خواص مرزنجوش برای رحم عفونت قاعدگی

برای عدهای که در انتظار مادر شدن هستند عادت ماهانه اتفاق خوشایندی نیست. مصرف گیاه دونگ کوئی علاوه بر بهبود این وضعیت و کاهش درد قاعدگی برای درمان زنانی که در دوره پریود خونریزی ندارند، به کار می رود. این نوع ماساژ درمانی متعلق به کشور ژاپن خواهد بود و سیستم ایمنی بدن بهبود مییابد. اگر بخواهیم توضیح کوتاهی در این مورد ارائه دهیم باید بگوییم که در ماساژ درمانی با استفاده از تکنیک PNF، ابتدا عضله به مدت 30 ثانیه توسط فیزیوتراپیست کشیده و نگه داشته می شود.

در بسیاری از مراکز، ماساژ درمانی بعد از زایمان برای بدن و آبگرم کامل نیز ارائه شده است. بنابراین، در این مقاله، به تمام سوالات شما مادر گرامی در این مورد پاسخ داده شده تا با استفاده از کلمات ساده، اهمیت و فواید ماساژ پرینه برای زایمان طبیعی راحت تر را برای همیشه به خاطر داشته باشید. اما تمام پارگیها در این ناحیه یکسان نیستند. ماساژ پرینه احتمال درد در این ناحیه را بعد زایمان کم می کند و شما هنگام خروج نوزاد احساس سوزش کمتری در این قسمت خواهید داشت.

به عنوان یک مادر باردار به یاد داشته باشید که با ماساژ این ناحیه در روزهای آخر دوران بارداری، احتمال پاره شدن دستگاه تناسلی و نیاز به بخیه یا اپیزیاتومی در مادران کاهش می یابد. 3. کیسه را در ماکروویو یا روی بخاری گرم کنید. آب داغ را در داخل یک کیسه آب گرم ریخته و بر روی شکم تان قرار دهید. 3. یک نفس عمیق بکشید، دهانتان را کاملا باز کرده و روی دهان بیمار بچسبانید.

سپس در صورتی که کاملا آرام و راحت هستید، روغن ماساژ را بر روی قسمت پرینیوم اعمال کنید. کشیدن آرام مقعد به طور منظم در طول چند هفتهی آخر بارداری باعث میشود کشش به راحتی در طول زایمان رخ داده و باعث کاهش درد شود. روی کمر به طوری که سرتان بالاتر از تنه قرار بگیرد بخوابید و آینه را طوری تنظیم کنید تا قسمت پرینه را به راحتی ببینید. • به یاد داشته باشید که نشستن در یک موقعیت راحت و استفاده از بالش برای راحتی بیشتر، برای انجام درست ماساژ پرینه لازم است. همیشه یک موقعیت راحت برای خود انتخاب کنید.

اگر در آستانه تولد اولین نوزاد خود هستید، ممکن است کمی نگرانی داشته و به دنبال اطلاعاتی مورد ماساژ پرینال و نحوهی انجام باشید. تنها ۵ دقیقه ماساژ پرینه در روز در طول هفتههای آخر بارداری به استراحت و کشش بافتهای پرینه کمک خواهد کرد تا از آسیب یا پارگی پرینه در طول زایمان و درد و ناراحتی ماهها و سالهای بعد از تولد نوزاد خود جلوگیری کنید. به این ترتیب کف لگن مادر بعد از تولد نوزاد، سریع تر بهبود خواهد یافت. تصور میشود کاشت سوزن در نقاط خاصی از بدن میتواند جریان Qi را بهبود بخشد و در نتیجه سلامت عمومی را ارتقاء داد.

آن ها در مورد نقاط فشار مربوط به بارداری و بایدها و نبایدهای آن آموزش می بینند. توصیه میشود که ماساژ پرینه قبل از زایمان و از هفته ۳۵ بارداری انجام شود که تعداد آن در هفته یک یا دو بار میباشد. اگر این گونه باشد ممکن است که شما جریان ادرار ضعیف و یا حتی قطع شدن آن را تجربه کنید. به صورت کلی اگر هرگونه عفونتی در قسمت واژنتان دارید نباید از ماساژ پرینه استفاده کنید چرا که این ماساژ باعث گسترش عفونت میشود. چرا که ناحیهی مورد ماساژ بسیار حساس بوده و میتواند به سادگی آلوده شود.

به محض این که شما مادر باردار این انعطاف را به دست آوردید، شانس انجام عمل سزارین در شما بسیار کاهش خواهد یافت. در این حالت شکم مصدوم ورم کرده و بعضا فشار شکم باعث خروج محتویات معده میشود. پرینوم یک پوست نرم در نزدیکی واژن میباشد که به دلیل همین نزدیکی به واژن ممکن است در اثر فشار زایمان دچار پارگی شود به خصوص در بانوانی که اولین زایمان شان را تجربه میکنند. برای مشاهده ی محل دقیق این ناحیه عکس اندام تناسلی زنان را در سایت یک زن مشاهده کنید. هرگز روی شکم خود دراز نکشید زیرا باعث آسیب رسیدن به جنین و ناحیه رحم می شود.

در مورد سلامت عمومی و وضعیت روحی خود صحبت کنید. کلینیک طب سنتی ایران به مدیریت دکتر رضا جعفرقلی از جمله مراکز معتبر طب سنتی و طب سوزنی در ایران میباشد. اگر این موارد را ذکر نکنید، ممکن است طب سوزنی برای سلامتی شما خطرناک باشد. قرار دادن دست ها روی کمر و وارد کردن فشار به سمت پایین تا استخوان دنبالچه و ماساژ استخوان مچ پا به آرامی با انگشت شست از مهمترین روش های صحیح ماساژ درمانی در این زمینه قلمداد می شوند. • به یاد داشته باشید که این منطقه را به سمت راست روده ماساژ داده و بیش از حد به آن فشار وارد نکنید، ماساژ این منطقه را به آرامی مانند شکل U ادامه دهید.

همچنین نحوه انجام این روش، همراه با خطرات و مضرات ماساژ پروستات که ممکن است به همراه داشته باشد را پوشش می دهد. ماساژ پروستات معمولاً خطرناک نیست. بهتر است در دوره بارداری خود از فواید ماساژ غافل نشوید و به دنبال انجام آن باشید. این کار تا حدود 2 دقیقه تکرار کنید و بعد شست های خود را به صورت حرکت U شکل داخل واژن حرکت دهید. اجازه دهید این ناحیه به مدت یک تا دو دقیقه کشیده شود. بسیاری از زنانی که در طول بارداری ماساژ پرینه انجام دادهاند پس از زایمان گزارش میدهند که ناحیه پرینیوم آنها خیلی سریع به حالت عادی بازگشته است.

گردش خون و جریان خون را افزایش می دهد تا ماهیچهها شل شده و عملکرد آنها بهبود یابد. برخی از آنها کوچک بوده و سریعا بهبود مییابند و نیاز به درمان خاص ندارند. توجه به منطقهای که بیشترین کشش را در طول زایمان دارد، به شما این امکان را میدهد که بر روی استراحت و یادگیری احساساتی که ممکن است با آنها مواجه شوید، تمرکز کنید. این موقعیت را حفظ کنید و قبل از اینکه استراحت کنید تا 10 بشمارید.

توجه داشته باشید که اگر ماساژ با درد و ناراحتی زیاد همراه است باید آن را متوقف کنید. برای بهره مندی از خواب خوب شبانه، تلفن همراه هوشمند خود را نزدیک تختتان بگذارید تا اگربتوانید زنگ بیدار باش آن را خاموش کرده و کمی بیشتر بخوابید. شست یا دو انگشت دست خود را در قسمت گوشتی و بیرونی پایین استخوان قوزک و پاشنه پا بگذارید و با روش فشار و چرخش انگشتهای دست، قسمت بیرونی و اطراف قوزک پا را کاملاً ماساژ دهید. • به یاد داشته باشید که ماساژ پرینه را تا زمانی که شما احساس سوزن سوزن شدن یا کشش در این منطقه کردید، ادامه دهید.

انگشنتان را به آرامی به سمت راست و پایین و همچنین به سمت دو طرف واژن فشار دهید تا کشش در این ناحیه ایجاد شود. انجام ماساژ پرینه میتواند کشش بدن در این ناحیه را افزایش دهد که همین امر موجب خواهد شد که خانمها در هنگام انجام زایمان دچار مشکلاتی مانند درد زیاد نشوند. بنابراین انجام ماساژ پرینه می تواند به جلوگیری از این اتفاق، تا حدودی کمک کند.

1. بهتر است ماساژ قبل از هفته 34 بارداری انجام شود. برای درک بهتر مطلب مراحل زایمان طبیعی را بخوانید. احیای قلبی ریوی (به انگلیسی: CardioPulmonary Resuscitation) شامل اقداماتی است که برای بازگرداندن اعمال حیاتی دو عضو مهم قلب و مغز در فردی که هوشیاری خود را از دست داده، انجام میشود و تلاش میشود تا گردش خون و تنفس بهطور مصنوعی تا زمان برگشت جریان خون خودبهخودی بیمار برقرار شود. ماساژ منظم پرینه روش خوبی است که به مجموعه ابزارها و روشهای خود برای آماده شدن جهت وضع حمل و زایمان اضافه کنید.

همانطوز که گفته شد جامعه پزشکی این ماساژ را تایید نمیکند ولی تا به حال نیز عوارض و مضراتی برای ماساژ پروستات بیان نشده است. به خاطر داشته باشید که انجام این فرایند باعث می شود، پوست اطراف پرینه شما بیشتر حالت پلاستیک به خود بگیرد و هنگامی که مادر برای به دنیا آوردن نوزاد خود با زایمان طبیعی تلاش می کند، پوست آن منطقه می تواند با نفس کشیدن عمیق و آرام مادر به آرامی درست مثل لاستیک باز و بسته شود. با این حال ، تأیید این امر نیاز به تحقیقات بیشتر دارد.هرکسی که نگران سلامتی جنسی یا سلامت پروستات خود باشد ، باید با پزشک مشورت کند.

اگر خودتان یا همسرتان قصد این کار را دارید از قبل دست هایتان را بشویید و ناخن ها را کوتاه کنید. با این حال، بسیاری از پزشکان و متخصصان توصیه می کنند در سه ماهه اول ماساژ بارداری استفاده نشود. هنگامی که طرز ماساژ رحم و تخمدان را یاد میگیرید، میتوانید به افزایش قدرت باروری خود کمک زیادی کنید؛ برای مثال، با ماساژ درمانی تخمدان قبل از بارداری، با بدن و ذهن خود ارتباط برقرار میکنید و سطح انرژی مثبت، سلامت روانی و جسمی افزایش مییابد.

دیدگاهتان را بنویسید