زایمان طبیعی آسانتر با ماساژ پرینه

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، ایست قلبی علتهای مختلفی از جمله بیماریهای قلبی، تنفسی، انسداد راه هوایی، مسمومیت با داروها و مواد مخدر، برق گرفتگی، غرق شدن، سرما زدگیهای شدید و غیره دارد که متاسفانه بسیاری از این موارد، در بیرون از مراکز درمانی رخ داده و در صورتیکه اطرافیان نتوانند بهموقع اقدامات لازم را صورت دهند، بیمار یا مصدوم، قبل از رسیدن نیروهای امدادی جان خود را از دست میدهد. افرادی که دارای مشکلات مختلف نظیر فتق دیسک، پوکی استخوان و غیره هستند بهتر است از انجام این گونه ماساژ دوری کنند.

افرادی که دارای بیماری فشار خون هستند نباید از این نوع ماساژ استفاده کنند. فارغ از این که کدام نوع ماساژ را برای درمان مشکلات جسمی و روحی خود انتخاب میکنید، باید بدانید که برای بهرهمندی از فواید ماساژ، بهتر است به یک کلینیک مناسب مراجعه کنید و از یک تراپیست متخصص بخواهید تا ماساژ مورد نظرتان را اجرا نماید. به کمک ماساژ قبل از بارداری می توانید با ذهن و بدن خود ارتباط برقرار کنید و کسب انرژی مثبت می تواند سلامت روانی، جسمی و احساسی شما را افزایش دهد.

فواید ماساژ پرینه چیست؟ موضوع دیگری که می توان در رابطه با فواید ماساژ تایلندی چیست، ذکر کنیم کاهش بیماری هایی مانند افسردگی بعد از دوران سکته مغزی و افزایش توان حرکتی افراد اشاره کرد. هدف ما از این اقدام ساده این است که با فشار به قفسه سینه، قلب را پمپ کرده تا جریان خون در عروق به حرکت درآمده و خون به مغز برسد و بتوانیم مغز را حفظ کنیم و به آن اکسیژن برسانیم زیرا اگر اکسیژن و خون به مغز نرسد حتماً سلولهای مغزی صدمه جدی میخورند و میمیرند.

اما محققاني كه اين مطالعه را انجام دادهاند ميگويند زماني كه فردي به دليل مشكل قلبي- دچار ايست قلبي ميشود به طور معمول مقداري اكسيژن در ريههاي اوست كه براي عملكرد چند دقيقه قلب و مغز او كافي است و در اين زمان مهم است كه خون به ارگانهاي حياتي وی برسد اين كار با ماساژ قلبي انجام ميشود درضمن اين محققان ميگويند بسياري از افراد وقتي دچار ايست قلبي ميشوند سعي ميكنند نفس بكشند و اينگونه اكسيژن بيشتري را وارد ريههاي خود ميكنند.

چرا که ناحیهی مورد ماساژ بسیار حساس بوده و میتواند به سادگی آلوده شود. نوع خاصی از ماساژ تایلندی وجود دارد که شامل اعمال فشار برای کانال های خاص انرژی است. راهکارهای موثر و متنوعی از جمله راهکارهای طبیعی و همینطور جراحی برای افزایش حجم صورت وجود دارد که میتوان از آنها استفاده کرد. تضمینی برای انجام آن هست؟ آیا انجام ماساژ پرینه، تضمینی برای زایمان طبیعی فاقد پارگی دستگاه تناسلی مادر است؟ سردرد می تواند تجربه ای بسیار آزار دهنده باشد که چالش های زیادی را برای افراد به وجود می آورد.

در واقع فشار و کشش صورت گرفته در دوره اول میتواند تا حدودی آزار دهنده باشد اما پس از آن، استفاده از تکنیکهای مختلف ماساژ تایلندی بسیار مفید بوده و باعث ایجاد درد در مفاصل و نواحی دیگر نخواهد شد. میدانید که بهرهگیری از شیوه ماساژ تای باید توسط یک متخصص حرفهای انجام شود. کشور تایلند در محل تقاطع مسیرهای مهاجرت قدیمی قرار داشته است و موج های متفاوتی از فرهنگ ها و تمدنهای متفاوت را به خود دیده است و از آنجا گذر کرده اند مجاورت و نزدیکی کشور تایلند به کشور چین و موقعیت آن به عنوان یکی از مسیرهای بازرگانی عمده از سمت هند باعث شده که تأثیرات مذهبی و فرهنگی زیادی بر روی آنان داشته باشند.

افرادی که تحت تاثیر ماساژ تای قرار میگیرند، در یک دوره مشخص میتوانند تا حدود زیادی مشکلات مفاصل خود را حل کنند. تحقیقات نشان داده اند که ماساژ تایلندی می تواند سطوح انرژی فیزیکی افراد را افزایش دهد.یک آزمایش تصادفی، اثرات ماساژ تایلندی و سوئدی را در افرادی که خسته بودند، بررسی کرد.نتایج نشان داد که ماساژ تایلند انرژی و تحریک ذهنی را افزایش می دهد، در حالی که ماساژ سوئدی بیشتر باعث بهبود آرامش و خواب می شود.روش ماساژ تایلندی براساس مفهوم خطوط انرژی است، یا سناتور اکثر افراد حرفه ای بر این باورند که سن یا کانال ها،در انرژی درون بدن وجود دارد.

مطالعه در هر دو مرکز تحقیقات پیشگیری ییل-گریفین و دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی نیوجرسی نشان داده که ماساژ سوئدی هفتگی باعث کاهش درد زانو در مبتلایان به آرتروز زانو می شود. در طول گرفتن ماساژ تایلندی، درمانگر از بدن خود استفاده می کند تا مشتری اش را در موقعیت های بدنی مختلفی قرار دهد. در کنار سایر تکنیک های ماساژ، سنگ های داغ می توانند کاملا آرام بخش و آرامش بخش باشند زیرا گرما را به عمق بدن منتقل می کنند. ماساژ سنگ داغ برای افرادی که همواره احساس سردی دارند بسیار آرامش بخش است. یک حمام آب داغ می تواند یک درمان غیر دارویی عالی برای کاهش درد پریود باشد که نوسانات خلق و خویی را نیز کاهش می دهد.

با توجه به توضیحات بیان شده در زمینه تکنیک استفاده از این نوع ماساژ، میتوان گفت که در مرحله اول ممکن است ماساژ تای کمی دردناک به نظر برسد اما پس از گذشت یک دوره کوتاه، متقاضی نسبت به فشار و کشش واکنش غیر معمولی از خود نشان نمیدهد. تحقیقات انجام شده بر روی بیماران دچار سکته مغزی نشان میدهد که استفاده از ماساژ تایلندی باعث بهبود وضعیت بیمار میشود. استرس مزمن یا طولانی مدت می تواند منجر به بیماری های جدی از جمله افسردگی و بیماری های قلبی و عروقی شود.ماساژ تایلندی از فشار ملایم و تکنیک های کشش برای آرام کردن بدن استفاده می کند.مطالعه ای که در سال 2015 انجام شد، نشان داد که ماساژ تایلندی به طور قابل توجهی سطح استرس خاص موجود در بزاق را کاهش می دهد که sAA نام دارد.

وجود هورمون استرس باعث کاهش چربی سوزی بدن خواهد شد لذا با کاهش استرس میتواند چربی اضافه در بدن را به انرژی کافی در طول روز تبدیل کنید. البته راه دیگری نیز وجود دارد آن هم استفاده از دستگاه ماساژور پا است. اگر به خاطر میگرن دچار سردرد میشوید، روی سطح داخلی انگشت شست پا فشار وارد کنید و از یک سمت آن را به طرف دیگر ماساژ دهید. شما به عنوان یک مادر باردار، می توانید این ماساژ را خودتان انجام دهید و یا حتی از شریک زندگی و یا مامای معالج خود در انجام آن کمک بگیرید.

اگر شما برای انجام CPR آموزش ندیده اید، پزشکان توصیه می کنند که فقط ماساژ قفسه سینه انجام دهید. در آخرین مرحله از کف دست و سرانگشتان دست راست برای خارج کردن انرژیهای سر استفاده کنید. زمانی که بخواهید احساس سبکی و راحتی داشته باشید، بهتر است ماساژ تای را انتخاب کنید. در یک بیان ساده میتوان گفت که ماساژ تای یک نوع از ماساژ امروزی است که دارای قدمت بسیار زیادی است. استرس زیادی می تواند بر سلامت روانی و جسمی تاثیر منفی بگذارد. وقت گیر است و زمان زیادی طول میکشد تا تاثیر بگذارد.

به طور معمول بیمار بر روی یک میز دراز میکشد. به گفته محققین، ماساژ دادن صورت و گونه ها، باعث افزایش خون رسانی و افزایش سوخت و ساز در این نواحی می شود خون رسانی و سوخت و ساز بیشتر نیز رشد اندام ها را در پی دارد در صورتی که ماساز دادن صورت به شیوه ای صحیح صورت گیرد، بدون شک در دراز مدت می تواند باعث چاق تر شدن صورت و گونه ها شود البته ماساژ دادن صورت و گونه در صورتی که با استفاده از یک روغن خراطین خوب و با کیفیت نیز همراه باشد، باعث نتیجه گیری بمراتب بهتر و سریع تری خواد بود.

برخلاف تکنیک های ماساژ سوئدی یا شیاتسو، که در آن فرد به صورت انفعالی روی تخت دراز می کشد، مشتری باید روی زمین دراز بکشد و فعالانه در ماساژ شرکت کند. برای بسیاری از کاربران این سوال مطرح است که ماساژ تایلندی چگونه است. بهتر است برای دریافت خدمات ماساژ تایلندی، غذای سنگین نخورید و حداقل دو ساعت از زمان صرف غذا گذشته باشد. یکی از نکات قابل توجه در ماساژ مدل تایلندی این است که از هیچ روغنی برای ماساژ دادن بدن استفاده نمیشود.

ماساژور با دقت حرکات آرام و آگاهانه ای را برای اعمال فشار بر روی ماهیچه ها، تاندون ها یا بافت های عمیق زیر پوست انجام می دهد. ماساژ تایلندی می تواند گردش خون و بافت لنفاوی را از طریق استفاده از کشش های نرم افزایش دهد. ماساژ دیپ تیشو مجموعه ای از تکنیک های عمقی است که با سرعت آرام و مستقیما روی بافت مورد نظر اعمال می شود. این ماساژ گردش خون، و عملکرد ذهن و بدن را بهبود می بخشد. در این مقاله به جزئیات ماساژ تای به صورت کامل پرداخته شده است. در حال حاضر با استفاده از تکنیکهای مختلف، انواع ماساژ تایلندی انجام میشود که هر کدام میتواند سبک مورد نظر خود را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید