ساز زهی (1)

به همین دلیل به شما اطمینان خاطر می دهیم که می توانید بدون دغدغه از طریق فروشگاه بهترین و رضایت بخش ترین خرید را تجربه کنید. او این تجربه را با ساخت موسیقی فیلم سینمایی هفت معکوس به کارگردانی مهدی خسروی سپری کرد و از این تجربه به خوبی و با عنوان تجربه ای متفاوت نام برد. بخاطر دارم که سه درویش گویا از همدا ن به قروه درگزین آمده بودند.آنهاکلاه بلند نمدی بر سر داشتند و دور کلاه خود نوار از پارچه بسته بودند و ردای بلند خاکستری رنگ بر تن و کشکولی بر دست.آنها ریشهای بلند و گوشواره ای بر گوش خود داشتند.آن موقع برای من که شاید حدود شش و یا هفت سال سن داشتم،دیدن مردانی که گوشواره بر گوش داشتند،عجیب بود.

در زمان ما یعنی حدود 40 ،50 سال پیش در قروه افرادی بودند که به درویش معروف بودند.مثل اُلو درویش.یا درویش فتح الله درویش غیب علی و بسیاری دیگر که بر خی از آنها از روستاهای دیگر می آمدند.آنها کشکول بر دست و یا توبره ای بر دوش با ردایی بر تن و دستاری بر سر اشعار نصیحت آموز و حکمت آمیز واشعار عرفانی و یا در مدح مولا علی و ائمه می خواندند و در کوچه ها و بازار قروه درگزین می گشتند.

45 سال پیش پدر برگ سرودا همراه با خانواده اش به اروپا سپس به آمریکا مهاجرت کرده بودند. یکی از ساده ترین راه های پیش روی هنرجویان برای خرید گیتار کلاسیک اعتماد کردن به تیم پشتیبانی گیتارباز می باشد، هنرجویان می توانند خرید خود را انجام بدهند، در صورت هر گونه سوال میتوانند با پشتیبانی تماس گرفته و با اطمینان خرید نمایند. و پدرم نیز پس از باز گشت به آمریکا باز نشسته شده و بیشتر اوقاتش راصرف تحقیق در باره مردم بوسنی،می کند.و اکنون یک انجمنی ایجاد کرده بنام قهوه بوسنیائی.

با خودم می اندیشیدم،چگونه می شود ،که آتش عشق یک جوان گیلانی پس از قرنها هنوز هم در جاهای مختلف جهان،دلها را روشنی می بخشد. بر اساس همین نظرات و نیز با توجه به تحقیقات اینجانب در مورد شاعر بزرگ اثیر الدین عبد الله اومانی،نظر بنده این است که ایشان از منطقه درگزین و از روستا ویا محله اومان بوده اند. اگر در موسیقی احساس باشد و به شکل درست اجرا شود، لذتبخش است.

حتی در زمان هایی که مریض است و یا تازه از خواب بیدار شده است. اگر این طور باشد که خوب است چون شما آن انگشتان را بیشتر فشار می دهید و یا جای آن ها را اندکی تنظیم می کنید و همه چیز درست می شود. اگر مبتدی هستید و آشنایی با انواع مختلف گیتار ندارید لازم است قبل از اقدام به خرید گیتار کلاسیک مطمئن شوید که مدل مناسبی را برای خرید انتخاب کردهاید. چنین کاری حتما کسی را لازم دارد که به آن اعتقاد داشته باشد و این انگیزه در سعید نایب محمدی وجود داشت. وجود این وبلاگ از آن جهت لازم و ضروری است که افردی سودجو در کشور همین نت های گیتار را به هنرجوها و گیتاریست ها می فروشند؛ درحالیکه اکثرشان در اینترنت به رایگان قابل سرچ و دانلود هستند هرچند بصورت پراکنده.

می بیند که صندوق پر از کتاب است. صد ها سال پیش در سرزمین گیلان،سرزمین که پنجره هایش به دریا و جنگل باز می شد.سرزمین که گاه در میان مِه فرو می رفت و پر از اسرار میشد. گفت چند سال پیش چوپانی در میان کوهستانهای جنگلی گوسفندش گم می شود.و قتی به دنبال گوسفند خود می رود. من تحت تاثیر ،برخورد شوریده گونه انها قرار گرفته بودم.جواب سلام را دادم.مرد جوان گفت ما آمریکائی هستیم. هم اکنون در خدمت شما هستیم با آلبوم موسیقی بی کلام گیتار کلاسیک، امیدواریم مورد قبول واقع بشه.

تو امسال در دانشگاه ثبت نام نخواهی کرد؟ گفت که در دانشگاه زبان و ادبیات فارسی خوانده است. قاب یا دوره یا چنبر دایره زنگی کوچکتر از دایره یا دف است و به جای حلقه هایی که به جدار داخلی دوره یا قاب دایره و دف نصب می کنند ، بر بدنه یا دوره دایره زنگی ، شکاف هایی تعبیه کردند که در هر شکاف دو صفحه گرد فلزی کوچک موسوم به تال یا زنگ قرار دادند. در ضمن به جز باغلاما، عود، قانون، نی و دایره بقیه سازهای ترکیه جزو سازهای بومی محسوب می شوند.

ساز دایره بیشتر در آیین ها و مراسم های ازدواج مقدونیه مورد استفاده قرار گرفته است. در شهر ی بنام استولاتس که در که شهری است بسیار زیبا و تاریخی که اگبر مردم آن مسلمانان اهل علم و دانش بوده اند. گفت پدر من یک نظامی بود.و در بوسنی خدمت می کرد.او شیفته مردم بوسنی شده بود. زمانی که نوازنده گیتار الکتریک روی سیمها ارتعاش وارد میکند، این ارتعاشات وارد شده بر سیمهای گیتار با استفاده از قطعهای به نام پیکاپ به سیگنالهای الکتریکی تبدیل میشود؛ درواقع میتوان این گونه گفت که قطعه پیکاپ به عنوان یک میکروفن عمل میکند، با این تفاوت که پای یک سیستم مغناطیسی در میان است و سیم فلزی گیتار ارتعاشات را دریافت و آن را به صورت سیگنال صوتی در میآورد و نوازنده به وسیله پیکاپ سلکتور این اختیار را دارد که پیکاپ مورد نظرش را انتخاب کند.

از لحاظ دسته بندی سازها قانون جزء سازهای زهی مترابی از آلات (ذرات الاوتار مطلق است و تعداد سیمهای آن در مجموع، از ۶۳ تا ۸۴ متغیر، م و قانون معمول در ترکیه دارای ۷۲ سیم است. گیتار کلاسیک برای اجرای موسیقی کلاسیک مناسب است که منظور از موسیقی کلاسیک گسترهی وسیعی است که آثار باخ و بتهوون و موتزارت و شوپن را در بر میگیرد. در اشعار مولانا به ویژه به رباب اشاره شده است. وی در پایان از جامعه عظیم دانشجویی و دانشگاهیان دشت ورامین خواست با حضور خود در ویژه برنامههای ایام الله دهه فجر مانند مهمانی لالهها که تجدید پیمان با شهیدان انقلاب اسلامی و راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن بار دیگر اتحاد حضور خود را به رخ دشمنان نظام اسلامی بکشند.

ولی در حالت کلی خیر ، این سایت ها پاسخگوی نیازهای کاربران نیستند، زیرا از لحاظ هاست و بسیاری از موارد دیگر قطعا مساله به وجود خواهد آمد، به همین دلیل پیشنهاد میشود حتی الامکان از سایت های رایگان استفاده نشود. او در همان اولین سفر با رفتار خویش راهزنان و دزدانی که کاروان انها را چپاول نموده بودند ،با رفتار خویش مسلمان می کند. سبک و صدا: هر چند که همه گیتارهای آکوستیک همان عناصر طراحی و ساختاری اولیه را دارند، ولی تفاوت های مهمی وجود دارد که بر صدا و قابلیت پخش آنها تأثیر می گذارد.

جنس چوب: اگر شما در هنگام خرید، امکان انتخاب انواع گیتار آکوستیک با چوب های مختلف را دارید باید از تنوع جنس چوب های آن اطلاع کافی داشته باشید. کورت یک شرکت کرهای است که گیتارهای الکتریک، آکوستیک و کلاسیک بسیار محبوبی را در محدودهی قیمتی گسترده به بازار عرضه میکند. Kanun نام عربی برای سازی شبیه به پسالتری به شکل ذوزنقه و با تعداد زیادی سیم است (۶۴ سیم در قرن ۱۴). و اکنون هم تز دکترای من در باره تاثیر اندیشه عبدالقادر گیلانی در بالکان بخصوص در بوسنی می باشد.

یک سال پیش با یکی از همکلاسیهای دانشگاهی ام رفته بودیم برای تحقیق در باره آثار باقی مانده یک شهر قدیمی 2300 ساله در میان جنگل ها و کوهساران در غرب بوسنی. حدود 25 سال پیش وقتی شروع کردم به تحقیق و نوشتن در باره تاثیر فرهنگ و تمدن اسلامی در بوسنی،با دنیایی از شگفتیها رویرو شدم. فلیکس مندلسون در 11 مارس 1829 با اجرای “پاسیون سن میتو” نام باخ را بر سر زبان ها انداخت و با این اجرا خود را جزء جوان ترین و مشهور ترین آهنگسازان جهان کرد او در آن زمان تنها 28 سال داشت.

هنوز هم در کاوشها و تحقیقات خود به اسناد و آثاری بر خورد می نمایم کهدیدن آنها مرا متحیر و گاه مستم می نماید. چه اسراری در ذات سرزمین ما نهفته است،که هنوز هم شاعران و عارفانش جهان تشنه را سیراب می نماید؟ آن کتاب ها عربی ترکی و فارسی بودند.و من هنوز دارم در باره آنها تحقیق می کنم. درواقع من مجری این کار بودم و بخش اعظم نتها نوشته شده و آهنگسازی انجام شده بود. و فارسی را خوب حرف می زد.شوهرش آمریکائی بود.اما چیزی که برای من تعجب آور بود این بود که ،او هم فارسی بلد بود.اما کتابی حرف میزد.

دیدگاهتان را بنویسید