بافت ها را آماده می کند

علاوه بر آن میتوان با نظارت پزشک مکمل کلسیم مصرف کرد. کمبود منیزیم سبب بروز انقباضات عضلانی میشود و برای کاهش این انقباضات مصرف مواد غذایی حاوی این یون و یا مکمل آن ضروری است. درمانگران طب سنتی تاثیر این نوشیدنی گیاهی را در تنظیم قاعدگی و درمان اختلال های ناشی از آن بسیار موثر می داند و معتقدند نوشیدن عرق گزنه می تواند به درمان افرادی که برای مدتی قاعده نشدند، کمک کند. بسیاری از زنان و دختران جوان در هنگام قاعدگی یا پریود شدن به دلیل انقباض عضلات رحم، درد ها و کرامپ های شدید شکمی را تجربه می کنند که به آن دیسمنوره گفته می شود.

در مطلب دیگری با توجه به این که افراد زیادی پیش از آغاز خونریزی ماهانه یا در طول قاعدگی از درد و انقباض گله میکنند؛ به این پرداختیم که چرا درد و انقباض در قاعدگی اتفاق می افتد؟ اما ماساژ تایلندی در کاهش این درد مؤثر است. این درد در برخی از زنان می تواند خفیف و در حد آزاردهنده باشد اما در برخی ممکن است به حدی شدید باشد که باعث مختل شدن فعالیت های روزانه آن ها شود. برای تهیه این چای كافی است یك قاشق چای خوری زنجبیل رنده شده را در یك لیوان آب بجوشانید و قبل از خوردن غذا آن را صاف كرده و میل كنید.

تنفس نوزاد شکمی است و در صورت تنفس کشیدن شکم او حرکت خواهد کرد وحالا برای تشخیص نفس کشیدن نوزاد به قفسه سینه نگاه نمیکنیم بلکه به شکم او توجه کنیم که بالا و پایین میرود. کمبود آهن و کمخونی ناشی از آن میتوانند ناشی از کمبود آهن در رژیم غذایی، پایین بودن قدرت جذب آهن غذا و یا خونریزی شدید باشد. این افراد که گروه بزرگی از آنان را افراد گیاهخوار تشکیل میدهند، بیشتر در معرض کمبود آهن و یا کمخونی ناشی از آن هستند و نیاز دارند تا با توجه و آگاهی، با کمک کادر پزشکی میزان آهن موجود در غذا و یا میزان جذب آهن را افزایش دهند.

دریافت میزان مورد نیاز منیزیم نه تنها باعث بهبود انقباضات عضلانی ناشی از قاعدگی میشود، بلکه عملکرد عضلات بدن را بهبود بخشیده و از گرفتگی ماهیچهها در موارد دیگر هم جلوگیری میکند. علاوه بر آن با خوردن مواد غذایی با ارزش غذایی بالا یا مکملها مطمئن شوید که بدن شما تمامی ویتامینها و مواد معدنی مورد نیازش را دریافت میکند و سالم میماند. پس بدن افرادی که از گوشت و یا تمامی فرآوردههای جانوری کاملا پرهیز میکنند، بخش کمتری از آهنی را که میخورند جذب میکند.

تخم کتان هم یک منبع غیر جانوری مناسب برای امگا ۳ است. به عبارتی دیگر اگر شما میزان مشخصی آهن بخورید مقدار بیشتری از آهن با منبع جانوری جذب میشود. تنظیم میزان کلسیم، سویا و ویتامین سی دریافتی در طول پریود میتواند جذب آهن را افزایش داده و مانع از بروز کمبود شود(۵). بدن انسان درصد بیشتری از آهن موجود در گوشت و فرآوردههای حیوانی را در مقایسه با آهن موجود در گیاهان جذب میکند (۲،۴). شیوه درمانی رایحه درمانی یکی از روش های درمانی طبیعی است که کاربرد آن در زمینه تسکین دردها و آرامش بخشی به سرعت مورد توجه بسیاری از پزشکان و متخصصان طب رایج قرار گرفت.

یكی از ساده ترین شیوه ها برای پیشگیری از بروز كم خونی و ضعف عمومی بدن در روزهای قاعدگی یك هفته مانده به شروع قاعدگی نوشیدن چای گل همیشه بهار است. امروزه در بسیاری از کلینیک ها از شیوه درمانی رایحه درمانی برای تسکین دردها و آرامش بخشی به بیماران استفاده می کنند. بوییدن رایحه گیاه های ذکر شده علاوه بر تسکین دردهمانند قرص های آرامش بخش فرد را آرام می کنند. زیرا کوچکترین اشتباهی در این خصوص، جان فرد را به خطر میاندازد. کشش تدریجی و آرام انعطاف پذیری فرد را در طول زمان افزایش می دهد و امکان حرکت بیشتری را فراهم می آورد.

در زیر پستان ماهیچههای شاخهای قرار دارد که بعد از بلند کردن اجسام سنگین، ورزش یا بیماری ممکن است دردناک شوند. قدرت و نوع دستگاه : اینکه دستگاه مورد نظر شما تا چه اندازه قدرت و بازدهی داشته باشد و یا اینکه چه نوعی داشته باشد، در قیمت کالا تاثیر دارد؛ برای مثال، قیمت ماساژور سر برقی با ماساژور برقی صورت می تواند متفاوت باشد؛ زیرا ماساژ دادن صورت به خصوص در ناحیه چشم حساسیت بیشتری دارد که ممکن است همه ماساژورهای سر نداشته باشند. چرا که در این دوران تغییرات زیادی هم از نظر فیزیکی و هم از لحاظ عاطفی در حال رخ دادن است.

زنان و دختران زیادی با شروع دوران قاعدگی دچار نفخ و دل دردهای ناشی از آن می شوند. بررسی دردهای قاعدگی بین افرادی که در زندگیشان تغذیه سالم و ورزش را دنبال میکردند حکایت از پایین بودن شدت دردهای قاعدگی در آنها در مقایسه با بقیه افراد دارد(۱). این بیماری اگر در افرادی که دارای افسردگی هستند رخ دهد میتواند عوارض بیشتری نظیر اختلال در خواب، استرس، اضطراب شدید و تغییرات هورمونی را به دنبال داشته باشد. را به دنبال دارد.

آب خیار را گرفته و با دو قاشق چای خوری ماست مخلوط کنید، ماسک را روی صورت مالیده و بعد از 20 دقیقه صورت را با آب سرد بشوئید. زنجبیل چون طعمی تند و گس دارد برای خوش طعم كردن آن می توانید یك قاشق چای خوری عسل یا یك قطعه كوچك نبات به آن اضافه كنید و پیش از خوردن وعده غذایی آن را میل كنید. ماساژ گزینهای عالی برای زنان مبتلا به انسداد لولههای فالوپ است. در مواقعی که دچار دل درد ناشی از نفخ می شوید، بهترین کار خوردن یک لیوان از جوشانده زیره سبز است. دمنوش یا چای تهیه شده از گل بابونه به شما كمك می كند تا حالت های روحی روانی خود را در طول دوران قاعدگی راحت تر كنترل كنید.

اضطراب، عصبانیت و تغییرات روحی و روانی از دیگر اختلال هایی است كه با نزدیك شدن قاعدگی در دختران و زنان دیده می شود. بهتر است این چای را در میان وعده های غذایی با اندكی عسل شیرین كرده و میل كنید. یک ساعت بعد از غذا یک یا دو فنجان میل شود. اجازه دهید دارچین به مدت 10 دقیقه در آب جوش بماند تا دم بكشد سپس چوب دارچین را از لیوان خارج كرده و دمنوش را میل كنید. در این روزها به دلیل تغییرات هورمونی كه در بدن زنان اتفاق می افتد خلق و خوی آنها دستخوش تغییر قرار می گیرد و حساسیت آنها در برابر مسایل مختلف بیشتر می شود.

برای تاثیرگذاری بیشتر زیره بر درمان نفخ می توانید زیره سیاه و زیره سبز را به میزان مساوی تركیب و آسیاب كنید و از آن به صورت دمنوش زیره كه با عسل شیرین شده است روزانه یك تا 2 فنجان مصرف كنید. زیره سبز یک ضدنفخ واقعی است. البته خوب است بدانید که این روش تسکین سردرد تاریخچه هزارساله در آسیا دارد. در هر زمان از دوران بارداری می توانید این ماساژ را انجام دهید. بیماری قلبی عروقی در استرالیا هر دوازده دقیقه، یک نفر را از پا در می آورد. ممکن است بخواهید ماساژ را در حالی که در رختخواب یا روی مبل هستید و پاها را باز و زانوها را خم کرده اید ، انجام دهید.

2. اطمینان حاصل شودکه مصدوم بر روی سطح سفت و صاف دراز کشیده است. بازوها و ساعدها را در وضعیت کاملا کشیده نگاه دارید و آرنج­ها را قفل کنید با این کار مطمئن خواهید بود که هر فشار شما مستقیما بر روی جناغ وارد می­شود. در واقع فشار و کشش صورت گرفته در دوره اول میتواند تا حدودی آزار دهنده باشد اما پس از آن، استفاده از تکنیکهای مختلف ماساژ تایلندی بسیار مفید بوده و باعث ایجاد درد در مفاصل و نواحی دیگر نخواهد شد. بهبودی پس از آسیبدیدگی دوره طولانی و خستهکنندهای میباشد. در افرادی که می خواهند به طور طولانی رانندگی کنند و دارای دیسک کمر می باشند یا نیاز به راحتی بیشتر در حین رانندگی دارند ماساژر صندلی ماشین استفاده می شود.

بعضی از مناطق بدن اغلب به دلیل کار با رایانه ، بلند کردن وسایل سنگین ، رانندگی در مسافت های طولانی یا مدت طولانی راه رفتن و ایستادن ، تنش بیشتری نسبت به مناطق دیگر دارند و ماساژ انها تقريبا ضروري است. در ادامه به گزینههایی که سبب ممنوعیت دریافت خدمات ماساژ میشود اشاره شده است. برای این منظور فقط کافی است دمنوش آنرا روزانه مصرف کرد تا بهبودی کامل حاصل شود. برای باز شدن قاعدگی نوشیدن دم نوش زنجبیل بهترین انتخاب است. در بسیاری از متون طب سنتی از زنجبیل به عنوان گیاه دارویی تسكین دهنده درد قاعدگی و باز كننده قاعدگی نام برده شده است.

افرادی که در رژیم غذایی خود گوشت و یا فرآوردههای حیوانی مصرف نمیکنند و افرادی که خونریزی قاعدگی شدید دارند، بیشتر از دیگران در معرض کمبود آهن و کمخونی هستند. گردو، بادام، تخمه کدو، بادام زمینی، توفو و سویا از منابع غذایی غنی از منیزیم هستند. منابع غذایی غنی از کلسیم عبارتند از محصولات لبنی، دانه کنجد، بادام و سبزیها، مثل اسفناج و سبزی خوردن. روغن مرزنجوش ؛ جهت رفع علائم احساسی تنش زا مثل غم ، اضطراب و بی خوابی مفید است.

عرق گزنه علاوه بر خواص بی نظیرش در تقویت قوای بدنی و بنیه جسمانی در تسکین دردهای ناشی از سنگ کلیه نیز بسیار موفق عمل می کند. این امر باعث بزرگ شدن غده های پستانی می شود و باعث ایجاد درد در پستان در طول و یا قبل دوره پریود می شود. با توجه به این که روده به تغییرات هورمونی حساس است احتمال دارد عادت های دستشویی شما در طول دوره یا قبل از پریودی تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید