با نکات مهم و مراحل ماساژ قلبی در اینجا آشنا شوید

ايست قلبي زماني اتفاق ميافتد كه جريان الكتريكي قلب دچار مشكل شود كه درنتيجه آن ضربان قلب هم دچار مشكل ميشود و اينگونه نميتواند خون را پمپ كند. ماساژ نقطه شروع بهترین ماساژ برای افرادی که دچار آسیب دیدگی، درد مزمن یا مشکل یا وضعیت خاص هستند مناسب است و می تواند درد را در برخی از نقاط و مناطق خاصی از بدن کاهش دهد. از انگشت شست یک دست خود استفاده کنید و به مدت 1 دقیقه فشار محکم و دایره ای را بر روی این نقطه وارد کنید. نکته : دقت داشته باشید که هدف از انجام این تکنیک رفع خستگی است نه به وجود آوردن درد بنابراین تلاش کنید که فشار کنترل شده ای را به بدن وارد کنید تا از پیدایش درد و آسیب دیدن فرد پیشگیری شود.

سالم بودن : در زمان خرید ماساژور دست دوم به سالم بودن کالا دقت زیادی داشته باشید. حفظ فشار خون سالم می تواند در کاهش شانس ابتلا به سکته قلبی نقش داشته باشد. اگر دراین مدت تنفس منظم فرد بازگشت نیازی به تکرار احیای قلبی ریوی نیست بلکه باید مرتب تنفس و نبض فرد را چک کنید. این نوع سردردها به صورت ناگهانی ظاهر میشوند و به مدت 15 تا 30 دقیقه به طول میانجامند. با اینحال به ندرت، برخی از افراد با عوارض جانبی خفیف و کوتاه مدت مانند درد، خونریزی یا کبودی در محل کاشت سوزنها، خواب آلودگی، احساس سرگیجه یا ضعف مواجه میشوند.

مدت زمان لازم برای ماساژ رفلکسولوژی، 30-60 دقیقه می باشد و این روش نیازی به لخت شدن ندارد. یک روش بسیار قوی می تواند باعث کبودی یا تورم شود. طبق یک تحقیق چندگانه که روی بیش از ۳۰۰ بیمار با سرطان پیشرفته نشان داد که ماساژ میتواند به کاهش درد این افراد کمک کند و شرایط روحی و جسمی آنها را بهبود بخشد. یکی از تحقیقات صورت گرفته روی ۶۴ بیمار مبتلا به گردن درد مزمن نشان داد که ماساژهای درمانی، بسیار بیشتر از آموزشهای کتابهای آموزش خوددرمانی در زمینهی بهبود عملکرد و کاهش علائم درد، مفید است. مطالعات اخیر نشان میدهد که ماساژ میتواند در شرایط خاص تأثیراتی چشمگیر داشته باشد، برای مثال: در سال ۲۰۰۸، نتایج ۱۳ کارآزمایی بالینی نشان داد که ماساژ ممکن است برای کمردردهای مزمن، مفید باشد.

دستورالعملهای بالینی منتشر شده در سال ۲۰۰۷ توسط انجمن درد آمریکا و کالج آمریکای پزشکان، توصیه میکند که پزشکان، زمانی که بیمار مبتلا به کمردرد مزمن به روشهای معمول درمان، پاسخ نمیدهد، از بعضی از روشهای درمانی در طب مکمل و جایگزین استفاده کنند که این روشها عبارت است از ماساژ، طب سوزنی، ریلکسیشن و یوگا. با پیشرفتهای فنی و علمی در درمانهای پزشکی، در دهههای ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰، ماساژ درمانی محبوبیت خود را در آمریکا از دست داد. این مراکز آموزشی، دورههای آموزشی در قالب کلاسهای تئوری و آموزش از راه دور مکاتبهای و کارگاههای مهارتی عملی و رشتهها و سبکهای متفاوت ماساژ براساس قوانین و ضوابط فنی بینالمللی، برگزار میکنند.

در ادامه برخی از انواع ماساژ ارائه شده است که این خدمات را میتوانید از طریق ماساژ در منزل نیز دریافت کنید. درمانگران ماساژ در محیطهای مختلف خدمات خود را ارائه میدهند، برای مثال در دفاتر خصوصی، بیمارستانها، خانههای پرستاری، استودیوها و اماکن ورزشی و باشگاههای تناسب اندام. باوجوداین، تحقیقات بیشتری نیاز است تا نظریههای مختلف در مورد نحوهی عملکرد ماساژدرمانی، مورد بررسی قرار بگیرد. بهنظر میرسد که ماساژدرمانی، ریسک بسیار اندکی نسبت به سایر روشهای درمان دارد، البته درصورتیکه توسط درمانگران ماهر انجام شود و اخطار و هشدارهای مربوطه به درستی دنبال شوند. طبق نتایج بهدست آمده از یک تحلیل و بررسی، ماساژدرمانی، تأثیرگذار است ولی تأثیرات آن به صورت جزیی و دقیق، هنوز بررسی نشده است.

یک جلسه ماساژ درمانی ممکن است بسیار خلاصه باشد یا حتی یک ساعت و بیشتر طول بکشد. این نوع ماساژ معمولاً 60 تا 90 دقیقه طول می کشد. علاقه به ماساژ مجددا در دههی ۱۹۷۰ به خصوص درمیان ورزشکاران زنده شد. طبق یک نظرسنجی انجام شده در سال ۲۰۰۷، با موضوع طبهای مکمل و جایگزین مورد استفادهی آمریکاییها، تخمین زده شد که در حدود ۱۸ میلیون بزرگسال و ۷۰۰ هزار کودک آمریکایی در سال گذشته از ماساژ درمانی استفاده کرده بودند. در صورت ابتلا به هر گونه عفونت های واژینالی، ماساژ پرینه موجب افزایش آن خواهد شد. دیابت : خطر ابتلا به حمله قلبی را افزایش می دهد.

حرکات عمیق و دایره ای که باعث ساییدگی لایه های بافت روی یکدیگر می شود و به افزایش جریان خون و تجزیه بافت اسکار کمک می کند. ماساژ پرینه یک روش آماده سازی بافت های پرینه ( ناحیه بین واژن و مقعد ) برای زایمان طبیعی است. همیشه به یک متخصص که در این حرفه تجربه زیادی دارد مراجعه کنید. ماساژ بافت عمیق، تاثیر زیادی بر عملکرد بیماران مبتلا به سکته مغزی و پارکینسون دارد. بعضی از آنها به خانه یا محل کار بیماران خود میروند.

ماساژ در منزل روشی برای ماساژ درمانی بیماران و کسانی است که قابلیت و امکان بیرون رفتن از خانه برای آنها مهیا نیست یا این که وقت کافی به منظور خروج از خانه ندارند. با وجود اینکه بهنظر میرسد ماساژ درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان ایمن است، این بیماران قبل از اینکه تحت درمان با ماساژ قرار بگیرند که شامل فشارهای عمیق و شدید است، باید با پزشک سرطانشناس مخصوص خود مشورت کنند و اجازه بگیرند.

درمانگران ماساژ برای درمان بیماران چه میکنند؟ درمانگران معمولا از بیماران جدید خود، در مورد علائم، سوابق پزشکی و نتیجهی مطلوبشان سؤال میکنند. بیماران، معمولا روی یک میز یا تخت مخصوص دراز میکشند. این نوع ماساژ معمولا برای 60 تا 90 دقیقه طول می کشد. بسیاری از زنان حتی بعد از ازدواج و دوران بارداری نیز قاعدگیهای دردناک را تجربه میکنند و گاهی این مسئله در طول سال چندبار تکرار میشود. درمانگران غالبا از دستها و انگشتهای خود برای ماساژدادن استفاده میکنند، اما ممکن است گاهی از اندامهایی مثل ساعد، آرنج یا حتی پا استفاده کنند.

بهتر است در حین ماساژ از روغن ماساژ ملایم خصوصا شمع ماساژ بدن با روغن آرگان اورلی تسکین دهنده عضلات استفاده شود. يكي از بهترين ماساژورهای برقی Hyperice Hypersphere است كه دارای سه سطح سرعت لرزشی مي باشد که امكان رفع و احساس درد عضلات را ايجاد مي كند. این مجموعه بعد از طی یک امتحان سراسری این مدرک را اعطا میکند که البته لازمهی شرکت در این آزمون، گذراندن حداقل ۵۰۰ دقیقه کلاس آموزشی در یکی از مؤسسات معتبر و دارای مجوز است. ماساژ پروستات یک راهکار درمانی اصلی به حساب نمیآید اما استفاده از این روش میتواند به کاهش بسیاری از دردهای ناحیه پروستات و لگن مردان کمک بسیاری کند و از پروستاتیت حاد جلوگیری کند.

سردردهای خوشهای از جمله سردردهای شدید و عود کننده هستند که در بسیاری از مردان رخ میدهد. پس به این دردها اهمیت داده و دفترچه یادداشتی در رابطه با این که دردهایتان چه زمانی و با چه شدتی رخ می دهند تهیه نمایید. این بیماری اگر در افرادی که دارای افسردگی هستند رخ دهد میتواند عوارض بیشتری نظیر اختلال در خواب، استرس، اضطراب شدید و تغییرات هورمونی را به دنبال داشته باشد. طبق برخی دیگر از تئوریهای مطرح شده، ماساژ میتواند مواد خاصی را در بدن ترشح کند که منجر به بهبود درد میشود؛ برای مثال، «سروتونین» یا «اندورفین»؛ حتی ممکن است سبب تغییرات فیزیکی در بدن شود که بهبودی را به دنبال دارد.

ماساژ تایلندی با استفاده از دنباله ای از حرکات شبیه به کشش یوگا بر روی کل بدن انجام می شود. همچنین افرادی که دارای زخم های ناشی از سوختگی، آثار شکستگی مفاصل و استخوان و یا پوکی استخوان شدید می باشند، اگر قصد استفاده از ماساژ درمانی را دارند، باید مراقبت های لازم را بجا آورند. تحقیقات علمی در مورد ماساژدرمانی بسیار محدود است؛ اینکه آیا ماساژدرمانی تأثیر دارد و اگر دارد، چطور باعث بهبود بیماریهای مختلف میشود.

رفلکسولوژی از فشار ملایم و محکم در نقاط مختلف پا، دست و گوش استفاده می کند. به غیر از ماساژ درمانی می توان از استنشاق ( بخور ) , شست و شو و استحمام با حرارت بالا , انواع استحمام , سونا , دوش , کمپرس و . ماساژ درمانی عبارتست از دست ورزی بر روی بافت های نرم بدن. تریگر پوینتها نقاطی خاص و گرههای عضلانی هستند که در صورت فشاردادن، ایجاد درد میکنند و ممکن است باعث درد در سایر قسمتهای بدن شوند. ماساژ شیاتسو بر روی کل بدن انجام می شود و ممکن است درمانگر روی مناطقی از بدن بیشتر تمرکز کند و در طول ماساژ او از کف دست و انگشت شست خود برای ماساژ نقاط خاص بدن استفاده می کند.

ماساژ ورزشی می تواند روی قسمت های خاصی از بدن و یا کل بدن انجام گیرد و بسته به نیاز فرد با فشار عمیق با صربه های آرامش بخش متناوب همراه است. در نتیجه بدن احساس می کند که شب است و باید به خواب برود. ماساژ ممکن است راهی برای احساس بهتر جسمی، روانی و عاطفی باشد. ماساژ شیاتسو برای افرادی که می خواهند احساس آرامش کنند و استرس، درد و تنش را از بین ببرند مناسب است. بیماری قلبی عروقی در استرالیا هر دوازده دقیقه، یک نفر را از پا در می آورد. در یک مطالعه کمی قدیمیتر اما مفصلتر، دانشمندان به بررسی ۱ درمان سخت ماساژ یک ساعته به طول ۲ هفته و ۱۰ جلسه که روی ۲۱ زنی که سردرد مزمن داشتند، پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید