درمان خانگی درد پریود شدید، برای درد قاعدگی چه قرصی بخوریم؟

یک مطالعه در سال 2010 بر روی 23 زن مبتلا به درد پریود ناشی از آندومتریوز انجام شد و محققان دریافتند که ماساژ با روغن های گیاهی به میزان قابل توجهی درد قاعدگی را کاهش می دهد. ماساژ نقطه ایی تاثیر شگرفی در درمان درد ناشی از سیاتیک، آزاد سازی مفاصل سفت و… بهتر است برای ماساژ این نقطه از ماساژ فشاری استفاده کنید به این ترتیب که ۲۰ ثانیه نقطه موردنظر را فشار دهید و ۲۰ ثانیه آن را آزاد نگه دارید.

یک حمام آب داغ می تواند یک درمان غیر دارویی عالی برای کاهش درد پریود باشد که نوسانات خلق و خویی را نیز کاهش می دهد. همیشه به زنان مبتلا به ناباروری توصیه می شود از تزریق هورمون، لقاح آزمایشگاهی، درمان دارویی یا جراحی برای درمان ناباروری خود استفاده کنند. زنانی که بعد از دوره قاعدگی خود، شکمشان را با ترکیبی از روغن های اسطو خودوس، مریم گلی و مرزنجوش ماساژ داده بودند، در قاعدگی بعدی خود، درد کمتری داشتند.

رایحه و بوی معطر ترکیب روغن های بادام شیرین، نعناع فلفلی، سرو و اسطوخودوس درد های شدید پریود را کاهش می دهد. برخی چای ها باعث کاهش درد پریود می شوند. هورمون هایی مانند پروستاگلاندین ها باعث شروع این روند می شوند. ضد پروستاگلاندین ها، گرفتگی رحم را کاهش می دهد، جریان خون را تسکین می دهد و ناراحتی را از بین می برد. راهکارهای گفته شده تا حدودی میزان خونریزی را کم کرده و باعث کوتاه شدن دوره قاعدگی میشوند. این شکل از ماساژدرمانی باعث برطرف کردن درد های مزمن عضلانی از جمله فیبرومیالژیا می شود. در صورتی که مصرف پودر ژلاتین موثر بود میتوان پس از چند ساعت مجدد مصرف آن را تکرار کرد.

چند روز قبل از شروع قاعدگی روزانه یک یا دو فنجان دمنوش مریم گلی را بنوشید. یک چرخه قاعدگی از ابتدا شروع قاعدگی (خونریزی) تا قاعدگی بعدی در نظر گرفته می شود. به نظر می رسد کلمه “نابارور” فقط یک برچسب است، اما در واقع خیلی بیشتر از آن است، زیرا می تواند احساسات شما را تحت تاثیر قرار دهد. کف دست دیگرتان را بالا قرار دهید و سه یا چهار نفس عمیق و آرام بکشید. با توجه به طعم ترش مزه این جوشانده مصرف آن به صورت ولرم یا سرد همراه با عسل یا شکر توصیه می شود. خانمها همزمان با شروع دوران قاعدگی یا چند روز زودتر از آن با دردهای ناحیه شکم روبهرو هستند که علت اصلی آن انقباضات عضلات درونی بدن و اسپاسمهایی رحم و عضلات آن است.

چندین روز قبل از شروع قاعدگی روزانه 2 یا 3 فنجان چای زنجبیل بنوشید تا زودتر پریودی تمام شود. گردش خون ضعیف، ثابت و کم سبب بروز احساس سنگینی در رحم بعضی از زنان در دوره قاعدگی می شود. البته فیزیوتراپیست باید فرد را از مخلوط روغن آگاه کند، چرا که ممکن است روغن مورد نظر سبب حساسیت پوستی فرد شود. از ماساژ درمانی به عنوان جایگزینی برای مراقبت های پزشکی منظم خود و یا به عنوان دلیلی برای به تعویق انداختن مراجعه به پزشک در مورد یک مشکل پزشکی، استفاده نکنید.

تمرینات ماساژ درمانی باید حداقل دو بار در هفته و به ویژه ۲ هفته پیش از شروع قاعدگی انجام گیرد. تنها تفاوت ماساژ بافت عمیق با ماساژ نقطه ای این است که ماساژ بافت عمیق در محدوده وسیعتری صورت می پذیرد، اما ماساژ نقطه ایی توسط انگشتان فیزیوتراپیست و به صورت ماشه ای و با در نظر گرفتن یک محدوده کوچک صورت می گیرد. علت اصلی تأثیر درونی ارضای واژنی در سراسر بدن تفاوت اعصاب حسی واژن با اعصاب حسی کلیتوریس است. منیزیم در غذاهای زیادی وجود دارد و با تنظیم عملکرد اعصاب و عضلات هم درد را کاهش می دهد و هم نواسانات خلق و خویی را کم می کند.

کافی است برگهای مریم گلی را با آب سرد بشورید سپس در قوری چینی بریزید و 20 دقیقه زمان دهید تا با شعله کم روی کتری دم بکشد. دم کرده ریحان از طریق ریختن 2 قاشق غذاخوری برگ ریحان در یک فنجان آب جوش به مدت 4 تا 5 دقیقه تهیه می شود. اگرچه نوشیدن آب و مایعات کافی، به طور مستقیم اثری بر روی درد های قاعدگی ندارد، اما آب می تواند پیشگیری از نفخ که می تواند عاملی برای تشدید این دردها باشد، به کاهش و تسکین آن کمک می کند.

، قهوه درد پریود را کاهش می دهد و یا موجب تحریک آن می شود؟ دستان خود را بر روی کمر بگذارید و از زیر دندهها با فشار به سمت پایین حرکت کنید تا به استخوان دنبالچه برسید. در طول این ماساژ گاها از سنگهای سرد نیز استفاده می شود. حتماً مطمئن شوید که متخصص طب سوزنی از سوزنهای استریل و یک بار مصرف استفاده میکند و فضای کلینیک از نظافت مناسبی برخوردار باشد.

از مراجعه به متخصصانی که مایل به همکاری با پزشک اصلی شما نیستند خودداری کنید. در ادامه قطع سریع پریود با قرص ال دی را توضیح میدهیم. تلاش کنید از هرگونه محیط و جو متشنج دور باشید و آرامش خود را حفظ کنید. حفظ آرامش: طبیعی است که به عنوان یک زن در روزهای قبل از شروع قاعدگی و یا در دوران پریودی احساس استرس، غم و اندوه و یا پرخاشگری داشته باشید. برخی از گزینه های رژیم غذایی، از جمله گیاهان و مکمل های ویتامینی، مانند اسطوخودوس، رازیانه و پیکنوژنول (عصاره پوست درخت کاج) می توانند کمک کننده باشند.

بیماری هایی مانند فیبروم یا رشد غیر سرطانی دیواره رحم هم به ندرت سبب بروز درد قاعدگی در زنان می شود. ریختن این روغن های معطر روی دست و مالیدن آن به نواحی دردناک مانند شکم، کمر و کلیه به آرامی ساده ترین روش استفاده از آنها محسوب می شود. قهوه بدون کافئین قهوه ای است که از ۹۷% از کافئین آن خارج شده است. پیشنهاد میکنیم به دنبال قطع فوری و اورژانسی پریود در روز اول نباشید و اجازه دهید خون از بدن خارج شود. حالا به آرامی رحم خود را به سمت ناف بکشید.

بیشتر گیاهان نقش استروژن را بازی می کنند بنابراین پیش از مصرف با پزشک مشورت کنید (به خصوص اگر سابقه سرطان هورمونی دارید یا داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنید). به ریزش دیوارۀ رحم و خارج شدن خون از این دیواره در زنان و دختران، قاعدگی یا عادت ماهیانه گفته میشود که از دوران بلوغ تا یائسگی ادامه دارد. ماساژ بافت عمیق در صورتی که تنش عضلانی زیاد یا درد مزمن دارید گزینه مناسبی است. درمان ناباروری همیشه نیاز به هزینه های زیاد و درمان های سخت ندارد. معمولا هر دردی، درمان های مخصوص به خود را دارد و قاعدگی نیز همین گونه است.

برخی داروهای گیاهی حاوی ترکیبات ضدالتهاب و ضداسپاسم است که به اعتقاد کارشناسان می تواند انقباضات عضلانی و درد مربوط به قاعدگی را کاهش دهد. داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) نوع اصلی مسکن های درد بدون نسخه (OTC) است که برای درد قاعدگی و خونریزی شدید قاعدگی توصیه می شود. اگر به قهوه اعتیاد دارید و بدون خوردن قهوه نمی توانید روز خود را به خوبی آغاز کنید بهتر است از قهوه های بدون کافئین استفاده کنید.

تخمدان ها : 4 اینچ (10.16 سانتیمتر) پایین تر از ناف و 3 (7.62 سانتیمتر) اینچ به سمت چپ و راست را اندازه گیری کنید. در صورت ابتلا به سرطان، قبل از انجام ماساژ درمانی با پزشک خود مشورت کنید. گاه پیش میآید که تخمک زن با اسپرم مرد ترکیب نشود در نتیجه تخمک از هم فرو میپاشد و پوشش داخلی رحم ریزش میکند که در واقع پریودی یا عادت ماهانه اتفاق میافتد.

رفع خستگی، ایجاد انرژی و فعالسازی سلول ها به صورت منظم از دیگر کاربرد های مصرف عصاره گیاهان است. کاربرد روغنهای صد درصد طبیعی تأثیر فوقالعادهای بر کاهش درد خواهد داشت. از قدیم طب سنتی جایگاه ویژهای داشته است که با استفاده از خواص گیاهان موجود در طبیعت توانسته است به طور طبیعی و به دور از مواد شیمیایی بسیاری از بیماریها و ناخوشیها را درمان کند. همواره ماساژ قسمتهای مختلف بدن و استفاده از روغنهای طبیعی برای ریلکس کردن و درمان دردهای خفیف کاربردهای فراوانی داشته است. آنها باعث انقباض و گرفتگی عضلات شده که شبیه درد زایمان خفیف است.

این داروها باعث کاهش تولید پروستاگلانین در بدن می شوند. ارضای واژنی باعث تحریک مغز و نخاع، رها سازی نوروترانسمیتر های اندورفین و اکسی توسین در سراسر بدن و کاهش احساس درد زنان در دوره پریود می شود. اندورفین می تواند احساس درد را کاهش دهد. فراموش نکنید که این ماساژ را برای هر ۲ دست راست و چپ تکرار کنید. بهتر است که قبل از مصرف هر نوع دمنوش یا داروی گیاهی با پزشک خود مشورت کنید. زمانی که یک تخمک از تخمدان ها آزاد می شود و به لوله فالوپی حرکت می کند، درصورتی که لقاح انجام نشود دیواره رحم فرو ریخته و درد پریودی شروع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید