سرطان استخوان (Bone Cancer) – پارسی طب

چون بعد از تداوی سرطان یک زندگی نو، فکر نو، موی نو، مژهی نو، ناخن نو و خلاصه همهچیز نو است و خودم هم یک نرگس نو با افکار نو و زندگی نو در اجتماع داخل شدهام. برخی افراد ممکنست قبل از جراحی، شیمی یا شیمی-پرتو درمانی بگیرند تا سرطان کوچک شود و راحتتر قابل برداشتن باشد. جراحی، کریوتراپی، شیمی درمانی، درمان هورمونی، اشعه درمانی برای درمان پروستات درنظر گرفته می شود. سرطان پروستات برغده پروستات تأثیر می گذارد، این غده مایع منی را تولید کرده و نقش مهمی در کنترل ادرار در مردان دارد.

در مواردی که سلولهای سرطانی از بین نرفتند، گاهی اوقات جراحی نیاز به تکرار دارد. ۸صبح: آیا گاهی معتقد به شهرت بوده و هستید؟ ۸صبح: برنامههای بعدی تان به خاطر اصلاحات در حکومت چیست؟ ۸صبح: برنامههای فعلیتان در حکومت وحدت ملی چه است؟ سن ابتلا به سرطان دهانه رحم چه سنی است؟ کنترل سرطان مری با درمان های موجود اندکی مشکل است. به عنوان مثال، شیمی درمانی به طور کلی برای کندروسارکوم بسیار مؤثر نیست، اما بخش مهمی از درمان استئوسارکوم و سارکوم یوینگ است. بنابراین عوارض جانبی مهمی را ایجاد میکنند که مهمترین آنها تهوع، استفراغ، بیاشتهایی و دردهای شکمی است.

رابطهی مهمی بین رژیم غذایی و سرطان وجود دارد ولی عامل خاص و یا مکانیسم خاصی شناخته نشده است. سبزیجات تنها، بخشی از یک رژیم سالم نیستند، بلکه خاصیت ضد سرطانی هم دارند. سلول های سرطانی معمولا رفتارها و ویژگی منحصر به فرد و متفاوتی (از نظر شیمیایی) با سلول های خونی عادی دارند که با آزمایش خون نمونه برداری شده در آزمایشگاه قابل تشخیص هستند. اما تشخیص سرطان رحم به عهده پزشک خواهد بود.

سالم و سلامت بودن ، تغذیه خوب و داشتن وزن ایده آل نیز می تواند به کاهش خطر ابتلا به سرطان رحم کمک کند. عکس برداری ها می تواند تا حد زیادی به تعیین محل بروز، اندازه تومورهای استخوانی و گسترش تومورها به سایر نقاط بدن، کمک نماید. این رشد سلولی در تومورهای بدخیم که همان سرطان است تا حدی ادامه می یابد که در صورت عدم درمان تمامی قسمت های بدن را تحت تأثیر قرار داده و از کار می اندازد.

در پایهی درخت جهشهای ژنتیکی اولیهای قرار دارند که باعث فعال شدن تومور شدهاند. جراحی یک درمان استاندارد برای سرطانی به شمار می رود که گسترش نیافته باشد. متخصصی این نمونه را زیر میکروسکوپ بررسی میکند و دنبال سلولهای غیرطبیعی یا سرطانی میگردد. سرطان آندومتر در مراحل اولیه ممکن است با اشعه تهاجمی ، شیمی درمانی یا جراحی های بیشتری درمان شود. • سابقه ی پرتودرمانی: زنانی که قبل از 30 سالگی سابقه ی استفاده از پرتودرمانی به هر دلیل را دارند در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

زنانی که تنها با هورمون استروژن ، درمان جایگزینی هورمون می شوند ، خطر بیشتری برای ابتلا به سرطان آندومتر در آنها وجود دارد. حتی در این صورت نیز درمان جایگزینی هورمون می تواند منجر به خونریزی واژینال در زنان یائسه شود که اولین مشاهده هر گونه خونریزی از این دست باید توسط پزشک معاینه شود تا اطمینان حاصل شود که این وضعیت ناشی از سرطان آندومتر نیست. سونوگرافی ترنس واژینال یا به اختصار TVU تغییرات صخامت لایه محافظ رحم یا اندومتر را بررسی می کند. سونوگرافی ترانس واژینال ، که در آن پزشک یک ابزار مخصوص را داخل واژن وارد می کند.

هر موضوعی که ما را از حالت عادی و سیستم نورمال بیرون میکند، باید علت آن را جستوجو و درمان آن کنند. علاوه بر این ، هر غده لنفاوی مشکوک و سایر بافت ها و اندام ها نیز بیوپسی شده و ممکن است برداشته شوند. در دوران قبل از یائسگی ، این به معنای قاعدگی های غیر عادی ، نامنظم و سنگین یا خونریزی بین دوره ها است. بسته به محل و اندازه تومور، این عمل جراحی میتواند نسبتاً آسان باشد یا ممکن است ماهها طول بکشد تا بیمار بهبود یابد. ضایعات گوشتی با رنگهای مختلف، برآمدگیهای صدفی شکل، لکههای صورتی رنگ، زخمهایی که بهبود نمییابند و خونریزی میکنند، همگی میتوانند نشانههای bcc باشند.

به یاد داشته باشید که هرچه درمان سرطان رحم زودتر و در مراحل اولیه آغاز شود شانس درمان بالاتر می رود و احتمال بروز عوارض و خطرات کمتر می شود. عوامل خطر یا علت سرطان رحم چیست؟ شیمی درمانی ممکن است برای زنانی با سرطان پیشرفته یا مکرر که فراتر از رحم گسترش یافته است، توصیه شود. همچنین، انجام مراقبت فعال می تواند برای افرادی در نظر گرفته شود که بیماری جدی دیگری دارند و یا در سنینی قرار دارند که درمان سرطان پروستات برای آنها دشوار است. اطلاعات شخصی کلیدی ، از جمله استرسهای عمده یا تغییرات اخیر زندگی را بنویسید.

روند زیاد شدن سلول ها در تومورهای خوش خیم در مرحله مشخصی متوقف می شود، در تومورهای بدخیم این رشد به صورت غیر قابل مهار ادامه می یابد تا حدی که در صورت عدم درمان، تمامی قسمت های بدن را تحت تأثیر قرار داده و از کار می اندازد. این در حالی است که این اتفاق، هرگز در تومورهای خوش خیم نمی افتد. در هر دو نوع تومورهای خوش خیم و بدخیم، رشد سریع و زیاد سلول ها وجود دارد. تومورهای خوش خیم و بدخیم چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ ۸صبح: زمانی که دورهی درمانتان تمام شد و سلامتیتان را بازیافتید، با چه روحیهای و با چه تصمیمی به کابل برگشتید؟

چه عوامل موجب ابتلا به سرطان معده می شوند؟ عوامل ابتلا به سرطان سینه چیست؟ ۸صبح: به کسانی که مبتلا به بیماری سرطاناند و یا مبتلا میشوند، پیامتان چیست؟ سرفه ممکن است پس از غذا خوردن تشدید شود یا شاید هیچ ارتباطی با غذا خوردن نداشته باشد. شاید در زندگی گذشتهام یک سلسله کمیها و کاستیهایی وجود داشت که در همین یک سال فرصت آن مساعد شد تا یک زندگی نو، ماموریت نو و با هدف نو برایم فراهم شود.

در اغلب موارد سرطان معده قبل از چهل سالگی تشخیص داده میشود و علائمش بروز میکند اما تا قبل از آن مانند سنین بیست تا سی سالگی بسیار به ندرت دیده میشود که شخصی متوجه این بیماری شود زیرا همانطور که بیان شد نوعی سرطان خاموش است که افراد دیر متوجه آن شده و به همین دلیل نمیتوانند درست و با زمان مناسب تحت درمان قرار بگیرند.در کشور ایالت متحده اکنون جوانان زیادی در رده سنی بیست سالگی به این نوع سرطان مواجه هستند اما در سایر کشور ها نیز به ندرت دیده میشود و آمار کمتر است. ۸صبح: آیا روزی فکر میکردید که دست به کارهای بزرگ بزنید و اصلاحات بنیادی را در کشور به وجود بیاورید؟

قبل از بیماری اگر درصدی انرژیام را وقف کارهای کوچک میکردم، ولی حال میخواهم تمام انرژیام را در راستای خدمت به کشور و مردم به مصرف برسانم. پس از خروج از معده، غذای هضم شده به قسمت روده کوچک و سپس به روده بزرگ منتقل می شود. باید در قسمت اعتمادسازی آنان کار صورت گیرد. شیمی درمانی یا پرتو درمانی نیز ممکن است برای کاهش اندازه و تعداد تومورها صورت گیرد. در این نوع خاص از سونوگرافی از یک اسکنر میله ای کوچک برای تصویربرداری داخلی از اندام رحم استفاده می شود، به این صورت که مستقیما داخل واژن قرار می گیرد تا بتواند تصویر دقیقی ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید