سرطان استخوان؛ انواع، نشانهها، تشخیص و درمان – درمانکده

سرطان دهانه رحم یا سرطان سرویکس شایعترین سرطانها در دنیا است که سالانه جان خیلیها را میگیرد؛ اما باید بهخاطر داشت که سرطان گردنه رحم بهآرامی رشد میکند؛ بنابراین قبل از ایجاد مشکلات جدی، زمان کافی برای تشخیص و درمان آن وجود دارد. موسسه خیریه با فراهم آوردن تاج گلهای مصنوعی در اندازههای مختلف و استندهای متنوع در طرحهای زیبا با متنهای مناسبت عزاداری این امکان را به شما میدهد تا بهصورت آنلاین بدون هیچ صرف وقتی و با کمترین هزینه تاج گل خیریه و استند تسلیت خیریه خود را از موسسه سفارش داده تا به محل مورد نظر با نام شما در آنجا تحویل داده و حتی در صورت نیاز استندها را برایتان نصب میکنند.

این کتاب می خواهد به شما کمک کند که بفهمید سرطان پیشرفته چیست، چه انتظاری میتوان داشت وقتی اتفاق می افتد و چه کار می توانید در موردش انجام دهید. بعضی اوقات تومورهای متاستاتیک وقتی سرطان برای اولین بار تشخیص داده میشود قبلا توسعه یافته اند. در چنین موارد، سرطان متاستاتیک می تواند با موفقیت درمان شود اگر قبلا آسیب زیادی وارد نکرده باشد. چربی های اشباع مانند مواردی که در محصولات حیوانی یافت می شود. می توان گفت تومور در داخل دیواره های استخوان محاصره شده ولی هنوز دیواره را پاره نکرده است.

در صورت عدمتشخیص و درمان، سرطان دهانه رحم میتواند به سایر قسمتهای بدن گسترش یافته و کشنده شود. آیا سرطان دهانه رحم کشنده است؟ خونریزی سرطان دهانه رحم چگونه است؟ شیمی درمانی میتواند عوارضی همچون تهوع، استفراغ، اسهال، ریزش مو، كم خونی، خونریزی خودبهخود، افزایش بروز عفونت و همچنین زخمهای دهانی به همراه داشته باشد. کم بودن تعداد گلبولهای خون: یک برنامه غذایی کاملا متعادل سرشار از پروتیئن میتواند به برگرداندن تعداد گلبولها به میزان عادی خود کمک کند. رژیم غذایی با پروتئین بالا باعث افزایش پروتئین در خون نمی شود.این معمولاً یک یافتهٔ آزمایشگاهی است که در طول ارزیابی یک بیماری یا علامت خاص انجام می شود.

لازم است در صورت تشخیص مجموع علائم غیرطبیعی در پا، در اسرع وقت بهمنظور آزمایش و تشخیص بیماری به پزشک مراجعه بفرمایید تا از آسیبهای طولانیمدت و شدیدتر در استخوان پا جلوگیری شود. با این وجود می توان با خودآزمایی تغییرات یا ناهنجاری ها را فورا تشخیص داد.درصورت وجود هر چیز غیرطبیعی در هنگام بررسی بدن خود، باید در اولین فرصت با پزشک مشورت نمود. اگر حالت غیرطبیعی در گره لنفاوی مشاهده شود، آن گره برداشته شده و زیر میكروسكوپ مطالعه میشود. در انگلستان وضعیت از این هم بدتر است، ۵۴ درصد مردان و ۴۸ درصد زنان ممکن است زمانی در طول زندگی خود به سرطان مبتلا شوند.

آنها بهترین افرادی هستند که قادرند در فهم وضعیت خاص شما و به همان اندازه در مورد نوع سرطان و مرحله درمان و نتایج آن به شما کمک کنند. این بیماری کم کم به بافتهای بدن راه مییابد و در زمان کوتاهی آنها را از بین میبرد. در پرتو درمانی سعی میشود با استفاده از پرتوهای پرانرژی X یا اشعههای ناشی از كبالت در منطقه درگیر شده توسط بیماری، سلولهای سرطانی با حفظ بافتهای سالم از بین برده شوند. همراه با رادیوتراپی قبل از عمل جراحی انجام میپذیرد که این رویکرد به ویژه در معالجه سارکوم یوینگ خوب عمل میکند.

حتی اگر تومور خوشخیم باشد، پزشکان ممکن است جراحی را برای از بین بردن آن را توصیه کنند. به عنوان مثال، مجموعهای از مایعات با تعریف تومور مطابقت دارد. مطالعات مکرر پزشکی به افراد مبتلا به داشتن خواب کافی هشدار میدهد (بزرگسالان هر شب ۷ تا ۹ ساعت با کیفیت خوب بخوابند) و تحقیقات فزآیندهای نشان میدهد که خواب کم خطر ابتلا به سرطان و بیماریهای قلبی را افزایش میدهد. در واقع در سرطان استخوان تکثیر تومورهای سرطانی می تواند به سرعت و در زمان بسیار کمی صورت گیرد.در این صورت در مدت زمان بسیار کمی افراد ممکن است که دچار مشکلات حرکتی شوند و نتوانند به کارهای شخصی و روزمره خود بپردازند.

سرطان یا در بالای دیافراگم و یا در پایین آنست. مهم است که به طور مرتب با پزشک خود مشورت کنید تا در مورد علائم بازگشت یا شیوع دوباره سرطان آگاه شوید. جراحی برداشت بیضه ها (ارکیکتومی): برداشتن بیضه ها سبب کاهش سطح تستوسترون در بدن می شود. این نوع جراحی بسیار پیچیده است و به جراحانی با مهارت و تجربه خاص نیاز دارد. عوارض جانبی شیمی درمانی بستگی به نوع داروها، دوزهای مصرفی و مدت زمان مصرف آن ها دارد. این سلول ها می توانند در مدت زمان کوتاهی، به تمام بافت های دور دست بدن نفوذ کرده و آن ها را نیز آلوده کنند.

احتمال ابتلا به سرطان استخوان در چه کسانی بیشتر است؟ طبق آمار رسمی انجمن سرطان آمریکا، مردان در طول زندگی به احتمال ۴۲ درصد و زنان به احتمال ۳۸ درصد به سرطان مبتلا میشوند. سرطان دهانه رحم اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود قابلدرمان است. سرطان پروستات مهاجم اغلب تا مرحله ۴ میرسد اما سایر انواع که کمتر تهاجمیند ممکن است هیچگاه از مراحل ۱، ۲ یا ۳ بالاتر نروند.

در سیستم انکینگ تومورهای سرطانی به سه مرحله یا استیج تقسیم بندی می شوند. در بسیاری از مواقع بیماری سرطان بعد از نفود به بافت بدن، ممکن است در مراحل اولیه تشخیص داده شود که تشخیص زود هنگام باعث می شود بیمار درمان را زودتر شروع کرده و مانع از پیشرفت بیماری به سایر بافت های بدن شود. تومورهای با درجه یا گرید بالا، خیلی زود پیشرفت می کنند و قدرت انتشار بالایی دارند. تومورهای بدخیم رشد سرطانی هستند.

همانطور که سرطان رشد میکند، بعضی از سلولها که توسعه می یابند خیلی بدخیم تر “malignant” از بقیه هستند. شرایط خفیف تر که موجب رشد تومورها در استخوانها می شود، مانند بیماری Ollier، همچنین می تواند خطر ابتلا به سرطان استخوان را افزایش دهد. سرطان استخوان اغلب در استخوانهای کف پا (متاتارس) و بند انگشت ایجاد میشود. یکی دیگر از این علائم شایع که اغلب در انواع سرطان ها وجود دارد التهاب است.

همچنین در این مرحله سلول های تومور در مطالعات میکروسکوپی کمی غیر طبیعی هستند. درمان بیمار و نوع مراقبت از بیمار سرطانی نه تنها به نوع تومور سرطانی بستگی دارد بلکه بسته به درجه پیشرفت بیماری متفاوت است. سرطان از قسمت دیگر بدن شروع می شود و بعد از پیشرفت به استخوان ها متاستاز می دهد. مرحله2 :Bزمانی که سلول های تومور سرطانی، دیواره های استخوان را پاره کرده و به بیرون از استخوان گسترش پیدا کنند، یعنی بیماری خیلی پیشرفت کرده است.

همچنین در این مرحله تومور کاملا در درون استخوان قراردارد. نشانههای مربوط به B ممکن است در تشخیص کلی بیماری بکار رود و نیز علائمی از سرطان پیشرفتهتر باشد. سرطان پیشرفته به صورت کلی سرطانی است که فراتر از محلی که در آن آغاز شده منتشر شده باشد. به طور کلی بالا بودن سطح هورمون های جنسی در مردان موجب بالارفتن خطر ابتلا به سرطان پروستات می شود. معمولا سرطان در افراد بزرگسال در اثر برخورد و تماس با عوامل خطرزا بروز پیدا میکند. افراد مبتلا به سرطان چشم نادر نوعی به نام رتینوبلاستوما به عنوان یک کودک ممکن است بیشتر به سرطان استخوان مبتلا شوند، زیرا همان ژن معیوب ارثی میشوند.

در افراد دیگر سرطان پیشرفته بعد از سالها درمان پیشروی میکند. سرطان گردن رحم به ندرت در زنان زیر 20 سال دیده میشود. همانطور که گفته شد، این علائم در وضعیتهایی مانند آنفلوانزا كه زیاد جدی نیستند نیز دیده میشوند و مشاهده آنها لزوما نشانه سرطان غدد لنفاوی نیست. این نوع درمان بسیار متداول است و در بسیاری از سرطان ها برای درمان به کار گرفته می شود. این شایع ترین نوع تومور دست است. در نتیجه آن عاملی که باعث شد کلون در تومور غالب شود از بین برود. به همین دلیل سوانتون و بقیه که در این حوزه کار میکنند، میخواهند از درب تکامل برای درمان سرطان وارد شوند.

برخی انواع کنسر پروستات، غیر تهاجمی هستند و به همین دلیل امکان دارد فرد هیچ گونه علامتی را تجربه نکند. سرطان به درمان تهاجمی شدید نیاز دارد و روند درمان بیماران سرطانی سال ها طول می کشد. برای مثال، نمره گلیسون 7 به همراه سطح PSA بین 10 تا 20 نانوگرم بر میلی لیتر (ng/mL) به این معناست که سلول های سرطانی شناسایی شده اند اما سرطان احتمالا تهاجمی نبوده و سلول هایی با سرعت رشد آهسته دارد.

دیدگاهتان را بنویسید