بیماریهای پوستی، اگزما و خطر سرطان پوست

این نوع سرطان که از آن تحت عنوان لوسمی نیز یاد میشود انواع مختلفی دارد که هر کدام بسته به نوع و شدت و ضعف علائم شان دسته بندی میشوند. ضعف پا دلایل مختلفی دارد در حالی که می تواند جدی باشد، بسیاری از آن ها می توانند با دارو یا جراحی درمان شوند. اشاره کردید بیش از 1000 نوع بیماری پوستی وجود دارد ، آیا اقلیم، نژاد و شرایط آب و هوایی هم در این باره تأثیر گذار است؟ این یافته که اگزما میتواند از افراد در برابر سرطان پوست محافظت کند، از نظریههایی پشتیبانی میکند که حساسیت پوستی را به جلوگیری از سرطان ربط میدهند و علاوه بر آن که اندک آسایشی برای مبتلایان به اگزما فراهم میآورد، راهی را هم برای کاوش بیشتر میگشاید».

درمان انواع زخم اگزمای پوستی : اگزما یک بیماری مزمن ، التهابی و غیر مسری پوستی است که با علائم خارش شدید ، قرمزی ، ترشح از جوش ها شناخته می شود و علائم آن به صورت موقتی و ناگهانی است و بیشتر در افرادی که پوست بسیار خشک و حساس دارند بروز می کند و عوامل مختلفی مانند حیوانات خانگی ، گرد و غبار ، صابون ها ، شوینده ها آن را بدتر می کند که ما در این مقاله به بررسی درمان انواع زخم اگزمای پوستی می پردازیم .

به عنوان مثال یک رنگ شیمیایی موجب میشود که گرانولهای اکثر سلولهای لوسمی حاد میلوئیدی به صورت نقاط سیاهرنگی در زیر میکروسکوپ دیده شوند اما در سلولهای لوسمی حاد لنفاوی تغییر رنگی ایجاد نمیکند. چون باعث ایجاد خراش و زخم می شود و باکتری ها و ویروس ها از طریق این خراش ها و زخم ها وارد پوست شما شده و ایجاد عفونت می کنند . داروهای تزریقی هم یکی دیگر از روش های درمان انواع زخم اگزمای پوستی است که برای افرادی توصیه می شود که از کرم های موضعی نمی توانند استفاده کنند به همین علت از داروهای تزریقی استفاده می کنند مانند نمولیزوماب که به صورت ماهیانه تزریق می شود و خارش و دیگر علائم اگزما را بهبود می بخشد .

داروهای آنتی هیستامین مانند سیتریزین و فکسوفنادین میزان واکنش بدن را کاهش و التهابات و حساسیت ها را درمان می کند و در اگزمای شدید از دیفن هیدرامین استفاده می شود و آنتی بیوتیک ها زمانی که خراش یا زخم اگزما باعث عفونت شده است استفاده می شود مانند سفالکسین و کوتیکواستروئیدها مانند پردنیزولون که به صورت قرص است مورد استفاده قرار می گیرد . برای درمان انواع زخم اگزمای پوستی باید با راهنمایی متخصص آلرژی این بیماری کنترل شود که متخصص آلرژی داروهای از جمله استروئیدهای موضعی یا آنتی هیستامین را تجویز می کند و در موارد شدیدتر پمادها یا ژل پترولیوم و کرم های مرطوب کننده را توصیه می کنند و این بیماران باید خیلی آب بنوشند و در هوای سرد دستکش دست کنند و از پوشیدن لباس های پشمی خودداری کنید و از موادی که پوست را تحریک می کند مانند بعضی از غذاها ، لوازم آرایشی ، گرد و غبار ، آب و هوای خشک و موی حیوانات اجتناب کنند .

بعضی از این سلولهای سرطانی نیز می توانند از بین بروند وارد جریان خون یا سیستم لنفاوی شوند و به مکان های دور که ممکن است باعث سرطان شوند سفر کنند. امکان بازسازی پوست هایی که بر روی آنها چروک می افتد، وجود دارد؟ استفاده از کل تار برای درمان پسوریازیس تاریخی بیش از 100 سال دارد. متخصصان مصرف کل تار را ایمن و بی خطر می دانند. کل تار در اشکال مختلف شامپو – صابون و غیره برای درمان بیماری های پوستی مانند پسوریازیس بکار می رود، نحوه مصرف و عوارض آن را بخوانید.

او می تواند به شما ایده هایی بدهد که با بعضی از عوارض درمانتان مبارزه کنید. شایع ترین سرطان های بدن مربوط به پوست است که البته در همان مراحل اولیه با روش های ساده ای قابل شناسایی و درمان است اما اگر همین بیماری ها مورد بی توجهی قرار گیرد ممکن است عوارض زیادی برای انسان داشته باشد. در این مطالعات حیوانات در معرض مقادیر بسیار بیشتر از حد معمول Coal tar در درمان پسوریازیس قرار گرفته اند. یک تحقیق نشان داد که اثربخشی در بهبود علائم بیمارانی که از لوسیون حاوی 1% Coal tar استفاده نمودند بیشتر از بیمارانی بود که از لوسیون 5% استفاده نمودند.

هیچ مدرک و شواهدی وجود ندارد که نشان دهد کل تار در غلظت 0.5% تا 5% سرطان زا باشد. البته برای بیماری سرطان درمان هایی وجود دارد و اگر افراد به موقع به آن پی ببرند و به پزشک مراجعه کنند، آن گاه می توانند از بیماری سرطان رهایی یابند. علائم و درمانها برای بزرگسالان و کودکان با هم تفاوت دارد و بههمین دلیل لازم است شرح آنها جداگانه بیان شود.

برای یک متخصص پوست باعث افتخار است که از طریق همین بیماری های ظاهر پوستی، به بیماری های داخلی بدن پی ببرد و آنها را تشخیص دهد. پوست در واقع نقش ایثارگرانه ای دارد و خود را در برابر عوامل مختلف فدا می کند و باعث می شود تا سایر ارگان های داخلی بدن سالم بمانند. این کار هم برای بیماران و هم برای پزشکان محاسن زیادی دارد. تعداد زیادی از افراد ممکن است طومارها یا غده های چربی که زیر پوست تشکیل می شود را احساس کنند، البته اغلب موارد منفرد و ارثی است، این غدد خوش خیم هستند و مشکل خاصی را برای بیمار ایجاد نمی کند.

لوسمیحاد به درمان فوری و به موقع نیازمند می باشد . تشخیص به موقع این بیماری در مراحل ابتدایی به درمان سارکوم منتهی شده و شاید نیاز به قطع عضو نداشته باشد. سرطان های استخوان بسیار بزرگ یا در نقطه پیچیده ای از استخوان قرار دارند ، ممکن است نیاز به جراحی برای برداشتن تمام یا بخشی از اندام (قطع عضو) باشد. قطع کردن تولید تستوسترون می تواند باعث مرگ یا رشد آهسته تر سلول های سرطانی گردد.

این ترکیب بصورت خام نیز همچنان توسط پزشکان برای بیماران مبتلا به پسوریازی پلاکی مزمن تجویز می شود. خود کل تار خام بوی قوی و بدی داشته و متخصصان پوست معمولا از خود آن استفاده نمی کنند. متخصصان پوست معمولا از این ترکیب به تنهایی و یا به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی شامل نور درمان، مصرف سایر دارها و یا ترکیب هر دو، استفاده می کنند. می بینیم درکشورهایی مثل هند و افریقا که نور آفتاب در آنها زیاد است، به مروز زمان پوست افراد تیره تر شده و سد دفاعی را در مقابل نور آفتاب تشکیل می دهد، در حالی که در کشورهای اروپایی و امریکایی افراد پوست روشنی دارند و اگر به جاهای منتقل شوند که نور شدید آفتاب وجود داشته باشد ممکن است حتی دچار سرطان های پوستی شوند.

کرم های پایه کورتیکواستروئید ( کورتون ) مانند بتامتازون ، هیدروکورتیزون ، تریامسینولون و تریامسینول که باعث کاهش خارش و التهاب پوست می شوند را استفاده کرد و این بیماران با استفاده از این کرم ها تا ۱۶ هفته پوست شفاف و خارش آنها کمتر می شود . متاپلازی روده (وضعیتی که در آن قرار دادن معده معمولی با سلول هایی که در روده قرار دارند جایگزین می شود). اگر لازم باشد، ممکنست یک استنت (لوله فلزی توخالی) جاییکه معده و روده باریک تلاقی میکنند کار گذاشته شود. اگر بزرگ شدگی این غده ها در دید باشد، می توان آنها را برداشت کرد.

ترک سیگار میتواند بسیار دشوار باشد، بنابراین از پزشک خود کمک بخواهیم. در رابطه با اینکه هر چند وقت یکبار باید از آن استفاده شود، پزشک تصمیمات لازم را خواهد گرفت. شما ممکن است یکی از داروهای شیمی درمانی را دریافت کنید، یا دو یا چند دارو دیگر را می توانید در ترکیب استفاده کنید. اگر حتی چند سلول سرطانی نیز باقی بماند، می تواند رشد کرده و تومور جدیدی ایجاد کنند. همانگونه که پیشتر عنوان شد، پزشکان متخصص پوست از کل تار خام برای اگزمای مزمن استفاده می کنند. قرمزی، خارش، سوزش، پوسته، ترک و ترشح روی پوست همان اگزمای پوستی به شمار می رود.

سرطان پستان چگونه درمان می شود؟ افراد زیادی وجود دارند که همیشه ترس از سرطان داشته و کوچکترین علائمی مانند یک دل درد ساده را به این بیماری نسبت میدهند. برخی علائم کمتر شایع، اما مهم نیز وجود دارند که به سرطان مری اشاره دارند. همچنین این یافتهها از این دیدگاه که ارتقای سیستم ایمنی یک استراتژی مهم در درمان سرطان است، پشتیبانی میکنند. سرطان از نگاه طب سنتی، ورم سختی است که ریشه های بسیار در بدن دارد و رگ کبود رنگی که پر از خون سیاه است، به آن آب می رساند. طبق تحقیقات انجام شده، تنها در انگلستان، ملانوم بدخیم که خطرناکترین نوع سرطان پوست است، نسبت به سال 1970 / 1349 تا 5 برابر افزایش یافته است.

با این وجود برخی مکان ها مانند کالیفرنیا، استفاده از فراورده های کل تار برچسب سرطان دارند. بسیاری از افراد با طعم و مزه و بوی گرده گل مشکل دارند و به همین علت از خوردن آن اجتناب می ورزند. چگونه می توان از رشد طومارهای زیرپوستی جلوگیری کرد؟ برای درمان انواع زخم اگزمای پوستی متوسط تا شدید شما می توانید از کرم های موضعی که سرکوبگر سیستم ایمنی بدن هستند و باعث کاهش علائم سیستم ایمنی و عوامل تحریک کننده می شوند را استفاده کنید از جمله می توان به تاکرولیموس ،ایدل ( پیمکلرولیموس ) که بر سیستم ایمنی بدن تاثیر دارند را اشاره کرد .

برای درمان انواع زخم اگزمای پوستی استفاده از کرم های موضعی ، پانسمان های زخم ، داروهای خوراکی ، نوردرمانی و غیره بسیار تاثیر گذار هستند و باعث بهبودی خارش و التهاب پوست می شوند . رطوبت و خشکی هوا پوست انسان را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد، همانطور که شاهد هستیم در فصل زمستان با خشک شدن هوا، اگزمای پوست بیشتر می شود و 30 تا 40 درصد افرادی که برای مشکل پوستی مراجعه می کنند، به یکی از انواع اگزماها مبتلا هستند. کرم های ضد آفتاب از خشک شدن پوست ، استرس و افسرگی در اثر ایجاد چین و چروک جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید