درمان خانگی درد پریود شدید، برای درد قاعدگی چه قرصی بخوریم؟

برای این منظور ۳ بار در هفته و حداقل ۱۵ دقیقه ورزش را به عادت همیشگی خود تبدیل کنید. معیار ورود و خروج: سن بارداری 36 هفته و بالاتر، نخست زایی بود. ورزش: داشتن فعالیت بدنی و ورزش کمک میکند که ابتدا خونریزی با سرعت بیشتری انجام شده و در نتیجه بدن از وجود خون قاعدگی خالی شود که به تدریج شاهد قطع خونریزی پریود خواهید بود. لذت بخش بودن گیاه به دلیل زیبایی و جذابیت” الهه عشق یونانی افرودیت” بود! ماساژور دارای ریموت کنترل است – یک واحد کنترلی به شکل دکمه هایی در دسترس بودن فوری است.

برای رسیدن به راه کارهای تسکین درد در قاعدگی ابتدا لازم است تا علت این دردها را تشخیص داد.پزشکان هنوز به این نتیجه نرسیده اند که چرا برخی از زنان قاعدگی دردناک را تجربه می کنند و برخی دیگر در طول دوران قاعدگی خود درد کمتر و طبیعی را دارند. یک تحقیق در سال 2015 70 زن را مورد بررسی قرار داد که در آن زنان هفت کپسول کورکومین را به مدت هفت روز قبل از پریود و سه روز پس از آن مصرف کردند.

بادکش: بادکش نیز ازجمله روشهایی است که برای کاهش دردهای شما مؤثر میباشد. طب سوزنی: طب سوزنی یکی از درمانهای مؤثر برای کاهش دردهای گرفتگی قاعدگی میباشد. تخم شنبلیله: این داروی گیاهی با خواص ضد درد خود، به کاهش سریع دردهای قاعدگی در شما بسیار مؤثر است. خواب کافی: یکی از بهترین روشها برای کاهش دردهای ناشی از قاعدگی خوابیدن بهصورت جنین میباشد. محققان دریافتند که ماساژدرمانی در زمان شروع درد و حتی بعد از آن به میزان قابل توجهی دردقاعدگی را کاهش می دهد. خانم های که قاعدگی دردناک دارند در هنگام درد می تواند از کیسه های آب گرم یا پد گرمکن و یا حوله گرم استفاده کنند و حتی می توانند خودشان با روش زیر پد گرمایشی درست کنند.

ارگاسم واژن حتی با تحریک مغز می تواند باعث ترشح انتقال دهنده های عصبی مانند اندروفین و اکسی توسین شود. 2. قسمت دوخته شده را با برنج خام پر کرده و سوراخ را خیس کنید. 1. دو تکه پارچه را با هم برش داده و آن ها را به هم دوخته و به اندازه یک سوراخ قسمت بالای آن را باز نگهدارید. تولید بیش از حد یا حساسیت به پروستاگلاندین ها (هورمونی که بر رحم تأثیر می گذارد). همانطور که می دانید نقاط ماشه ای معمولا در ماهیچه ها هستند و در برخی موارد دچار گرفتگی و اختلال می شوند.

جریان خون بهتر باعث رسیدن عوامل بهبودی به ناحیه دچار آسیب دیدگی میشود. تحقیقات نشان داده است که مصرف 1000 میلی گرم شوید به اندازه مفنامیک اسید که یک داروی بدون نسخه برای تسکین درد قاعدگی است موثر می باشد. نتیجه تحقیقات نشان داد: گروهی از زنانی که با روغن های اساسی تحت آزمایش قرار گرفته اند نه تنها شدت درد آن ها کمتر بوده بلکه مدت زمان کمتری این درد را تجربه کردند. سپس این ترکیب را در ایام عادت ماهانه نوش جانکنید. مصرف ماهانه چای بابونه می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد.

چای بابونه ادرار گلیسین را افزایش می دهد، و به رفع اسپاسم عضلات کمک می کند. این درمان کمک میکند تا سیستم عصبی شما آرام شده و جریان خون در بدنتان افزایش یابد. این دو منطقه در اطراف بینی و در امتداد فاصله چشم ها قرار گرفته اند. ماساژ کمک می کند تا خون تازه و اکسید شده به تخمدان ها رسیده و تخمدان تحریک شود. تحقیقات نشان داد که 250 میلی گرم پودر زنجبیل چهار بار در روز به مدت سه روز به تسکین درد کمک می کند و زنجبیل به اندازه ایبوپروفن مؤثر است.

در حالی که هیچ مطالعه بالینی در مورد تأثیر مستقیم ارگاسم بر گرفتگی قاعدگی صورت نگرفته، اما بررسی ها نشان داده که ارگاسم می تواند در کاهش درد قاعدگی تاثیر داشته باشد. شرکت کنندگان گزارش دادند که علائم سندرم قبل از قاعدگی آن ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرد. در حال حاضر بخشهای قوی تحقیق و توسعه شرکت های سازنده دستگاه ماساژور در حال بررسی نیازهای مختلف مصرف ­کنندگان در زمینه نیاز به ماساژ هستند. به این ترتیب میتوانید عضلات ناحیه کمر را با فشار اندکی که تولید میکنید از خستگی و کوفتگی و اسپاسمهای احتمالی تخلیه کنید.

ماساژ این نقاط نیز بهتر است بهصورت فشاری باشد. توجه به این نکته ضروری است که این درمان، حتماً با نظر پزشک طب سنتی انجام شود. این روش با افزایش خونرسانی و گرم کردن محل درد، دردهای شمارا تسکین میبخشد و احساس خوشایندی را به شما هدیه میدهد. در یک مطالعه در سال 2015، زنانی که کپسول دارچین مصرف کرده بودند خونریزی، درد، تهوع و استفراغ کمتری را گزارش دادند.

و برای استفاده از روغن کنجد هیچ نسخه خاصی نیاز نیست و کافی است که مقداری از آنرا بر روی شکم خود ریخته و آنرا ماساژ بدهید تا درد خود را کاهش بدهید. کمپرس آب گرم: اعمال کمپرس آب گرم، منجر به کاهش دردهای ناشی از گرفتگی قاعدگی میشود. ترکیب بابونه، سنبل طیب، گلگاوزبان، تمشک و ولیک: دمکردهی ترکیب این مواد در کاهش دردهای عادت ماهانه و ایجاد آرامش در شما بسیار مؤثر است. این مدل معمولا دارای ۱۰ نوع ریتم برای ماساژ دادن هستند که باعث می شود در عرض چند دقیقه خستگی شما به صورت کامل برطرف می کند.

قاعدگی دردناک می تواند از برخی شرایط و بیماری های زمینه ای مانند آندومتریوز یا فیبروم های رحمی ناشی شود که در این صورت درمان علت اصلی برای تسکین و کاهش درد بسیار مهم است. این عرق طبیعی را میتوانید از روزهای دوم و سوم عادت ماهانه میل کنید. فیزیوتراپی: با فیزیوتراپی ستون فقرات بهویژه ناحیه کمر و رحم میتوانید دردهای ناشی از قاعدی را کاهش دهید. همچنین شما میتوانید تخم کتان را با سالاد، غلات و ماست نیز مصرف کنید.

شما با ورق پوشانده می شوید و معمولا این ماساژ 90 دقیقه طول می کشد. همچنین این نوع ماساژ انعطافپذیری و دامنه حرکت بدن را افزایش میدهد. این کار به شل شدن عضلات شما کمک کرده و درد پریودی شمارا به میزان قابلتوجهی کاهش میدهد. البته رفلکسولوژی مقولهای بسیار گسترده بوده و کمک به تسکین سردرد، یکی از فواید آن میباشد. حفظ آرامش: طبیعی است که به عنوان یک زن در روزهای قبل از شروع قاعدگی و یا در دوران پریودی احساس استرس، غم و اندوه و یا پرخاشگری داشته باشید.

در ناحیه پیشانی، سه مرتبه به سمت بالا ماساژ دهید، از وسط پیشانی شروع کنید و به سمت بیرون ماساژ دهید. قبل از شروع ماساژ صورت ابتدا صورت و دستها را به خوبی بشویید و دستها را آغشته به روغن کنید و کمی آنها را به هم مالش دهید تا دستها گرم شود و سپس ماساژ را شروع کنید. به دلیل ماساژ ممکن است جریان گردش خون در جاهایی که به طور بالقوه بیشتر است، شدیدتر شود و در نتیجه موجب التهاب، عفونت، خارش یا درد شود. روشهای گفتهشده در بالا مؤثر میباشد؛ اما اگر دردهای شما با این روشهای خانگی بهبود نیافت و یا شدیدتر شد و یا غیر از درد علائم دیگری نظیر تهوع و حالت ضعف دارید، پیشنهاد ما به شما مراجعه به پزشک میباشد.

در این حالت ماهیچههای اطراف شکم، شل شده و دردهای ناشی از قاعدگی را کاهش میدهد. شما باید این کار را در هر ثانیه تقریبا دو بار انجام دهید. یک دانشمند از کالج دانشگاهی لندن ثابت کرد که دمای 40 درجه سانتی گراد به درمان درد و کرامپ شدید در دوران قاعدگی و پریودی کمک می کند. کورکومین، یک ماده شیمیایی طبیعی در زردچوبه است که در تسکین علائم سندرم قبل از قاعدگی (PMS) کمک می کند. گروهی که عصاره را مصرف کردند، درد کمتری داشتند. 3. پد را چند دقیقه در یک دمای مطلوب در درون مایکروویو قرار دهید.

یک ماساژ درمانی 20 دقیقه ای می تواند در تسکین درد های قاعدگی موثر باشد. 4. پد خانگی خود را در یک حوله بپیچانید تا انتقال حرارت کاهش یابد و از آن استفاده کنید. این داروها باعث کاهش تولید پروستاگلاندین در بدن زنان می شوند. اما زنان باید این نکته را در نظر داشته باشند که همیشه در هنگام استفاده از روغن های اساسی، باید آن ها را با یک روغن حامل رقیق کنند و بهتر است روغن های اساسی به تنهایی و خالص استفاده نشوند. اما راهکارهای تسکین درد قاعدگی وجود دارند که آن ها می تواند در هنگام درد شدید خود این راهکارها را در نظر بگیرند.

از آنجایی که ماساژ، نوعی از تماس است که در آن اعمال فشار نیز وجود دارد، درمانگر همواره باید فشار مناسب را برای هر فرد بکارگیرد. همچنین شواهد محدودی مبنی بر اینکه ماساژ پروستات می تواند سلامت پروستات را بهبود بخشد، وجود دارد.در یک آزمایش اولیه از دستگاه ماساژ داخلی پروستات در سال 2009 ، مشخص شد که مردان مبتلا به پروستاتیت مزمن یا هیپرپلازی خوش خیم پروستات بعد از ماساژ خانگی پروستات ، کاهش علائم را تجربه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید