسافت زیادی را رکاب بزنید و یا حتی تمرین دویدن که باید در زمین های سراشیبی و ناهموار بدوید باعث اسیب به تاندون های پا می شود که موجب درد ساق پا می شود. سلولهای سرطانی به شکل دائم منتشر می شوند ، تورموهای بدخیم سبب آسیبهای جدی به معده می شوند از جمله: پیشرفت در بخش اندام های داخلی و بافت های معده.

● سرطان استخوان در چه کسانی و در کدام قسمت از بدن شایع تر است؟ بازگشت اسید معده به مری به یکی از مشکلات سلامت شایع در جهان مبدل شده است. انکینگ یکی از سیستم هایی است که در این زمینه کاربرد فراوانی دارد. در این نوع سرطان، بیماری در داخل استخوان ایجاد می شود و شکل می گیرد. در بیشتر موارد، این اختلال در اثر نقص ژن MLH1 و یا MSH2 ایجاد می شود، اما برخی دیگر ژن ها نیز می توانند دخیل باشند. با استفاده از وسیله آندوسکوپیک، از معده نمونه برداری انجام داده که به اصطلاح بیوپسی نیز گفته میشود.

شیمی درمانی استفاده از داروهایی برای درمان سرطان است. روند درمان و سختی های دوران آن به میزان پیشرفت بیماری فرد و گستردگی آن بستگی دارد. در برخی از موارد فعالیت های معده دچار اختلال شده یکی از این دلایل می تواند سرطان معده باشد که در ادامه به همه مسائل سرطان معده و علائم آن خواهیم پرداخت. بنابراین باید هر شخص به صورت چند ماهه با انجام آزمایش خون بررسی های سلامتی لازم را انجام دهد و در صورت مشاهده موارد مشکوک و پر ریسک به بهترین فوق تخصص گوارش مراجعه کند. گوشت های فرآوری شده مانند سوسیس، کالباس و برگر می توانند سلامت افراد را به خطر بیندازند.

سرطان معده از تعدادی سلولهای مختلف بروز می کند ، در همه انواع سرطان نقطه اشتراکی را که می توان در نظر گرفت، غیر طبیعی بودن سلولها و مهار ناپذیر بودن آنها می باشد که به شکل غیر طبیعی انتشار می یابند . اما بای بدانید که همه انواع سرطان در آزمایش خون نشان داده نمیشود و ممکن است نوعی از سرطان در بدن فرد وجود داشته باشد که در تست خون نمایان نشود. کمترین عدد نشان میدهد که سرطان در مراحل اولیه است و فقط لایههای داخلی معده ما را تحت تأثیر قرار داده است.

دیدگاهتان را بنویسید