تاثیر ماساژ پرینه در دوران بارداری بر میزان اپی زیاتومی و پارگی پرینه

حجم نمونه: 100 زن باردار به روش نمونه گیری آسان انتخاب شدند و به صورت تصادفی در دو گروه 50 نفره مداخله و کنترل قرار گرفتند. 1. دو قطعه پارچه را ببرید و به هم بدوزید، در قسمت بالا سوراخ بگذارید. این وضعیت همانند فشار خون بالا نگران کننده است. آنگاه می توانید آرام آرام انگشتانتان را به طرف بالا ببرید. در این مرحله از ماساژ صورت باید تمرکز کنید تا چین و چروکهای احتمالی پشت لب خود را از بین ببرید. الکل، کافئین، غذاهای شور، غذاهای چرب و نوشیدنیهای گازدار از جمله این خوراکیها هستند که نباید مصرف شوند.

ماساژ انتشار میوفیسیال، از جمله تکنیک های مهمی است که اغلب در سبک ماساژ عمیق به منظور آزاد سازی بافت فاشیا استفاده می شود. همچنین ممکن است ازطریق لمسکردن نقاط دردناک بدن، شرایط بیمار را ارزیابی کنند و نقاط درد را مشخص کنند و میزان فشار لازم را برای ماساژ بسنجند. استرس مزمن یا طولانی ممکن است منجر به بیماریهای جدی از جمله افسردگی و بیماریهای قلبی-عروقی شود. تحقیقات نشان دادهاند که ماساژ کف پا به کاهش ورم پا در دوران بارداری کمک کرده و در بهبود سریع بدن مؤثر است.

تحقیقات نشان دادهاند که ماساژ کف پا در کنترل درد و حالت تهوع در بیماران مبتلا به سرطان بسیار مؤثر است. البته رفلکسولوژی باعث درمان عارضههای مزمن مثانه نمیشود ولی در بهبود و مقابله با این عارضهها مؤثر است. این روش روی نقاط خاصی از کف پای شما اعمال میشود. درد پریود زنان گاهی به قدری زیاد است که باعث مختل شدن فعالیت روزانه آنها میشود. درد پریودی در برخی از زنان و دختران ممکن است با تهوع، استفراغ، سردرد یا اسهال همراه باشد. سال های بسیاری است که از زردچوبه به عنوان یک مسکن برای کاهش درد پریود و همچنین در بهبودی روند گوارش غذا ها استفاده می شود.

شایعترین علائم این سندرم سردرد، خستگی، بیخوابی، فشار روحی، اضطراب، بیحوصلگی و احساس غمگینی و دلتنگی است و بیش از 50 درصد زنان نیز درد را تجربه میکنند. ما در این مقاله سعی کردیم تا چند روش طبیعی را برای کاهش درد به شما پیشنهاد دهیم تا علاوه بر تسکین دردهای قاعدگی، احساس بهتری را به شما هدیه دهد. این اشخاص همچنین باید از مصرف مایعات، سالاد و ماست همراه غذا خودداری کنند. استفاده از این روش همراه با دیگر انواع ماساژ، می تواند بسیار آرام بخش باشد، چرا که سنگ ها گرما را به عمق بدن انتقال می دهند.

ولی اغلب در مواردی که رژیم کاهش وزن هوشمندانه دکتر یحیی پاسدار انتخاب شده باشد، این موضوع به حداقل میرسد. ماساژ کف پا باعث افزایش جریان خون در پا شده و درنتیجه اکسیژن بیشتری به پا میرسد و باعث سلامت بیشتر بافتهای موجود در پا میشود. ماساژ انواع مختلفی دارد و برای کاهش اضطراب و افسردگی مناسب میباشد زیرا باعث ترشح مواد شیمیایی مانند دوپامین در مغز میشود. مقدار مناسب منیزیم برای خانم های در سن باروری 320 میلی گرم در روز می باشد. منیزیم در مواد غذایی مانند بادام خشک و اسفناج پخته شده فراوان است.برای جلوگیری از کم آب شدن بدن آب زیادی بنوشید و از هرگونه نوشیدی دیگر اجتناب کنید.شکر کمتری مصرف کنید و هنگامی که نیاز به آن دارید از توت فرنگی یا تمشک استفاده کنید.

استفاده از روغن نارگیل یا بادام برای ترکخوردگی، درد و خشکی پاشنه مفید میباشد. جریان ضعیف خون میتواند منجر به دیابت شده و دارای عوارض جانبی در قسمت پا نیز میباشد. به طور کلی افراد تصور میکنند که ماساژ تنها برای بهبود وضعیت پا پس از آسیبدیدگی مفید میباشد. 3. برای ماساژ عمیقتر، برآمدگی انگشتان دست را در پا فرو برده و پا را ماساژ دهید (تصور کنید که پایتان تکهای خمیر است و با دست آن را مالش دهید). نقرس عارضهای بسیار دردناک است که امکان دارد در هر مفصلی ایجاد شود ولی معمولاً در انگشت شست بروز میکند.

نقرس بر وضعیت خواب اثر گذاشته و معمولاً در اثر عدم توانایی کلیه در دفع اسید اوریک ایجاد میشود. رماتیسم مفصلی بیماری مربوط به مفاصل بوده و باعث ایجاد التهاب دردناک میشود و همچنین موجب آسیبدیدگی دیگر اندامهای بدن نیز میشود. نقرس معمولاً در اثر مصرف رژیم غذایی حاوی گوشت زیاد و مصرف مقادیر کمِ آب ایجاد میشود. ماساژ کف پای آروما باعث کاهش اضطراب و افزایش توانایی ذهنی میشود. ماساژ کف پا باعث بهبود علائم بیماری ام اس شده و به ارتقاء وضعیت خواب، کاهش حالت تهوع و اضطراب نیز کمک میکند.

این کار نه تنها باعث سالم شدن پوست و ناخن میشود، بلکه وضعیت ناخنها را نیز بهبود میبخشد. استفاده منظم از روغنهایی ماند اکالیپتوس، اسطوخودوس و یا روغن درخت چای از ایجاد عفونت قارچی یا باکتریایی پوست ناخن جلوگیری میکنند. این روغنها باعث مرطوب شدن پوست شده و از پینه بستن پوست جلوگیری میکنند و باعث آبرسانی به کوتیکول و ناخن میشوند. مصرف این چای تاثیر فوق العاده ای در تسکین دلدرد دوران قاعدگی خواهد داشت. دانشمندان هنوز نمیدانند که در حین ماساژ، چه تغییراتی در بدن رخ داده و ماساژ چگونه بر روی سلامت بدن تاثیر میگذارد.

آیا تا به حال فکر کرده اید که استفاده از کره بر روی پوست صورت چه فوائدی دارد؟ ماساژ کف پا تنها باعث تسکین پادرد میشود، بلکه خصوصاً به کمک استفاده از روغن، درد در قسمتهای دیگر بدن را نیز برطرف میکند. دم کرده ریحان از طریق ریختن 2 قاشق غذاخوری برگ ریحان در یک فنجان آب جوش به مدت 4 تا 5 دقیقه تهیه می شود. بین دو ابرو در قسمتی که چشم سوم قرار دارد، به مدت یک دقیقه با انگشت خود فشار وارد کنید. از انگشت اشاره خود استفاده کنید و به مدت 1 دقیقه این نقطه را به شدت فشار دهید.

حالا کف دست های خود را روی هر طرف شکم درست زیر دنده های خود قرار دهید و به سمت معده تان ماساژ دهید. 4 قطره از روغن نعناع را با 2 قاشق چای خوری از روغن نارگیل مخلوط کنید و آنرا بر روی شکم و کمر خودتان بمالید. دیسمنوره یا همان قاعدگی دردناک، درد و گرفتگی در ناحیه تحتانی شکم زنان در طول دوران قاعدگی است. ماساژ کف پا برای افزایش فشار خون و بهبود سلامت روان بسیار مفید است. درحالیکه ماساژ مداوم پا میتواند از آسیبدیدگی مچ پا و دیگر آسیبهای مرتبط با پا جلوگیری کند. صندلی ماساژ: دقیقا نمونه بارز یک صندلی راحت است که شما می توانید روی آن بنشینید و به وسیله یک کنترل دستی قسمت های مختلفی را که با صندلی در تماس است ماساژ دهد.

تحقیقات بسیاری در مورد مزایای ماساژ رفلکسولوژی در زنان باردار خصوصاً در زمان زایمان و نیاز به استفاده از داروهای مُسکن در دوره بهبودی پس از زایمان انجام شده است. هنگام کمک به فردی که نفس نمی­کشد، به یاد داشته باشید، که زمان یک مسئله مرگ و زندگی است.اگر تنها هستید، به عنوان اولین اقدام به اورژانس تلفن بزنید. ماساژ کف پا به کاهش درد مفاصل و بهبود آسیبها و همچنین کاهش درد عضلانی کمک میکند. رفلکسولوژی در قسمتهای مختلف پا مزایای زیادی از جمله تسکین سردرد میگرنی دارد.

ماساژ رفلکسولوژی برای درمان علائم روحی و روانی در دوران یائسگی موثرتر از ماساژهای عادی عمل میکند. ماساژ رفلکسولوژی باعث بهبود جریان خون شده و همچنین بدن را سمزدایی میکند. ماساژ رفلکسولوژی کف پا در کاهش فشار سیستولیک خون بسیار مؤثر بوده و همچنین باعث بهبود وضعیت کلی سلامتی فرد میشود. ماساژ رفلکسولوژی با پاک کردن مجرای ادرار و از بین بردن سموم باعث سلامت مثانه و رفع یبوست میشود. درنتیجه برای حل این مشکل با پزشک مشورت کنید. رفلکسولوژی بر پاک کردن کانالهای عصبی تمرکز کرده و جریان خون را بهبود میبخشد، و درنتیجه باعث کند شدن پیشرفت سرطان میشود.

ماساژ کف پا باعث پاک شدن مجاری ادرار و از بین رفتن سموم میشود و درنتیجه کنترل مثانه در افراد را افزایش میدهد. عوامل زیادی موجب تضعیف فشار خون میشود. ورزشکاران فشار زیادی به پای خود خصوصاً در قسمت نیام، عضلات و مفاصل میآورند که باعث التهاب و خشک و سفت شدن مچ پا شده و آسیبدیدگی افزایش مییابد. رفلکسولوژی دارای مزایای زیادی بوده و هیچ عوارض جانبی ندارد و میتوان از تکنیکهای مختلف آن برای بهبود سلامتی استفاده کرد. در ارتباط با کنترل درد پا و جلوگیری از آسیبدیدگی پا، بسیار از افراد از مزایای ماساژ اطلاعی ندارند.

در ادامه روند بهتری از آن را توضیح خواهیم داد. آلوورا به رفع التهاب پوست کمک میکند و خاصیت ارتجاعی آن را افزایش میدهد. تنفس دهان به دهان را تا زمانی که فرد بتواند خود به خود نفس بکشید، یا از اورژانس کمک برسد، ادامه دهید. 4. علایم وجود گردش خون مثل تنفس، سرفه یا هر حرکتی را مورد توجه و بررسی قرار دهید. روی یک سطح صاف و راحت دراز بکشید و یک کوسن کوچک زیر زانوی خود قرار دهید تا پشتتان آرام شود. اینجاست که کاهش درد پریود یا همان تسکین درد قاعدگی میتواند حال این زنان را کمی آرام کند.

در این زمان تسکین درد قاعدگی و کاهش درد امری بسیار ضروری است. اگر به دنبال یک ماساژ آرامشبخش هستید، شیاتسو گزینه خوبی است. چنانچه به طور مداوم دچار خستگی و پادرد هستید، بایستی از ماساژ کف پا برای تسکین درد استفاده کنید. در این نوع ماساژ گرفتگی های عضلانی و ماهیچه ای بدن به طور کلی برطرف می شوند به طوری که بعد از ماساژ تای احساس سبکی و آرامش دارید. اگرچه وجود گزینههای بسیار زیاد باعث سردرگمی افراد در انتخاب بهترین نوع ماساژ میشود. درمان این نوع سردرد با توجه به علت آن ممکن است متفاوت باشد. این پروسه نیز شبیه به آنژیوپلاستی است با این تفاوت که در نوک کاتتر یک تیغ مخصوص با قابلیت چرخش قرار دارد تا پلاک رسوب شده در شریان ها را جدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید