تقویت تخمدان قبل از بارداری با ماساژ – سلامت بانوان اوما

در طول گرفتن ماساژ تایلندی، درمانگر از بدن خود استفاده می کند تا مشتری اش را در موقعیت های بدنی مختلفی قرار دهد. آنها از انواع بسیاری از ماساژ ها استفاده می کنند تا نشانه های بیماری هایشان را بهبود ببخشند، جراحت هایشان را التیام دهند و وضعیت سلامتی شان را ارتقا دهند. یا اینکه می خواهید برای بهبود نشانه های بیماری تان یا کمک به وضعیت سلامتی یان از آن استفاده کنید؟ از تکنیک ماساژ متقاطع معمولا برای درمان آسیب های وارد شده به تاندون و رباط ها استفاده می شود.

ماساژ نقطه ماشه ای، تکنیکی است که در آن ماساژور ها و فیزیوتراپیست ها با وارد کردن فشار به بافت نرم عضلات به صورت نقطه ای، درد و کوفتگی را از بین می برند. فاشیا یک شبکه به هم پیوسته ای از بافت ها می باشد که عضله، ساختار اسکلتی بدن و اندام ها را به یکدیگر متصل می کند. در واقع فیزیوتراپیست، یا فرد ماساژ دهنده، با لمس کردن بدن بیماران، بافت عضلانی را آزاد و به نوعی درمان می کند.

اگرچه این نوع ماساژ نسبت به انواع دیگر ریتم کمتری دارد، ماساژ بافت عمیق با آرام کردن تنش های مزمن و کمک به بهبود جراحاتی مانند رگ به رگ شدن کمر، می تواند درمان کننده باشد. استفاده از این نوع ماساژ می تواند برای کشیدگی های عضلانی مفید باشد و بعد از آسیب های ورزشی به بهبود آنها کمک کند. در ادامه دستورالعملهای گام به گام برای شروع ماساژ پرینه در منزل آورده شده است.

بیشتر افرادی که علاقهمند به دریافت خدمات ماساژ درمانی در منزل هستند، نام ماساژ تایلندی را به عنوان یکی از مشهورترین انواع ماساژ شنیدهاند. ماساژ سوئدی با آرام کردن تنش عضلات، میتواند هم آرامبخش و هم انرژی بخش باشد و انجام آن می تواند حتی بعد از آسیب دیدگی مفید باشد. بهتر است بدانید بسیاری از پزشکان این روش را برای رفع سردرد علمی نمی دانند، اما برخی دیگر بر این عقیده هستند که ماساژ می تواند تنش و استرس را از عضلات دور کند و این امر نقش مهمی در بهبود سردرد دارد. قبل از آنکه قرار یک جلسه برای ماساژ را بگذارید، بگذارید درمانگر بداند که شما به دنبال چه هستید و از او بپرسید که از چه نوع ماساژهایی استفاده می کند.

در مورد شیر خوار کوچک میتوان او را بغل کرد و به روی دست خود به پهلو نگه داشت به این صورت و بعد دوباره باید سر را به وضعیت صحیح نگه داشت که راه هوایی باز بماند و او را در وضعیت خط مستقیم قرار میدهیم و دهان و صورت باید به سمت پایین باشد که اگر استفراغ کرد یا ترشح داشت از دهان خارج شود در این وضعیت میتوان تنفس شکمیاو را هم با دست حس کنید.

6. انجام ماساژ پرینه قبل از زایمان طبیعی در مادران باردار، می تواند او را برای به دنیا آوردن نوزاد خود آماده تر نموده و کمک کند تا بدن مادر با کشش ها و سوزن سوزن شدن در حین زایمان طبیعی آشنا شود. یا ممکن است شانس این را داشته اید که در محل کارتان بتوانید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه از ماساژ روی صندلی استفاده کنید. برای یادگیری روش های ماساژ درمانی و آموزش آن به اطرافیان می توانید از كتاب ها و نوارهای آموزشی ویدیویی بهره جویید. برای این نوع ماساژ، درمانگر سنگ های گرمی را بر روی قسمت های مشخصی از بدن قرار می دهد.

مانند اکثر دستگاه ها ، ماساژورهای برقي نیز در ابعاد و انواع مختلفی ارائه می شوند كه هر کدام برای انجام قسمت خاصي از بدن طراحی شده اند. از این نوع ماساژ درمانی برای گرم کردن عضلات پیش از انجام ماساژ های عمقی و خاص استفاده می شود. نقاط ماشه ای، نقاطی از عضلات هستند که در برابر لمس شدن و ضربه بسیار حساس هستند. طراحی دلفین با قوسی که دارد، بسیار خوب است. تغییرات در سبک زندگی که خود می تواند به درمان این بیماری کمک کند شامل ورزش بیشتر، خوردن یک رژیم غذایی سالم و انجام تمرینات کف لگن میشود.

توصیه می شود از میزهایی که فرورفتگی برای شکم فرد باردار دارند استفاده نکنید زیرا این موقعیت فشار زیادی به کمر وارد می کند. ماساژ دادن، مغز را به تولید آندروفین تحریک می کند و اعتماد به نفس بیماران را با تشویق آنها برای مقابله موثر با درد افزایش می دهد. برای ماساژ شیاتسو، ماساژور از فشار های ریتمیک مختلفی بر روی نقاط خاصی از بدن استفاده می کند. اگر برای احیای قلبی ریوی آموزش دیده اید، می توانید برای باز کردن راه های هوایی تلاش کنید و تنفس را احیا کنید.

بر اساس گفته انجمن قلبی آمریکا حتی یک پیادهروی ۳۰ دقیقهای در هفته میتواند به کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی، سکته و دیابت کمک کند. اندروفین در بدن بیمار به عنوان یک مسکن قوی عمل می کند. ماساژ درمانی اگر توسط افراد آموزش دیده و فیزیوتراپیست ها صورت نگیرد، ممکن است به بافت های بدن آسیب زده و مشکلات مختلفی را با خود به همراه داشته باشد. به طور کلی اصطلاح “ماساژ درمانی” تکنیک های مختلفی را در بر می گیرد و درمانگران در طی ماساژ درمانی ماهیچه ها و سایر بافت های نرم بدن را فشار داده و مالش می دهند.

در اصل ماساژ سر به وسیله انگشت دست صورت می گیرد. ماساژ کار در مراکز مختلف از جمله مراکز خصوصی، بیمارستان ها، سالن های ورزش و تناسب اندام و حتی منازل برخی از بیماران انجام می گیرد. برای مثال ابوعلی سینا دانشمند بزرگ ایرانی، توصیه می کرد که برای رفع خستگی و پخش نمودن مواد زائد تشکیل شده در عضلات از ماساژ استفاده کنید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید که کدام نوع ماساژ برای شما مناسب است، باید از خودتان سوالی را بپرسید. علاوه بر فوایدی که ماساژ در امر سلامت دارد، بسیاری از افراد معتقدند ماساژ احساساتی چون آرامش، اهمیت و ارتباط را در فرد ایجاد میکند.

در مجموع ماساژ در بدست آوردن توان از دست رفته عضلات خسته، کمک موثری میکند و عضلات را به حالت استراحت بر می گرداند . ماساژ تایلندی کل بدن را با استفاده از حرکات شبیه به کشش یوگا ماساژ می دهد. شاید کمی عجیب به نظر بیاید ولی مطالعات نشان می دهد که ماساژ بدن از زمان های قدیم در تمدن های باستانی نیز وجود داشته و حتی هندو های قدیمی از ماساژ در کنار ورزش های تنفسی استفاده می کردند. بررسی ها نشان می دهند ماساژ درمانی در رفع بسیاری از درد ها تاثیر دارد .

ماساژور دستى ابزارى هستند كه معمولا از چوب يا فلز با قطعات متحرك يا ثابت ساخته شده اند كه براى عبور از نقاط فشار و تسكين درد طراحى شده اند. در ادامه باید از فرد بخواهید به صورت چهارزانو بنشیند. به زبان ژاپنی، شیاتسو به معنای “فشار انگشتان” است. عواملی نظیر بالا بودن قیمت ماساژهای سنتی و نیاز به جلسات متعدد برای نتیجه­ گیری بهتر باعث شده است که سازندگان با ایده­ پردازی و طراحی ماساژور برقی و مکانیکی دستی بتوانند به بخش قابل توجهی از نیازهای مصرف­ کنندگان پاسخ مناسبی ارائه دهند هم چنین قیمت ماساژور ها به صرفه تر از ماساژهای سنتی است.

از جمله می توانند برای درمان کمردرد های مزمن بسیار موثرتر از سایر روشهای درمانی در طب جایگزین و مکمل باشد. در ایالات متحده، ماساژ درمانی اغلب بخشی از داروهای مکمل و جایگزین (CAM) محسوب می شود. این حرکت در رفع خستگی پا ها از قسمت پاشنه به سمت پنجه کمک زیادی می کند. ماساژ رفلکسولوژی می تواند کمک زیادی به کاهش خستگی و بی خوابی و کنترل اختلالات قاعدگی کند.

به نظر می رسد ماساژ درمانی در صورت عدم کاربرد مناسب و انجام آن توسط افراد غیر متخصص خطرات جدی زیادی را به همراه دارد. همچنین ماساژ باعث بهبود جریان گردش خون مفاصل و بافتهای اطراف آنها شده و موجب تسریع در جذب تراوشات مفصلی ( مایع سینویال) گردیده و تقویت کپسول مفصلی و لیگامنت های مفاصل و نیز بهبود تحرک آنها را به همراه دارد. دلیل وجود این امر وجود ماده محرک جینسینگ در این مکمل است بر روی سیستم اعصاب مرکزی اثر می گذارد و نقش موثری در تقویت قوای جسمی، ذهنی و جنسی دارد. انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که با هدف بهبودی روی قسمت های مختلف بدن انجام می شود.

باور بر این است که این قسمت های پا با بخش های مختلف بدن در ارتباط هستند. سبک هایی که در ماساژ درمانی استفاده می شوند از ضربه های طولانی و نرم تا ضربه های ناگهانی و کوتاه متغیر هستند. به صورت عمودی به قفسه سینه فشار وارد میکنیم تا در حد 3 تا 5 سانتیمتر جابهجا شود. در این کار زیادهروی نکنید اما تمرینات کگل را به طور مرتب انجام دهید تا جریان خون در ناحیه واژن افزایش یابد و خطر بی اختیاری ادرار و مدفوع کم شود. از طرف دیگر در اثر فشاری که برروی بافتها وارد می شود به طور رفلکسی، مویرگها اتساع پیدا می کنند و مقدار خونی که بین بافتها مبادله می شود افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید