درمان درد آرنج و علت آن – دکتر قاسم اسحاقی

تعداد دفعات مورد نیاز برای تکرار هر تمرین را با پزشک یا فیزیوتراپیست خود هماهنگ کنید. این تمرینات در ابتدا فعال و با کمک فیزوتراپیست بوده و سپس خود فرد می تواند آن ها را به تنهایی انجام دهد. دقت کنید که هیچ گاه شدت این تمرینات از حد ایمن نباید بالا تر بروند چرا که این امر می تواند باعث اخلال در فرایند بهبودی شانه گردد. البته پوکی استخوان و سوء تغذیه تاثیر بسیاری در میزان آسیب شکستگی استخوان دارد.ممکن است جراحی برای مواردی مورد نیاز باشد که باعث تغییر شکل دادن انگشت و یا آسیب دیدگی مفصل شده باشد.

البته آسیب دیدگی نیز می تواند در بروز آسیب دیدگی و ورود میکروب به استخوان دخیل باشد. مهرههای پشت به قسمی روی هم قرار گرفتهاند که جسم آنها روی هم و سوراخ آنها در امتداد یکدیگر و در نتیجه لوله درازی بوجود میآید که محل استقرار نخاع است. یک چرخش داخلی را با بدن دستان خود به پشت و قلاب کردن آن ها به یکدیگر در نزدیکی باسن، شروع کنید.

چرخش خارجی، با قلاب کرده دست ها به یکدیگر در پشت گردن و قرار دادن آرنج ها در کنار سر شروع می شود. به همین دلیل به استخوان های خود فشار آورده و آن ها را ضعیف کرده و باعث شکستگی این استخوان ها در قسمت پاها می باشند. آسیب، فعالیت بیش از حد، یا عوارضی که موجب التهاب در استخوان، رباط و تاندون پا میشوند، ممکن است باعث بروز درد پا شود. نیروی برخورد به زمین از کف دست به آرنج و بعد به شانه اعمال شده و میتواند موجب شکستگی ترقوه شود.

در این مقاله تنها به استفاده از تمرینات ورزشی برای داشتن ترقوه برجسته اشاره می کنیم. همچنین شدت این تمرینات به مرور زمان افزایش پیدا می کند. بیشتر شکستگی های ترقوه، شانه و کتف، توسط عکس برداری با اشعه ی ایکس از منطقه ی آسیب دیده و همچنین معاینه ی فیزیکی تشخیص داده می شوند. یک آزمایش ساده برای تشخیص این شرایط ایستادن بر روی یک پا و بلند کردن بدن بر روی سر انگشتان است. شانه همچنین دارای یک مفصل بوده که محل اتصال استخوان کتف به دیواره ی قفسه ی سینه می باشد.

علت اختلال در خونرسانی به صورت دقیق مشخص نمیباشد ولی این عارضه به صورت شایعتر در کسانی دیده میشود که با دستانشان کارهای سنگین انجام میدهند مانند ورزش های سنگین ، همچنین بعضی از مبتلایان به این بیماری سابقه ضربه به مچ دست را ذکر میکنند. همچنین پس از انجام عمل جراحی، پزشک شما یک برنامه ی درمانی را تجویز خواهد کرد که به شما در بازیابی قدرت و تحرک شانه تان کمک می کند. دارو درمانی : شانه ی شما برای حدود 2 هفته پس از ایجاد آسیب، بسیار دردناک خواهد بود.

نه تنها کلسیم و پتاسیم در بادام زیاد است، بلکه بسیار متنوع و راحت در رژیم غذایی شما قرار میگیرد. نوزادان میتوانند طی تولد نیز دچار شکستگی استخوان ترقوه شوند و این برای والدین بسیار اهمیت دارد که علائم شکستگی را بررسی کنند؛ مثلا گریه کردن هنگام لمس ترقوه. استخوان ترقوه استخوان بلند و باریکی است که بازو را به بدن متصل میکند. شکستگی های قسمت فوقانی استخوان بازو (پروگزیمال هومروس) : شکستگی ها در قسمت فوقانی استخوان بازو، در افراد مسن تر (بالا تر از 65 سال سن) شایع ترند. شکستگی استخوان کلاویکل در کودکان نیز شایع تر است و حدود هشت تا پانزده درصد از شکستگیهای کودکان را شامل میشود.

این کودکان در پارچه بیمارستانی پیچیده شده و جایی گذاشته بودند که نشان میداد عمل دفن بعد از وقوع زلزله انجام شده است. در همین حال، تمامی عضلات بالا تنه ی خود را شل کنید. این امر منجر به عدم تعادل عضلات یک طرفه در سراسر بدن میشود. با بهبودی بیشتر آسیب، فیزیوتراپیست ممکن است به شما توصیه کند که در هنگام انجام این تمرین دامنه ی حرکتی، از یک وزنه ی سبک به منظور تقویت عضلات استفاده کنید.

این استخوان ها به منظور تشکیل یک سیستم منظم برای کار کردن بازو، به وسیله ی بافت نرم به یکدیگر متصل اند (رباط ها، تاندون ها، عضلات و کپسول مفصلی). به آرامی آرنج های خود را به جلوی صورت آورده و دوباره به کنار باز گردانید؛ مانند یک پرنده ی در حال بال زدن. او در طی این گزارش ناگهان با استخوان هایی که از دیوار ارگ بم بیرون ریخته بودند مواجه شد به منظور بررسی های بیشتر گزارش بلندی را از این مشاهده خود ثبت کرد و به طور رسمی موضوع را در رسانه ها مطرح کرد.

این حالت بیشتر از مقایسه بین بدن خود و سلبریتی ها نشات میگیرد. اما برجسته کردن ترقوه ورزش های مخصوص خود را دارد. در سنین ۶۵ سال به بالا، زنان بیشتر از مردان دچار شکستگی استخوان ترقوه میشوند. بیشتر شکستگی ها را می توان به وسیله ی روش های بدون جراحی و با استراحت کردن درمان کرد. اگر یک انگشت، صدمه خورده و شک به شکستگی آن وجود داشته باشد، هنگام خم بودن دیگر انگشتان در نمای لترال می توان انگشت مورد نظر را بررسی کرد. اگر در هر نقطه ای احساس درد کردید، تمرین را متوقف کرده و دست خود را طوری تنظیم کنید که تا آن حد به جلو یا عقب نرود.

وجود این علائم به پزشک کمک میکند تا منشا و علت درد ران را بهتر تشخیص دهد. پزشک بعد از تشخیص شکستگی انگشت در رایجترین روش درمان شکستگی انگشت شست پا و یا دیگر انگشتان، استخوان را تا حد امکان به سر جای اصلی خود برمیگرداند یا در اصطلاح از شدت شکستگی میکاهد و مفصل را با آتل یا قالب گچی بیحرکت نگه میدارد تا به مرور استخوان التیام بیابد و جوش بخورد.

تاندون این عضله در پایین به قاعده متاكارپ پنجم متصل شده و شست را از كف دست دور میكند. در برخی موارد، آزمایشات عکس برداری اضافی نیز مانند سی تی اسکن، مورد نیاز می باشند. در برخی مواقع این استخوان تنها ترک خورده و قسمت شکسته ی آن جا به جا نشده و یا زیاد از محل اصلی خود دور نمی شود. دست خود را به آرامی به عقب و جلو حرکت داده و حرکات رفت و برگشتی طولانی ایجاد نمایید.

در حالی که دست خود را مستقیم و رو به زمین گرفته اید، به آرامی و مانند تمرین قبلی، آن را به جلو و عقب حرکت دهید. کمر خود را کم تر از 90 درجه رو به جلو خم کنید. به دلیل تغییرات آناتومیک، وجود استخوانهای جانبی زیاد برای اسکلت انسان معمول است (استخوانهای جمجمه، دندههای گردن، دندههای کمر و حتی مهرههای اضافی کمر). پزشک معالج بخیه ها را دو تا سه هفته پس از انجام عمل جراحی بر خواهد داشت اما ورم موجود در پا ممکن است حتی تا ماه ها پس از عمل باقی بماند و به شکل کامل محو نشود.

اما در صورت شکستگی شدید ممکن است نیاز به جراحی و ایمپلنت گذاری باشد تا استخوان را طی ترمیم نگهدارد. اما نداشتن ترقوه برجسته نمی تواند مانعی برای زیبا بودن بدن باشد. شکستگی استخوان ترقوه که نسبتا شایع است، حدود پنج درصد از تمام شکستگیهای بزرگسالان را شامل میشود. عوارض جانبی شامل تهوع، دل درد و علائمی مانند سوزش سر دل است. یخ : به منظور کاهش درد شانه و تورم ناشی از شکستگی استخوان ترقوه، بسته های یخ را به مدت 2 تا 3 روز پس از ایجاد آسیب، به صورت منظم بر روی منطقه ی آسیب دیده قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید