سرطان استخوان چه علائمی دارد؟

تبليغات كليك سونوگرافي چندپارامتري يك روش جديد سونوگرافي تقريباً به اندازه روش استفاده از اسكن ام آرآي(MRI) در شناسايي سرطان هاي پروستات كه نياز به درمان باليني فوري دارند، مؤثر است. اما تصويربرداري ام آرآي مؤثرترين ابزار فعلي براي ارزيابي باليني سرطان پروستات است. سن شما و سلامتی کلی شما نیز به انتخاب درمان تاثیر گذار است. روش درمانی انتخابی برای معالجهی سرطان استخوان به نوع سرطان، مرحله(استیج) آن، وضعیت سلامت کلی شما و ترجیحات و اولویتهایتان بستگی دارد.

یک پی ای تی سی تی اسکن رایج ترین روش استفاده شده جهت کمک به تشخیص گسترش سرطان به نواحی دیگر بدن است. آزمایش خون جهت بررسی عملکرد اعضای حیاتی بدن ممکن است نشان دهد که آیا سایر اعضای بدن مانند کبد ما تحت تأثیر سرطان هستند یا خیر. تورم موضعی در یک ناحیه از بدن نیز از علائم سرطان مغز استخوان در کودکان و بزرگسالان است. بخشی از دستگاه گوارش معده می باشد که در قسمت زیر دنده ها و بخش بالا شکم قرار دارد ، غذای که خورده شده است پس از مری وارد بخش معده می گردد.

احساس گرفتگی صدا یا نیاز مکرر به صاف کردن گلو ممکن است از نشانه های اولیه سرطان مری باشد، به ویژه زمانی که دلیل مشخصی برای وقوع این شرایط مانند یک عفونت دستگاه تنفسی وجود ندارد. برای انجام این آزمایش بیماران باید فقط در یک لوله بدمند تا پزشک واکنش یک سری حسگر را با استفاده از این نمونه تنفسی بررسی نماید. این حسگرها از دو مولفه (یک نوار ارگانیک که در برابر مولکول های خاص واکنش نشان می دهد و لایه دوم که این واکنش را به یک سیگنال الکتریکی تبدیل می کند ) تشکیل شده اند. بازگشت اسید معده به مری به یکی از مشکلات سلامت شایع در جهان مبدل شده است.

از آنجا که این علائم به دلیل مشکلات گوارشی طبیعی از بین می روند و این برای اکثر افراد وجود دارد ، هنگامی که سرطان معده تشخیص داده می شود ، اغلب در مراحل پیشرفته است. خبر بد این است که در صورت تداوم این مشکلات و عدم بهبود پس از مصرف دارو ممکن است نشانه ای از ابتلا به سرطان معده باشند. سیستم ایمنی بدن ما که علیه بیماری مبارزه میکند ممکن است به سرطان حمله نکند؛ زیرا سلولهای سرطانی پروتئینهایی تولید میکنند که تشخیص سلولهای سرطانی را برای سلولهای سیستم ایمنی سخت میکند.

به طور کلی سلول هایی که درون معده را پوشانده اند مانند بقیه سلول های بدن رشد و تکثیرشان تابع قوانین بسیار دقیقی می باشد. به طور کلی باید گفت که مری به عنوان یکی از مهمترین بخشهای بدن شناخته میشود که وظیفهاش این است که مواد غذایی را از طریق گلو به معده منتقل کند. مانند هر نوع سرطان دیگر، سرطان استخوان نیز نشانههای کلی سرطان را دارد. از جمله عوامل بروز سرطان معده می توان به عفونت یا میکروب هلیکوباکتری پیلوری، مصرف سیگار و الکل، نوع ماده غذایی مصرفی و داشتن زمینه ارثی و خانوادگی اشاره کرد که نقش آنها در ایجاد سرطان معده اثبات شده است.

عفونت هلیکوباکتر، هم چنین با نوعی از لنفوم معده در ارتباط می باشد.حتی بیشتر افرادی که این باکتری را در معده خود دارند، ممکن است هرگز به سرطان معده مبتلا نشوند. در این نوع عمل جراحی، که کم تر از آن استفاده می کنند، جراح از طریق برش بین پوست بیضه و مقعد به پروستات دسترسی پیدا می کند. شاید علت اصلی این ترس و وحشت از این بیماری را بتوان به عدم داشتن آگاهی کافی درباره این بیماری نسبت داد به طوریکه اگر با آن آشنا شویم و بیاموزیم که چگون باید از بدنمان با روش های پیشگیری در برابر این بیماری مراقبت کنیم ، شاید نه تنها دیگر نسبت به آن ترس و وحشتی به دل مان راه پیدا نکند ، بلکه به جرات بتوانیم بگوییم که در صورت مواجهه با آن ، پیروز میدان بوده و قطعاً این بیماری را شکست خواهیم داد.

• بالا رفتن سن: با بالا رفتن سن، خطر ابتلا به سرطان سینه نیز بیشتر میشود به طوریکه بیشتر مبتلایان دارای سنین بالای 50 سال بوده اند. این دو اسکن اطلاعات جزئی بیشتر و دقیق تری را درباره سرطان ارائه می کنند. نتایج آزمایش می تواند به شما و پزشکتان کمک کند تا درباره درمان تصمیم گیری کنند. اگر بافت برداری نشان دهد که شما سرطان معده دارید، احتمالا تعداد دیگری نیز تست خواهی داشت تا تشخیص داده شود که سرطان به قسمت های دیگر گسترش یافته است یا نه.

اگر برای مدتی طولانی ناراحتی معده را تجربه می کنید، تنها فرض را بر این نگذارید که چنین شرایطی با رژیم غذایی شما در ارتباط است. در آنجا کاشته شده و رشد کرده و تومور یا تومورهای جدیدی را بوجود میاورند. پزشک ممکن است روشی را برای نمونه برداری از بافت برای آزمایشات آزمایشگاهی توصیه کند.این آزمایش می تواند به پزشک شما بگوید که آیا بافت سرطانی است یا نه.همچنین می تواند نشان دهد که سلول های تومور به سرعت یا آهسته رشد می کنند. سلول های سرطانی ممکن است به تعداد محدودی از گره های لنفاوی سرایت کنند. بعضی از تست ها ممکن است در حین یا بعد از درمان تکرار شوند، جهت ارزیابی سلامتی شما و نحوه عملکرد درمان تکرار می شود.

شما باید آزمایش خون دهید تا سلامتی عمومی خود را ارزیابی کنید و اینکه ببینید کبد و کلیه های شما چگونه کار می کنند. • شما به طور غیرمنتظره لاغر می شوید و اشتهایتان به شدت افت می کند: فرد مبتلا دیگر احساس گرسنگی نمی کنند و در نهایت بدون تلاش وزنشان کاهش می یابد. سایر علامت های سرطان استخوان بستگی به این دارد که در کجای بدن تومور قرار گرفته باشد برای مثال اگر تومور در ستون فقرات قرار گرفته باشد، فشاری که در آن قسمت وارد می شود باعث می شود که بیمار احساس سوزن سوزن شدن یا بی حسی را در اندام ها احساس کند.اگر سرطان به قسمت های دیگر بدن گسترش پیدا کند باعث بروز ایجاد و علائم در آن ناحیه از بدن می شود.

تقریباً در همهی نقاط بدن امکان سرطانی شدن سلولها وجود دارد، و گاهی میتواند به بافتهای مجاور هم انتشار پیدا کند. بعضی از علل به وجود آمدن سرطان در معده به ناهنجاری های ژنتیکی مرتبط است. اما باید توجه داشت مارکرهای توموری توسط برخی سلولهای نرمال نیز در بدن تولید میشوند و ممکن است در برخی شرایط غیر سرطانی نیز تعداد آنها افزایش بیابد. سرطان معده از تعدادی سلولهای مختلف بروز می کند ، در همه انواع سرطان نقطه اشتراکی را که می توان در نظر گرفت، غیر طبیعی بودن سلولها و مهار ناپذیر بودن آنها می باشد که به شکل غیر طبیعی انتشار می یابند .

برای تشخیص سرطان معده اغلب از روش های غربالگری معده استفاده می کنند که در این روش ها یک دوربین به درون گلو و معده فرد مورد نظر وارد می کنند اما اگر فرد دارای علائم سرطان نباشد تمایل به استفاده از این روش های بررسی تهاجمی ندارد. سرطان معده یکی از آن معضلات تشخیصی است که در بیشتر افراد ممکن است به صورت گذشته نگر علائمی را احساس کنند ، اما این علائم معمولاً مبهم هستند که می توانند با بسیاری از اختلالات خوش خیم دستگاه گوارش اشتباه گرفته شوند. همچنین، ممکن است برای انجام نمونه برداری از سرطان به جراحی نیاز باشد (مقداری از تومور را خارج می کنند تا در آزمایشگاه آزمایش شود).

از دست دادن خون همچنین می تواند منجر به کم خونی شود ، تعداد گلبول های قرمز پایین ، احتمالاً منبع خستگی شما است. همچنین از آزمایشات ژنتیک نیز برای تخمین خطرات و تعیین میزان تهاجمی بودن سلولهای سرطان پروستات استفاده میشود. در صورت غیرطبیعی بودن نتایج آزمایشگاه با فرد تماس می گیرند و او را برای انجام آزمایشات اضافی به پزشک معرفی می کند.هیچ آزمایش خاصی در جهت تشخیص مطمئن سرطان در خانه وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید