تومور استخوانی و سرطان استخوان چیست؟

چه عوامل موجب ابتلا به سرطان معده می شوند؟ به طور کلی، هرچه مرحله کمتر باشد یعنی پیشرفت سرطان کمتر بوده باشد، پیش آگهی بهتر خواهد بود. پیش آگهی سرطان رحم به چه میزان است؟ اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید, فعالیت بدنی خود را افزایش داده و میزان کالری که هر روز می خورید را کاهش دهید. فعالیت فیزیکی را به روال کارهای وزانه خود اضافه کنید. برای دستیابی به اطلاعات کامل تر در زمینه انواع سرطان رحم و عوامل افزایش دهنده خطر ابتلا به سرطان رحم، مقاله زیر را مطالعه کنید.

این نمونه زیر میکروسکوپ مورد آزمایش و تحلیل توسط پاتولوژیست (پزشکی که بیماری ها را با مطالعه سلول های غیر طبیعی شناسایی می کند) قرار می گیرد. پژوهشی در دانشگاه Koc انجام شد و به بررسی تأثیرات دو پروتئین در انتقال و مهاجرت سلولهای سرطانی از یک بافت به بافتهای دیگر پرداخت.شناسایی این دو پروتئین به کشف روشهای جدید در پیشگیری از انتقال سلولهای سرطانی (از طریق خون به ارگانهای دیگر) کمک خواهد کرد.باتوجهبه اینکه 90 درصد از سرطانها در سلولهای پوششی رخ میدهند، محققان به مطالعه بیش از 600 نوع پروتئین پرداختند! ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV، شایعترین عفونت قابل انتقال است.انواع زیادی از این ویروس وجود دارد که بعضی از آنها میتوانند باعث ایجاد بیماری در انسان شوند؛ از جمله این بیماریها میتوان به سرطان دهانه رحم اشاره کرد.

ویروس پاپیلوم انسانی یک عفونت قابل انتقال از طریق رابطه جنسی است که تولید دو پروتئین E6 و E7 را در پی داشته و آنها برخی ژن های سرکوب کننده تومور را غیر فعال کرده و اجازه رشد بیش از حد و بروز جهش را به سلول های دیواره دهانه رحم می دهند که می تواند به سرطان منجر شود. این نشانه به خودی خود به معنای سرطان دهانه رحم نیست، اگر افزون بر بی اشتهایی یا کاهش وزن طیف گسترده ای از نشانه های هشدار دهنده دیگر را تجربه می کنید.

منشا آن وجود سرطان در قسمت های دیگر از بدن است. تاکنون تست های بسیار زیادی برای تشخیص سرطان به وجود آمده اما هیچکدام نتوانسته فرد مبتلا را کمک کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کورتاژ تشخیصی اینجا را کلیک کنید. در صورتیکه احیانا دچار خونریزی غیر طبیعی و یا خونریزی پس از یائسگی شده اید، می توانید با مراجعه به خانم دکتر ذاکرین (متخصص و جراح زنان) جهت تشخیص قطعی اقدام کنید. پزشک از بیمار می خواهد که به طور مرتب جهت انجام آزمایشات و معاینات مراجعه کند تا در صورت عود مجدد به سرعت تشخیص داده شود.

پزشکان این روش درمانی را بهصورت دورهای انجام میدهند. متاسفانه قضاوت افرادی که مقادیر میانی را نشان میدهند، دشوار است. علائمی که ممکن است بروز کنند عبارتاند از: خونریزی غیرطبیعی واژن بین دو دوره پریودی، بعد از مقاربت یا بعد از یائسگی، ترشحات بیشازحد واژن که ممکن است کم رنگ، آبکی، صورتی، قهوه ای، خونی یا بدبو باشند. آندومتر درون مخاط رحم قرار دارد و هر ماه در طی سال های بعد از بلوغ تا یائسگی هر ماه رشد می کند. روش درمانی انتخابی برای معالجهی سرطان استخوان به نوع سرطان، مرحله(استیج) آن، وضعیت سلامت کلی شما و ترجیحات و اولویتهایتان بستگی دارد.

عوارض و خطرات هر گزینه درمانی چیست؟ بیشتر عوارض جانبی خفیف است و می تواند شامل بدن درد، خستگی و حالت تهوع باشد. شرایط ارثی : بیشتر موارد این بیماری از جهش اکتسابی ژن ناشی می شود این تغییرات سرطانی در DNA است. سرطان روده بزرگ ارثی (HNPCC) یک سندروم است که خطر سرطان روده و دیگر سرطان ها از جمله سرطان آندومتر را افزایش می دهد. یکی دیگر از عوامل خطرآفرین برای سرطان دهانه رحم ابتلا به اچآیوی است.

با این حال، تحقیقات در مورد نقش رژیم غذایی و تغذیه در پیشگیری یا کاهش خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم بر روی مواد مغذی آنتی اکسیدانی و الگوهای غذایی متمرکز شده است که تأثیر HPV را کاهش میدهد. هنگامی که ویروس پاپیلومای انسانی وارد بدن میشود، سیستم ایمنی بدن بهطور معمول آن را از بین برده و از ایجاد آسیب توسط ویروس در بدن جلوگیری میکند. یک تومور بدخیم ممکن است سالها طول بکشد تا علامتدار شود و یا این که خیلی زود باعث شروع آسیب و مشاهدهی علایم کلنیکی شود.

اگر سرطان آندومتر زود تشخیص داده شود، برداشتن رحم اغلب باعث درمان می شود. چه چیزی باعث سرطان رحم می شود؟ هر چیزی که خطر ابتلا به بیماری را افزایش می دهد فاکتور خطر است. چیزی که معلوم است این است که چیزی باعث جهش ژنتیکی درون سلول های لایه رحم می شود. از هر ۱۰ نفر مبتلا به این سندرم نهایتا ۱ نفر دچار سرطان سلول سنگفرشی مری میشود. گاسترکتومی زیر توتال: این شامل برداشتن بخشی از معده است.

سرطان آندومتر، نوعی سرطان است که در رحم شروع می شود.رحم اندامی توخالی، گلابی شکل در زنانی است که رشد جنین در آن ها رخ می دهد.سرطان آندومتر در لایه سلول هایی که غشا رحم را تشکیل می دهند، شروع می شود. سرطان پروستات برغده پروستات تأثیر می گذارد، این غده مایع منی را تولید کرده و نقش مهمی در کنترل ادرار در مردان دارد. کارشناسان تاکید میکنند، میتوان خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را با انجام تستهای غربالگری و واکسنهایی که افراد را از عفونتهای ویروس پاپیلومای انسانی محافظت میکند، کاهش داد؛ ضمن اینکه اگر در مراحل اولیه کشف شود، شانس زیادی برای زنده ماندن از این سرطان کشنده وجود دارد.

سرطان دهانه رحم با اتخاذ یک سبک زندگی سالم قابل پیشگیری است. درمان به نوع سرطان و میزان گسترس بیماری بستگی دارد. اگر درد نزدیک به آپاندیس احساس شود، این می تواند به معنای آن باشد که سرطان در مرحله پایانی خود قرار دارد. اما این قاعده برای همه وجود ندارد، در بدن درصد کمی از انسانها ویروس برای سالها زنده میماند و باعث تبدیل شدن سلولهای سالم دهانه رحم به سلولهای سرطانی میشود.

دیدگاهتان را بنویسید