ساز زهی (1)

این اجراهای زیبا و طنین و صدای خاصی که نوازندگی دیوید راسل دارد شاید یکی از دلایلش شیوه و فرم خاص نان هایش میباشد . و یا شاید توجه کرده باشید برخی از نوازندگان ناخنهایی بسیار بلند دارند و بلندی ناخن ربطی بر تکنیک آنها ندارد نمونه بارز آن یاماشیتا که یکی از تکنیکال ترین نوازندگان گیتار کلاسیک میباشد و یا دیوید راسل که سبک خاص خود را دارا میباشد. در سال 1399 که فشار و استرس ناشی از شدت گرفتن ویروس کرونا مردم را دلسرد و افسرده حال کرده بود، تنها یک فیلم کمدی ایرانی 99 میتوانست انگیزه و شور زندگی را در آنها بیدار کند.

حال اگر فقط به گوش دادن خلاصه نشود و خود شخص قادر به خلق صدایی شود ، آنگاه تاثیری چندین برابر دارد .علاوه بر کودکان معمولا والدین هم آرزوهای بزرگی برای فرزندشان دارند که همه آنها ختم می شود به شخصی آرام و موفق در آینده . گیتار های 1/2 : در حال حاضر کمی بزرگتر هستند و صدای آن نزدیک به یک گیتار استاندارد است. این اسباب بازی دارای ۵ کلید چراغ دار و توپ و دکمه های مختلف می باشد که برای معرفی و آشنا سازی کودک به رنگ و صدا مناسب است. و مساله ای که فکر آنها را به خود مشغول میکند آموزش مهارت های مختلف به کودک است.

این اسباب بازی مناسب برای کودکان بالاتر از ۵ ماه می باشد که می توانند با این اسباب بازی زیبا به تقویت مهارت های خود بپردازند. کودکان می توانند در نقش یک خواننده ماهر و توانا ساعت ها با این اسباب بازی موزیکال بازی کنند کلی آهنگ زیبا بخوانند و از جلوه های صوتی زیبای گیتار کودک اسباب بازی وین فان خسته نشوند. این صدای زیبا به دلیل تو خالی بودن محفظه گیتار رخ می دهد. گیتار آکوستیک توسط ارتعاش رشته ها، توسط تو خالی بودن گیتار که به عنوان رزونانس عمل می کند ، تولید می شود.

بر همین اساس باعث شده که اسباب بازی های متنوع تری در زمینه موسیقی توسط تولید کنندگان طراحی و تولید شود. در طراحی سایت اختصاصی ریز امکانات توسط کارفرما و مشتری به شرکت طراحی سایت ارائه میشود. گیتار Z طبیعت دارای یک طراحی بسیار ساده است، که جوش پایین به زیبایی های طبیعی آن است. روز ها یا هفته های اول معمولا به دنبال کنجکاوی در گیتار هستید و با سیم های آن بازی می کنید.

حتی اگر بزرگسال هستید اما با اندازهی گیتارهای بزرگسال مشکل دارید، بهتر است به سراغ گیتارهایی با سایز 3/4 بروید. بهتر است برای شروع یادگیری کودکان، از گیتارهای فول سایز (4/4) استفاده نکنید. قبل از شروع جستجو در فروشگاه محلی یا آنلاین ، تعیین اندازه مناسب برای کودک ضروری است. فروشگاه اینترنتی پیویو عرضه کننده انواع عروسک و اسباب بازی با ارسال سریع به سراسر ایران است. دو سر چوب را طوری به یکدیگر متصل می کنند که به شکل دایره در می آید و از نظر وزن نسبت به انواع دیگر سبک تر است. این بند به گیتار متصل شده و از روی شانه و پشت کمر تا زیر بازو قرار میگیرد و گیتاریست میتواند با این بند وزن گیتار را نگهداشته بدون اینکه گیتار را با دستش بگیرد.

داستان این عنوان در فهرست بهترین فیلم سینمایی خنده دار ایرانی ۹۹ از این قرار است که گروهکی ضدانقلابی به ریاست دکتر مدنی که از دونالد ترامپ دستور مستقیم برای خرابکاری در ایران دارند، یک گروه فیلمبرداری با سرکردگی فربد را به ایران میفرستند. برخی از آنها همچنین گیتار های رشته نایلون با اندازه 1/4 را ارائه داده اند که اکنون تقریباً در هر فروشگاهی پیدا می کنید. گیتار های اندازه 3/4 : در نگاه اول کمی کوچکتر از گیتار استاندارد هستند. در ادامه به بررسی این سوال می پردازیم و در مورد گیتار استاندارد برای یادگیری اندکی بیشتر صحبت می کنیم.

مورد اول یعنی استفاده از گوشت و ناخن محبوبترین نوع از ضربه زدن میباشد پس در برای اجرا باید ناخنهایی با طول مناسب داشته باشید ناخنهای بلند مانع ازسهولت در اجرا میشود.از جمله طرفداران این سبک میتوان به پدر گیتار کلاسیک آندره سگوویا اشاره کرد که هرچند وی در دوران نوازندگیش چندین بار استیل دست خود را عوض کرده بود اما وی نوازندگی با گوشت و ناخن را موجب پدیدار شدن صدایی دلنشین از گیتار میدانست. دقت شود که پایه ها حتما باید استاندارد باشند و برای یک گیتار گران قیمت باید یک پایه خیلی خوب در نظر گرفت. برای به اندازه مطلوب در آوردن ناخن ها انگشت خود را افقی بگیرید و سپس سوهان را بصورت قائم بر روی آن قرار دهید اگر ناخن و سر انگشت همزمان با سوهان تماس پیدا کنند طول ناخن مناسب است اگر برای تماس همزمان مجبور شوید انگشت را به سمت جلو یا عقب کج کنید ناخن با خیلی بلند یا خیلی کوتاه است .

اگر یک گیتار 1/4 برای کودک شما خیلی بزرگ است ، باید یا صبر کنید و یا به جای آن یک گیتار اسباب بازی تهیه کنید. یادگیری این نکته که برای ضربه زدن باید از مفصل اول انگشتان کمک گرفت ( این نکته در مقالات گذشته بررسی شد میتوانید مطالعه نمایید) اما با داشتن ناخنهایی بلند هنرجو همیشه به اشتباه سعی میکند تا با ناخن ضربه بزند و اکثر سیم را میکشد نه اینکه سیم را بنوازد و این کار استیل دست راست وی را برهم میزند. شاید برای بسیاری از نوازندگان گیتار در سطوح مختلف همیشه شیوه سوهان زدن و فرم دهی به آن یک مساله بوده و یا اصلا به آن اهمیتی نداده!

در این مبحث نگاهی به انواع ناخن ها – فرمهای رایج و شیوه سوهان زدن میپردازیم. توی ایران هم بسته به تحولات اجتماعی، روحیات مردم و شعرهایی که سروده میشد، انواع مختلفی از ساز پدید اومد که مختص این فرهنگ و سرزمین بود. با این وجود دو تقسیم بندی در این بین هست: گیتار آکوستیک، گیتار الکتریک. با چرخاندن گوشیها میتوان ساز را کوک کرد. گیتار کلاسیک اسباب بازی حاضر یک مدل واقعی است که دارای سیم های واقعی می باشد و امکان کوک کردن نیز دارد. جنس بدنه آن پلاستیک خشک می باشد و رنگ گیتار قهوه ای طرح چوب ترکیب با مشکی است که شباهت آن به گیتار های واقعی بسیار زیاد است.

این گیتار ۶ سیم با قابلیت کوک واقعی دارد. برای اینکه این راهنمای خرید کامل تر شود ، باید بگویم که گیتار های با سایز 1/8 و 7/8 نیز وجود دارند. اما راه حل هم وجود دارد: شما باید یک نفر که سازنده گیتار و آلات موسیقی است را پیدا کنید و این گیتار را به صورت دست ساز بخرید. می باشد. به طور مثال موسیقی راک ترکیبی از بلوز و سبک کانتری است، همچنین ارتباط بسیار نزدیکی میان گام پنتاتونیک و گام بلوز وجود دارد و می توان این دو دسته را یک گام مشترک در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید